Zadrżyj w obliczu plagi!.. ekhm, DoCh Krzyśka

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Zadrżyj w obliczu plagi!.. ekhm, DoCh Krzyśka

Post autor: KrzysiekW »

Poniżej będę sobie wklejał moje pomysły na grę tą armią. Jako ze czasu mam mało na granie, to bardziej bawią mnie nietypowe, często klimatyczne rozpy. Ale jak ktoś ma z rana takie rzeczy na kawie:
Obrazek
to nie może grać inaczej. :twisted:

Zdarzyło mi się pocinać na moono-Tzeentchu i Slaaneshu, ale główny ciężar pozostaje na papie Zgniłku. Poniżej dwa pomysły, pierwszy mocno klimatyczny (np. oddziały w większości podzielne całkowicie przez 7), drugi bardziej praktyczny. Much niestety jeszcze nie mam.

Kod: Zaznacz cały

Uncle An (Great Unclean One) @ 545.0 Pts
     General; Magic Level 3; Lore of Nurgle; Flail
     Lesser Gift [25.0],    Exalted Gift [75.0]

Grippus Maximus (Herald of Nurgle) @ 240.0 Pts
     Magic Level 1; Lore of Death; Battle Standard; Greater Locus of Virulence
     Razor Standard [45.0]

Pneumonius (Herald of Nurgle) @ 220.0 Pts
     Magic Level 1; Lore of Death; Greater Locus of Virulence,  Lesser Gift [25.0] x 2  

28 Plaguebearers of Nurgle @ 409.0 Pts FCG
     Banner of Swiftness [15.0]

28 Plaguebearers of Nurgle @ 409.0 Pts FCG
     Lichebone Pennant [15.0]


1 Beasts of Nurgle @ 60.0 Pts
1 Beasts of Nurgle @ 60.0 Pts
1 Beasts of Nurgle @ 60.0 Pts

7 Chaos Furies of Nurgle @ 98.0 Pts
7 Chaos Furies of Nurgle @ 98.0 Pts

3 Nurglings @ 120.0 Pts

2 Nurglings @ 80.0 Pts


Models in Army: 81
Total Army Cost: 2399.0

Kod: Zaznacz cały

Scrofus Nur'sus (Daemon Prince of Nurgle) @ 530.0 Pts
     General; Lore of Nurgle; Magic Level 4; Chaos Armour; Daemonic Flight,  Exalted Gift [75.0]

Grippus Maximus (Herald of Nurgle) @ 240.0 Pts
     Magic Level 1; Lore of Death; Battle Standard; Greater Locus of Virulence
     Razor Standard [45.0]

Pneumonius (Herald of Nurgle) @ 220.0 Pts
     Magic Level 1; Lore of Death; Greater Locus of Virulence
     Lesser Gift [25.0] x 2

28 Plaguebearers of Nurgle @ 409.0 Pts FCG
     Banner of Swiftness [15.0]

     1 Plagueridden @ [10.0] Pts

27 Plaguebearers of Nurgle @ 396.0 Pts FCG
     Lichebone Pennant [15.0]


3 Beasts of Nurgle @ 180.0 Pts
1 Beasts of Nurgle @ 60.0 Pts
1 Beasts of Nurgle @ 60.0 Pts

5 Chaos Furies of Nurgle @ 70.0 Pts
5 Chaos Furies of Nurgle @ 70.0 Pts
   
2 Nurglings @ 80.0 Pts
2 Nurglings @ 80.0 Pts



Models in Army: 77
Total Army Cost: 2395.0
Np. zastanawiam się, czy sztandar MR (1) ma sens, czy lepiej jednak nie wziąć +1 Ld na wypadek operowania daleko od bossa.
Exalted gifty na razie na lordach zostają, fajne rzeczy wychodzą (choć książki jeszcze nie wziąłem i bez niej da się grać, a gift z leczeniem ran na 5+ po udanym czarze i stratą rany na 4+ przy ifce pomógł Laikowi zabić mojego princa... :) )

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

te bestie nie lepiej w jedną kupę zbić? :P
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

To jest kawa? Wygląda jak KAKAO.
Obrazek

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

zamieniłbym oddział ciasteczek na oreos.

Slaine Mac Roth
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 109

Post autor: Slaine Mac Roth »

A ja nie, to są bardzo dobre ciasteczka.
Oreo lepiej pasują w mono-Slaaneshu.

Jakie jest zastosowanie Nurglingów w tych rozpiskach? Masz jakis konkretny, chytry plan?

