Diuk Euro High Elves

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
diuk
Falubaz
Posty: 1487

Re: Diuk Euro High Elves

Post autor: diuk »

@KayolPixel

Taki król na tarczy, którego średnio potrzebuję. Za 300 punktów które muszę na niego wydać mam klocek WL.

Do tego regon PG mnie nie przekonuje; już szczególnie bez shadowa.

Wczoraj przemyślałem sprawę Core'a i stwierdziłem, że wrzucę 5 x ER (może Euro to zetnie - oby nie za mocno), ale póki mogę jeszcze zaoszczędzić na orle to tak robię. Myślicie że można w ogóle pozbyć się ptaków z gry, czy że są niezastąpione jednak?

Zostawiam jednego na wszelki wypadek.

Inną opcją jest 4 x 5 ER + dopakować włócznie do 25+FCG.

Możliwe że najlepszą: 3x5 ER + 1x5 SH + 20xSpears FCG

Archmage @ 285
Lore of Death
Lvl 4
Book of Hoeth [55.0]
Crown of Artazar [10.0]

Mage @ 170 pts
Lore of Death (ew. Heaven)
Lvl 2
Dispell Scroll [25.0]
Ring of Fury [25.0]

Noble BSB @ 147
Halberd
Dragon Banner [50.0]

5 ER @ 80

5 ER @ 80

5 ER @ 80

5 ER @ 80

5 ER @ 80

20 Spears @ 215
Mus, Std, Standard of Discipline [15.0]

28 White Lions @ 384
Mus, Champion

28 White Lions @ 374
Mus

28 White Lions @ 374
Mus

G.E @ 50 pts

Total: 2399 pts
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

Ciekawe. Wybrałeś najmocniejszy lore więc już bardzo kk. Na mały magu chyba lepiej nie death -> fire/heaven na śmieciuchy (preferowany fire). 5 fastów -> nie wiem czy nie o jeden za duzo -> mogą ci sie nie miescić na stole (w zasięgach kadry) a stosunkowo łatwo oddają ptk. Niby fajne rozwiązanie z Bannerem na Bsb ale czy przez to nie będzie łatwiej go stracić? Trudno ocenić. W oddziałach WL brałbym czempionów -> czasami to tura dłuzej życia/nie stracenie polowy oddziału od smoka czy innego koksa. Także podsumowując imo Arcy bardzo fajny, mały pomagier też jest cacy, do przemyślenia układ corów i czy ten bsb nie jest zbyt ryzykowny.

PS. Teraz widzę że masz Scroll/Banner/Książkę -> na bank będzie ograniczone max 2 z tych 3. :wink:

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Na razie będę grał na ograniczenia:

Banner = 1 DD
Book = 1 PD

Jeśli ograniczą Banner to chyba prędzej poleci Banner niż Scroll. Jak ograniczą Booka to kaplica :)

Co do małego Lore'a: małego Deatha wziąłem o tyle, że boję się że nie dostanę tych czarów które chcę na dużym. Heavena bym wziął gdybym miał pewność czarów na Arcym właśnie.

Co do wystawienia Fastów - zawsze można w kresce/dwukresce między oddziałami WL, później chłopaki mają vanguard więc jakoś wyjdą.

Co do BSB - to plan jest żeby jak to BSB - siedział z tyłu. Na Demony mogę sobie pozwolić żeby szedł sobie w Lwach na luzie, ale jednak większość armii ma niemagiczne ataki.

EDIT:

Jak znajdę punkty to wrzucę championów na WL, na razie wszedł tylko jeden.
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

diuk pisze:Na razie będę grał na ograniczenia:

Banner = 1 DD
Book = 1 PD

a to jest jakiekolwiek ograniczenie? :D
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Jedyne właściwe ;)

To jak z tymi orłami - same fasty (nawet 5 x 5 ?) wystarczą czy jednak nie?
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4759
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

Diuk, troche za lajtowo sie ograniczyles. W ero mona liczyc na to ze bedzie albo sztandar albo ksiazka a zapewne ktorejsc opcji nie wejdzie tez scroll...
Obrazek
Highborn Elves Only!

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Nie chcę się na razie aż tak ograniczać. Nie czuję jakiejś niesamowitej nowej mocy tego sztandaru w fazie magii. Miałem już wcześniej LC działał tak samo, mogłem go mieć na magu i jakoś kostki nie zabierał.

Kosztował 40 punktów i dawał 2+ warda a nie zżerał żadnej kostki do dispela.

Rozumiem, że BoTWD daje warda od Magicznych Przedmiotów i Magicznych Ataków, ale jak to się ma do fazy magii ?

Gdyby dawał tylko warda od magicznych broni i magicznych ataków to też by kosztował 1 DD ?

IMO:
Book 1PD/1DD,
BoTWD - no restrictions

Zabieranie nam scrolla tylko dlatego że jeden oddział ma warda na 2+ od magii DOKŁADNIE tak samo jak było w poprzedniej książce jest trochę słabe.

Właściwie jaki jest tego powód? Bo baner się tak samo nazywa? Już wolałbym jakby el rey ograniczył ten item w zw. ze swoimi obawami co do smoków czyli: Dragons/Banner - max 2
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

inne armie są o dużo bardziej pociete, nie ma co płakać tylko wziąć na klatę.

