ORCZE GNIAZDO 25-26 maja Szczyrk

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Thomas
Falubaz
Posty: 1207

Re: ORCZE GNIAZDO 25-26 maja Szczyrk

Post autor: Thomas »

Laik pisze:Thomas, wiem że Łukasz to Twój kolega z klubu ale trochę obiektywizmu – sędzia nie ma obowiązku znać wszystkich army booków.
Gracz ma obowiązek znać zasady swojej armii.
Łukasz, jak sam pisał przed turniejem, zagrał OG kilkanaście turniejów,ma OG kilka lat - zawsze stosując błędnie tą zasadę.
jakbyś nie zauważył do Butan także jest moim kolegą z klubu

słaby troll..

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Leoh jak go znam to uznał że zagrał fajna bitwę z naprawdę dobrym przeciwnikiem ,cieszył się z tego i na pewno dymu nie będzie robił - tylko będzie myślał co poprawić... i jak lepiej zagrać.... czasem na solidnej masce można się więcej nauczyć niż na klepaniu po 15 w warzywniaku....
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

turniej bomba, żarcie bomba, spanko super. najbardziej zapadły mi w pamięć i rozczuliły tekturowe tacki do przenoszenia modeli.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

loko pisze:. najbardziej zapadły mi w pamięć i rozczuliły tekturowe tacki do przenoszenia modeli.
to już standard na śląskich imprezach chyba
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
chaoslo3
Wałkarz
Posty: 84
Lokalizacja: Opole

Post autor: chaoslo3 »

Nie było mnie za wiele w świecie warhammera ostatnimi czasy i Master ten muszę przyznać mile mnie zaskoczył. A cała kontrowersja z feniksami Furiona też jest miłym zaskoczeniem bo jeszcze kilka lat temu nie było by tematu. Jak tak dalej pójdzie to uda się pozbyć takich ewenementów zupełnie, idzie w dobrą stronę :)
Uważam jednak że najskuteczniejszą metodą jest narzekanie na te rzeczy na miejscu u sędziego jeszcze przed bitwą i zadawanie trudnych pytań typu "Po co piszecie w regulaminie że tylko jeden nieznaczny prox jest dopuszczalny a potem dopuszczacie dwa tak groteskowe?"
Miałem w jednej z bitew kawalerię bez jeźdźców po przeciwnej stronie ale nie zareagowałem nie chcąc psuć atmosfery jednak na następnym masterze zacisnę zęby i lecę z tym do sędziego w imię wyższej sprawy ;)

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Rince pisze:Moze cala bitwe uznal za przyjemna ;) ?
Ten Fin ze słynnego wywiadu Sola też był mega zadowolony z bitwy ale wtedy to nie byl argument ; p

Ludzie - powiedzcie to co każdy z was myśli. Każdy się myli, każdy czasem coś wciśnie, a przecież 0,5calowe wałeczki są powszechnie nazywane "fazą wykłócania" i akceptowalne. Trzeba skończyć ten temat, a kto w czasie bitwy nie nagra i nie zawoła sędziego to jego problem ;)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

wokrze
Kradziej
Posty: 922

Post autor: wokrze »

W całej tej dyskusji +1 do komentarza Kalesonera. Furion grał tym co sędzia malarski dopuścił (a dyskusja co i jak dopuszczać to osobny temat). Golona zagrał tak jak w trakcie bitwy zadecydował sędzia (a dyskusja czy sędzia powinien zajrzeć do AB w celu sprawdzenia specyficznej zasady czy brać odpowiedź gracza na słowo to osobny temat).

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

loko pisze:turniej bomba, żarcie bomba, spanko super. najbardziej zapadły mi w pamięć i rozczuliły tekturowe tacki do przenoszenia modeli.
Loko cicho z Fluffem zabralismy sobie swoje tacki :)
P.s. Zajebisty pomysl od orgow :)

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

Tu chodzi o zasady! OKŁAMAŁ NAS!
należy się 0 pkt. z mastera i kara zawieszenia na 6 kolejnych. Do tego kara finansowa za straty moralne dla przeciwników i chłosta wymierzona przez Barbarę.
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

^Karpiu^ pisze:
loko pisze:turniej bomba, żarcie bomba, spanko super. najbardziej zapadły mi w pamięć i rozczuliły tekturowe tacki do przenoszenia modeli.
Loko cicho z Fluffem zabralismy sobie swoje tacki :)
P.s. Zajebisty pomysl od orgow :)
One były do wzięcia, mówiłem o tym przez mikrofon na początku turnieju :wink:
Robson pisze:
Tu chodzi o zasady! OKŁAMAŁ NAS!
należy się 0 pkt. z mastera i kara zawieszenia na 6 kolejnych. Do tego kara finansowa za straty moralne dla przeciwników i chłosta wymierzona przez Barbarę.
przez Tutajca - sprawdzony chłopak na masterach :wink:
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Hmm może zamiast siac nienawiść i nadawać na Furiona siejmy dobro i złóżmy gratulacje Bercikowi ( =D> )

"- Nie masz Feniksów ?
- Nie mam, bo nie mam jeszcze modeli."

Jakie to proste prawda ?

