7 ed. - nowe HE

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Paku
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Paku »

Husiat pisze:... i jednostkami, które nie dosć że mają na 3+ save od ostrząłu, to w walce walą pierwsze, z S5 i dużym WS.
Hustai mamy siłe 6 a nie 5.

A z nieumarłymi to można zagrać piechta , bolce ,2 caddy, smok i jak coś dojdzie to spokojnie 2*8 SM i 2*18/20 włukolami rozwalamy powoli regimenty. No i jeszcze sie przyda 7 WL do przytrzymania 15 Bk zanim smok w je zaszarżuje :wink:

Awatar użytkownika
Elgrond
Wodzirej
Posty: 699
Lokalizacja: Festung Posen

Post autor: Elgrond »

smok szarżuje w BK najpierw zjada i masakruje ich (ten nowy, tak myślę że będzie ) w jedną turę
a nie lepiej wrzucić do rozpuszczalnika i później szczoteczką?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Belaner7 pisze:Malal
Tak oczywiście zaburza,niby jak?A breta to niby co ma być,jedzie tylko do przodu i rozjeżdza fajnie,nie 0 myślenia,byle do przodu,żadna armia niema tak łatwo.I jeszcze ma warda wszędzie,tak dla ułatwienia.
Oczywiście pisze tego posta idąc twoim tokiem myślenia.
widziszmjest taka fajna roznica, ze jak w brete wjedziesz to ci nie wyplaca pierdyliarda atakow z s5/6 tylko ma srednio 4-6 atakow z s3... dodatkowo pierwszy bijesz ty a nie ona i nie liczysz na to, ze zostanie ci ktos z pierwszego szeregu...

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

Ja grając HE robiłbym defens - przecież ASF aż się prosi żeby przyjmować wroga na klatę. Najpierw trochę ostrzału z bolców i łuczników, a potem uszczuplone oddziały szarżując same się uszkodzą. SM teraz będą strasznie gięci-niewiele rzeczy wytrzyma te 12/14 ataków z S5 trafiających na 3... Chociaż w sumie równie dobrze można cisnąć na janusza do przodu, co za różnica czy elf zaszarżuje czy zaszarżują w niego :P
ASF dla każdego i zawsze to jednak jest przegięcie :?

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Jedno mogę przyznać ponom z GW - powoli acz sukcesywnie elfy w Warhammerze zaczynają przypominać te ze świata Tolkiena . Mają średnio 5 WS, składają się z samej elity, sa super szybkie (ASF), mają wielką siłę (dzięki lancom i dwurakom), dużą liczbe ataków (SM i DP). Brak im jeszcze tylko jednego - dużej wytrzymałości . No ale na 4T elfy będą musiały poczekać do 8 edycji .

Paku
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Paku »

Elgrond; wątpie, dajmy że Smoczek wchodzi od boku, zdejmuje na maxa 5 BK, oni ma jednak sztandar. Przegrywa o 5 i 5 się sypie. To niemożliwe że zdejmiemy samym smokiem 15 Bk w 1 turę walki ale w 2 to na 99% tak.

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

myślę, że przede wszystkim jest czelendż.

Paku
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Paku »

W czelandzu tak i tak mamy nadwyżke 5 ran a więc to nie ma znaczenia;]

Edit; przypomniałem sobie ;] ale i tak powinniśmy klocek bez strat rozkrecać w czasie do 3 tur

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Shino
No racjia,wiadomo że bretka powinna szarżować,ale często słysze o niej że tylko jedzie do przodu i rozwala,o krasiach że tylko strzelają i wygrywają,itp.No i teraz o nowych he,nawet dobrze nieznamy nowego booka a już marudzenie że będzie przegięte wszystko na wszystkim i wogule że gierka tylko przez nie straci sęs,super zbanujcie mi na turnieju nowe he(za przegiętość),dając możliwość grania starymi,obstawiam że poszło by mi starą wersją o wiele lepiej.

Malal
Kretozord
Posty: 1729

Post autor: Malal »

Belaner7 pisze:Shino
No racjia,wiadomo że bretka powinna szarżować,ale często słysze o niej że tylko jedzie do przodu i rozwala,o krasiach że tylko strzelają i wygrywają,itp.No i teraz o nowych he,nawet dobrze nieznamy nowego booka a już marudzenie że będzie przegięte wszystko na wszystkim i wogule że gierka tylko przez nie straci sęs,super zbanujcie mi na turnieju nowe he(za przegiętość),dając możliwość grania starymi,obstawiam że poszło by mi starą wersją o wiele lepiej.
A Ziobro zamkniemy w wiezieniu Gava zakujemy w lancuchy mundurki usuniemy ze szkol i zlikwidujemy glod na swiecie..Ale to na swieta dopiero okej?

