Poradnik poczatkujacego lizaka

Lizardmen

Moderator: Ziemko

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Re: Poradnik poczatkujacego lizaka

Post autor: Byqu »

Z tymi krasnoludami byłbym ostrożny. W końcu zapowiadają je jako kolejną armię od kilku lat...
Co do jaszczurów, to cisza i to wszędzie. Nawet na warseerze zamknęli temat o nich, bo sam spam leciał.
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
Nebiros
Mudżahedin
Posty: 230

Post autor: Nebiros »

Krasnale to od zawsze niskie skurczybyki i nigdy nie wiadomo co z nimi. Samo info pochodzi z cytadeli -> warseer, BoLS

Awatar użytkownika
ŁukaszŻelazek
Mudżahedin
Posty: 219
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: ŁukaszŻelazek »

Pewnie to pytanie już było, ale nie mogę znaleźć:

:?: Czy jeśli mam dwa Slanny i oddział Temple Guard to oba muszą w nim siedzieć czy wystarczy jeden? Czy musi siedzieć tam specyficznie generał czy obojętnie który?
Proszę o odpowiedź.
Galeria http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... k#p1256100
Moja strona z większą ilością zdjęć: http://lukaszzelazek.com
Maluję zamówienia.

Dargor
Chuck Norris
Posty: 489

Post autor: Dargor »

Witam,

Mam takie pytanie, w opisie Temple Guardów, a konkretnie ich zasady Guardians jest zapis że model z zasadą Mage-Priest Palaqin może być w drugim szeregu umieszczony, pod warunkiem że szereg liczy minimum 5 modeli. Pytanie brzmi, jeśli ustawię TG po 4 w szeregu w tym pierwsze 3 to będzie grupa dowodzenia, i jeden R&F to Slann nie może znajdować się w drugim szeregu, ponieważ nie ma 5 modeli w szeregu, czy obowiązuje zasada z RB że jeśli nie ma miejsca w 1 szeregu modele idą do drugiego?

Awatar użytkownika
Xier
Falubaz
Posty: 1058
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Xier »

AB > Rb dlatego tg są z dupy ...
nieregulaminowy podpis usunięty - administracja

kowaljl
Chuck Norris
Posty: 398

Post autor: kowaljl »

Wystawiasz veterana w pierwszym szeregu i niema problemu, Słan moze byc w 2 szeregu nawet w Saurusach.

Awatar użytkownika
Mapet
Falubaz
Posty: 1177
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński/SNOT Gdynia

Post autor: Mapet »

kowaljl pisze:Wystawiasz veterana w pierwszym szeregu i niema problemu, Słan moze byc w 2 szeregu nawet w Saurusach.
OOO! tego to nie wiedziałem, że slann może być w drugim szeregu w saurusach. Jest to gdzieś napisane? np w nowym AB? Bo z tego co się orientuje to wcześniej musiał stać obok jak np. w skinkach. chyba że "Słan" to jakaś inna jednostka niż slann :wink:

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

Mapet pisze:
kowaljl pisze:Wystawiasz veterana w pierwszym szeregu i niema problemu, Słan moze byc w 2 szeregu nawet w Saurusach.
OOO! tego to nie wiedziałem, że slann może być w drugim szeregu w saurusach. Jest to gdzieś napisane? np w nowym AB? Bo z tego co się orientuje to wcześniej musiał stać obok jak np. w skinkach. chyba że "Słan" to jakaś inna jednostka niż slann :wink:
W skinkach stoi obok, bo ma inną podstawkę.
W saurusach to po prostu myk, że z przodu masz fcg i veterenana, przy ustawieniu po 5 taki slaan siłą rzeczy nie jest wstanie zmieścić się w pierwszym szeregu...

Awatar użytkownika
ŁukaszŻelazek
Mudżahedin
Posty: 219
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: ŁukaszŻelazek »

Jak w takiej sytuacji wygląda jego pole widzenia? W VLoS nic nie widzi, a w SLoS widzi ponad 1. szeregiem?
Galeria http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... k#p1256100
Moja strona z większą ilością zdjęć: http://lukaszzelazek.com
Maluję zamówienia.

