Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Re: Szybkie pytania

Post autor: MadMax »

MNP21 co do 2 pytania to podkład DecoColor w sprayu jest super. Maluje się na nim bardzo dobrze i kryje gites. A kosztuje ok 9zł. Przeskocz do ok 230 strony tego tematu i tam Lechu podaje link do sklepu gdzie można to cudo kupić wysyłkowo. Nabyłem już w tym sklepie kilka/kilkanaście puszek i jestem zadowolony (ekspresowa i mila obsługa).

Pozdrawiam
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

A jakich konkretnie puszek Deco używasz? Widziałem tam jakieś dedykowane podkłady pod akryle, ale tylko białe, szare i czerwone.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

Używam dokładnie tego podkładu z linku. Jedyną wadą która przychodzi mi do głowy to to, że nie ma czarnego koloru. Jednak szary i biały też "dają radę".
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

Awatar użytkownika
mnp21
Chuck Norris
Posty: 533
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mnp21 »

Dzięki MadMax, kupiłem dzisiaj Deco czarny za 11zyla w DH WANDA na Nowej Hucie, który mam pod nosem i sprzedają te spreje (interes się kręci co widać po osiedlowych ścianach :D) i rzeczywiście super kryje i bardzo łatwo się go nakłada. Może to moje subiektywne odczucie, ale chyba lepiej nawet jak Chaos Black z Cytadeli, mam wrażenie że lepiej kontroluję każde "psiknięcie". Nie jest też taki ziarnisty jak z Army Paintera, także dzięki wielkie za poradę!

EDIT: Jak to czarnego nie ma, ja dzisiaj kupiłem...?? Może w tym sklepie co zamawiasz nie ma?
Kiedyś grejtsłordy to były grejtsłordy, a nie jakieś "miecz + tarcza"...

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

A jak kryje? Bo ja raz zakupiłem jakiś taki czarny, No i było ziarniście, niby nie wielki deal, ale była różnica w jakości miedzy nim a tym z GW, a ja muszę mieć gładziutką powierzchnię.

Awatar użytkownika
mnp21
Chuck Norris
Posty: 533
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mnp21 »

Rasti, jako że wiem iż jesteś doświadczonym malarzem to nie chcę ci skłamać, ale na moje noobowe odczucie to powierzchnia jest gładka. Przynajmniej w porównaniu do nieszczęsnego białego spreyu, który ostatnio używałem z Army Paintera, to nawet bardzo gładka.

Myślę że jeśli masz gdzieś pod ręką sklep z takimi spreyami to warto zaryzykować.
Kiedyś grejtsłordy to były grejtsłordy, a nie jakieś "miecz + tarcza"...

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Do tej pory używałem GW, bo był na prawdę dobry. Teraz mam jakąś małą puszeczkę Ferrario spray'u i też jest dobry, nie powiem. Jednak do najtańszych też nie należy, bo za taka puszeczkę chyba z 20zł dałem, no ale mogę go polecić.
Jutro zajrzę do piwnicy i zobaczę, cóż to takiego nieszczęsnego kiedyś kupiłem.

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

Czarny podkład DecoColor ??? Może to jakiś samochodowy podkład??? Lub faktycznie sklep z linka nie posiada czarnego. Możesz wrzucić zdjęcie puszki tego podkładu. Będę go szukał w innych sklepach bo mam do spodkładowania trochę WoCH'u.
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

Awatar użytkownika
mnp21
Chuck Norris
Posty: 533
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mnp21 »

Niestety przekroczyłem limit w blueconnect i grafika mi się nie wyświetla, ale powinno być tutaj:

https://plus.google.com/photos/11830548 ... 5799329169

Jak nie ma, to wrzucę w poniedziałek.
Kiedyś grejtsłordy to były grejtsłordy, a nie jakieś "miecz + tarcza"...

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

To właściwie uniwersalny lakier, natomiast ja używałem podkładowego (Primer). Daj znać jak się na nim maluje farbkami GW. Czy nie będzie wrażenia, jakby malowało się chropowatą powierzchnię, chociaż spoglądając na nią gołym okiem powierzchnia jest idealnie gładka. Kiedyś jak użyłem uniwersalnego czarnego matowego lakieru Firmy Den Braven na figsach plastikowych, to miałem taki efekt, jak opisany wyżej.
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

Awatar użytkownika
DiabliQ
Mudżahedin
Posty: 299
Lokalizacja: Wschodnie kresy Sylvanii

Post autor: DiabliQ »

Ja używam czarnej matowej śnieżki :) Kryje dobrze i nie ma problemu z nakładaniem na nią kolorów.
Obrazek

Fancy
Plankton
Posty: 3

Post autor: Fancy »