Nie chodzi o hejterstwo na Furiona bo wygrał, tylko na pierwszych stołach pewne nazwijmy to wprost Kpiny bardziej rażą oczy niż w warzywniaku. Bywają koszmarki na stołach prawda, ale od niektórych graczy po prostu wymaga się więcej (tym bardziej od tych którzy dla innych są w ocenach surowi).

Oczywiście gratulacje dla Furiona za zwycięstwo w pełni zasłużone.

No i z mojej strony brawa dla Crusa, wszak to 3 miejsce Bestiami !!
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

a przecież 0,5calowe wałeczki są powszechnie nazywane "fazą wykłócania" i akc]eptowalne.
Ehe, chyba w SS. Bo nie u nas.
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Nie znam nikogo z SS kto by praktykował taka fazę ale za to znam jedna z 8 bili :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 28 maja 2013, o 13:33 przez Eltharion, łącznie zmieniany 1 raz.
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

WojtuśŚ pisze:
a przecież 0,5calowe wałeczki są powszechnie nazywane "fazą wykłócania" i akc]eptowalne.
Ehe, chyba w SS. Bo nie u nas.
Wojtek przeciez zawsze sie mowilo ze te 0,5 cala to jest na twz wyciagniecie miecza do przeciwnika :). W poprzedniej edycji byla roznieca kto dołazil a kto palil. Obecnie jak to wszystko zalezy od Inicjatywy modelu to tylko kwstia tego dodatkowego +1 do wyniku walki ktory i tak w duzej czesci przypdakow jest pomijany z powodu steedfasta :)

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Kołata pisze:Ok? Wróble (papugi?) jako fenixy są ok? :shock:
Proxy i śmiecie się powinno wytępić, wystarczy na kilku masterach z rzędu nie przymykać na to oka i to powinno szybko rozwiązać sprawę.
Była nadzieja w pani sprzątaczce, że się tych ptaszków pozbędzie jeszcze przed turniejem, ale skoro ona je przepuściła przez swoją dość rygorystyczną ocenę to znaczy, że na miano śmieci nie zasługiwały!
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1567
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Super turniej :)
Super miejscówka :)
Super jedzenie :)

Dojazd fatalny - stan drogi to kaplica. Bałem się, że mi figurki połamie w bagażniku :P

Jak tak będą wyglądać mastery organizacyjnie i z takimi atrakcjami to z pewnością będę wpadać :)

O grach pisać nie będę bo to jawna kpina i tragedia :mrgreen:

Fajnie było poznać wiele mord z forum i fajnie było z tymi mordami oglądać mecz.... tylko dlaczego siedziałem w loży Dortmundu to nie wiem :P

Ja: "Dymitr?"
Dymitr: "Co?"
Ja: "BAYERN!!!"
Dymitr: "Nienawidzę Cię! :mrgreen: "

Dla mnie turniej bomba no i najważniejsze, że BAYERN WYGRAŁ! Oraz grejtulejszyn dla Furiona :)

PS. Co do ściągania modeli ze stołu czy ogólnie za proxy to dupa ale to nie działa albo sędziowie mają to w dupie!
Zgłaszałem, krzyczałem, wystosowałem prośbę, protest i nawet wniosek w 3 kopiach + zdjęcie, że ja na HELLKUPĘ kudłatego na gumowych kołach od LEGO się nie zgadzam i ma to ściągnąć ze stołu!! :twisted:
...nie poskutkowało.

PS2. Oczywiście Hellkupa Lego Technics dawała radę.... gibała się na lewo i prawo :mrgreen: :mrgreen:

PS3. Czuję się zwałowany - powinno być 20-0 dla mnie za ten model!
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Haha, dobrymi modelami grają w Poznaniu :D
Ciekawe czym zaskoczy nadchodzący master ;)

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Jak można mieć pretensje do gracza, który popełnił błąd w interpretacji zasad w obecności sędziego?
Niezależnie od tego czy było to działanie zamierzone czy nie, na naganę zasługuje sędzia, który do tej sytuacji dopuścił, a którego zadaniem jest eliminacja takich sytuacji, lub karanie za ich wystąpienie.
Jak piłkarz strzeli bramkę ze spalonego, to do kogo są pretensje..?
I jeszcze ten płacz, że "oszukałeś mnie- sędziego..". Jak oszukał? Zdał fałszywa relację z tego co dzieje się na stole?

Obie kontrowersje jakie są tu dyskutowane wynikają tylko i wyłącznie z decyzji sędziów, wiec może zacznijcie dyskutować nad poziomem sędziowania, który najwyraźniej wielu z Was nie zadowala, a nie nad tym czy wróbelki za 3PLN są ładne czy nie?
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Brzuchomówca :) - może się przedstawisz?

Kilka danych z GUSu:

średnia ilość punktów z bitew:

VC 68
HE 61,2
DF 53
SK 52,8
OG 52,7
BOC 51
WE 50,71
OK 50,5
DOC 48
COD 47,66
TK 47,25
WOC 47,2
LIZ 45
BRE 40,5
EMP 40
DE 39,5
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

Kurde, to kosztowało 6 złotych noo!
A to nie modele z w poznania, tylko z Warszawy.
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

ODPOWIEDZ