Awatar użytkownika
Xier
Falubaz
Posty: 1058
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Xier »

kowaljl pisze:Wystawiasz veterana w pierwszym szeregu i niema problemu, Słan moze byc w 2 szeregu nawet w Saurusach.
To działa tylko w saurusach, jak wsadzisz veterana do tg to wtedy jest ich mniej niż 5, a w booku pisze że wtedy slann musi wejść do 1 szeregu mimo że wypycha fcg.
nieregulaminowy podpis usunięty - administracja

Awatar użytkownika
Olos
Wałkarz
Posty: 65

Post autor: Olos »

Jak w pełni wykorzystać potencjał Salamander bo cos chyba robie nimi nie tak ;d Zazwyczaj cos tam na farcie ubiją.Ta templatka płomienia ma 8 cali wiec ustawiam sie tak mniej wiecej od 10-14 cali przed wrogiem i pluje.Zazwyczaj ubije kilka modeli i potem ten oddzial na mnie szarżuje i padają mi 2 salki za 160 pktów tak poprostu :( Mam sie ustawiac jakos poza polem widzenia oddziału ?? Czy moze trzymac je tak żeby przeciwnik nie mial do nich dostępu chcąc mnie dorwać ? :)

Awatar użytkownika
Lizak
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 144
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Lizak »

raz stawiaj salki na okolo odleglosc 8" wieksza szansa ze cala templatka znajdzie sie na wrogim odddziale
dwaw poprzednim booku bylo latwiej grac salkami, maszerowales na 12" i plules ogniem, dzisiaj mamu tylko 6" ruchu i plucie lub 12" i plucia nie ma
zalezy jaka sytuacja taj graj :) ogolnie chodzi o to zeby nie byc w polu widzenia przeciwnika, proste :P

btw. salki maja teraz jakiegos s&s? flamethrower ma s&s?

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Lizak pisze:btw. salki maja teraz jakiegos s&s? flamethrower ma s&s?
A widziałeś kiedyś działo lub jakąkolwiek inną maszynę która robi s&s?
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
FAZIK
Oszukista
Posty: 861

Post autor: FAZIK »

Macias pisze:A widziałeś kiedyś działo lub jakąkolwiek inną maszynę która robi s&s?
Tak. Jest co najmniej jeden wyjątek :D. Skaven Weapon Team co się Warpfire Thrower zowie :). Ale On ma wyraźnie opisaną zasadę specjalną S&S :).
Life's a game with save and load features disabled.

Awatar użytkownika
Necromanter
Falubaz
Posty: 1003
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Necromanter »

Ale on nie jest maszyną to euro go tak klasyfikuje.

Awatar użytkownika
Lizak
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 144
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Lizak »

a razodron ktory jest "maszyna" robi s&s, wiec salka moze tez, w poprzednim booku byl zapis ze nie, w tym zapisu nie ma, i dlatego moje pytanie jak strzela flamethrower w s&s

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 867
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Post autor: jawor »

Salki mają slow to fire, nie robią s&s.
Obrazek

Awatar użytkownika
Olos
Wałkarz
Posty: 65

Post autor: Olos »

Mam jeszcze jedno pytanko :) Bo przeglądam rozpy ludzi z forum i w prawie każdej na 2400 czy 2000 że jest slann bez eteryczności i potem w corach saurusy.Ale z tego co wyczytałem slann jeśli przyłączy sie do oddziału saurusów to wchodzi do 1 szeregu(FCG zajmuje 3 miejsca) zakładajac ze mam 5 modeli w pierwszym szeregu.Czy nie jest to bezsensu bo w combacie zaraz cos nam go zabije ?? Kilka postów wyżej jest o tym myku żeby wsadzić bohatera saurusa i wtedy slann musi przejsc do 2 szeregu.Jest jakis inny sposób wystawienia slanna, nie w TG ??

Awatar użytkownika
Lizak
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 144
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Lizak »

w skinkach? chyba najlepiej? tani kulochwyt?

Awatar użytkownika
Xier
Falubaz
Posty: 1058
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Xier »

Nie ma. Nikt Ci go nie każe trzymać w saurusach :wink:
nieregulaminowy podpis usunięty - administracja

ODPOWIEDZ