Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szybkie pytania

Post autor: Arbiter Elegancji »

jest taka możliwość. Zbyt duża ilość sprayu nakladana ze zbyt malej odleglości powoduje uszkodzenie plastiku.
Część sprayów samochodowych niszczy plastik niezależnie od sposobu stosowania (chodzi o sklad).
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 922

Post autor: Kopyt »

Witam.

Mam trochę grosza odłożonego na farbki. A ze jest nowa paleta i kolor nie do końca jest taki jak na 1 rzut oka, mam pytania.
Posiadam
Mephisto Red
Ironbreaker
Wild Rider Red
Balor Brown
Ungor Flesh
Xv 88
Cień czerwony i brązowy.
Parę umierających farbek ze starej palety.
W jakie kolory się uzbroić by była możliwość w miarę uniwersalnie malować figurki (kolory podstawowe jak i jakieś bardziej przydatne)
Nie ukrywam ze jakieś pędzle tez by mi się przydały. Do tej pory kupowałem tanie z modelarskiego do 3 zł ale do malowania większych WW2 modeli.
Obrazek

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Skoro chcesz uniwersalną paletę to przydadzą ci się:
Nuln Oil
CERAMITE WHITE
KANTOR BLUE
CALIBAN GREEN
ABADDON BLACK
WARPLOCK BRONZE
GEHENNA'S GOLD
FLASH GITZ YELLOW
SOTEK GREEN
TECLIS BLUE
SCREAMING SKULL
CADIAN FLESHTONE
MOURNFANG BROWN

Oczywiście jakbyś mial malować dużo pomarańczowego czy fioletowego to lepiej dokupić kolejne farby niż mieszać ale to co ci napisalem to taka podstawa.
Jeśli chodzi o pędzle to na razie spokojnie polecam te od GW z różnokolorowymi końcówkami, są warte swojej ceny. Jakbyś zamierzal malować baaardzo dużo to lepiej zainwestować dodatkowo w 2-3 lepsze pędzle.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 922

Post autor: Kopyt »

Ok dzięki. Malować będę głównie EMP barwy Czerwono Czarne. Stety niestety na stronie gnoma nie ba obrazków większości pędzli a jak są to nie do końca rozumie rozmiary. Doradzi ktoś jakie pędzle wybrać ?? I jeszcze jedno na szybko. Pędzle po malowaniu przepłukać pod woda z płynem, potem lekko w jakimś zmywaczu a potem pod wodę ?? Byle nie dojść do metalowej końcówki ?
Ostatnio zmieniony 10 cze 2013, o 21:37 przez Kopyt, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

http://www.games-workshop.com/gws/catal ... ints-tools

na start polecam Large, Standard i Fine Detail Brush
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Świński
Wodzirej
Posty: 747

Post autor: Świński »

Ja z czystym sumieniem polecam pędzle Kozłowskiego, są tanie i dobre ( mam z włosia z czerwonej kuny z tego co pamiętam )

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Kopyt pisze:Ok dzięki. Malować będę głównie EMP barwy Czerwono Czarne. Stety niestety na stronie gnoma nie ba obrazków większości pędzli a jak są to nie do końca rozumie rozmiary. Doradzi ktoś jakie pędzle wybrać ?? I jeszcze jedno na szybko. Pędzle po malowaniu przepłukać pod woda z płynem, potem lekko w jakimś zmywaczu a potem pod wodę ?? Byle nie dojść do metalowej końcówki ?
W cenie trzech badziewnych pędzelków z GW możesz kupić 2 Winsor&Newton series7 - 000 i 1. Są bardzo wytrzymałe, trzymają szpic i nie gubią włosia. Naprawdę ciężko je zarżnąć, w przeciwieństwie do syntetyków z GW, które szybko się rozczapierzają. Pędzelek w trakcie malowania regularnie płuczemy w kubku z wodą, energicznie nim poruszając w wodzie, żeby farba nie została na pędzlu. Od czasu do czasu można je zamoczyć w zmywaczu do farb akrylowych Wamod i wytrzeć w chusteczkę higieniczną. Długo pożyją, pilnuj tylko, żeby ci farbka nie zasychała na pędzelku. W ogóle nie polecam pędzelków syntetycznych czy to z Army Paintera, czy też GW (wyjątek to pędzle do drybrushu), szybko zdychają, a kosztują kupę kasy.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 922

