7 ed. - nowe HE

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Rospiska blessa bardzo dobra,aczkolwiek niewiem czy niewywalić 1 dragonów i dać 2xspiry(po18) zamiast 2xłuki.
Ja osobiście obstawiam
Arcymag
mag
mag
bsb
3 bolce
armata
2x18 spirów
2x14 swordmasterów(z banner sorcery)
2 rydwany
Albo wywalić bsb i maga i dać dragon maga,choć granie nim potraktowałbym raczej jako wyzwanie niż jako power.

Malal
Kretozord
Posty: 1729

Post autor: Malal »

Zapomnij o 2x15 swordamsterow chyba ze grasz na 2400 pkt:D bo oni kosztuja z sorcery bagatela 270 pkt:d
a druga 14 kosztuje 220:d wiec yyyyy:d

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

levele jak są punkty i brac HM, Draina mozna rzucać dwa razy, moze któryś wejdzie i magia przeciwnika już zblokownaa na amen :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Po co po 15?14 będzie się spisywać dużo lepiej.Drodzy są ale tak naprawde mało rzeczy ich rusza,i jeszcze ustawić się tak aby nas niewidziało zbyt wiele strzelających rzeczy.

Malal
Kretozord
Posty: 1729

Post autor: Malal »

Kliknela mi sie 5 zamiast 4
nic ich nie rusza to prawda ale kosztuja w pyte pkt :D

Paku
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Paku »

Wiecie co?

DP są i będą naprawde bardziej użyteczni, tak szarża 5 nowych DP w 6 starych to nagła śmierć dla starych. Ale nie uważam żeby DP trzeba było wystawiać więcej niż 2*5 (muzyk, banner) lub 2*6 z FCG.
6* 5 DP to głupota, wystarczy że w każdym klocuszku pospada po 2 DP i się odbijamy od kloca z SCr 5+.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

DP są i będą naprawde bardziej użyteczni, tak szarża 5 nowych DP w 6 starych to nagła śmierć dla starych
najpierw mysl... w wfb ogolna zasada jest to, ze z reguly szarzuja te oddzialy, ktore maja wiekszy mv. Stare dp mialy wiekszy wiec to one by szarzowaly a nie w druga strone :)

Paku
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Paku »

Nie kłućmy się o te dwa cale no bo to nawet przez jakieś niedopatrzenie gracza, przewrucenie się figurek czy coś mogą się figsy przesunąć o 0,1 cala i plan spalony.

Wiem , wiem tak być nie powinno ale na turniejach i na wojnie wszystko się może zdażyć.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

14 piechoty to stanowczo za duzo.. max to 12 (mozna ustawic 7,5 lub 6,6)..
zawsze pozostaje wystawienie 5 - 7 SM z BoS - tanie.. kopa ma, przy defensach chowamy przed ostrzałem. przy ofensach prawie tak samo mocni jak 12-14 :)

opcja kawaleryjsko-smokowa tez bedzie mocna.. ale ja mam ochote w koncu zagrac na wiekszej ilosci piechoty (3-4 regony) :D
Obrazek

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

ja bym wystawil 2x20 spearow (uwielbiam 3ranke) lub lothorenow(stand and shoot +3 ranki xD) potem 5 DP oraz 2x7 SM tak samo WL i lwi chariot. Z rare 4 bolce bo armat obslugiwac nie umiem(zawsze zle wymieze te cale)

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Relosu pisze:ja bym wystawil 2x20 spearow (uwielbiam 3ranke) lub lothorenow(stand and shoot +3 ranki xD) potem 5 DP oraz 2x7 SM tak samo WL i lwi chariot. Z rare 4 bolce bo armat obslugiwac nie umiem(zawsze zle wymieze te cale)
lwi chariot jest IMO troszke przereklamowany.. za 20 pkt wiecej mamy 5 DP z muzykiem..
Obrazek

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1534
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Ja myslalem nad opcja ofesywna czyli: duzy smok, 2x mag tylko ze 2lvl i bound spell zeby mogli poczarowac... poza tym 2x 12 lothernow, Tiranoc Chariot, 7 SM z Bosem, 6 DP, 9WL i 12 FG do tego jakis orzel i bolce... :wink:
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

jednak chyba raczej taniej wyjdzie kupic 1 lwi chariot niz 5 DP(mowie o zl) wiec jak narazie to zmusila by mnie do tego moja kieszen

Malal
Kretozord
Posty: 1729

Post autor: Malal »

Ja raczej widze konwersje SH na DP 8) pewnie troszke sie chlopakow GS w helmach pobawi jakies duperele na tarcze i nagle GW sie zdziwi ze DP tacy ach a nie schodza :lol2:

Daro
Oszukista
Posty: 793
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Daro »

w turbo ofensie raczej bym widział:
smok
2xcaddy
2xłuole
6x5dp
4x1 maneater (imo mozna by swietnie nimi pokombinować)

Pzdr.

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1534
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Czemu nie Rhinoxy...? :wink:
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Paku
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Paku »

To co możemy mieć w Rarach?
- DoW, ?
- RoR ?
- armaty ?

Malal
Kretozord
Posty: 1729

Post autor: Malal »

Elfy moj drogi Elfy i orly

Awatar użytkownika
b_sk
Kretozord
Posty: 1951
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: b_sk »

Daro pisze:...4x1 maneater (imo mozna by swietnie nimi pokombinować)...
Rozumiem, że to w rozpisce na 4k+
A licky boom boom down!!!

Awatar użytkownika
Górken
Falubaz
Posty: 1005
Lokalizacja: Lublin/ Kraków

Post autor: Górken »

a nie będą miały high elfy 0-4 rares na 2000??

ODPOWIEDZ