Poradnik poczatkujacego lizaka

Lizardmen

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Re: Poradnik poczatkujacego lizaka

Post autor: Xet »

Pająk pisze:
Xet pisze:Jaki jest najtrudniejszy przeciwnik dla lizaków ?
a co? chcesz zmienić armię? :P
muszę zrobić wywiad :)

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3290
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

Jak wy chcecie w 600 punktach przeznaczonych na lordów zmieścić takiego koksa i slanna naraz ?
Wtrącę swoje 3 grosze

Slann, bsb, life
War Banner
Consciousness
Plague of Tepok

Saurus Oldblood
Blade of Realities
Dragonhelm
Luckstone
Potion of speed
La, shield

Z life ma regenkę, +2 do T, odzyskiwanie woundów, nie jeździ na Coldonie ale i nie muszę go niańczyć. Używam Saurusów więc mam gdzie go trzymać.

Ushi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 144

Post autor: Ushi »

W jakiej formacji należy wystawiać Terradon Ridersów?
Wielokrotnie widziałem na zdjęciach te modele oddalone około 0,5 cala od siebie, jednak nie znalazłem w ich zasadach specjalnych, że to skirmish.
Więc jak to jest ?
Pozdrawiam
Ushi

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Ushi pisze:W jakiej formacji należy wystawiać Terradon Ridersów?
Wielokrotnie widziałem na zdjęciach te modele oddalone około 0,5 cala od siebie, jednak nie znalazłem w ich zasadach specjalnych, że to skirmish.
Więc jak to jest ?
Każdą jednostkę z zasadą Fly liczącą 2+ modele ustawia się w formacji skirmishowej. Wynika to z zasady Fly.
Obrazek

Ushi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 144

Post autor: Ushi »

Faktycznie. Przeoczyłem to.
Dziękuje.
Pozdrawiam
Ushi

Czucher
Wałkarz
Posty: 96

Post autor: Czucher »

Cześć,

Po ok 10 latach rozłąki z WFB chciałem wrócić do tematu. Wcześniej grałem Dwarfami oraz WoCHem, teraz zastanawiam się nad Bretką i Lizakami. Możecie mi w skrócie napisać jak to na chwilę obecną w 8 edycji wygląda? Nie gram specjalnie turnijowo ale czasem na jakiś evencik do sklepu czy knajpy się wybiorę. Book jest stary, zapowiada się pojawienie nowego? I najważniejsze pytanie, jakbym się już zdecydował na Lizaki to jakie są koszta aby zebrać armię - mam tu na myśli figsy używane.


pozdr i dzięki jeśli komuś będzie się chciało jakoś szerzej napisać :P
Ostatnio zmieniony 5 cze 2013, o 13:05 przez Czucher, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Czucher pisze:Cześć,

Po ok 10 latach rozłąki z WFB chciałem wrócić do tematu. Wcześniej grałem Dwarfami oraz WoCHem, teraz zastanawiam się nad Bretką i Lizakami. Możecie mi w skrócie napisać jak to na chwilę obecną w 8 edycji wygląda? Nie gram specjalnie turnijowo ale czasem na jakiś evencik do sklepu czy knajpy się wybiorę. Book jest stary, zapowiada się pojawienie nowego? I najważniejsze pytanie, jakbym się już zdecydował na Bretkę to jakie są koszta aby zebrać armię - mam tu na myśli figsy używane.


pozdr i dzięki jeśli komuś będzie się chciało jakoś szerzej napisać :P

We wrześniu nowe lizaki więc lepiej poczekać :)
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Czucher
Wałkarz
Posty: 96

Post autor: Czucher »

A to wszystko wywracają do góry nogami jednym bookiem czy np trzon armii zostaje.

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Czucher pisze:A to wszystko wywracają do góry nogami jednym bookiem czy np trzon armii zostaje.
A tego to Ci nie powiemy. Wszystko zależy od podręcznika i armii. Patrząc na ostatnie podręczniki zmiany są spore ;)
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Czucher pisze:A to wszystko wywracają do góry nogami jednym bookiem czy np trzon armii zostaje.
Trudno powiedzieć. Na pewno zostanie dodana przynajmniej 1 całkiem nowa jednostka, która będzie mocna i bezsprzecznie warta wystawiania.


Co do obecnych unitów, to część teraźniejszych atrakcyjnych jednostek z duża dozą prawdopodobieństwa podrożeje punktowo lub zostanie w inny sposób osłabiona, natomiast modele, które dzisiaj przedstawiają się jako za drogie/słabe w zestawieniu swoich możliwości do wyceny punktowej, całkiem możliwe że potanieją, bądź zostaną w jakiś sposób wzmocnione, aby stać się konkurencyjne.


