Rozpiski

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Xyxel
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Re: Rozpiski

Post autor: Xyxel »

middlefinger pisze:idac dalej tym tokiem myslenia to nie lepiej tego nurgla na khorna zmienic?niby od czego mialyby dostawac hity ? :twisted:
Jakiś pokrętny jest twój tok myślenia albo nigdy nie spotkałeś przeciwnika z dwurakami na oddziale. Wolisz +2A z Khorna zamiast -1 do Hita z Nurgla? hahaha słodko.
W rozpisce z tak małą ilością oddziałów nie ma problemu z paniką (łatwo zachować bezpieczne odległości) i przez to znak Slaanesha jest bez sensu.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

mark slanesza NIGDY ni jest bez sensu. pomijając fakt, ze jest drogi, to nie wyobrażam sobie gry, w której mi sie przez głupia panikę podwójne flee zepsuje, bo chciałem być cwany i nie dać wie trafiać. albo oblężenie fear, żeby jakieś gowno mnie zdeptalo. ale to tylko ja
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Xyxel
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Post autor: Xyxel »

Mowa była o małej rozpisce na dwóch rydwanach, maruderach z dwoma magami i skullcrusherach.
Na dużej rozpisce można się pokusić o mark Slaanesha ale Nurglowe są po prostu lepsze w walce.

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

mark slanesza NIGDY ni jest bez sensu. pomijając fakt, ze jest drogi, to nie wyobrażam sobie gry, w której mi sie przez głupia panikę podwójne flee zepsuje, bo chciałem być cwany i nie dać wie trafiać. albo oblężenie fear, żeby jakieś gowno mnie zdeptalo. ale to tylko ja
Nie trolluj sam na Nurglu grasz :twisted: :mrgreen:
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Nurgle śmierdzi, a Slanesh obsysa :P . Jedyny prawdziwy chaos jest niepodzielny :wink: .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7834
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Dymitr pisze:mark slanesza NIGDY ni jest bez sensu. pomijając fakt, ze jest drogi, to nie wyobrażam sobie gry, w której mi sie przez głupia panikę podwójne flee zepsuje, bo chciałem być cwany i nie dać wie trafiać. albo oblężenie fear, żeby jakieś gowno mnie zdeptalo. ale to tylko ja
Napisz to proszę jeszcze raz tylko po polsku ](*,)
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

middlefinger
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46

Post autor: middlefinger »

Infernal Puppet pisze:Nurgle śmierdzi, a Slanesh obsysa :P . Jedyny prawdziwy chaos jest niepodzielny :wink: .
....ale tylko faceci z wielkimi cojones graja na full khornie 8)

powracajac do tej rozpiski

osobiscie nie lubie marudersow w 8 ed sa po prostu za drodzy, nie lepiej lorda wrzucic na kucyka i dorzucic do niego kilku marauder horsemen, no i nie zapomnij o psach, chaos bez warhoundow to prawie samobojstwo

Awatar użytkownika
rudobrody79
Falubaz
Posty: 1345
Lokalizacja: GIŻYCKO

Post autor: rudobrody79 »

a co powiecie o takiej rozpisce na euro, może grał ktoś z was czymś podobnym :?:

1 Chaos Sorcerer Lord of Nurgle @ 380.0 Pts
General; Lore of Nurgle; Magic Level 4;
Chaos Familiar
Talisman of Preservation
Ruby Ring of Ruin
Charmed Shield

18 Chaos Warriors of Nurgle @ 380.0 Pts
Mark of Nurgle; Halberd; Chaos Armour; Shield;Standard;Musician

1 Chaos Chariot
1 Chaos Chariot

1 Chimera @ 275.0 Pts Flaming Breath; Regenerating Flesh
1 Chimera @ 245.0 Pts Regenerating Flesh

1 Exalted Hero of Khorne @ 271.0 Pts
Mark of Khorne; Frenzy; Halberd; Battle Standard; Barding
Armour of Destiny
Scaled Skin
Daemonic Mount