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

WojtuśŚ pisze:te bestie nie lepiej w jedną kupę zbić? :P
W kupie siła.
Jakoś wole tak. Te małe bardzo fajnie trzymają różne rzeczy, odginają itp, poza tym z małymi tylko obawami mogę je posyłać w samotne misje przeciwko jakimś 10-tkom strzelców, łuczników, kuszników itp.
Slaine Mac Roth pisze:Jakie jest zastosowanie Nurglingów w tych rozpiskach? Masz jakis konkretny, chytry plan?
Konkretnych planów nie mam, ale fajnie daje się je wstawiać w różne miejsca stołu i są bardzo niedoceniane. A to zablokujesz wrogich scoutów, a to zaszachujesz maszyny czy strzelców itp. Straciły co prawda poisony w porównaniu z poprzednią edycją, ale dostały +1 W i A oraz -1 do hita, co jest uczciwą wymianą wg mnie. Poza tym po prostu lubię te modele. :)

Ciastek nie wymienię, bo to siakieś kardynałki, co się idealnie komponują z kawą co wygląda jak kakało.

Awatar użytkownika
Kosmo
Kradziej
Posty: 947
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój/Kraków

Post autor: Kosmo »

mogę je posyłać w samotne misje przeciwko jakimś 10-tkom strzelców, łuczników, kuszników itp.
To takie rzeczy w tej edycji jeszcze istnieją? :P
Gremlin pisze: 5. Kosmo (99% szans obecności; Przewodnie motto turniejowe: mam chimerę i kranczerów, wyssę życie z wrogów wielu)

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

w 1 rozpie wywal tego jednego heralda, zdejmij level z bsb, zmniejsz furie i wywal te nurglingi
Za zaoszczędzone punkty wstaw 4 level na guo
Z bestii zrób 1 oddział 6 sztuk, wstaw 4 muchy
Moze nawet jeszcze cos zostanie :P
W 2 rozpie proponuje podobne zmiany ;) i death na DP

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Kosmo pisze:To takie rzeczy w tej edycji jeszcze istnieją? :P
Istnieją. Np. Laik wystawia 10tki łuczników, HE na turnieju w Częstochowie też miały.

Manfred, dzięki za konkretne propozycje, kilka do przemyślenia. Ciągle mam modeli much, a bestie żeby mieć wszystkie na Szczyrk aktualnie na warsztacie.
Tylko o ciastkach nic nie napisałeś. :P

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

Pożycz muchy. :p
Fajnie, że tyle monodemonow się zrobiło.
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Z grubsza zgadzam sie z uwagami Manfreda.
Natomiast jesli chcesz grac na dwoch oddzialach plagusow bez metalu, to wystawilbym takie:

Herald of Nurgle: BSB; Virulence, Razor Standard
29 PB: FCG; Swiftness

28 PB: FCG; Lichebone

Drugi herlak IMO niepotrzebny, natomiast cholernie brakuje mi tu muchow. No i faktycznie bestie jeden duzy oddzial jest super.

Slaine Mac Roth
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 109

Post autor: Slaine Mac Roth »

Ja tez mam armie mono-Nurgle, aktualnie całośc na warsztacie, i też mam zamiar pograc Nurglingami, tyle że mam bardzo małe doświadczenie, i nie wiem ile jest sensu w założeniu, ze da sie nimi skutecznie i uciążliwie dla rywala skautować.
Na początek pobawie sie jedna dwójka Nurglingów i dwiema piątkami furii jako moim śmietnikiem.

Trzymam kciuki za dobre wyniki i miłą zabawę Twoja armią :)

Spawn
Chuck Norris
Posty: 477

Post autor: Spawn »

Dawaj kolesia na palanquinie z regeną :)

