Pułapka niedźwiedzia I

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hrabia
Chuck Norris
Posty: 448
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Pułapka niedźwiedzia I

Post autor: Hrabia »

Serdecznie zapraszam wszystkich do Zielonej Góry na turniej Pułapka Niedźwiedzia I!

Będzie to turniej lokalny na 2250 punktów rozegrany w sobotę i niedzielę 22-23 września 2007. Zasady ogólne obowiązują (a także zobowiązują!) z najnowszych uściśleń. Nie można brać bohaterów specjalnych. Gramy cztery bitwy, po dwie każdego dnia. Bez scenariuszy. Zasadą specjalną turnieju jest "pułapka niedźwiedzia". Jeśli komuś uda się wykonać pułapkę woła sędziego, który przyznaje mu wtedy +300 małych punktów.

Oprócz punktów z bitew można otrzymać 20 punktów z malowania (zasady oceny niżej) oraz 10 punktów za test wiedzy.

Zapisy o 10, pierwsza bitwa rusza o 11 i gramy do 13:30. Druga od 14 do 16:30. W niedzielę od 9 do 11:30 i od 12 do 14:30. Wyniki, nagrody i takie tam :)

Rozpiski można zgłaszać do 20 września na adres misiotek@go2.pl. Za wcześniejsze nadesłanie rozpiski gracz dostaje 2 punkty do klasyfikacji.

Dla tych co nie wiedzą co to pułapka niedźwiedzia. Jest to manewr wymyślony dla krasnoludów przez Gava Thorpe. Manewr polega na wyjściu oddziałem piechoty na oddział przeciwnika, który na nas szarżuje i zatrzymuje się na tym klocku. W następnej turze dwa inne oddziały piechoty szarżują na wyeksponowane flanki wroga. Aby otrzymać punkty należy wykonać dokładnie taki manewr. Przeciwnik musi zaszarżować na nasz centralnie wystawiony oddział a w następnej turze oddziały po bokach muszą zaszarżować ten w środku, niekoniecznie muszą to być oddziały piechoty. Pułapki niedźwiedzia nie można wykonać zasadą kontrszarży detachmentów - to nie jest pułapka!!

Turniej jest częścią konwentu Bachanalia Fantastyczne. Będzie odbywał się na terenie konwentu. Zasady wejścia na konwent/dojazd/noclegi itp. można znaleźć na stronie http://www.bachanalia.zgora.pl Można tam też przejrzeć program konwentu. Turniej zakończy się w sobotę przed 17, będzie więc sporo czasu na zobaczenie tego i owego, a przede wszystkim pobawienie się w knajpie konwentowej :D Będzie można też wziąć udział w konkursie grillowania!

Wstęp na turniej kosztuje 20zł + noclegi (jest to w sumie wstęp na konwent w sobotę + dwie bitwy w niedzielę)

Ocena malowania:

Detale 0-5 Sędzia obiektywnie ocenia jak starannie i dokładnie została pomalowana armia

WYSIWYG 0-3
0 - armia prox
1 - Niedoklejone tarcze, braki w command groupach itp
2 - Pojedyncze braki jak np lanca zamiast great weapona u bohatera
3 - Pełny WYSIWYG

Podstawki 0-3
0 - mniej niż 50% wykonane
1 - Nie wszystkie podstawki wykonane lub/i odbiegające od siebie schematem
2- Całość zrobiona w jednym schemacie
3- Całość zrobiona w jednym schemacie ponadto podstawki są ciekawsze niż piasek i trawka statyczna

Movement Tray'e 0-2
0 - Brak takowych lub płyty CD lub krzywe kartoniki
1 - Tray'e pod większość oddziałów
2 - Tray'e pod większość oddziałów wymodelowane by pasować do podstawek

Rozpiska 0-2 + 2 za wcześniejsze nadesłanie rozpiski, preferowany format to html z AB
0 - Nieczytelny rękopis
1 - Czytelny wydruk, np z Army Buildera
2 - Wydruk z miejscem na scrolle czary itp w każdej bitwie dla każdego maga

WOW 0-3 Wrażenie jakie armia zrobiła na sędzi


Zapraszamy!