5 Skullcrushers @ 410.0 Pts
Frenzy;Ensorcelled Weapons;Standard;musician

1 Exalted Hero of Tzeentch @ 209.0 Pts
Mark of Tzeentch; Halberd; Shield
Talisman of Endurance [30.0]
Dragonhelm
Third Eye of Tzeentch
Disc of Tzeentch


Models in Army: 30

Awatar użytkownika
Eldritch
Berserker Khorna
Posty: 1360
Lokalizacja: Hauptstadt der Oberschlesien

Post autor: Eldritch »

Nie mam aż tak wysokiego skilla, żeby umieć skutecznie czymś takim zagrać ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
rudobrody79
Falubaz
Posty: 1345
Lokalizacja: GIŻYCKO

Post autor: rudobrody79 »

a próbowałeś czymś podobnym, może np
2x 3 jugery /albo 3 + 4 jugery zamiast 2ej chimery

lub może chimera,4 jugery, 8 trolli a w nich drugi hero tęczy tylko, że na D.mouncie

jak ktoś z Was czymś takim grał, niech napisze. [-o<
chciałbym powalczyć o podium na turnieju,gdzie oprócz euro w II-ej turze wchodzi wsparcie za 800p. tutaj mam dylemat czym grać :-k

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7834
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

rudobrody79 pisze:a próbowałeś czymś podobnym, może np
2x 3 jugery /albo 3 + 4 jugery zamiast 2ej chimery

lub może chimera,4 jugery, 8 trolli a w nich drugi hero tęczy tylko, że na D.mouncie

jak ktoś z Was czymś takim grał, niech napisze. [-o<
chciałbym powalczyć o podium na turnieju,gdzie oprócz euro w II-ej turze wchodzi wsparcie za 800p. tutaj mam dylemat czym grać :-k
WoCh plus Chadecja rozwala system i jakie fluffowe jest...
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Eldritch
Berserker Khorna
Posty: 1360
Lokalizacja: Hauptstadt der Oberschlesien

Post autor: Eldritch »

2x3 Juggi dają radę, grałem tak pół roku i to ma sens. Duży oddział Juggów się nie spłaci.
Obrazek

middlefinger
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46

Post autor: middlefinger »

swego czasu wlasnie gralem czyms podobnym
duzo warriorsow nurgla i tzeentcha
aczkolwiek troche inaczej skladam herosow
polecam przetestowany nurgle sorcerer

lv 4 magic
palanquin of nurgle (dodatkowe 6 magicznych atakow + fear, a ze ma tyle samo ruchu co warriorsi to i razem z nimi moze biegac )
flaming breath
scaled skin
book of ashur
talisman of endurance

i wychodzi zarypisty mag ktory jak w 3-4 turze dojdzie do porzadnej walki to i zmlóci niejednego przeciwnika
pamietaj ze nurglowy bonus magiczny to na stale + 1 To + 1 Wo. wiec jesli ma sie niebywale szczescie to po 3 turach mag ma 6 wo i 7 To :twisted:

bsb nigdy Khorna......jednak nie jestem az takim rzeznikiem by sie na to zdecydowac
czyli lepiej chyba sztandarowego zrobic tanka
np cos takiego :
exalted hero of Tzeentch bsb
dysk of tzeentch
talisman of preservation
enchanted shield
soul feeder
poisonous slime

albo (to zalezy jak sie lorda zlozy )
talisman of preservation
scaly skin
greate weapon


mobilny, latajacy tank z sv 1+ i ws 3+

Awatar użytkownika
rudobrody79
Falubaz
Posty: 1345
Lokalizacja: GIŻYCKO

Post autor: rudobrody79 »

Grolshek pisze: WoCh plus Chadecja rozwala system i jakie fluffowe jest...
tak tylko,że Chadecją grałem niestety dawno temu i nie za bardzo mógłbym się z nią ogarnąć. za to bardziej przychylam się w stronę bestii, którymi cisnę ostatnio dość często.

