Jak zostać Generałem - pytania o HE

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mistrz Miecza Hoetha
Falubaz
Posty: 1011

Re: Jak zostać Generałem - pytania o HE

Post autor: Mistrz Miecza Hoetha »

Dobra wielkie dzięki, bo mam słabą pamięć a ostatnia bitwę grałem przed wakacjami.
Pozdrawiam i dobranoc MMH
Moja Galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 9#p1076079
"Ludzie uwierzą w każdą prawdę, jeśli tylko podasz ją w cudzysłowiu i podpiszesz nazwiskiem kogoś znanego".
Naviedzony

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3291
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

Moim zdaniem za tezą, że White Lioni wciąż mają ASF mimo ASL przemawia fakt, że nie można im dać ASF z 6 z Lighta- tzn można, ale nie wywoła pożądanego efektu. Dlaczego nie wywoła? Bo nałożenie wielekrotnych ASF na oddział który już ma ASF (mimo niwelowania go przez ASL) nie spowoduje ,że będą nagle bić pierwsi i dostaną ewentualne przerzuty. Nie dostaną ASF bo go już mają, a skoro go mają to PG nie dostaną przerzutów.

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Nie mają ASFa na potrzeby walki, a nie da się im wrzucić drugiego bo Rule Book na to nie pozwala. W każdym razie, mnie się nie chce dyskusji już prowadzić na ten temat, która jest bez sensu, więc jeśli chcesz aby nie było z tym problemu, zarzuć ten temat na ogólne forum z pytaniami (albo ja nawet to zrobię), aby LS się wypowiedziała :wink:
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4759
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

ASF i ASL nie znikaja bo sie niweluja... te zasadu dzialaja jednoczesnie co w efekcie dla uproszczenia przyjmuje sie ze sie znosza, ale w cc nie korzystasz ani z jednej ani z drugiej choc obie posiadasz, tyle w tym temacie
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Crane pisze:Moim zdaniem za tezą, że White Lioni wciąż mają ASF mimo ASL przemawia fakt, że nie można im dać ASF z 6 z Lighta- tzn można, ale nie wywoła pożądanego efektu. Dlaczego nie wywoła? Bo nałożenie wielekrotnych ASF na oddział który już ma ASF (mimo niwelowania go przez ASL) nie spowoduje ,że będą nagle bić pierwsi i dostaną ewentualne przerzuty. Nie dostaną ASF bo go już mają, a skoro go mają to PG nie dostaną przerzutów.
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 8#p1112808
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3291
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

To co napisał Furion IMo jest nielogiczne, bo " mają, ale nie mają" , myślę, że jest tak jak napisał Semi.

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4759
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

tak zeby bylo jasne Wl maja zasade ASF ale nie kozystaja z jej efektu, dlatego birona daje im tylko A a PG maja rerolle
Obrazek
Highborn Elves Only!

Absit
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 41

Post autor: Absit »

Witam
Z nowym bookiem HE nowe pytania :D
Podpowiedzcie mi proszę czy Loremaster of hoeth jest magiem czy wojownikiem?
Bo w jego opisie w ArmyB jest napisane ze jest magiem 2 lvl, ale nosi ciężką zbroję i ma 100pk do wykorzystania na magiczne przedmioty.
Czy punkty te można wykorzystać na np: zbroję, miecze [jak by był wojownikiem], czy mozna tylko na przedmioty dla maga np: talizamy, artefakty? Może, może korzystać z obydwu przynależności wojownik/mag => zbroje/artefakty ??

Awatar użytkownika
FAZIK
Oszukista
Posty: 861

Post autor: FAZIK »

Może wszystko.
Jeśli z automatu ma zbroję to może mieć też jej magiczny odpowiednik i w niej czarować. Jest magiem więc może używać również przedmiotów zarezerwowanych dla magów.
Life's a game with save and load features disabled.

Awatar użytkownika
Pixel
Wodzirej
Posty: 709

Post autor: Pixel »

Jakie umiejętności miał ten imienny kapitan PG z 7ed w porównaniu teraz?
- W życiu nie zobaczysz dwóch rzeczy: pierwszego stołu i cycków.

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Teraz ma Magic Resistence (1), a posiadał Magic Resistence (3) oraz teraz zadaje D3 Woundy gdy umiera, a kiedyś zadawał D6 Woundów. Koszt punktowy nie zmienił się wcale, albo zmienił się o 5pkt chyba :roll:
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4759
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

ale kiedys jak ginal to hity lecialy w oddzial a teraz w model ktory go zabil... i moze latac na feniksie ;)

ogolnie jest biedny, juz AoA jest ciekawszy
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Pixel
Wodzirej
Posty: 709

Post autor: Pixel »

A różnica 40pkt... W sumie ta jego halabarda by się bardziej przydała w spisie magicznych broni niż ten nasz aktualny mieczyk za 70pkt...
- W życiu nie zobaczysz dwóch rzeczy: pierwszego stołu i cycków.

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Ja grałem Caradryanem na Feniksie na 1 turnieju, który ostatecznie wygrałem i w sumie ten pan zrobił tam najwięcej, w przeciwieństwie do hordy White Lionów z Banner of the World Dragon. Jakby dali mu opcję Feniksa, a jednocześnie miał by MR(3) i K6 Woundów, to już bym był w ogóle zachwycony ;)

Anointed to Asuryan jest od niego lepszy na pewno, ale Caradryan nie zajmuje slota Lordów, a w Herosach jest chyba najmocniejszym zabijaką. Będę go sobie jeszcze testował na Lidze :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
el Victor
Oszukista
Posty: 783
Lokalizacja: Kraków & Lewa Flanka Mielec

Post autor: el Victor »

nie wiem czy kwestia WL vs PG została już rozwiązana, ale jeśli wolno mi wtrącić swoje 3 grosze:

- WL atakują po I bez re-roll
- PG atakują z ASF i re-roll, bo mają wyższą (lub równą) I

tak ma być i koniec kropka :P
Traye MAGNETYCZNE + magnesy neodymowe http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=35481
kanał #1 YouTube (stary) - http://www.youtube.com/user/cotojest1000?feature=watch
kanał #2 YouTube (NOWY !) - http://www.youtube.com/channel/UCstzjTR ... ture=watch
Każdy wymiar, kolor, typ, opcja, dodatek... - ZAPRASZAM ! -->>> http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=35481

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4759
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

tak wlasnie jest...
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2834
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

podstawki pod bolce to 50 mm tak ?

Awatar użytkownika
Kisiel
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Post autor: Kisiel »

Albo_Albo pisze:podstawki pod bolce to 50 mm tak ?
Tak.
War, War Never Changes....
Obrazek

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Z czego to wynika, bo mi nijak ta podstawka nie obejmuje ramion balisty, a miał być rzut z góry? :?
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

W teorii może i tak, ale w praktyce 50 zupełnie wystarczy i nikt Ci się do tego nie przyczepi :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

ODPOWIEDZ