Dla przykładu, dla obecnych salamander przewiduję wzrost pkt do 100/model, albo osłabienie siły ognia do S2. Mam tylko nadzieję, że GW nie wpadnie na poroniony pomysł i nie pójdzie w kierunku tego co uczyniło imperialnym moździerzom (wzrost pkt o 1/3 i jednoczesne osłabienie siły strzału). Inną alternatywą jest wpakowanie do sekcji Rare u Lizardmenów lepszej konkurencji, np. w postaci nowego monstera i/lub MC, lub zboostowaniu Razordonów.
Obrazek

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3155
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Przejdą zwykłe skinki z dzidami (bez tarcz oczywiście) jako poganicze salek/razordonów na turniejach? Próbował ktoś kiedyś takiego rozwiązania?
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

Przejdą.
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Olos
Wałkarz
Posty: 65

Post autor: Olos »

Pomóżcie co bedzie dobre na ogry??Mowie o wymiarze 1500 pktów.Pierwsza rzecz jaka przyszla mi do głowy to slann shadow, osłabił by ich kosmiczną siłe i tougha i wtedy ugryzc saurusami + wczesniej osłabic go tabunem skinków.Tyle ze na te punkty ciezko jest wystawic slana na shadow zeby dobrze pełnił swoją role,bo z jednej strony chciałbym mu dac Cupped Handsy a z drugiej Bsb i korone i eteryka zeby nie padl jak tylko wejdzie do combatu.Wiem ze osoba z którą bede gral nie dysponuje gnoblarami wiec pewnie wystawi z 3 klocki grubych panów x6 + Stonehorn.Albo bez slana?? Moze zrobic grupe do zadan specjalnych np:2 kowboi ktorzy zmielą ogry a z magii tylko skinka priesta 2 poziom,6 siły w magii heaven nawet nie bedzie takie złe.Sam juz nie wiem,co sądzicie ?? :)

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Grałem z ogrami parę razy, ja 1000pkt, on 1200. Bardzo fajnie sprawdzała się kohorta z 3 kroxami + 2 kowboje. Odczuwałem jednak brak magii. Salki były bezużyteczne, saurusi też nie sprawdzali się.
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Świński
Wodzirej
Posty: 747

Post autor: Świński »

Hi,

Tak się zastanawiam nad lizakami jednak nowy book jest tuż tuż, jak myślicie co pozostanie z obecnego składu figsów jakie będzie się opłacało wystawiać? Slann i skinki pewnie pozostaną bez zmian dodadzą tylko jakąś MC ?

Awatar użytkownika
rimbo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 171
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rimbo »

Ciężko coś stwierdzić teraz, bo chociaż book ma wyjść już w sierpniu to nie ma praktycznie żadnych plotek.
To co jest bardzo możliwe:
- osłabienie/podrożenie salek, Slanna
- ulepszenie/potanienie razorków, kawy, swarmów
- Będzie nowy monster i MC

Pytanie tylko czy niektóre oddziały ulepszą tak, że będzie się je opłacało wystawiać i czy inne znerfią tak że nie będą warte swoich punktów.

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

W sierpniu? To w miarę pewne? Ja czytałem o październiku/listopadzie, ale jakiś czas temu. Czy ktoś mógłby potwierdzić lub zaprzeczyć?
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
Mistrz Miecza Hoetha
Falubaz
Posty: 1011

Post autor: Mistrz Miecza Hoetha »

Ja potwierdzam, większość plotek wskazywała na sierpień.
Moja Galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 9#p1076079
"Ludzie uwierzą w każdą prawdę, jeśli tylko podasz ją w cudzysłowiu i podpiszesz nazwiskiem kogoś znanego".
Naviedzony

Awatar użytkownika
Oki
Oszukista
Posty: 803
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Oki »

Do HE też jakieś konkrety pojawiły się stosunkowo późno.

Awatar użytkownika
Nebiros
Mudżahedin
Posty: 230

Post autor: Nebiros »

Z kilku źródeł plotki są mniej więcej takie same i wyglądają tak :

W większości przypadków domysły i plotki na temat nowości z Games Workshop mocno się sprawdzają. Mam nadzieję, że i ta lista będzie przekładała się na to, co niebawem pojawi się w sprzedaży:

- sierpień - Lizardmeni, ale to nie wszystko, co ma się pojawić
- wrzesień - ma pojawić się coś, co jest określane mianem wielkiej niespodzianki
- październik - Space Marines
- listopad - Dark Elves i więcej niespodzianek
- grudzień - nowości do Hobbita
- styczeń 2014 - Krasnoludy i... Jeszcze więcej niespodzianek

ODPOWIEDZ