7 ed. - nowe HE

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Malal
Kretozord
Posty: 1729

Post autor: Malal »

Mozesz miec jedna sztuke magicznego pancerza dalej nie czytalem

lith
Oszukista
Posty: 872

Post autor: lith »

Czyli ten przedmiot za 10 pts. to magiczny pancerz?

Malal
Kretozord
Posty: 1729

Post autor: Malal »

Skoro daje sv to czym ma byc :roll: masz 3 sztuki magicznego armora na sobie :shock:

lith
Oszukista
Posty: 872

Post autor: lith »

Zapamietalem, ze GP to talisman.

Malal
Kretozord
Posty: 1729

Post autor: Malal »

Tak ale opisales dzialanie armoru za 30 pkt;) GP jest talismanem i daje worda na 5+ od wszystkiego

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

a mi się koncepcja cały czas zmienia :P jednak oscyluje wokół podobnej mysli, tym razem mam coś takiego:


star dragon
2x caddy

2x20 spearelves
2x5 DP
6xDp z war bannerem
2x5 ellyrianie
2x bolec
2x orzeł

niestety wychodzi mi troszke ponad 2250 :/ wiec pewnie poleci jedna princeska i speary do 18...

takie coś wydaje mi się bardzo fajne. Są 3 dragoni, w tym, że jedni już z naprawde mocnym kopem, jest troszke przeszkadzajek tanich (myśle, że bez fastów ciezko bezie teraz grać gdyż na dobra sprawe nie ma co poświecać teraz, nie ma silverów, a DP to zdcydowanie szkoda, wieć 2x fasty i 2 orły wydaja mi się naprawde na tą chwile musowe) i są dwa oddziały spearów, które dają CR, a nadążą za DP bo to teraz tylko ;) 6 cali różnicy... Ewentualnie iść juz całkiem do przodu i wymienic bolce na kolejne orły i za zaoszczędzone punkty podpakowywać już istniejące oddziały.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

lith pisze:Mage 2lvl 130
-Seer 30
-DS 20
Mage 2lvl 130
-2xds 40
-Silver wand 10
sluchaj jak by nie liczyc mag na 2 lvl z przedmiotami za 50pkt nigdy nie bedzie kosztowal 130. Przynajmniej nie u HE.
Jak dla mnie teraz 1 ozrelek i 2 oddzialiki po 5 DP to bedzie mus. No i wkoncu spearmani ze swojo 3 ranka zrobio male kuku bo wkoncu to 15/16 atakow sila chyba 3 jezeli sie nie myle +3 za ranki +1 za sztandar i juz mamy kloc ktory wytrzyma praktycznie wszystko i ciezka kawa sie na nim bedzie zatrzymywac.

Paku
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Paku »

Kosa; Ciekawe, ale co zamierzasz dać Star Dragonowi?

Relosu; Lith napisał koszt figórki a poniżej koszty rzeczy które ma.

A i jeszcze jedno. 20 Spearelfów nie powstrzyma 6 ciężkich kawy.
Weźmy na przykład 6 Savage boar boyz z tym sztandarem co +1 Atak od modelu daje. Srednio zejdzie 1 orkas. Za to orki zadają nam około 8 ran. A więc przegrywamy o 2 ;[.
A jak wbiją się w nas chaoseni khorna to możemy zdjąć już oddział.

Awatar użytkownika
kis1
Mudżahedin
Posty: 258
Lokalizacja: Bastion HypolytówCity

Post autor: kis1 »

Chyba nie wszystkie kawalerie wypłacają 12 A S5 i 18 z S4 (no chyba,że jeszcze Boss jest to wtedy trochę więcej z S5 a mniej z S4), więc to akurat kepskie sprawdzenie czy kawalerie ciężką wytrzyma :)

Malal
Kretozord
Posty: 1729

Post autor: Malal »

Wezmy zwykla 10 osobowa kawe :wink: majac 15 atakow trafisz 7,5 zranisz 3,25 a ci majac sv na 2+ straca 0.56 modela :wink: oddadza:D 4 trafia 2 zrania 2 sv nikt:D czas na konie:D 2 trafia zrani 1 0.66 modelu schodzi;) ty masz rane,3 szeregi i szt oni szt szereg 3 rany i outnumber.
Zwykla kawa o 1 lamie ale jak ustoicie macie z gorki;) tylko zadna zwykla kawa od przodu nie bierze klockow piechoty chyba ze tzw wagon albo lodolamacze z 5-6 cr na starcie :wink:

Paku
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Paku »

Racja to było słabe porównanie ale chciałem uświdomić że takiej HC z sejvem 4+ jest mało, a co dopiero zrobimy z sejvem 1+,2+? Nic

W końcu jak Malal powiedział albo wiemy co jesteśmy w stanie zrobić i ładujemy od przodu, albo nic nie robimy.