ZKF Ad Astra
Ostatnio zmieniony 8 wrz 2007, o 08:41 przez Hrabia, łącznie zmieniany 1 raz.

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

Dla tych co nie wiedzą co to pułapka niedźwiedzia. Jest to manewr wymyślony dla krasnoludów przez Gava Thorpe. Manewr polega na wyjściu oddziałem piechoty na oddział przeciwnika, który na nas szarżuje i zatrzymuje się na tym klocku. W następnej turze dwa inne oddziały piechoty szarżują na wyeksponowane flanki wroga. Aby otrzymać punkty należy wykonać dokładnie taki manewr. Przeciwnik musi zaszarżować na nasz centralnie wystawiony oddział a w następnej turze oddziały po bokach muszą zaszarżować ten w środku, niekoniecznie muszą to być oddziały piechoty. Pułapki niedźwiedzia nie można wykonać zasadą kontrszarży detachmentów - to nie jest pułapka!!
Obrazek

gdyby nie przeprowadzka, pewnie bym przyjechał.

Awatar użytkownika
Niewiadom
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 163
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Biała Podlaska/ Międzyrzecz

Post autor: Niewiadom »

moze sie czepiam ale tam na poczatku tekstu jest 22-23 piatek sobota hmm... a w kalendarzu jest sobota niedziela :D i chyba to chciales napisac :D, a i jeszcze mam takie pytanko czy po zakonczonym turnieju bedzie mozna jeszcze sobie pograc? , poniewaz turniej konczy sie dosc wczesnie no i oprocz zwiedzania calego konwentu czy bylaby taka mozliwosc? z gory dzieki za odpowiedz

Awatar użytkownika
Hrabia
Chuck Norris
Posty: 448
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Hrabia »

Już poprawiłem dni - dzięki za czujność :) Oczywiście jak ktoś będzie chciał będzie można pograć na sali (będzie otwarta do 20 albo 22). Będziemy się też starali załatwić blaty w holu akademika albo coś w tym stylu żeby można całą noc grać jeśli się maniacy znajdą :D

Awatar użytkownika
Niewiadom
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 163
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Biała Podlaska/ Międzyrzecz

Post autor: Niewiadom »

Hrabia to super a maniakow napewno nie zabraknie na nocne gania :D

Awatar użytkownika
Kedziorson
Masakrator
Posty: 2219
Lokalizacja: Rogaty Szczur Gorzów Wlkp.

Post autor: Kedziorson »

czy można leciutko sproxować z 3 figsy ..:D

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

Hrabia pisze: Movement Tray'e 0-2
0 - Brak takowych lub płyty CD lub krzywe kartoniki
1 - Tray'e pod większość oddziałów
2 - Tray'e pod większość oddziałów wymodelowane by pasować do podstawek
Rozumiem, że np w przypadku WE złożonych na samych skirmishach i fastach (dla których traye nie są wymagane) i tak gracz dostanie maks punktów za tą kategorię? Czy jednak zostanie pokrzywdzony i otrzyma punktów 0.
Mój mały blog:
Wargaming Zone
Obrazek

Awatar użytkownika
Hrabia
Chuck Norris
Posty: 448
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Hrabia »

Krassus pisze:Rozumiem, że np w przypadku WE złożonych na samych skirmishach i fastach (dla których traye nie są wymagane) i tak gracz dostanie maks punktów za tą kategorię? Czy jednak zostanie pokrzywdzony i otrzyma punktów 0.
No wiadomo, że 0 - jak może dostać punkty za coś czego nie ma :P Pogadam jeszcze z ludźmi, którzy będą oceniać malowanie. Pewnie będzie to 1 lub 2 punkty. A najlepiej jakbyś wziął jeden oddział co tray'a potrzebuje :P

