Pytania o magię v 2.0

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
PSz
Falubaz
Posty: 1419

Re: Pytania o magię v 2.0

Post autor: PSz »

Wg mnie zna swoje 4 czary i ma do nich +4 do casta
oraz 2 losowe z RB i do nich ma +2 do casta.

@kołota
Też o czymś takim myślałem :)

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Jedyne co mówi FAQ to:

Reference Section – Enchanted Items, Wizarding Hat.
Change“[...]randomly chosen spell[...]”to “[...]randomly
chosen Battle Magic[...]”

Moja interpretacja że nie działa na modele które mają lvl magii wzięła się ze starego opisu Radiant gem of Hoeth od HE - także faktycznie mój błąd - pospieszyłem się z odpowiedzią.

Obrazek

Czy nie było żadnej interpretacji tego w starych uściśleniach? Pamiętam jakąś wzmiankę.

Być może opłaca się na jakiś goblińskich lordach dawać ten przedmiot w sumie. Ciężko powiedzieć, bo nie gram tą armią, ale może oni są tani jak barszcz i to ma sens jakiś.
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Kołata pisze:Mamy dużego szamana goblińskiego na arachnaroku z catchweb spidershrine. To mu daje zasadę Loremaster (Little Waagh!).
Co się stanie, jak damy mu Wizarding Hata ("the wearer is treated as a lvl2 wizard who can use the randomly chosen lore") :?:

Jaki ma lvl?
Jakimi czarami dysponuje?
Kiedyś to już było chyba dyskutowane, ale nie mam pewności na czym stanęło.
to juz kiedys bylo dyskutowane.

Owczesna konkluzja byla taka, ze jak sie da przedmiot na magu to ma level taki jaki jest level przedmiotu. Generuje tez czary z lore'a podanego przez przedmiot.

W wypadku posiadania loremastera z wpisanym lorem gosc nie generuje czarow na poczatku bitwy, tylko ma pelny lore zgodnie z opisem loremastera.

Czyli goblin z czapka na pajaku ma loremaster (male waagh)

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Powiedzmy że dajemy ten przedmiot magowi bez loremastera.

Mamy więc gołego goblinskiego lorda maga z 3/4 czarami. Dajemy mu Wizarding Hat.

Według twojej interpretacji goblin losuje sobie 2 czary z losowego Lore'a i ma 2 lvl magii.

Co się stanie w przypadku gdy przedmiot ten ulegnie zniszczeniu?

Na przykład za pomocą Arcane Unforging z High Magic ;)

Goblin staje się z powrotem magiem 4 poziomu i losuje sobie nowe czary z Małego Waagh , czy czary przepadają bo mógł je wylosować tylko na początku bitwy ?

;)

EDIT:

Pamiętam że były też przedmioty na zasadzie - w 6 calach od modelu wszystkie przedmioty magiczne przestają działać. (stary High Elficki Null Stone na przykład) Nie wiem czy nadal są takie przedmioty jeszcze w grze ale gdyby były to mogłoby to dodatkowo namieszać jeszcze bardziej gdyby czapka raz działała a raz nie ;)

Obrazek
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

staje się magiem 4go poziomu, a czary zna te, co wylosował na początku bitwy. poważnie.

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

W sumie racja.
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Szajbus
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43

Post autor: Szajbus »

O to jest ciekawe :)
A co w przypadku np. miscasta i wylosowania np. utraty poziomów magii ? Wylosuje że czarodziej traci 3 levele.
Tracę 2 lvl z przedmiotu, w tym czasie staje się 4 lvl magiem (takim jakim bym był bez przedmiotu) i dodatkowo jeszcze tracę lvl ?
Czy w ogóle przestaje być magiem ? Czy może utrata lvl liczy się tylko do przedmiotu (i dalej jestem 4 lvl magiem)?
Pewnie nie często to zdarzy się w grze, ale ot taka ciekawostka.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Ma 2LVL. Jak straci 3LVL, to będzie miał poziom 0.
Jak straci potem przedmioty, to będzie miał 4LVL.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

A co do tracenia leveli to wpadło mi takie pytanie:

Mamy Loremaster of Hoeth z nowych HE. On ma 2 lvl, ale zna wszystkie 8 sygnaturek. Czy jeśli w wyniku miscasta straci te 2 lvle i będzie miał lvl 0 to przestaje być magiem w ogóle i nie może czarować? Czy traci w ogóle dwie sygnaturki, skoro nie są one wygenerowane z poziomów?

