Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Re: Szybkie pytania

Post autor: Cookie Monster »

A po złożeniu o go nie ma jakiś szpar? Bo jak tak to po pomalowaniu przed sklejeniem będzie problem;p
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

Świński
Wodzirej
Posty: 747

Post autor: Świński »

Pyatnko:

Liście imitujemy nasionami brzozy - kiedy je najlepiej zbierać? bo kurcze mam wrażenie, że już kilka widziałem szlających się na trawniku ;f Zależy mi żeby były jeszcze w takich pęczkach na drzewie ( jestem leniwy )

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Znacie jakis pordanik [ najlepiej po pl] o glezach ? Opisujace wykorzystanie itp.
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

Jaki klej pod magnesy?
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

Vraith: albo uschnięte z ziemi, albo szukaj takich już zeschniętych na drzewie. Ewentualnie kup na allegro, bo czasem ludzie sprzedają.
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

WojtuśŚ pisze:Jaki klej pod magnesy?
Kulka z GS-u, a na na nią i pod nią cyjanoakryl gęsty. Sam super glue nie bardzo sobie daje rady - po jakimś czasie magnesy się odklejają.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Morok

Post autor: Morok »

potrzebuję zrobić efekt krwi na spodniach ale takiej już jakby to powiedzieć po praniu? :D albo taka jakby już była bardzo stara i nie chciała zejść. Mam nadzieje że rozumiecie o co mi chodzi.

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

Pod magnesy polecam klej poxipol. Tylko najpierw podstawkę, w miejscu gdzie ma być magnes, należy delikatnie czymś ostrym "porysować".
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

Awatar użytkownika
Wojteq
Chuck Norris
Posty: 570
Lokalizacja: Radom/Kraków

Post autor: Wojteq »

Vraith pisze:Pyatnko:

Liście imitujemy nasionami brzozy - kiedy je najlepiej zbierać? bo kurcze mam wrażenie, że już kilka widziałem szlających się na trawniku ;f Zależy mi żeby były jeszcze w takich pęczkach na drzewie ( jestem leniwy )

Teraz jest dobry moment na zbiory - ja swoje z tydzień temu zebrałem.

rada
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 108

Post autor: rada »

Szybkie pytanie:
krążył kiedyś jakiś temat dotyczący magnetic movement tray'ów - koleś zrobił w fajny sposób (szczególnie pod hordowe armie) rozbieralne traye, gdzie można było odczepiać je "piątkami" a potem układać je na odwrót, co kosmicznie skracało rozstawianie/składanie klocków. Czy ma ktoś jakiegoś linka do tego cuda? Po formacie wszystko szlag trafił...

Świński
Wodzirej
Posty: 747

Post autor: Świński »

rada pisze:Szybkie pytanie:
krążył kiedyś jakiś temat dotyczący magnetic movement tray'ów - koleś zrobił w fajny sposób (szczególnie pod hordowe armie) rozbieralne traye, gdzie można było odczepiać je "piątkami" a potem układać je na odwrót, co kosmicznie skracało rozstawianie/składanie klocków. Czy ma ktoś jakiegoś linka do tego cuda? Po formacie wszystko szlag trafił...

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 81&start=0

Tutaj masz w 1 poście kilka filmików autora. nie wiem czy o to ci dokładnei chodzi.

rada
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 108

Post autor: rada »

Tak, dokładnie o to mi chodziło. Dzięki!

Awatar użytkownika
MichalW
Wałkarz
Posty: 92

Post autor: MichalW »

Moze ktos polecic dobry spray do podkladu?, szukam zielonego.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

spraye armypaintera. Zielonego masz kilka odcieni.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Morok

Post autor: Morok »

Jako że kończę malowanie figurek to mam pytanie co daje bejcowanie ich, jak to się robi, w czym to jest pucha czy spray?

Bejca a lakier jaka różnica?

Świński
Wodzirej
Posty: 747

Post autor: Świński »

Jaką właściwie skalę ma warhammer....raz widzę, że figurki są 32mm a raz że jakaś skala 28mm heroic o co w tym chodzi jak szukam jakiś zamienników to na co mam patrzeć?

Morok

Post autor: Morok »

macie jakiś sposób na malowanie oczu? jakiś przedmiot rzecz bo pędzlem fine detail mi to nie za bardzo się podoba :D

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Na źrenicę itp, ogółem ostatnią kropeczkę często stawiam kawałkiem cienkiego drucika, zastruganą wykałaczką lub szpileczka :) Pędzlem też da radę. Ogółem raczej do tego trzeba mieć już wyczucie.

Morok

Post autor: Morok »

mimo że ogry mają duże ślepia mi to jakoś strasznie wychodzi jak nie zez to oko na policzku lub brwi ;D

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Que pisze:Jako że kończę malowanie figurek to mam pytanie co daje bejcowanie ich, jak to się robi, w czym to jest pucha czy spray?

Bejca a lakier jaka różnica?
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=121&t=4330
Sporo czytania ale jest tam kompleksowa wiedza na temat bejcowania.
Vraith pisze:Jaką właściwie skalę ma warhammer....raz widzę, że figurki są 32mm a raz że jakaś skala 28mm heroic o co w tym chodzi jak szukam jakiś zamienników to na co mam patrzeć?
Ogólnie to 28mm heroic
choć na przestrzeni edycji skala się zmieniala kiedyś figsy byly mniejsze.

Szukaj 28mm a najlepiej 28mm heroic choć różni producenci różnie mierzą te 28mm więc zamienniki mogą nie być idealne pomimo takiej samej skali.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

ODPOWIEDZ