@Kędziorson - to zależy jak leciutko ;) Dobrze by było, że by to nie były kartoniki, guziki, itp. Jeśli np. trzech gobosów w oddziale to będą krasnoludy to jakoś przeżyjemy (nie wiem tylkko czy krasnoludy przeżyją ;) )

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

Hrabia pisze:
Krassus pisze:Rozumiem, że np w przypadku WE złożonych na samych skirmishach i fastach (dla których traye nie są wymagane) i tak gracz dostanie maks punktów za tą kategorię? Czy jednak zostanie pokrzywdzony i otrzyma punktów 0.
No wiadomo, że 0 - jak może dostać punkty za coś czego nie ma :P Pogadam jeszcze z ludźmi, którzy będą oceniać malowanie. Pewnie będzie to 1 lub 2 punkty. A najlepiej jakbyś wziął jeden oddział co tray'a potrzebuje :P
No to trochę nie fair jak 0. Nie możecie krzywdzić graczy za to, że ich armia ma taką, a nie inną specyfikę. Falubaz jak zwykle Gorzowiakom piaskiem w oczy. :D;)
Mój mały blog:
Wargaming Zone
Obrazek

Sasza
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Sasza »

Nie marudz Krassus, na pewno wystawiasz łuczników, albo Wild Ridersów ;>

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

No ale mogę grać bez łuczników. A Wild Riderzy to fast i pod nich tray nie jest wymagany. I co wtedy?
Mój mały blog:
Wargaming Zone
Obrazek

Sasza
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Sasza »

Odpowiedz masz kilka postów wyzej, dostajesz 0 pts :D hehehehe :P

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

Mogę dostać 0. I tak was wszystkich rozklepie. :twisted: :wink:
Mój mały blog:
Wargaming Zone
Obrazek

Awatar użytkownika
Elgrond
Wodzirej
Posty: 699
Lokalizacja: Festung Posen

Post autor: Elgrond »

w poznaniu tray;e są wymagane też pod fasty i już o tak :D:D:D
a nie lepiej wrzucić do rozpuszczalnika i później szczoteczką?

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

W Poznaniu na ziemniaki mówi się pyry. I co z tego? :D:D:D
Mój mały blog:
Wargaming Zone
Obrazek

Awatar użytkownika
Hrabia
Chuck Norris
Posty: 448
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Hrabia »

Wymaganie tray'ów pod fasty to dla mnie rzecz niepojęta :) Spoko Krassus - jakoś zaradzimy, nie przejmuj się. Może nawet nie weźmiemy pod uwagę tego, że jesteś z Rogatego :twisted:

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

Hrabia pisze:Spoko Krassus - jakoś zaradzimy, nie przejmuj się.
Spoko, nie przejmuję się. To tylko 2 punkty. Z ciekawości bardziej poruszyłem ten temat. :)

Hrabia pisze:Może nawet nie weźmiemy pod uwagę tego, że jesteś z Rogatego :twisted:
To bardzo miłe z waszej strony. :twisted:
Mój mały blog:
Wargaming Zone
Obrazek

Awatar użytkownika
Pamela
Wodzirej
Posty: 719
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Dębno

Post autor: Pamela »

Niewiadom pisze:maniaków na pewno nie zabraknie na nocne gania :D
Oczywiście, że nie zabraknie, będę ja. Kto zagra w nocy???

Awatar użytkownika
Niewiadom
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 163
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Biała Podlaska/ Międzyrzecz

Post autor: Niewiadom »

Pamela ja zagram :twisted: ktos jeszcze chetny do sparingu z zielonymi bo nie po to sie jezdzi na turnieje zeby spac...

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

Traye muszą być pod wszystko! pod fast, pod pojedyncze modele i pod skirmisherów!


A tak serio jak to tylko pod standardowe unity :) jak nie będziesz miał takowych to 3 punkty muszą być :)
pozdro
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

ODPOWIEDZ