Rozpiski

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Re: Rozpiski

Post autor: sYsek »

a może wywalić lorda maga, dać demonowi 1 poziom, dać magowi shadow 2 lvl a za resztę docisnąć charioty/fasty/trolle/dodać 4tego skullcrushera. wywalam też wtedy 108 pkt z maruderów i mag biega solo. mam scroll, 3 czary (snajperka, miazma i coś, co mam nadzieję będzie -d3 t/s). wejdą za to charioty, psy moge wymienić na fasta (bo psom nie ufam ;x).

2lvl na magu nie wchodzi. ale wchodzi chimerka na wypasie, charioty zmieniam na slaanesha i wchodzi jeszcze fast i 2 psy. i lvl1 + zianie na dp
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Przejrzałem kilka ostatnich stron tematu i nie widzę chosenów nigdzie. Dlaczego ich nie wybieracie? :)

Awatar użytkownika
Szczur22
Oszukista
Posty: 821
Lokalizacja: "Red Scorpion" Pszczyna

Post autor: Szczur22 »

Czytałeś ab? Nie bierzemy ich bo nie ma już opcji zrobienia z nich klocka z 3+ wardem. Proste
Pocisk pisze:No sztandar jest mocny... dużo rzeczy jest mocnych, zamknijcie japy i nauczcie się grać

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Nie czytałem, bo nie gram ani nie zbieram ich. Pytam z ciekawości po prostu :)
Dzięki

Awatar użytkownika
krzychoss
Falubaz
Posty: 1299
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: krzychoss »

Co o tym sądzicie? Czy ten klocek piechoty w corach z generałem jest mocnym osłabieniem według was? Czy też powinno dać radę?

Chaos Lord of Tzeentch @ 288.0 Pts
Mark of Tzeentch; General; Great Weapon; Chaos Armour
Scaled Skin
Third Eye of Tzeentch
Talisman of Endurance

Chaos Sorcerer Lord of Nurgle @ 304.0 Pts
Mark of Nurgle; Lore of Nurgle; Magic Level 4; Chaos Armour; Barding
Barded Chaos Steed

Exalted Hero of Tzeentch @ 245.0 Pts
Mark of Tzeentch; Chaos Armour; Battle Standard; Barding
Talisman of Preservation
Charmed Shield
Daemonic Mount

18 Chaos Warriors of Khorne @ 391.0 Pts
Mark of Khorne; Frenzy; Option Qualifier; Halberd; Chaos Armour; Standard;
Musician
Aspiring Champion
Chaos Armour

1 Chaos Chariot @ 110.0 Pts
No Mark
2 Chaos Steed
2 Chaos Warrior Crew
Halberd; Heavy Armour

1 Chaos Chariot @ 110.0 Pts
No Mark
2 Chaos Steed
2 Chaos Warrior Crew
Halberd; Heavy Armour

1 Chimera @ 275.0 Pts
Flaming Breath; Regenerating Flesh

8 Chaos Knights of Khorne @ 426.0 Pts
Mark of Khorne; Frenzy; Barding; Lance; Chaos Armour; Shield; Standard;
Musician
1 Doom Knight
9 Barded Chaos Steed

3 Skullcrushers @ 251.0 Pts
Frenzy; Lance; Chaos Armour; Shield; Standard; Musician
3 Juggernaut of Khorne

Models in Army: 35

Awatar użytkownika
Rogal700
Chuck Norris
Posty: 429
Lokalizacja: Bieruń

Post autor: Rogal700 »

Osobiście gram na warriorach i mi się sprawdzają (wyczuwam hejt). Szkoda trzymać w nich generała IMO, ma lepsze rzeczy do roboty. Kolejna rzecz marki nie możesz mieć w oddziale khornitów bohatera z piętnem tzeentcha. I warriorzy z frenzy to zła opcja o niebo lepiej spisuje się MoN. Osobiście używam 21 z nurglem tarczami, halabardami i flamingami ogólnie klocek drogi ale trzyma punkty i nie ma problemów z potworami. Zastanowił bym się nad czempionami. IMO Lance < magiczna broń ale to już jak kto woli.
WoCH W.19/R.9/P.7
Razem:35

Awatar użytkownika
Szczur22
Oszukista
Posty: 821
Lokalizacja: "Red Scorpion" Pszczyna

Post autor: Szczur22 »

Ten lord tzeentcha to sobie z buta samotnie pomyka? Bo do żadnego oddziału wejść nie może...

