HE Kosy

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Re: HE Kosy

Post autor: Relosu »

mow za siebie, ja gralem na 40 spearow i uwazam ze sa zajebisci! Robili naprawde okropne rzeczy(wytrzymali 4 tury combatu z demisiami, powstrzymali szarze mournow i irongutow, zalatwili szarze pegazisty z as 1+ i ochronili tym samym maga. Ale do nich trzeba odpowiednia magie, i imho metal sprawdzal mi sie najlepiej. Teraz by bylo z tym ciezko, nie widze np na arcy z hoethem metalu, wole bardziej uniwersalny high, ew high + shadow.
Gniewko pisze:
Zarost zarostem, ale kolory inne - u mnie kudły jednolicie czarne, u Jagala ciemny łeb, a zarost (tu cytując Kubę) "z jakimiś idiotycznymi rudawymi akcentami", co w połączeniu z niebieskimi oczami jest bzdurne i podniecające zarazem.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

WojtuśŚ pisze:Nie da się ukryć, że dyscyplina musowa. PG bez shadow i bez AP to pussies, zadni choseni.
śmiem się nie zgodzić.
Oni złamią staticiem, a to co nie da się złamać staticiem będą trzymać do nadejścia WL.

Narazie tak pozostaje, muszę zagrać parę bitew bo i tak czuję, że będą zmiany tzn. dwa bolce wejdą (wiem już za co)... ale to pózniej jak rzeczywiście poczuje brak strzelania jakiegokolwiek.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

Jakie 2 bolce, ile razy mam Ci tłumaczyć tłuku że masz wziasc po prostu 4 :roll: takie trudne?

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

:?

to nie mój styl...
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Bretonnian pisze:Jakie 2 bolce, ile razy mam Ci tłumaczyć tłuku że masz wziasc po prostu 4 :roll: takie trudne?
true true i true! robienie dwóch kloców drogiej piechoty jest po prostu głupie! :) przypomnij sobie naszą bitwę. Czym nabiłeś punkty? Ależ tak! bolcami!
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

bolce+sisterki+łuki zabiły: jedna chimera, 2 fasty (gdzie jednego musiał bolec dobić w CC) ale natrzaskały punktów...

Bolce gry nie zrobią a swoje nadal kosztują i są wrażliwe jak były, tylko nieco mniej kosztują.

Zagrajcie na 4 bolcach, proszę ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Dobrze byłoby móc jakoś zboostować te bolce. Szczególnie ten rzut to hit.
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

+d3 BS z high magic, +1 hit i magiczne ataki z metalu, da się

Awatar użytkownika
Bercik
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bercik »

Pomyślcie nad Heavenem lepiej i obszarowe przerzuty jedynek. Do takiego defensa najlepiej pasuje, jeszcze jest kometa, pioruny... oczywiście jak ktos chce grac na 4 boltach i sisterkach

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Kolejny test za mną z hordą Flufiego, która tym razem śmierdziała orkiem. Fluffi nie chciał już kontynuować przed 4 elfów (zieloni zaczynali). Maski by nie było ale elfany wklepały mocny oklep gobom i ich panom.

Rozpa była nieco zmieniona i chyba póki co osiągnąłem optimum dla siebie:

Unnamed2400 Pts - High Elves Army

1 Archmage @ 320.0 Pts
General; Magic Level 4; Lore of High Magic
Talisman of Preservation [45.0]
Book of Hoeth [55.0]

1 Lothern Sea Helm @ 175.0 Pts
Spear; Light Armour; Battle Standard
Crown of Command [35.0]
Shield of the Merwyrm [15.0]

5 Ellyrian Reavers @ 85.0 Pts
Bow (swap);

5 Ellyrian Reavers @ 85.0 Pts
Bow (swap);

5 Ellyrian Reavers @ 85.0 Pts
Bow (swap);

5 Silver Helms @ 115.0 Pts
5 Silver Helms @ 115.0 Pts
5 Silver Helms @ 115.0 Pts

25 Phoenix Guard @ 420.0 Pts
FCG
Lichebone Pennant [15.0]

25 White Lions of Chrace @ 405.0 Pts
FCG
Banner of the World Dragon [50.0]

1 Great Eagle @ 50.0 Pts
1 Great Eagle @ 50.0 Pts

1 Frostheart Phoenix @ 240.0 Pts

1 Eagle Claw Bolt Thrower @ 70.0 Pts
1 Eagle Claw Bolt Thrower @ 70.0 Pts


Models in Army: 87


Total Army Cost: 2400.0

Zrezygnowałem z jednego sea helma na koszt 2 bolców. Sea helm był potrzebny aby BSB żył, a więc nadal on nim jest i to PG muszą z arcymagiem chodzić w dziwnej formacji, WL tego nie potrzebują, nie mają kogo chronić. A dwa bolce jestem w stanie dogodnie wystawić coby je za szybko o i le w ogóle stracić i aby dwa cały czas strzelały.
Frost to świetna inwestycja z popychaczką może nabruździć. Magia HM świetna i daje radę, bardzo finezyjna i wpływa na grę ale nie robi auto wina, to w niej jest fajne. Z resztą nie widze tutaj innej opcji.