Post autor: Kopyt »

Dzięki. Jak tylko dojdą farby i pędzle (gw - ale nie za moje $$) i pomaluje co nie co to się od razu pochwale.
Obrazek

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

goboss pisze:gdy nakladam podklad sprayem na modele plastikowe to czy istnieje szansa, ze modele sie uszkodza, czytaj nie wiem przetopia, czy cos?
jaka jest najlepsza odleglosc do nakladania podkladu sprejem?
taka możliwość jest, jeśli podkładujesz sprayem samochodowym.
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2987
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

Yudokuno pisze:
goboss pisze:gdy nakladam podklad sprayem na modele plastikowe to czy istnieje szansa, ze modele sie uszkodza, czytaj nie wiem przetopia, czy cos?
jaka jest najlepsza odleglosc do nakladania podkladu sprejem?
taka możliwość jest, jeśli podkładujesz sprayem samochodowym.
Samochodowym tzn? Niespotkałem się z czymś co niszczy plastik a jest w sprayu.

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Skaven pisze:
Yudokuno pisze:
goboss pisze:gdy nakladam podklad sprayem na modele plastikowe to czy istnieje szansa, ze modele sie uszkodza, czytaj nie wiem przetopia, czy cos?
jaka jest najlepsza odleglosc do nakladania podkladu sprejem?
taka możliwość jest, jeśli podkładujesz sprayem samochodowym.
Samochodowym tzn? Niespotkałem się z czymś co niszczy plastik a jest w sprayu.
to kup czarny samochodowy spray w obi i zobacz, jak pięknie powstają pęcherze na figsach. Wypróbowane-nigdy-więcej :D
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2987
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

Yudokuno pisze: to kup czarny samochodowy spray w obi i zobacz, jak pięknie powstają pęcherze na figsach. Wypróbowane-nigdy-więcej :D
Ale jaki bo są różne rodzaje? Deco color jest też samochodowy a nic takiego nie robi.

Awatar użytkownika
Lenar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 186
Lokalizacja: Ezoteryczny Poznań

Post autor: Lenar »

Skaven pisze:Ale jaki bo są różne rodzaje? Deco color jest też samochodowy a nic takiego nie robi.
Potwierdzam.

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

Czym usunąć starą zaschniętą farbę z włosia pędzelka? DOT4 da radę? Mam jeden taki stary pędzelek który mam zamiar używać do płynnego GS'u.
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

lepiej może po prostu rozpuszczalnikiem potraktować, albo benzyną ekstrakcyjną... powinno dac radę nie wiem czy DOT nie wysmaży włosia
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 922

Post autor: Kopyt »

jakie magnesy pod do podstawek używacie ? Gram Emp jeśli to ma jakieś znaczenie i chce kupić od razu większą ilość
Obrazek

Morok

Post autor: Morok »

jak zrobić tatuaż na figurce jaki kolor użyć ?

Awatar użytkownika
GraveDigger
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: WMG

Post autor: GraveDigger »

ma ktoś może jakiś pomysł, lub tez chce się podzielić doświadczeniem i poradzić mi jak zrobić efekt popękanej farby. Jaka chemia modelarska i jak tego używać ?
Efekt docelowy, taki jak na nogach tego wraithseera:


Obrazek


z góry dzięki
http://www.unlimitedcolours.com.pl/


Znajcie chamy swoje miejsce w szeregu
VegaMStudio pisze: bo żaden z was wielcy malarze nie da 300$ za model to raz a po drugie ja wybieram klientów a nie klienci mnie więc raczej byś szans na zamówienie u mnie takiej pracy nie miał bez względu czy masz pieniądze czy nie
UP

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Distress crackle paint.
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Gunnila
Mudżahedin
Posty: 212

Post autor: Gunnila »

Tudzież inne tańsze specyfiki do decoupage, ale koniecznie z napisem "fine". Wielkość spękań częściowo zależy od grubości nałożonej warstwy, więc trzeba potestować.

ODPOWIEDZ