Nie wiem jak książka będzie działać na arcym bo grałem na LM ale podejrzewam, że masakrycznie w dwóch fazach... bo tutaj działała w miarę oki w jednej...

a książką+boh+scroll to jakiś overkil jak patrzysz na cięcia innych armii. Nie bądźmy dziewczynkami ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Zobaczymy co wymyślą. Chodzi o to, że ja prędzej wyrzucę Banner niż Scrolla. Po prostu żal LoreMaster's Cloaka, już zdążyłem się przyzwyczaić, a w starym booku nikt z AR.com nie płakał że to takie przegięte to się zastanawiam czemu teraz miałoby to mieć takie znaczenie w fazie magii.

Najwyżej będę wyciskał MR i wardy od magii w jakiś inny sposób.

EDIT:

Tu macie co Shino napisał o Bannerze (o książce wprawdzie użył mocniejszych słów, ale cytuję to co mi się podoba ;) )
banner of wolrd dragon counting as 1dd (I'm not sure if it's tha good. Sure against daemons it might win game (although not entirely) but apart from that it's as good as previous one, except that augments and hexes work on the unit (which I think is rather drawback then strengthening this banner))
To jest chyba mocny WiP tam na razie, bo niektórzy bardziej się skłaniają do banowania zupełnie innych rzeczy.
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Paraszczak
Falubaz
Posty: 1088
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Paraszczak »

diuk pisze:Nie chcę się na razie aż tak ograniczać. Nie czuję jakiejś niesamowitej nowej mocy tego sztandaru w fazie magii. Miałem już wcześniej LC działał tak samo, mogłem go mieć na magu i jakoś kostki nie zabierał.

Kosztował 40 punktów i dawał 2+ warda a nie zżerał żadnej kostki do dispela.

Rozumiem, że BoTWD daje warda od Magicznych Przedmiotów i Magicznych Ataków, ale jak to się ma do fazy magii ?

Gdyby dawał tylko warda od magicznych broni i magicznych ataków to też by kosztował 1 DD ?

IMO:
Book 1PD/1DD,
BoTWD - no restrictions

Zabieranie nam scrolla tylko dlatego że jeden oddział ma warda na 2+ od magii DOKŁADNIE tak samo jak było w poprzedniej książce jest trochę słabe.

Właściwie jaki jest tego powód? Bo baner się tak samo nazywa? Już wolałbym jakby el rey ograniczył ten item w zw. ze swoimi obawami co do smoków czyli: Dragons/Banner - max 2
W poprzednim booku musiałeś mieć herosa, żeby nosić LC - heros ginął to nie było Warda. Teraz dajesz na Sztandarowego w unicie i masz wolne sloty/punkty na Herosach. LC działał na raptem 20 czarów w grze a BotWD działa nawet na całe armie. BotWD nie chroni tak fajnie od Miscastów (ostatnio Banner wybronił 9 Dragon Princów jak wywaliło Maga z dużą bombą). BotWD daje stubborn Smokom. Man nie porównuj tych 2 Itemów.

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Rotfl

WoChowe DP/Juggery, całe DoChy mają naprzeciwko siebie oddział z 2+warda. A ludzie marudzili na chosenów z 3+ warda ;)

diuk, ten banner na ETC na bank wejdzie do jakichś ograniczeń ;) Albo do puli albo będzie zjadał DD/PD
Release the Przemcio!

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

BoTWD chroni od Miscastów?

Pewnie źle się wyraziłem - nie porównuję ich Man. Mówię tylko że żal mi wbudowanego w nim Loremaster's Cloaka, bo mnie on najbardziej jara w tym wszystkim.

Chodzi mi tylko o DD, tak to sobie mogą ciąć ten Banner. Wiadomo że Banner robi więcej niż LC.
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

diuk pisze:BoTWD chroni od Miscastów?
miscasty są magiczne więc masz 2+ od wybuchów na oddziale.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Ok. to cofam swoje slowa :-P
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4759
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

tak na dobra sprawe Haje teraz zlewaja miscasty, boli tylko wessanie do warpa i strata lvli ;)
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

zakładasz, że arcy (i reszta magów) będzie siedział non stop w klocku WL za 450 pkt? IMO ten klocek ma iść do walki a nie być bunkrem dla maga.
Obrazek

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Asassello pisze:zakładasz, że arcy (i reszta magów) będzie siedział non stop w klocku WL za 450 pkt? IMO ten klocek ma iść do walki a nie być bunkrem dla maga.
Do czyjej wypowiedzi to komentarz Asassello? Ja niczego takiego nie napisałem, a wręcz przeciwnie.
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4759
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

nawet nie, arcy sam bedzie mial 3++ wiec hity mu niestraszne ;)
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

wrzucenie 4 czarów z HM nie zawsze będzie proste, szczególnie, że teraz HE nie mają już BoS i bonusu do PD na EURO.
Można inwestować punkty w dodatkowe wardy, ale czy to się opłaca - w końcu koleś ma nie spotykać zbyt dużego zagrożenia.
Ogólnie to nie znalazłem jeszcze optymalnego rozwiązania dla magów.


@diuk, zrobiliśmy sobie z Semim czat z Twojego wątku. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4759
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

prezerwatywa na arcy jak dla mnie jest must have, skoro cory ida w kawe to magowie ida do klockow cc, wiec wardzik jest potrzebny...

@diuk
sorry, a rozpa fajna tylko brakuje nowych jednostek ;)
Obrazek
Highborn Elves Only!

ODPOWIEDZ