Warriorzy, a szczególnie khorna to teraz pomyłka. Jak zajebiści by nie byli, tak obecnie są mega słabym wyborem. Na chariotach musza być marki- slaanesha najlepiej. Mag zginie od pierwszej snajperki. Knighci zdecydowanie bardziej z markiem nurgla.

Ogólnie- popraw.
Pocisk pisze:No sztandar jest mocny... dużo rzeczy jest mocnych, zamknijcie japy i nauczcie się grać

Awatar użytkownika
krzychoss
Falubaz
Posty: 1299
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: krzychoss »

Rogal700 pisze:Osobiście gram na warriorach i mi się sprawdzają (wyczuwam hejt). Szkoda trzymać w nich generała IMO, ma lepsze rzeczy do roboty. Kolejna rzecz marki nie możesz mieć w oddziale khornitów bohatera z piętnem tzeentcha. I warriorzy z frenzy to zła opcja o niebo lepiej spisuje się MoN. Osobiście używam 21 z nurglem tarczami, halabardami i flamingami ogólnie klocek drogi ale trzyma punkty i nie ma problemów z potworami. Zastanowił bym się nad czempionami. IMO Lance < magiczna broń ale to już jak kto woli.

Usunąłbyś tych czempionów? W oddziale konnych musi być żeby w razie czego zdjąć mocnego bohatera który zatłukłby maga. Ps. co się stanie gdy czempion zabije w challengu kogoś i potem wyrzuci zmianę w demona na tabelce? Tarcze po co? Przecież w cc nie będą ich używać a dosyć drogo żeby cały oddział po 1 pts. za model. Co do genia to miał on tylko wbić się z lockout sir'em do cc a potem by mógł spokojnie się tłuc sam nawet(dlatego myślę nawet nad tzeenthem dla wojowników)..a jeśli nie byłoby takiej potrzeby(2 cannony) to dreptałby nawet sam bez problemu.

Co do marków na chariotach to tylko z braku punktów nie ma ich..

Szczur22 powiesz mi co byś zrobił z tym magiem lepiej? Tak żeby zmieścił się z generałem i żeby bsb tak został jak jest?

Khaine
Wałkarz
Posty: 58

Post autor: Khaine »

Nie grałem w wfb ok 4 lata. To moja pierwsza rozpiska na 8 edycje i nowy woch. 1800p na lokal, bez żadnych restrykcji typu euro/pks.

Unnamed1800 Pts - Warriors of Chaos Army

1 Daemon Prince of Nurgle @ 340.0 Pts
Mark of Nurgle; General; Lore of Nurgle; Chaos Armour; Daemonic Flight
Sword of Striking
Enchanted Shield
Dragonbane Gem
Soul Feeder

1 Exalted Hero of Tzeentch @ 251.0 Pts
Mark of Tzeentch; Great Weapon; Chaos Armour; Battle Standard
Talisman of Preservation
Scaled Skin
Daemonic Mount

1 Chaos Sorcerer @ 175.0 Pts
No Mark; Lore of Death; Magic Level 2; Chaos Armour
Charmed Shield [5.0]
Dispel Scroll [25.0]

1 Chaos Chariot of Slaanesh @ 115.0 Pts

1 Chaos Chariot of Slaanesh @ 115.0 Pts

5 Marauder Horsemen of Slaanesh @ 85.0 Pts
Mark of Slaanesh; Musician

5 Marauder Horsemen of Slaanesh @ 85.0 Pts
Mark of Slaanesh; Musician

11 Chaos Marauders of Slaanesh @ 87.0 Pts
Mark of Slaanesh; Musician

5 Chaos Warhounds @ 40.0 Pts
Vanguard

1 Chimera @ 260.0 Pts
Flaming Breath

3 Skullcrushers @ 244.0 Pts
Frenzy; Ensorcelled Weapons; Chaos Armour; Shield; Musician

Models in Army: 35
Total Army Cost: 1797.0

Zastanawiam się, czy nie wyrzucić tego BSB i zamiast niego dołożyć trochę wojska (rydwan/gorebeast/skullcrushera)

Awatar użytkownika
Szczur22
Oszukista
Posty: 821
Lokalizacja: "Red Scorpion" Pszczyna

Post autor: Szczur22 »

Przychodzi ktoś nowy i od razu taka ładna rozpa :D

BSB musowo, armia ma mało LD, bez przerzutu to jak bez ręki. Ogólnie to spoko.
Pocisk pisze:No sztandar jest mocny... dużo rzeczy jest mocnych, zamknijcie japy i nauczcie się grać

Awatar użytkownika
Bobson
Masakrator
Posty: 2298
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bobson »

Ogólnie super. Daj jakiś flaming. Może na BSB burning body? Daj mu może halabarde, to będzie bił przed wszystkim i reszta będzie z tego korzystała :) Na chimerze daj regenerację zamiast breatha. Ryzyko śmierci po jednym strzale z cannona jest chyba zbyt duże.