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

WojtuśŚ pisze:Pożycz muchy. :p
Jeszcze chwile tu posiedzę zamiast malować i będę musiał bisty i princa pożyczać. :P
WojtuśŚ pisze:Fajnie, że tyle monodemonow się zrobiło.
No i fajnie, że tyle kmin jest, bo na początku jakby szykowała się powtórka z 7 ed. gdzie na 90% słysząc "demony" wiedziałeś co spotkasz.
swieta_barbara pisze:Drugi herlak IMO niepotrzebny, natomiast cholernie brakuje mi tu muchow.
Któraś z kolei osoba pisze mi o tym drugim herlaku i może rzeczywiście czas pozbyć się obciążeń z 7 edycji... :) Byłyby punkty np. na muchy.
Wiem, ze 6 bestii ma fajne bicie, ale jakoś wygodniej mi się gra w takim układzie.
Slaine Mac Roth pisze:Ja tez mam armie mono-Nurgle, aktualnie całośc na warsztacie, i też mam zamiar pograc Nurglingami, tyle że mam bardzo małe doświadczenie, i nie wiem ile jest sensu w założeniu, ze da sie nimi skutecznie i uciążliwie dla rywala skautować.
Czasem jakoś wyjątkowo głupio je wystawię, ale do tej pory mi się spłacały.
Slaine Mac Roth pisze:Trzymam kciuki za dobre wyniki i miłą zabawę Twoja armią :)
Dzięki. :) No zabawa tym jest, bo nawet jak dostaniesz wpiernicz, to wiesz że zwycięzcy wcześniej lub później zejdą na jakieś ciekawe przypadłości. :twisted: A mniej fluffowo, to zwycięstwa takim czymś dopiero cieszą. ;)
Spawn pisze:Dawaj kolesia na palanquinie z regeną
Zacna krotochwila, milordzie. A tak pięknie pomalowałem model na DMP z dojazdem autobusowym... :P
Chociaż w jakiejś domówkę, gdzie wiem, że nie będę zdawał look-outów, z pewnością go wystawię.

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Armia Nurgla przetestowana na Szczyrku, o wynikach jakoś mi się nie chce pisać. ;) Ale zabawa była w sumie przednia, i stoczyłem miodną klimatyczną bitwę z Khumanem - dzięki!
(Lore Nurgle na princu miał jednego highlighta - puściłem vortexa wzdłuż armii skavenów, 38 ran zadanych. :D )

Z cyklu kolejne klimatyczne pomysły, to z ciekawości zagrałem sobie na mono Tzeethcu (tylko grinmdera sproxowałem) przeciwko DE.

Grało się fajnie, było dużo funu ( np. w Reign of Choas Khorne cycnął czachą dreadlorda na pegazie :) ). Horrory rozmontowały black buardów (oczywiście zabiły więcej z zasady "blue horrorrs" niż w walce. :) ). Grinder ustał parę rund hydrę i rydwan, zanim zginał zdążył zniszczyć rydwan i ściągną hydrę do ostatniej rany.

Burning Host of Tsien-Tsiin1800 Pts

Herald of Tzeentch @ 125.0 Pts
General; Magic Level 2; Lore of Metal; Miscast Table

Herald of Tzeentch @ 180.0 Pts
Magic Level 2; Lore of Metal; Battle Standard, Disc of Tzeentch
Banner of Eternal Flame [10.0]


10 Pink Horrors of Tzeentch @ 150.0 Pts
Magic Level 1; Lore of Tzeentch; Musician, Champion


11 Pink Horrors of Tzeentch @ 178.0 Pts
Magic Level 1; Lore of Tzeentch; Musician, Champion
Standard of Discipline [15.0]

20 Pink Horrors of Tzeentch @ 295.0 Pts
Magic Level 1; Lore of Tzeentch; Musician, Champion
Lichebone Pennant [15.0]

1 Burning Chariot of Tzeentch @ 170.0 Pts
Burning Chariot crew; Blue Horror Crew

Soul Grinder of Tzeentch @ 270.0 Pts
Daemonbane Claw; Daemon of Tzeentch

3 Flamers of Tzeench @ 120.0 Pts

3 Screamers of Tzeentch @ 120.0 Pts
3 Screamers of Tzeentch @ 120.0 Pts

5 Chaos Furies of Tzeentch @ 70.0 Pts

Models in Army: 57
Total Army Cost: 1798.0

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Armia na format pre-Silesianowy, oczywiście bardziej dla funu niż twardej walki. ;)

Kilka patentów się sprawdziło, np. konna pani herald w bitwie przeciwko magowi z 4 lvl life weszła do dużego kloca demonetek i już z dwellersami nie było tak źle (przynajmniej do czasu aż ją drugi wizard Lord nie zdjął ze snajperki deathowej...:P )
Soulgrinder to wielka niewiadomoa tej armii. Niby twardy, ale z 4 atakami i WS3 nie bije za dobrze. Za to fajnie koncentruje uwagę przeciwnika, dużo wytrzymuje, a z wbudowaną katapą zmusza przeciwnika do pewnej ostrożności.
Fajna armia, bo szybko jest u przeciwnika, a z pomocą czarów daje radę w walce wręcz.
Kilka rzeczy bym zmienił, np. na konnej dałbym greater gifta (tworząc armie zapomniałem, ze Whip jest właśnie z greaterów). Lvl magii na niej też jest zbędny, wziąłem dla funu. :)
Wyniki: 18:2 z lizardami (meeting engagement), remis z Imperium (blood and glory, tu po prostu przykampiłem princa i seekerki za górką...)