Jedyna rzecz ale to już muszę sprawdzić w praktyce czy:
-nie zamienić sztandaru MR1 na PG na dyscyplinę
-wtedy BSB dostaje talizman mr1 ale traci tarczę
-póki co ani razu nie był w walce...
-ale jednak moze się to kiedyś zdarzyć i ward 3+ zapewne ratuje duspko
-już 10 ld aż tak nie potrzebuje jak we wczesniejszym założeniu
-PG i tak rzadko walczą, dziś tylko raz zastanawiałem się nad wejsćiem nimi do combatu

Co do samych jednostek elfów:
-8 odginaczek i nie ma komentarza :D
-WL zaciupali pająka, był na 5 ranach bo dostał od bolca ale i tak wklepali 10 ran ;) byli 8 w szeregu
-Frost rozkręca klocek savagów, powoli, z wielką dozą niepewności ale je bił
-bolce 2 w sam raz, co miały zrobić zrobiły
-arcymag z BoH ciśnie na potęgę w fazie magi, zaś w fazie dispela jest ok (akurat zamaist scrola przerzut ;) )

Chyba znalazłem póki co swoje optimum na nowe hajelfy :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

tyle odginaczek to za dużo... nie mieszczą się na stole i sobie przeszkadzają :) 4 to optimum :)... jak chcesz możemy jutro zagrać na UB- zobaczymy czy czegoś się nauczyłeś tymi elfikami:)...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

nie gram na UB :) traktuję to jako fajny program TV, nic poza tym :P
Możemy pograć figurkami :D

mam 2 zwyczajne odginaczki...
3 fasty, które strzelają, robią schodki, moga pojechać na maszyny, załatwić inne odginaczki
3x5 SH, które mogą przyszarżować, pojechać na strzelaczy, zrobić schodki z fastem/orłem, dać covera, załatwić inne odginaczki

poza tym te kawalerie to też i 6 dodatkowych odginaczek, to tak na marginesie ;) ...
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

Nie używasz muzykę na SH, czy zapomniałeś?
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

narazie próbuje bez...
mogę ich wsadzić ale wtedy muszę wywalić 1 PG no i naturalnie bowy... pewnie tak zrobię ale póki co popróbuje bez muzyków chociaż wiem, ze nie jest to najlepszy pomysł...
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

Nawet nie próbuj. :)
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

Oglądałem dzisiaj fajną bitwe HE vs WoCh. PG spisywali się rewelacyjnie, ale cholera, ich największy mankament to S4 tylko;/
Bez shadowa ciężko im idzie przebijanie się przez 1+ save, nawet z AP, a też chce dać szansę High magic.
Kosa, jak potestujesz to zdaj relacje jak oni dają radę. Bo coś czuje, ze czeka mnie wydatek rzędu 25 PG :wink:

noggin
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: noggin »

Kosa pisze:robią schodki
eee, co to jest "robienie schodków"?

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4759
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

cos czego niechcialbys doswiadczyc, ale z przyjemnosc byc zrobil przeciwnikowi ;)
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Kolejny test, tym razem z Ogrami, 20:0 dla HE...

Rozpa jak na moje potrzeby optymalna.
PG na współę, od boku z feniksem łamią gutstara(dwa przegrane brejki i stanie na 6, w pierwszym combacie ustali, drugiego nie dali rady)...
HE magic=każdy czar jest gamebrejkerem ;) choć tego nie widać, nawet drain magic puszczony w pustkę :D

Wnioski:
-jak PG ma niańczyć arcymag, to arcego musi niańczyć seahelm ze stubornem(chociaz i zwykły BSB tez by styknął, ale stuborn ważny jeśli nie chcemy mieć arcego w pierwszej linii co na pewno jest słabe nawet pomimo warda 3+).
-2 bolce są fajne, chociaż... raz dobrze strzelą, raz nic! Urok BSowego strzelania
-taka ilość śmiecia pozwala grac HE z totalną fantazją...
-PG nie mordują, ale jest to teraz coś czego HE nie miały, łamią steadfasty, po prostu brejkują przeciwnika

Pewne dylematy (ale to wtedy kiedy coś zacznie isć nie tak):
-wylatują bolce
-wchodzi mały mag z high magic
-arcy dostaje shadow...

zaczyna się trochę kostkologia, bo trzeba mieć brzytwę, ale:
-arcy jest dużo bezpieczniejszy (chociaż przez 8 bitew idąc na "czele" PG ani razu nie wszedł w walkę
-PG staną się piewcami zagłady jak brzytwa wejdzie
-ale zabraknie bolciaków...
-wtedy wchodzi opcja na wystawienie ~30 łuczników (akurat zamiast bolców, do tych zadań)

ale to tylko kuszenie aby mieć takich wypaśnych PG :D nic więcej, wyjdzie w praniu czy to zmienię...
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4759
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

mam te same wnioski po 1 bitwie... jak sie gra na PG to musi byc shadow i maly z high
nawet moznaby zrezygnowac z WL na rzecz 4 bolcow wtedy to juz jest fest, jak nie brzytwa to obnizenie T a wtedy bolce powinny robic mieloene ze wszystkiego...
Obrazek
Highborn Elves Only!

ODPOWIEDZ