Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
wenanty
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 198

Re: Szybkie pytania

Post autor: wenanty »

Bearded Unclean 'Un pisze:Szukam błoniastych skrzydeł, np do harpii/furii, czy ktoś zna może jakiś sklep/rzemieślnika, który takowe sprzedaje?
Takich?
http://www.reapermini.com/OnlineStore/0 ... down/03182
http://www.reapermini.com/OnlineStore/w ... st/P01408D
http://www.reapermini.com/OnlineStore/w ... st/P01415C

Reaper ma w ofercie sporo różnych takich skrzydeł, w większości do kupienia pojedynczo (to znaczy parami). Wystarczy skoczyć do ich katalogu, wklepać w search hasło "wings" i przebić się przez ileśtam stron demonów/aniołów/whateverów. Mają też w ofercie ładne (no, mnie się podobają) harpie (blister 6 sztuk - 30 euro), choć w sumie nie wiem czy pasują skalą do WFB i/albo do Twoich potrzeb. Figurki Reapera można sprawnie zamawiać od producenta, w Polsce handluje nimi choćby Feniks (stacjonarny we Wrocławiu).

Kurcze, Reaper powinien mi płacić za takie teksty.

Awatar użytkownika
Gąszczu
Mudżahedin
Posty: 251
Lokalizacja: Wrocław <> Poznań

Post autor: Gąszczu »

Siemanko,pytanie mam o Lakiery. Nałożyłem na figsy pędzelkowy lakier z artystycznego , miał być matowy a jednak zostawia połysk

przykład

Obrazek

Ogólnie tragedii nie ma , ale czy spryskanie go lakierem od GW albo AP Matowym odwróciło by ten efekt?

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1034
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

Jak błyszczący lakier spryskasz matowym, to model będzie matowy, ale musisz uważać by nie przesadzić, bo model zalany lakierem, ładnie nie wygląda.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gąszczu
Mudżahedin
Posty: 251
Lokalizacja: Wrocław <> Poznań

Post autor: Gąszczu »

Ok dzięki, zależało mi głównie na warstwie ochronnej , w warsztacie często o coś się haksnie i milion razy trzeba poprawiać.Pozdro

Morok

Post autor: Morok »

jak uzyskam kolor rdzy ?

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Que pisze:jak uzyskam kolor rdzy ?
zmatowiony chestnut ink, lub Vallejo rust and oil pigmenty
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Tordzio pisze:Siemanko,pytanie mam o Lakiery. Nałożyłem na figsy pędzelkowy lakier z artystycznego , miał być matowy a jednak zostawia połysk
zostawia połysk, bo nie został dobrze wymieszany - musisz trzepać przed użyciem :] Kup satynę lub mat w sprayu, to nie będzie zacieków, jak przy pędzelkach.
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Morok

Post autor: Morok »

chestnut ink , a jak się to nazywa w nowej wersji farb?

melfist
Wałkarz
Posty: 59

Post autor: melfist »

Niema inkow juz....

Awatar użytkownika
kacper_
Mudżahedin
Posty: 335
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kacper_ »

Ma ktoś pomysł z czego można wykonać takie podstawki?

Obrazek

Morok

Post autor: Morok »

melfist pisze:Niema inkow juz....
ale są washe :)

Awatar użytkownika
Majones
Chuck Norris
Posty: 480

Post autor: Majones »

kacper_ pisze:Ma ktoś pomysł z czego można wykonać takie podstawki?

Obrazek
moze opakowanie od plyty, ta przezroczysta czesc.

Neithan
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: Neithan »

kacper_ pisze:Ma ktoś pomysł z czego można wykonać takie podstawki?
(...)
A nie było gdzieś w galerii C'tana podobnego patentu?
Wydaje mi się, że to jest plastik z pudełka od płyty CD (albo kasety magnetofonowej) odpowiednio połamany i zarysowany. Rozbryzgi wody pewnie robiote water effectem / klejem cyjanoakrylowym.

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Que pisze:chestnut ink , a jak się to nazywa w nowej wersji farb?
czerwony wash z Vallejo z dodatkiem brązu.

Co do tych podstawek: może być opakowanie płyty, choć to trzeba szlifować, jest cienkie, więc trzeba pobawić się ze sklejaniem kilku warstw, itp. Można spróbować też z Vallejo żel akrylowy który daje efekt wodnych kryształków, pastę szklaną Maimeri, albo kupić grubszy kawałek plexi.
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Que pisze:chestnut ink , a jak się to nazywa w nowej wersji farb?
Słyszałem, że nazywa się Liquitex Transparent Burnt Sienna Ink, ale nie próbowałem tego.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2987
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

kacper_ pisze:Ma ktoś pomysł z czego można wykonać takie podstawki?

Obrazek
Nawet nie pomysł a dokłady przepis ;) Na necie gdzieś jest tutorial do tego, musisz poszukać bo nie mam już linka. Generalnie gość robi to tak że używa czegoś co się nazywa "cracken medium". Wylewasz to półpłynne ustrojstwo na podstawkę i czekasz 24 h aż zaschnie. Podczas zasychania ta farba "pęka". Potem odklejasz to od tego na co wylałeś i masz takie kawałki lodu.

Osobiście polecam bezbarwne plexi, nie trzeba czekać 24h aż wyschnie i masz większa kontrolę nad tym jakie płyty wyjda.

Morok

Post autor: Morok »

jak się najlepiej używa wosha, przykladowo czy lepiej przejechać po całej ręce czy Tylko w zgięciach chodzi mi o mięśnie :D

i pytanko jak zrobic śnieg ale taki do wysokości kolan

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

Que jeśli chcesz uzyskać efekt brudu po przeleć washem całą rękę. Tak maluję swoich skavenów i nieźle to wygląda. A śnieg zrobisz z sody oczyszczonej, kleju wikol i białej farbki. Taką "śniegową papkę" możesz przed zaschnięciem modelować.
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

Awatar użytkownika
goboss
Masakrator
Posty: 2243
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: goboss »

gdy nakladam podklad sprayem na modele plastikowe to czy istnieje szansa, ze modele sie uszkodza, czytaj nie wiem przetopia, czy cos?
jaka jest najlepsza odleglosc do nakladania podkladu sprejem?
Obrazek

Świński
Wodzirej
Posty: 747

Post autor: Świński »

Nire ma takiej możliwości. Najlepsza odległość dla mnie to ok 15-20cm

ODPOWIEDZ