Kofta
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kofta »

Dając jeden duży oddział skulli zamiast np. dwóch trójek automatycznie robimy z niego żywą tarczę

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

i jeden duży oddział do łatwego ogarnięcia :P

Khaine
Wałkarz
Posty: 58

Post autor: Khaine »

a moglibyście coś doradzić do mojej rozpiski na poprzedniej stronie? Będę wdzięczny. Dzięki ;)

middlefinger
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46

Post autor: middlefinger »

Khaine pisze:a moglibyście coś doradzić do mojej rozpiski na poprzedniej stronie? Będę wdzięczny. Dzięki ;)
primo jak wrzucasz w bsb greate weapon to on nie moze miec shielda

secundo: od momentu jak zaczalem pojawiac sie na tym forum zmienilo sie moje przekonanie co do demon princa
czy nie lepiej za np 370 punktow wystawic cos takiego :
chaos lord of tzeentch na dysku
hellfire sword
talisman of endurance
enchanted shield
third eye of tzeentch
soul feeder
maszyna do zabijania :)

trese:na chimerce polecam zioniecie, sporo kosztuje ale sie oplaca :)

quatro: widze ze tego malego sorca wziales tylko ze wzgledu na dispela, a nie lepiej sprobowac wiekszy hardkore i zamiast niego wstawic np warshrina of tzeentch ktory by boostowal Twoich herosow ?

moze sie myle ale chaos jest droga armia w ktorej duza role odgrywaja wykozaczenie bohaterowie

Jesli chcesz zrobic magiczna rozpiske, zapomnij o chariotach i wstaw tylko puszke warriorsow dla obstawy maga z psami i maruauder horsmen zasmiecania :)

kemot
Wodzirej
Posty: 737

Post autor: kemot »

Grunt to pisać co sie wie =D> .

sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Post autor: sYsek »

demon ma swoje wady... otóż jak trafiasz na armię z armatami to ma przesrane. jest to chowanie generała i największego zabijaki za górką/obeliskiem. boi się też deatha, co jest tak popularne że chce się rzygać. koleś na dysku, droższy niewiele, ma 1 wounda mniej, nie ma 9ws i -1 do hita z marku nurgla (najpopularniejszy atkualnie), za to ma 3+ warda, lub 4+ z przerzutem 1(troszkę słabsza opcja). bije niemagicznymi atakami (polecam go w wersji z GW, 5 ataków s7 to dużo), ma lepszego save (zazwyczaj 1+). nie ma tstomp, a to jednak dużo, szczególnie że demonem lubisz wpadać w hordy piechoty. może mieć legalnego soulfeedera na euro, ale jakoś spotkałem się z opcją soulfeedera na bsb. co do maga ze scrollem, nie mogę się zgodzić z poprzednikiem. polecam go w kilku wersjach. eko shadow scroll lvl1. droższy, lvl2 dysk metal. lvl2 death z buta/na demonic mouncie. popularne wersje. ta z demonic mountem może wymagać ciekawego triku, np 10-20 piechociarzy (warriorzy/forsakeni) z blasted standardem. jest to też idealne miejsce do chowania demona czy innego bohatera wrażliwego na działa na tą jedną, kluczową turę.

zianie na chimerze spłaca się bardzo. polecam, są to dobrze wydane punkty.

core bez 2 rydwanów to źle złożone cory, taka jest moja opinia. zawsze mam 3, teraz rozmyślam nad rozpą z 2, punkty lokowane są gdzie indziej. ciekawym pomysłem, jednak nietestowanym przeze mnie jest opcja 3x10-15 warriorów. małe oddziały, dużo ataków, twarde, niestety, 4move'a. testuj jak najwięcej, tak nauczysz się i grać i kleić rozpy.

p.s. to że ktoś Ci pisze, że coś jest słabe, nie znaczy że ma rację. musisz to tylko udowodnić. widziałem ludzi grających gównianymi rozpami i robiącymi świetne wyniki. sam gram mocną rozpiską, wyniki jednak robię przeciętne. ćwicz ćwicz i ćwicz.
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

ODPOWIEDZ