Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DiabliQ
Mudżahedin
Posty: 299
Lokalizacja: Wschodnie kresy Sylvanii

Re: Szybkie pytania

Post autor: DiabliQ »

A gdyby dla zabezpieczenia dać lakier bezbarwny na całość po pomalowaniu?

Sory wprowadziłem z tym gipsem w błąd, bo włanie cekolu użyłem, wybaczcie chory jestem i myślenie juz nie te :mrgreen:

Kartonu (a dokładniej grubej okładki od zeszytu) uzyłem jako podstawy, cekolu użyłem to wymodelowania całości. A dlaczego? Nie wiem, leżała tak ta szpachla w szufladzie, żal mi się jej zrobiło więc chciałem zobaczyć jak to wyjdzie, trzeba eksperymentować :)
Ostatnio zmieniony 12 lip 2013, o 20:29 przez DiabliQ, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Cekol jest tylko do cienkich warstw, inaczej będzie pękał sam z siebie. Chyba :wink:
Raczej budowałbym z innego materiału...

Morok

Post autor: Morok »

smiejagreg pisze:Cekol jest tylko do cienkich warstw, inaczej będzie pękał sam z siebie. Chyba
masz rację a nie chyba max do 1-2 milimetrów ale są asy co i 1 cm nakładają po za tym cekol jest wiele droższy od wapna czy gipsu
DiabliQ pisze:PS Zdaję sobie sprawę, że całość bedzie ciężka ale to i tak na użytek domowy


polecam płytę osb lu płytę k/g zależy jaka ta makieta ma być ?

DiabliQ pisze:Que napisał(a):jak zrobić efekt sadzy na figurkach od dział i samych działach ?Jakiś czas temu widziałem, że chyba Qc używał popiołu z kadzidełek jako pigmentu, myślę że jako sadza nada się równie dobrze
możesz mi ten temat przybliżyć ? :)

Awatar użytkownika
DiabliQ
Mudżahedin
Posty: 299
Lokalizacja: Wschodnie kresy Sylvanii

Post autor: DiabliQ »

Que pisze:możesz mi ten temat przybliżyć ? :)
Proszę :D http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=121&t=38560
Obrazek

Morok

Post autor: Morok »

dzięki czyli wikol z ziemią :P

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Sorki , że akurat tutaj, ale to dość popularny topic, więc wrzucam pytanie - czy w Rybniku lub Raciborzu jest jakiś sklep modelarski może? Byłbym wdzięczny za jakieś info...

wenanty
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 198

Post autor: wenanty »

W Rybniku jest Goblin na Powstańców Śląskich. Czy mają WFB to nie wiem, wiem tylko że w najbliższą sobotę robią turniej Infinity.

EDIT: a sorry, w WFB też grają. Mieli turniej trzy dni temu :)
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=24&t=40109

EDIT2: i przy okazji, jak chcesz czysto modelarski, to http://www.swiatmodeli.com/

EDIT3: a tak prawdę mówiąc dlaczego nie zapytałeś wujka google? Ja chyba nigdy w Rybniku nie byłem, a znalazłem natychmiast.

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1005
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

smiejagreg pisze:Sorki , że akurat tutaj, ale to dość popularny topic, więc wrzucam pytanie - czy w Rybniku lub Raciborzu jest jakiś sklep modelarski może? Byłbym wdzięczny za jakieś info...
Jak już napisali wyżej jest u nas (w Rybniku) Goblin.
Czegoż dokładnie szukasz?

Gnomen
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 39

Post autor: Gnomen »

Witam.

Czy mozecie mi podac nazwy jakichs naprawde mocnych klei? Staram sie zrobic wlasne tray'e i probuje zlaczyc metalowa postawe z twardym i polyskliwym plastikiem. Na ta chwile SuperGlue nie dziala.

Czy moze pomoc matowienie i chropowacenie plastiku?

Pozdrawiam
Gnomen

Awatar użytkownika
DiabliQ
Mudżahedin
Posty: 299
Lokalizacja: Wschodnie kresy Sylvanii

Post autor: DiabliQ »

Gnomen pisze:Witam.

Czy mozecie mi podac nazwy jakichs naprawde mocnych klei? Staram sie zrobic wlasne tray'e i probuje zlaczyc metalowa postawe z twardym i polyskliwym plastikiem. Na ta chwile SuperGlue nie dziala.

Czy moze pomoc matowienie i chropowacenie plastiku?