Rhobard'h Bedhronn (Daemon Prince) @ 525.0 Pts
General; Lore of Shadow (tu posłuchałem PG Qca... :oops: ;) ); Magic Level 4; Miscast Table; Chaos Armour; Daemonic Flight Lesser Gift [25.0] Greater Gift [50.0]

Sllysk the Serpenttongune (Herald of Slaanesh) @ 250.0 Pts
Magic Level 1; Lore of Shadow; Battle Standard; Greater Locus of Swiftness
Greater Gift [50.0]

Troupe Maiden (Herald of Slaanesh) @ 225.0 Pts
Magic Level 1; Lore of Shadow; Greater Locus of Swiftness,
2 x Lesser Gift [25.0]

Niyyah the Hunter (Herald of Slaanesh) @ 205.0 Pts
Magic Level 1; Lore of Slaanesh; Lesser Locus of Grace, Steed of Slaanesh
2 x Lesser Gift [25.0]

35 Daemonettes of Slaanesh @ 430.0 Pts
Standard; Musician; Alluress Banner of Swiftness

21 Daemonettes of Slaanesh @ 271.0 Pts
Standard; Musician, Alluress Banner of Eternal Flame

3 Fiends of Slaanesh @ 195.0 Pts

1 Soul Grinder of Slaanesh @ 300.0 Pts Phlegm Bombardement;

5 Seekers of Slaanesh @ 145.0 Pts
Standard; Musician, champion Lichebone Pennant

6 Chaos Furies of Slaanesh @ 84.0 Pts

6 Chaos Furies of Slaanesh @ 84.0 Pts

6 Chaos Furies of Slaanesh @ 84.0 Pts

Models in Army: 86
Total Army Cost: 2798.0

I jeszcze jedno: tej armii, chyba jak żadnej innej demonicznej, nie karci zbyt mocno efekt "wrogiego boga" z tabelki na Reign of Chaos. Khorne na szczęście zbyt celnie tymi czachami nie miota. :P

Spawn
Chuck Norris
Posty: 477

Post autor: Spawn »

Mówisz że princ lepszy? Za tą cenę wystawiasz kiperka :) (No latanie sie przydaje, to przyznam)

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

z tego co pamiętam Krzysiek nie miał modelu KoSa, poza tym ciekawa rozpiska, fiendów tez chyba tylko 3 ze wzgledu na braki modelowe
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Spawn pisze:Mówisz że princ lepszy? Za tą cenę wystawiasz kiperka :) (No latanie sie przydaje, to przyznam)
Latanie i zbroja. Keeperka mi w poprzedniej edycji kilka razy załatwili poisonoem i uraz (może trochę przesadzony :P ) pozostał. :) Ale głównie chodzi o latanie. Poza tym mam fajny model. ;)
-Qc- pisze:z tego co pamiętam Krzysiek nie miał modelu KoSa, , fiendów tez chyba tylko 3 ze wzgledu na braki modelowe
Mam, ale z 3 edycji i musiałbym go na skałce osadzić, żeby nie wyglądał jak miniatura doombulla... (na marginesie, to bardzo fajny model i gdyby proporcjonalnie zwiększono go do obecnych GD, to były dużo lepszy od obecnego keepera).
Fiendów niestety mam właśnie tylko 3.
Ale z całej tej rozpiski tylko grindera musiałem pożyczy (dzięki Debelial :) ), resztę modeli mam swoich. :twisted:
poza tym ciekawa rozpiska
Podziękował. :)
Tym sposobem zagrałem na format pre Silesianowy mono Nurglem rok z okładem temu, mono Tzeencthem niecały rok temu, i obecnie mono Slaaneshem. :) Mono Khorna póki co nie zbezczeszczę swoją personą, niech Khuman zbiera czaszki na chwałę Tronu. ;) Chyba że na sierpień dozbieram modeli... :twisted:

Spawn
Chuck Norris
Posty: 477

Post autor: Spawn »

KrzysiekW pisze: Mam, ale z 3 edycji i musiałbym go na skałce osadzić, żeby nie wyglądał jak miniatura doombulla... (na marginesie, to bardzo fajny model i gdyby proporcjonalnie zwiększono go do obecnych GD, to były dużo lepszy od obecnego keepera).
Ej, my takiego mamy i na takim gramy, bo takiego mamy pomalowanego. Ma Fajny obcas i obcisłe lateksy na jednej nodze i cyca na wierzchu, czego więcej chcieć od kipera :)

ODPOWIEDZ