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

Hmmm nie wiem jak wy ale ja robie testy na kosciach a nie na % i zawsze tak jakos mi wychodzilo ze ciezka kawa z s5 i as2+ to schodzilo ich 2/3. Potem on mi zabieral 1/2 i liczymy ja 3rany 3 ranka 1 sztandar 1 wiecej. On 2 rany 1 sztandar 1 warsztandar. Przegrywa o 4. Zalozmy ze jakas konnica ciezka ma ld8 wiec na 4. Nawet jak ustoi to juz nie ma atakow z s5(lanca nie dziala) i ja mam wieksza przezywalnas bo wkoncu jest save na 5+ i ja 1 atakuje. Przy takich testach kloc spearow spokojnie zdejmuje jakas taka 5 lub nawet 10 konnicy.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

klocek spearlefów nie ma zdejmowac konnicy - on ma ja poprostu ustac. zrób sobie symulacje szarzy 5 rycerzy khorna lub duzej lancy bretonskiej.

do rozkrecania kawalerii WL i SM sa lepsi :).
szzególnie WL, ktorzy porafia rozkrecic cholzenów w 2 tury :)

pozdrawiam
Obrazek

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

to ze ma ustac to luzik ale jak moze przy okazji ja zdjanc to czemu nie ?? i zebys wiedzial zaraz sobie zrobie symulacje xD sila bazowa to 3 prawda ?? z lanca 5 ?? no to robie testy. btw sava maja na 2+ ta ??
OK moze ja mam taki fart ale 5 khornowcow z muzykiem i sztandarem bez czempiona wygralem z przewaga 2 xD zadalem 3 rany wysejwowalo sie 2 na 1 kosci byla 1. On mi zadal 3 rany. Normalnie Speary przy moich rzutach sa super.
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2007, o 12:30 przez Relosu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Relosu pisze:to ze ma ustac to luzik ale jak moze przy okazji ja zdjanc to czemu nie ?? i zebys wiedzial zaraz sobie zrobie symulacje xD sila bazowa to 3 prawda ?? z lanca 5 ?? no to robie testy. btw sava maja na 2+ ta ??
zalezy kto.
cholzeni - S5, T4, 1+ save, 3A, (konie bija z S4)
khornici - wszytsko tak jak wyzej tylko save na 2+ (jak przegraja walke to maja 2A)
bretonskie lance - S3 (5 w szarzy), T3, 2+ save, 5+ward, 1A

rob symulacje.. najlepiej po 2-3 :)
Obrazek

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

konnicy imperialnej zadają 0.625 rany
chaośnikom - 0.41(6) rany
bretońcom - 0.52

imperialni zadają 2 + konie 0.625
chaośnicy 5.5 + konie 1.4
bretońce 2.5 + konie 0.625

przy 5 oddających (6 brety)

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

statystyka czysto matematyczna jest do kity. Trzeba wziasc pod uwage swoje szczescie itd. ja spearmanami zalatwiam kornikow na luzie z lanca wygrywam z 1 lub 2 przewagi z chosenami tak samo. No poprostu nie ma bata na moje spiry xD

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Relosu pisze:statystyka czysto matematyczna jest do kity. Trzeba wziasc pod uwage swoje szczescie itd. ja spearmanami zalatwiam kornikow na luzie z lanca wygrywam z 1 lub 2 przewagi z chosenami tak samo. No poprostu nie ma bata na moje spiry xD
trzeba tez brac pod uwage szczescie przeciwnika i naszego pecha :)
speary maja ustac.. rozwalac ma elita :)
Obrazek

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

no wlasnie jak pomysle o elicie. To az slabo mi sie robi. Jednak wszystko najpierw przetestuje w bitwie jak juz wyjdzie podrecznik a dopiero potem bede wychwalal i zalety i wady i co jak sie prezentuje z jakim przeciwnikiem. btw SM w 7ed maja 2 ataki ?? sila bazowo 4 ?? jak tak to 10 atakow z sila 6 bylo by zabojcze na wszystko. No ale jak jednak sila 5 to jaks wytrzymam xD.

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1225
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Relosu pisze:no wlasnie jak pomysle o elicie. To az slabo mi sie robi. Jednak wszystko najpierw przetestuje w bitwie jak juz wyjdzie podrecznik a dopiero potem bede wychwalal i zalety i wady i co jak sie prezentuje z jakim przeciwnikiem. btw SM w 7ed maja 2 ataki ?? sila bazowo 4 ?? jak tak to 10 atakow z sila 6 bylo by zabojcze na wszystko. No ale jak jednak sila 5 to jaks wytrzymam xD.
Za dużo byś chciał :) SM mają S5, za to 2 ataki, S6 jest zarezerwowana dla WL (1 atak). A SM najlepiej wystawiać po 7 w rzędzie, wtedy masz 14 ataków (15 z championem) :)
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

ODPOWIEDZ