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

co do chimki to regenka to mus. Nie ma żadnego logicznego powodu aby nie dawać bsb 3 oka thzeencha... więc wymień scaly skina właśnie na to. Mag na kuca i fire na niego + pierścionek plus scroll na małe punkty dużo lepszy niz cokolwiek innego. Dzięki temu wywalisz maruderów. Po wywaleniu muzyków z fasta i psów idealnie starczy pkt na czwartego skulla i dopakowanie chimki
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Eldritch
Berserker Khorna
Posty: 1360
Lokalizacja: Hauptstadt der Oberschlesien

Post autor: Eldritch »

Jak Durin.
Obrazek

Awatar użytkownika
Karlito
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3305
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Karlito »

Lechu pisze:Przejrzałem kilka ostatnich stron tematu i nie widzę chosenów nigdzie. Dlaczego ich nie wybieracie? :)
Ja swoich Chosenów sprzedałem ale chyba niepotrzebnie to zrobiłem bo na duże punkty to wcale nie jest zły klocek. Taka 30tka z halabardami i +1 do siły z Oka może być całkiem fajnym rozwiązaniem na kilka armii. Sądzę że jakoś niedługo z powrotem sobie zmontuję 30tu Chosenów.
Welcome to the Tower of Rising Sun.
Moja galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=28122
Kupię RÓŻNE RÓŻNOŚCI: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=42454

Awatar użytkownika
krzychoss
Falubaz
Posty: 1299
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: krzychoss »

rzeczywiście na duże punkty;D bo 30 to duży koszt punktowy..;D Ale pięknie taki oddział kosi i wygląda;p

Awatar użytkownika
Eldritch
Berserker Khorna
Posty: 1360
Lokalizacja: Hauptstadt der Oberschlesien

Post autor: Eldritch »

Tak, i w 2. turze zamiać miażdżyć przeciwnika człapie nadal po Twojej połowie stołu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Karlito
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3305
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Karlito »

Ostatnio z Dwarfami na 10k moja piechota wygrała mi bitwę kiedy Skullcrusherów i Rycerzy nie było już dawno na stole :wink:
Welcome to the Tower of Rising Sun.
Moja galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=28122
Kupię RÓŻNE RÓŻNOŚCI: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=42454

Awatar użytkownika
Eldritch
Berserker Khorna
Posty: 1360
Lokalizacja: Hauptstadt der Oberschlesien

Post autor: Eldritch »

Ostatnio wyczyściłem stół Krasiom w 3. turze. I to ma czegoś dowodzić ? W domu graj sobie nawet na Forsakenach.
Liczy się efektowność oddziału, cena i przydatność w rozpisce - Choseni mają sens tylko w defensie z Helką i magią.
W 8ED na zasady EURO w graniu naporowym Choseni są drodzy, wolni i niepotrzebni, a domek możesz zająć czymś tańszym.
Obrazek

Awatar użytkownika
Karlito
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3305
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Karlito »

Eldritch pisze:Ostatnio wyczyściłem stół Krasiom w 3. turze. I to ma czegoś dowodzić ? W domu graj sobie nawet na Forsakenach.
Liczy się efektowność oddziału, cena i przydatność w rozpisce - Choseni mają sens tylko w defensie z Helką i magią.
W 8ED na zasady EURO w graniu naporowym Choseni są drodzy, wolni i niepotrzebni, a domek możesz zająć czymś tańszym.
Jak czytam takie teksty to dziękuję Bogom że istnieją jeszcze w tym kraju ludzie, których Euro kompletnie nie interesuje... :roll:
Welcome to the Tower of Rising Sun.
Moja galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=28122
Kupię RÓŻNE RÓŻNOŚCI: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=42454

Awatar użytkownika
Delight
Chuck Norris
Posty: 374

Post autor: Delight »

W bitwach na 5-10k proporcje kosztów jednostek do ich opłacalności zupełnie się mają nijak do bitew "standardowych/turniejowych" na 2400. Głupi fireball 2k6 na 15stke chosenów a na 40stke chosenów robi wielką różnicę!

A co do euro - zdania są podzielone- nasz "PKS" wydaje się w tym temacie trochę lepszy i pozwala na specjali 8)

ODPOWIEDZ