Wording:
"Loremasters of Hoeth are Leve 2 Wizards. They do not generate spells following the noral rules, but instead always know the eight signature spells from Lores of Battle Magic in the Warhammer Rulebook."

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Q: What happens if a Wizard loses one or more Wizard levels?
(p28)
A: Whenever a Wizard loses one or Wizard levels, he instantly
forgets a single spell for each Wizard level lost, chosen at
random from those he knows.
Q: Can a model lose Wizard levels granted by a magic item? (p28)
A: Yes.
a teraz taa daam
Q: If a Wizard has had his level reduced to 0 does he still counts as
a Wizard and can he still attempt to channel Power and Dispel
dice? (p28)
A: Yes.
oraz tabum tss tss
Q: If a Wizard has had his level reduced to 0 and he still knows
one or more spells, can he attempt to cast them? (p31)
A: No.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Chylę czoła! :)

Awatar użytkownika
TomashWwl
Chuck Norris
Posty: 367
Lokalizacja: BeefTown / WaWa

Post autor: TomashWwl »

Proszę o rozwianie wątpliwości - odrzucenie 6tek przez Slana a przerzut kości z BoH u HE - czy mag HE może przerzucić 6tke zanim Slan ją odrzuci?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Remo pisze: Ja bym tabelkę miscasta też usunął bo czasem komuś Wampira wsysnie i jest to smutne i niesprawiedliwe i w ogóle brak balansu... :roll:

Awatar użytkownika
DarkAngel
Oszukista
Posty: 822
Lokalizacja: Wataha - Racibórz/Wrocław

Post autor: DarkAngel »

BoH zabrania przerzucać szóstek.
"Nie może być kompromisu między wolnością a nadzorem ze strony rządu. Zgoda choćby na niewielki nadzór jest rezygnacją z zasady niezbywalnych praw jednostki i podstawieniem na jej miejsce zasady nieograniczonej, arbitralnej władzy rządu." - Ayn Rand

Awatar użytkownika
TomashWwl
Chuck Norris
Posty: 367
Lokalizacja: BeefTown / WaWa

Post autor: TomashWwl »

Czas zacząć czytać wrogie kodeksy ;) dzięki za info


Sent from my iPhone using Tapatalk
Remo pisze: Ja bym tabelkę miscasta też usunął bo czasem komuś Wampira wsysnie i jest to smutne i niesprawiedliwe i w ogóle brak balansu... :roll:

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Czy szczurzym skitterleapem może teleportować bohatera do walczącego oddziału?
"The model may immediately be placed anywhere on the battlefield, but it must be placed at least 1" away from enemy models"
Obrazek

Awatar użytkownika
lajkonik
Masakrator
Posty: 2622

Post autor: lajkonik »

A to ja też ze szczurzej magii mam pytanie:

"13" zjada cały oddział i zostawia tylko 2 bohaterów znajdujących się w nim. Czy w tej sytuacji oddziały dookoła zdają panikę za bliskość do zniszczonego oddziału? Czy para bohaterów tez ją zdaje?
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
lajkonik Obrazek

Awatar użytkownika
FAZIK
Oszukista
Posty: 861

Post autor: FAZIK »

Zarówno bohaterowie jak i oddziały wokół zdają panikę. Jest w FAQ.
Q: At what point after a unit has been wiped out do any characters remaining count as having left the unit? (p101)
A: As soon as the last model from the unit has been removed, any remaining characters will count as a new unit.
Note that this will cause Panic tests to all friendly units within 6" (including the newly formed unit of character(s)) as the unit has been destroyed.
Life's a game with save and load features disabled.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Voodoo pisze:Czy szczurzym skitterleapem może teleportować bohatera do walczącego oddziału?
"The model may immediately be placed anywhere on the battlefield, but it must be placed at least 1" away from enemy models"
Furion pomóż!
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Na chwilę obecną tak, o ile jest to trzeci rząd.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Jak wkładasz model to jednostki to kładziesz go w legalnej pozycji, a nie gdzie Ci się podoba. Jeśli rawowo podejdziemy do zapisku "anywhere on the table" to kładziesz go na impasie i masz nieszarżowalny model. Jednak jeśli kładziemy go według ogólnie przyjętych norm czyli tam gdzie faktycznie może się znaleźć, to wygląda to inaczej. Nie kładziemy go na impasy i do jednostek, do których nie może wejść. Oznacza to, że kładziemy go według zasad 1" apart i joining a unit. Druga mówi o tym, gdzie model się znajdzie, gdy go do tej jednostki włożymy.

ODPOWIEDZ