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2284

Post autor: Artein »

Lanvarion na Asur.org pisze:I was in GW yesterday, apparently the army set is available for pre-order from Saturday, (release 20th October), so one of the guys rang and checked what will be in it. I think I've remembered everything:

Hero sprue (will make 2 heroes)
Mage sprue (2 mages)
Chariot (will make Lion or Tiranoc)
32 Warriors (spears / Seaguard)
24 Archers
8 Silver Helms (can these be converted to Reavers?)
Army Book

Cost £110


(....)


I was in GW today, pre-ordering my new HE army set ( ), the manager asked if I wanted to see the new mage sprue - like he needed to ask!

It's lovely - you can make two mages, one on horseback, one on foot, there are at least 5 different heads there - 3 with hats, 2 without, various basing options for the foot mage - the pile of rocks, a swirling column of flame / air / water (depending how you paint it), about 4 different staff-top decorations, plus various other bits & pieces, including the book, etc etc. The really nice thing about it is that it's nicely sculpted, the robes / cloaks flow, the horse is slim and lithe (not the My Little Pony type at all), and it looks very elven. Also, the bases themselves are on the sprue, and have texture / design already on them, they're not the usual black plastic bases. All in all, I think it's really well done.

Herr Flik
Wałkarz
Posty: 80

Post autor: Herr Flik »

Nooo, ciekawie się zapowiada. Ale fajnie by było, gdyby przynajmniej każdy bohater miał tak wiele opcji stania/jeżdżenia na koniu, jakieś pierdółki, typu książki, staffy, różdżki itp.

Mam nadzieje, że nie jest to promo mage, w stylu dostaniesz takiego jeśli kupisz batalion.

Awatar użytkownika
Qbas
Chuck Norris
Posty: 643
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qbas »

Nie no..raczej tak być nie powinno. Skoro GW chce "wybajerować" armie (a w szczególności HE) to to było by chyba trochę nieodpowiedzialne z ich strony...
Obrazek
Dyskusja na temat Euro 2009 pisze:
Ja się przewidziałem czy 23 - N.Ireland gra na ograch??
TIM GRONNEBERG - OGRES

Szkoci to klimaciarze :D

Awatar użytkownika
Shenq
Chuck Norris
Posty: 660

Post autor: Shenq »

Paku pisze:A z nieumarłymi to można zagrać piechta , bolce ,2 caddy, smok i jak coś dojdzie to spokojnie 2*8 SM i 2*18/20 włukolami rozwalamy powoli regimenty. No i jeszcze sie przyda 7 WL do przytrzymania 15 Bk zanim smok w je zaszarżuje :wink:
wątpie zeby WL przetrzymało 15 BK fear przewaga i po sprawie.
ps: PG maja też stuborna?

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1225
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Shenq pisze:ps: PG maja też stuborna?
Nie, mają fear i ward 4+.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Paku
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Paku »

Sheng; No może nie 7 Wl ale 8 Wl z muzykiem i comandem powinna ustać.

Awatar użytkownika
Qbas
Chuck Norris
Posty: 643
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qbas »

Pod warunkiem, że przejdą test...
Obrazek
Dyskusja na temat Euro 2009 pisze:
Ja się przewidziałem czy 23 - N.Ireland gra na ograch??
TIM GRONNEBERG - OGRES

Szkoci to klimaciarze :D

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

7 WL na 15 BK :). Może powiem tak - mają szanse wystać. Ale chyba lepiej 7 SM - z chempionem to 15 ataków. Jak zabiją 4 BK i będą mieli muzyka to jest remis.

Za to 14 WL lub 14 SM z FCG bez problemu powinni sobie poradzić z 15 BK. Od 2 tury combata najprawdopodobniej się wiekszosć sypnie :).

Nie wiem jak Wy ale dzięki ASF SM i WL to dla mnie obecnie najlepsza piechota w grze. Są poprostu zabójczy - ot banda wiedźminów :)

Awatar użytkownika
Qbas
Chuck Norris
Posty: 643
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qbas »

I pomyśleć, że to gra na światową skalę... Jedno widzi mi się kolesi z GW
i już z dość przeciętnych jednostek 9bez obrazy) możemy wyłonić najlepszą, elitarną piechotę w grze. :?
Obrazek
Dyskusja na temat Euro 2009 pisze:
Ja się przewidziałem czy 23 - N.Ireland gra na ograch??
TIM GRONNEBERG - OGRES

Szkoci to klimaciarze :D

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Qbas pisze:Pod warunkiem, że przejdą test...
Będzie magiczne wspomaganie do takich akcji, podobno... :wink:
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