Witam, chciałem zapytać o to skąd można wytrzasnąć taki duży korek do przyklejania plasteliną figurki jak na tym filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=XYodFF87Ruw . Zawsze malowałem figurki trzymając za podstawkę, ale tak oglądam to i jest to o wiele wygodniejsze. Aha i to spoiwo co trzyma tymczasowo figsa to rzeczywiście modelina? Pozdro

InkubPendragon
Oszukista
Posty: 825

Post autor: InkubPendragon »

Sklepy z rzeczami do domu, a ZWLASZCZA z asortymentem winiarskim. Takich korkow znajdziesz dziesiatki. I mniejsze, i wieksze.
http://www.miniwojna.blogspot.com - gry bitewne i malowanie figurek

http://polskiefigurki.blogspot.com/ - wiadomości o polskich grach bitewnych, figurkach i akcesoriach do nich

Morok

Post autor: Morok »

Fancy pisze:Witam, chciałem zapytać o to skąd można wytrzasnąć taki duży korek do przyklejania plasteliną figurki jak na tym filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=XYodFF87Ruw . Zawsze malowałem figurki trzymając za podstawkę, ale tak oglądam to i jest to o wiele wygodniejsze. Aha i to spoiwo co trzyma tymczasowo figsa to rzeczywiście modelina? Pozdro
Ja maluje trzymając za podstawkę i jest wygodnie, a nie mając takiego korka to weź sobie pokrywkę od jakiegoś dezodorantu.

Neithan
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: Neithan »

Ja robię nieco inaczej.
Używam korków od wina, przy czym lepsze są te sztuczne (np. od Carlo Rossi), pinuję figurkę, ale nie docinam pinów do ostatecznej długości. Drugi koniec pina idzie w korek i da się bardzo wygodnie malować.

Awatar użytkownika
Schalazar
Mudżahedin
Posty: 211

Post autor: Schalazar »

Witam, chciałem zapytać o to skąd można wytrzasnąć taki duży korek do przyklejania plasteliną figurki jak na tym filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=XYodFF87Ruw . Zawsze malowałem figurki trzymając za podstawkę, ale tak oglądam to i jest to o wiele wygodniejsze. Aha i to spoiwo co trzyma tymczasowo figsa to rzeczywiście modelina? Pozdro
Taki korek możesz dostać w super marketach w sezonie owocowym. Sprzedają je do wielkich gąsiorów do robienia domowych nalewek. Czasem można trafić je w zestawach po 3 i więcej. Koszt takiego zestawu to jakieś 10PLN, ale warto, sam używam od lat.

Substancja którą nazwałeś modeliną, to w rzeczywistości Blue-Tac. Taka masa która nic nie skleja na stałe i łatwo się odkleja. Używa się tego do przyklejania np notatek w biurze do ściany, przyklejenia kabelka na wyjeździe w czasie podróży itp. Modelarze często sklejają nią na chwile modularne części modelu, by zobaczyć czy dana poza figurki przed sklejeniem będzie OK. Jest to bardzo popularne na zachodzie, u nas to dopiero raczkuję, ale czasem można dostać. Ja kupowałem w Leclercu (korki także) i sklepie z chemią gospodarczą z Anglii.
Ja maluje trzymając za podstawkę i jest wygodnie, a nie mając takiego korka to weź sobie pokrywkę od jakiegoś dezodorantu.
Ja czasem w takich sytuacjach używam wysokiego, podłużnego, okrągłego opakowania po rozpuszczalnych pastylkach. (np pluszzz itp) Do górnej części (korek - zatyczka) przyczepiam model Blue-Tac'iem i gotowe do prac. Świetnie się nadają do podkładowania figurki sprejem, dzięki temu, że można obracać pod dowolnym kątem i bezpiecznie psikać bez dotykania i brudzenia się.

Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
Samael
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Pomiechówek

Post autor: Samael »

Mógłby ktoś rzucić jakiegoś linka jak malować skórę lizaków (niebieską, taką ciemniejszą) ?? Wyszukiwarka na forum mi nie chodzi
(jakiś error xD), przeglądałem forum, googlowałem, ale nic konkretnego...
"JOIN OR DIE"

Awatar użytkownika
Chittos
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 148

Post autor: Chittos »

Siema, kojarzy ktoś może jakim kolorem jest podstawka zrobiona?

Czopek jest niedostępny a pilnie potrzebuje.
http://img703.imageshack.us/img703/1372/img4930s.jpg

Z góry dzięki

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Kiedyś to się nazywało Tausept ochre, ale jak GW zmieniło dostawcę, to musisz sprawdzić w jakimś wzorniku.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Kamil.Sz
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Lublin- Moria

Post autor: Kamil.Sz »

Ostatni nabyłem fincastowe model hellcanona.
Radzicie najpierw go skleić w całości, a potem malować czy pomalować poszczególne elementy, a potem je sklejać?
"Mam sto rąk, sto sztyletów... gdy chcę, sto ran zadam."

ODPOWIEDZ