Pytania i odpowiedzi

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
malfoj
Falubaz
Posty: 1305
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytania i odpowiedzi

Post autor: malfoj »

poza tym w dziale parowym nie rzuca się kostkami(chyba że na ilosc hitów w cc) . Pewnie chodziło Ci o armatę

Awatar użytkownika
DevilsTom
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: DevilsTom »

1.Strzelam piekielnikiem/wyrzutnią rakiet.. każą mi odgadnąć zasięg nie używając miarki lecz co sie stanie jak nie odgadnę prawidłowego zasięgu ? nikt o tym nie wspomina!

2.Gdy strzelam armatą wyznaczam punkt odbicia strzału a następnie kula się odbija (bądz nie) i atakowany odział odnosi obrażenia. Lecz co z odziałem który stoi na lini strzału jeszcze przed odbiciem się kuli? czy oni też dostają obrażenia? i czy kula leci wtedy dalej?

noobowe pytania wiem ale korzystam z polskich podręczników więc....
Hugo Boss, ralph lauren, tommy hilfiger, Trussardi Jeans, calvin klein, giorgio armani oraz La' Costa :D

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

DevilsTom pisze:1.Strzelam piekielnikiem/wyrzutnią rakiet.. każą mi odgadnąć zasięg nie używając miarki lecz co sie stanie jak nie odgadnę prawidłowego zasięgu ? nikt o tym nie wspomina!

2.Gdy strzelam armatą wyznaczam punkt odbicia strzału a następnie kula się odbija (bądz nie) i atakowany odział odnosi obrażenia. Lecz co z odziałem który stoi na lini strzału jeszcze przed odbiciem się kuli? czy oni też dostają obrażenia? i czy kula leci wtedy dalej?
1. Możesz wszystko mierzyć. To nie jest 7 edycja gdzie zasięgi się zgadywało ;)
2. Kula zadaje obrażenia tylko pomiędzy miejscem odbicia, a zatrzymania, czyli na odległości drugiego rzutu Artyleryjką. Jeśli coś stoi przed tym przedziałem, to albo przestrzeliłeś, albo pozostaje kwestia tego, co widzisz aby wyznaczyć punkt początkowy strzału przed Bouncem, bo nie może go nic zasłaniać :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
DevilsTom
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: DevilsTom »

nie spodziewałem sie że tak szybko dostane odpowiedz, thx!
Hugo Boss, ralph lauren, tommy hilfiger, Trussardi Jeans, calvin klein, giorgio armani oraz La' Costa :D

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

DevilsTom pisze: noobowe pytania wiem ale korzystam z polskich podręczników więc....
Hmm polskich? O ile się orientuje to aktualny podręcznik do imperium jeszcze w pl nie wyszedł. Na pewno korzystasz z aktualnej wersji? Tej z demigryfami, hurricanum i gryfem na rydwanowej podstawce?
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
DevilsTom
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: DevilsTom »

nie, nadal korzystam z tej starej polskiej i jestem tego świadom
Hugo Boss, ralph lauren, tommy hilfiger, Trussardi Jeans, calvin klein, giorgio armani oraz La' Costa :D

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

A więc zanim zadasz pytanie ,to uprzedź ,czy chcesz odpowiedż na 7 ,czy 8 edycję ;)
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Takie mam pytanie:

Czy jak kapłan szarzuje z kawa i ginie zanimkawa zaatakuje czy kawa bije juz bez hate bo kaplan zginął?

I przy okazji skoro pytam co by nie pisać znów, jeśli armia vc sie posypala na poczatku ich tury w wyniku sypania sie (brak generała) i zgineli do konca, mogę zrobic reform?

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1823
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

1. nie mają hate
2. jeśli szarżowałeś to na pewno tak (nawet możesz robić overrun), jak nie szarżowałeś to chyba też, ale nie jestem pewien.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Morsfinek
Wodzirej
Posty: 692

Post autor: Morsfinek »

Pytanie do Was jako znawców Imperium:

Da radę zrobić z obecnych modeli armię Ulryka?
Macie jakieś pomysły jak taki projekt zrealizować? Widziałem, że Kefas coś tam dłubał ale chyba projekt porzucił.
Obrazek

Awatar użytkownika
joyninho
Wałkarz
Posty: 80
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: joyninho »

Jest kilka możliwości, ale to będzie bardzo droga zabawa i czasochłonna.

Awatar użytkownika
medzik
Chuck Norris
Posty: 401
Lokalizacja: Mielec LF

Post autor: medzik »

Mam pytanie z gatunku tych trudniejszych, czy jeżeli postać, która ma zasadę snajper strzela do innej postaci będącej w oddziale w środku, a oddział ten jest odwrócony bokiem do strzelającego (zasady Euro więc może bo widzi, normalnie by nie widziała) ma dodatkowy cover (-1 do trafienia) za modele z tego samego oddziału, które przysłaniają tę postać (cel).
Moim zdaniem tak, ale była rozbieżność stanowisk i ostatecznie stanęło, że ma tylko -1 za snajpera, czy słusznie?

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

jest cover ;)
kudłaty pisze:Wiadomo alkohol jest dla ludzi, ale śliwowica jest dla frontu wschodniego

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Ale czemu -1, a nie -2 za Hard Cover? :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
medzik
Chuck Norris
Posty: 401
Lokalizacja: Mielec LF

Post autor: medzik »

Azurix pisze:Ale czemu -1, a nie -2 za Hard Cover? :)
-2 mój błąd

Awatar użytkownika
Overrider
Wałkarz
Posty: 54

Post autor: Overrider »

Pytanie z innej beczki. Ilu statystycznie graczy (mniej więcej), którzy grają imprerialną kawalerią używa modeli GW a ilu zamienników? Jakie zamienniki są najbardziej popularne?

buniek
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: buniek »

Czy na chwilę obecną build na kawalerii (mowa tu nie tylko o Euro) jest najbardziej "pałergejmerski"? Jaki lore magii do niego pasuje i czy w ogóle wymaga on jakiegokolwiek buffowania? Jeśli tak to w jakich przypadkach?
Aha, i czy grał ktoś kiedyś na dwu czołgach (lub więcej :mrgreen: )? Jeśli tak to czy da się tym grać? Czy może to overkill?

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

1. Nie ma najbardziej powergejmerskiego buildu w empire. Ten na kawalerii na pewno jest ok, ale nie naj naj.
2. Wymaga buffowania.
3. Pasuje light, heaven, beast.
4. Grałem kiedyś na dwóch czołgach. Na pewne armie to overkill, na inne (z magami shadow, death itp.) to łatwe punkty dla przeciwnika.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Piotr
Masakrator
Posty: 2186
Lokalizacja: XIII Kohorta Zławieś Mała

Post autor: Piotr »

Overrider pisze:Pytanie z innej beczki. Ilu statystycznie graczy (mniej więcej), którzy grają imprerialną kawalerią używa modeli GW a ilu zamienników? Jakie zamienniki są najbardziej popularne?
Niewielu używa zamienników.
Do głowy przychodzi mi właściwie tylko Gamezone.
Ja właśnie przygotowuję sobie nowy regon kawy, częściowo na gamezonowych konikach.

Awatar użytkownika
Szymon
Kretozord
Posty: 1685
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Szymon »

Czy model Green knighta przejdzie jako GM ?
Kocitz pisze:Aha i nie jedziemy jakimkolwiek wehikułem z którym miał coś wspólnego: Solo, jego rodzina, jego przyjaciele/znajomi, jego najbliższe otoczenie [w tym SS] czy jakakolwiek osoba mająca styczność z Kiełbasą :lol:

ODPOWIEDZ