Nowa gra strategiczno-ekonomiczna

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Nowa gra strategiczno-ekonomiczna

Post autor: BOGINS »

Witam.
Z kolegami pykamy sobie w gry planszowe. Uzbieraliśmy pieniążki na zakup kolejnej.
Do tej pory graliśmy w Twighlight Empire wraz z dodatkiem, Chaos in the old wrold, Riskgodstorm i jeszcze mamy Conquest of the empire.
Myślimy poważnie nad zakupem gry strategiczno-ekonomicznej z konkretnymi wyróżniającymi się nacjami , figurkami i planszą. Liczba graczy - minimum 4 do 5 (tylu nas jest na spotkaniach). Liczba godzin - do 3 max 4.

Proszę o jakieś podpowiedzi. Bardzo ważna jest by była jakaś różnica między nacjami. W Risku się zawiedliśmy na tym, w sumie chodziło o coś spokojniejszego od TI/Chaosu, ale wyszło że w sumei gra...to po prostu Random roll.

Awatar użytkownika
Duinhir
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Gdańsk - Oliwa
Kontakt:

Post autor: Duinhir »

Wyśmienita gra strategiczno-ekonomiczna, ale bez planszy to 51 stan: Nowa Era (New Era) w świecie neuroshimy. Polecam gorąco, zajmuje około 1,5 do 2 godzin.

Natomiast z wielkich gier to proponuję Cyklady. Z Twego opisu, pasują najlepiej. Jest duża plansza, figurki zabawa na 3-4 godziny, od 2 do 5 graczy. Grałem wielokrotnie i uważam, że jest świetna. Lekka, spokojna, ale trzeba sporo planować, aby nie nie dać przeciwnikom łatwej wygranej. Jest też element kostek, ale losowość jest mała, gdyż wynika z rozplanowania działań przed dojściem do rzutów.

Obie polecam, będziecie się dobrze bawić.

mlepkows
Wodzirej
Posty: 732

Post autor: mlepkows »

Grałem w Eclipse i mi się podobało. Ma te wszystkie cechy, których szukasz. Jest też Cywilizacja ale ona lubi się ciągnąć jeżeli jest więcej walki zbrojnej.

Maciek

Awatar użytkownika
Havelock
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Havelock »

mlepkows pisze:Grałem w Eclipse i mi się podobało. Ma te wszystkie cechy, których szukasz.
podpisuję się pod tym, jak ulał pasuje do szukanej przez Ciebie gry
Duinhir pisze:Natomiast z wielkich gier to proponuję Cyklady. Z Twego opisu, pasują najlepiej. Jest duża plansza, figurki zabawa na 3-4 godziny, od 2 do 5 graczy. Grałem wielokrotnie i uważam, że jest świetna. Lekka, spokojna, ale trzeba sporo planować, aby nie nie dać przeciwnikom łatwej wygranej. Jest też element kostek, ale losowość jest mała, gdyż wynika z rozplanowania działań przed dojściem do rzutów.
Cyklady są naprawdę świetne, ale jak już się ograsz to rozgrywka skraca się do 2h.
Ludvik pisze:Wystawianie np. Black Knightów jako Blood Knightów uważam za osobistą obrazę

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Kiedyś ogromną przyjemność sprawiało mi łojenie w A Game of Thrones a w dodatku 3 seria serialu się zbliża... jeśli lubicie takie klimaty to myślę, że gra będzie spełniała Wasze oczekiwania.

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

thx za info. o cykladach czytałem, eclipsie też.
Gra o tron wydawała nam się długa, dlatego nie chcieliśmy ją brać.
Decydujemy się póki co, na delikatną zmianę klimatu? Czekamy na The relic - czyli magia i miecz w świecie wh40k.
Jednakże w grę o tron albo eclipsa bym pocisnął.

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Spróbujcie Shoguna. Bardzo dobra gra wg mnie. Zamiast figurek są klocuszki ;)

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

The relic już prawdopodobnie za tydzień!!!!
Polska wersja - maj czerwiec - wydawca galakta.

Awatar użytkownika
muchozol
Falubaz
Posty: 1237
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: muchozol »

podpis był nieregulaminowy

oddajcie podpis łobuzy

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Już jest The Relic! 60 dolców! Czas kupować!

ODPOWIEDZ