Pytania i odpowiedzi

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Re: Pytania i odpowiedzi

Post autor: Azurix »

Jak nie masz napisane, że War Altar przekazuje Warda, to nie przekazuje, a Działo nie jest randomizowane, tylko uderza z Siłą 10 i K6 Woundów w obie części modelu :?
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

buniek
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: buniek »

Czy w takim razie skaveński dzwonek i furmanka działają analogicznie? Czyli jak strzele je z działa to hita obrywa zarówno dzwonek/furmanka jak i postać na niej siedząca?

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1823
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

tak
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

miły5
Mudżahedin
Posty: 201
Lokalizacja: Poznań

Post autor: miły5 »

Pytanie nie z natury zasad, ale przydatności jednostki.
Otóż czy kusznicy sprawdzają się jakoś ? Chciałbym oprzeć na nich moją armię czyli w dziesiątkach po 4 oddziały ? Czy może lepiej jako detache ?

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

miły5 pisze:Pytanie nie z natury zasad, ale przydatności jednostki.
Otóż czy kusznicy sprawdzają się jakoś ? Chciałbym oprzeć na nich moją armię czyli w dziesiątkach po 4 oddziały ? Czy może lepiej jako detache ?
do gier domowych wystawiaj, co chcesz, przy turniejowych rozgrywkach tylko łuki, jako detachmenty są genialną odginaczką, a tak cóż, pozostali strzelcy nie nadają się zbytnio do gry, drodzy, mało efektywni
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
SiersciucH
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: SiersciucH »

czy w momencie gdy rzuca się przy strzale z rakiet artyleryjską i skaterkamii wynik kostki artyleryjskiej (zawsze indirect) może być pomniejszany o BS załogi rakietek ? czy to że pisze że to zawsze indirect znaczy że zawsze jest rozrzut o tyle ile jest na artyleryjskiej bez żadnych modyfikacji ?

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Nigdy tego nie używałem ,ale skoro zawsze indirect to raczej również mozna korzystać z tego bonusu ,który pozwala obniżyć rozrzut o BS
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

gruby100004
Wałkarz
Posty: 87

Post autor: gruby100004 »

Bardzo przepraszam, jeśli to pytanie już było, a pewnie było, tylko że wyszukiwarka nie chce działać :/

Czy Hellblaster jako maszyna wojenna dostaje kary do trafień za wielokrotny strzał i daleki zasięg? Zazwyczaj nie miałem złudzeń, ale ostatnio czytałem zasady balisty i tam jest napisane czarno na białym, że ma kary do trafień. Problem w tym, że przy naszym Hellblasterze tego nie podano, chyba, że napis select a target according to the normal rules for shooting oznacza zastosowanie kar. Jak to interpretować?

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Kara za daleki zasięg jest
Kary za wieloktotny strzał nie ma
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

buniek
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: buniek »

Czy jest sens wystawiania "eco" war altara? Tzn.

Arch Lector @ 274pkt
war altar; general; heavy armour
charmed shield
dragonbane gem
bitting blade

Generalnie to na każdym stole na Euro jest gdzie skitrać War Altara za jakąś górką czy impasem, natomiast sam posiadam trzy armaty (2 i czołg) by skontrować cudze strzelanie. W razie jakiegoś niefartownego gonga mam charmed shielda. A jak rozstrzelam cudze strzelanie to War Altar radośnie wyjeżdża i nachrzania banishmenty z 5ciu kości, żeby mieć IFkę.
I jeszcze parę pytań:
1. Czy jak rzucę IFkę na War Altarowego bound spella to on się niszczy tak jak zwykły czy nie? Jeśli nie to dlaczego?
2. Czy jeżeli Altar dostaje z light shootingu/magic missli itd. to idzie wszystko po altarze?
3. Czy bound spell z altara może być rzucony jako wersja 48 calowa?
4. Jak działają deathowe snajperki na Altara? Przeciwnik wybiera czy leci w Altar czy w Papierza?