Pozdrawiam
Gnomen
Poxipol powinien dac radę (ten klej dwuskałdnikowy) :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Oczyść metalową plytkę alkoholem i naklej papier samoprzylepny, dopiero później przyklejaj plastikowe ranty (może być dowolny cyjanoakryl). świetnie się trzyma a i farba z blachy trudniej będzie odchodzić i latwiej będzie zamalować ubytki.
Zrobilem tak już traye pod 3 armie i nic się nie rozkleja.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Szczur22
Oszukista
Posty: 821
Lokalizacja: "Red Scorpion" Pszczyna

Post autor: Szczur22 »

Czym przyklejacie magnesy? Poszukuje czegoś takiego co je przyklei na amen. Poxipol, wikol, super glue- kleją, ale nie na stałe.
Pocisk pisze:No sztandar jest mocny... dużo rzeczy jest mocnych, zamknijcie japy i nauczcie się grać

Awatar użytkownika
DarkAngel
Oszukista
Posty: 820
Lokalizacja: Wataha - Racibórz/Wrocław

Post autor: DarkAngel »

Super Glue przykleja na stałe pod warunkiem, że magnes przyklejasz na rogu podstawki. Polecam spróbować z klejem dozowanym na gorąca z tzw. pistoletu, to powinno bardzo dobrze trzymać
"Nie może być kompromisu między wolnością a nadzorem ze strony rządu. Zgoda choćby na niewielki nadzór jest rezygnacją z zasady niezbywalnych praw jednostki i podstawieniem na jej miejsce zasady nieograniczonej, arbitralnej władzy rządu." - Ayn Rand

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Ja podkleiłem armię wciskając magnesy w greenstuff posmarowany z dwóch stron rzadkim cyjanoakrylem. Trzyma fest i się nie odkleja. Możesz spróbować też innych mas modelarskich, chodzi o to, żeby nie było przerwy pomiędzy magnesem a trayem, no i pamiętaj, że sam superglue nie sklei zbyt dobrze plastiku z metalem. Klej na gorąco na pewno sklei to na amen, ale jest dosyć kłopotliwy w użyciu. Tani greenstuff kupisz tu:
http://www.ebay.co.uk/itm/310236159605? ... 1497.l2649
Gość to solidna firma, a GS ma zawsze świeży. Jeden taki pasek wystarczył mi na całą armię (200 figsów) i jeszcze trochę zostało.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Świński
Wodzirej
Posty: 747

Post autor: Świński »

Takie szybkie pytanie:

Ostatnio popatrzyłem sobie na efekty malowania chemią AK Interactive nawet przez niedoświadczonych malarzy. Czy ktoś z Was ma jakiś hmmm opis wszystkich ich produktów w języku ojczystym albo jest w stanie podpowiedzieć co kupować do malowania figsów WFB a czego nie? Jest tego tyle, że przebrnięcie przez kilkanaście stron trochę mi zejdzie a i tak nie znam aż tak technicznego języka angielskiego aby dobrze zrozumieć co jest do czego.

Awatar użytkownika
Chester22
Chuck Norris
Posty: 476
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Chester22 »

Ktoś wie czy śnieg z GW jest dobry, czy raczej mizerny?

I jeszcze pytanie jak osiągnąć taki efekt oszronienia, już na figurce, a nie na podstawce jak tutaj: http://www.coolminiornot.com/pics/pics1 ... aa9ca1.jpg

Bo chyba nie przykleja się pojedynczo płatków śniegu :P

InkubPendragon
Oszukista
Posty: 825

Post autor: InkubPendragon »

Stawiam ze to sol klejona na psiuki z lakieru do wlosow/czegos podobnego.
Pamietaj, ze to figurka wystawowa:) Raczej nie przeznaczona do co i rusz dotykania palcami.
http://www.miniwojna.blogspot.com - gry bitewne i malowanie figurek

http://polskiefigurki.blogspot.com/ - wiadomości o polskich grach bitewnych, figurkach i akcesoriach do nich

Morok

Post autor: Morok »

Chester22 pisze:Ktoś wie czy śnieg z GW jest dobry, czy raczej mizerny?
Jak dla mnie słaby wolę zrobić z sody i wikolu próbowałem też zrobić taki szron i jestem na etapie doskonalenia Jego :P a skład jest taki nakrętka wikolu nakrętka wody mieszamy aż do uzyskania jednej konsystencji i dajesz z 1/4 łyżeczki sodu i za 1/4 łyżeczki białego pigmentu. Nakładasz bardzo delikatnie miejscami i w momencie jak woda wyparuje i wszystko wyschnie jest dosyć ciekawy efekt

Neithan
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: Neithan »

Vraith pisze:Takie szybkie pytanie:

Ostatnio popatrzyłem sobie na efekty malowania chemią AK Interactive nawet przez niedoświadczonych malarzy. Czy ktoś z Was ma jakiś hmmm opis wszystkich ich produktów w języku ojczystym albo jest w stanie podpowiedzieć co kupować do malowania figsów WFB a czego nie? Jest tego tyle, że przebrnięcie przez kilkanaście stron trochę mi zejdzie a i tak nie znam aż tak technicznego języka angielskiego aby dobrze zrozumieć co jest do czego.
Swego czasu Arbal pisał o tym: http://www.coloureddust.com.pl/2012/09/ ... art-3.html
Myślę, że możesz próbować uderzyć do niego po więcej szczegołów...

buniek
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: buniek »

Jak efektywnie wyczyścić metalową figurkę z farby?

Po prostu wrzucić do rozpuszczalnika i potem czymś przetrzeć, czy może jest jakiś inny sposób?

ODPOWIEDZ