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1823
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

1. nie niszczy sie, jest w FAQ
2. losuje się, 1-4 dostaje altar, 5-6 lektor
3. nie, tylo mała 24 calowa
4. przeciwnik wybiera w co idzie
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
KiciaK
Wałkarz
Posty: 63

Post autor: KiciaK »

Hej,

Mam kłopoty z pojęciem działania imperialnego hellstorm battery. Może ktoś zweryfikować, czy rozumiem zasady poprawnie?

Wybieram punkt, rzucam D3. Potem tyloma scatter'kami ile wypadło na D3. Każdy pocisk znosi od wybranego punktu o wartość (jednakowa dla każdej rakiety) która wypadła na kości artyleryjskiej w strony pokazane przez kolejne scatter'ki?
Największy LARP Warhammera w Polsce -homepage: www.larpfort.pl FB funpage: www.facebook.com/FortRPG

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Zapomnij o tej maszynie. Sklej sobie lepiej z zestawu Hellblastera, ten przynajmniej działa :)
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

+1 :)
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
KiciaK
Wałkarz
Posty: 63

Post autor: KiciaK »

Karli pisze:Zapomnij o tej maszynie. Sklej sobie lepiej z zestawu Hellblastera, ten przynajmniej działa :)
Pytałem o coś innego i dalej nie uzyskałem odpowiedzi, ale dziękuje za sugestię.
Może ktoś inny odpowie. :)
Największy LARP Warhammera w Polsce -homepage: www.larpfort.pl FB funpage: www.facebook.com/FortRPG

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Wybierasz punkt ,potem skaterujesz ten punkt tak jak były to strzał z katapulty (aczkolwiek tutaj nie jestem pewien), Rzucasz D3 ile masz rakiet. Tyle ile masz rakiet sakterujesz z ta samą wartością na artyleryjce (missfire podręcznikowy jkaby był) . Zawsze indirect (przerzcasz jak jest hit ,ale mozesz zmniejszać wartość rozrzutu o BS załogi)

Czyli głownie masz rację ;)
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Kordelas pisze:Wybierasz punkt ,potem skaterujesz ten punkt tak jak były to strzał z katapulty (aczkolwiek tutaj nie jestem pewien), Rzucasz D3 ile masz rakiet. Tyle ile masz rakiet sakterujesz z ta samą wartością na artyleryjce (missfire podręcznikowy jkaby był) . Zawsze indirect (przerzcasz jak jest hit ,ale mozesz zmniejszać wartość rozrzutu o BS załogi)

Czyli głownie masz rację ;)

Trochę inaczej to działa.

Na hicie leci w kierunku małej strzałki i tylko na hicie odejmuje się BS od wartości znoszenia. Reszta jak być powinno.
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Tak czy owak, sklej tego helbastera ;)
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

@Bizim
Wiem o tym ,lecz według mnie czasem na tych małych kosciach GW nic nie widać i lepiej przerzucić ;)
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
KiciaK
Wałkarz
Posty: 63

Post autor: KiciaK »

Kordelas pisze:Wybierasz punkt ,potem skaterujesz ten punkt tak jak były to strzał z katapulty (aczkolwiek tutaj nie jestem pewien), Rzucasz D3 ile masz rakiet. Tyle ile masz rakiet sakterujesz z ta samą wartością na artyleryjce (missfire podręcznikowy jkaby był) . Zawsze indirect (przerzcasz jak jest hit ,ale mozesz zmniejszać wartość rozrzutu o BS załogi)

Czyli głownie masz rację ;)

Czyli znosi podwójnie? Pierwszy scater bez indirectu i od tego punktu jeszcze raz za każda rakietę z indirectem? #-o
Największy LARP Warhammera w Polsce -homepage: www.larpfort.pl FB funpage: www.facebook.com/FortRPG

ODPOWIEDZ