Warsztat darkslonia update (2013-08-28)

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Re: Elfy darkslonia

Post autor: smiejagreg »

Nie spamuj Diuk w cudzej galerii [-X tylko zakładaj własną - tam się będziesz mógł chwalić do woli :!: :wink: .

Darksloniu - Twoje próby elfickiej jazdy są całkiem do rzeczy. Może tochę szarawe, ale ujdą - na pewno nie są pedalskie :wink: .

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

No właśnie się zorientowałem, ale dlatego same linki zostawiłem, a nie zdjęcia.

Tutaj chodziło o dyskusję zw. z kolorami armii. :) Obetnę trochę akapitów, żeby post był wyglądał na krótszy :P

A jazda Silver Helm-White Lion mi też całkiem przypadła do gustu, mimo że stare metalowe modele, to wykonanie fajne

Ten gość na kuraku po prawej też fajny ;)

A gość na Lewku właściwie wygląda spoko, gdyby Lewek był troszkę ciemniejszy tylko. Ogólnie myślałem, że to nie Twój model. Gdybym wiedział wcześniej to bym tak nie przywalił z tą gejowatością :) Później napiszę resztę bo muszę teraz spadać ;)
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
darksloniu
Wałkarz
Posty: 69
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Post autor: darksloniu »

Panowie, ale jak macie przykładowe foty to się nie krępujcie!!! :D
Lubię oglądać dzieła innych i nie mam nic przeciwko temu, jak ktoś swoje prace zamieści w moim wątku.

Diuk, mnie kolorystyka twoich DP się bardzo podoba i powiem Ci, że o Armii Caledoru też myślałem. 8)
Mnie chodzi o to, że chciałbym używać kolorystyki biały/ niebieski... +NMM :twisted:

Ja jestem na tym forum dlatego, że lubię chlastać figurki GW oraz ze względu na to, że obecnie bardzo sporadycznie mam możliwość zagrać w WFB. Powiem szczerze, że lubię coś stworzyć i zdjęcie wrzucić, bo jakbym tak wszystko miał dla siebie trzymać to "no fun at all !!". A jak ktoś może mnie w międzyczasie konstruktywnie skrytykować to jeszcze lepiej! Także Diuk! No Pain 8)

Co do tego malowania to "challenge accepted!". Ten pomalowany lion to nie jest moja praca jeśli chodzi o malowanie, ale ja konwertowałem.:) However, jak mawiają starożytni Rosjanie wydaje mi się, że malowanie jest ok!. Naprawdę high level! Mój problem polega na tym, że moje figurki muszą być w NMM i mają być białe (Tak sobie postanowiłem), i ni bata nie wiem jak to malować żeby mniej cukierkowo wyglądało.:)

"Gejowość"/"Gejowatość" elfów to pojęcia względne... Ja nie mogę, aż boję się tych wniosków, które wysuwam...


PS. Zerknijcie na te galerie pod moim postem. Część mojej armii jest tam pomalowana.

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Jeśli chcesz krytyki odnośnie malowania (bo konwersje są super ;) ) to Ci powiem co uważam

1) Lewek od Lorda jest za jasny i zbyt monochromatyczny. Być może warto wyróżnić chociaż grzywę na bardziej brązowy kolor? Albo szary? (tutaj trzeba by się zastanowić). Generalnie moim zdaniem nie może tak być ze lew ma taką samą grzywę i skórę, bo wygląda to jakby był spryskany sprayem.

2) Kosa od lorda ma dziwne zakończenie. Właściwie to zupełnie nie rozumiem co to za broń. Ale to kwestia gustu chyba.

3) Nos Lwa chyba jest zbyt mocny, być może warto go trochę rozjaśnić (np. żeby był brązowy) i żeby wpadał bardziej w kolor skóry/grzywy.

4) Włosy Korhila powinny być mocniej wycieniowane i przyciemnione, tak samo u łuczników moim zdaniem.

Co mi się podoba:

1) Bolec i obsługa - super, nic dodać nic ująć.

2) magik - wygląda jakby używał Beast Lore'a generalnie bardziej ciemny niż reszta armii i wygląda drapieżnie, nie tak niewinnie jak lordzik.

3) Lwy, Sztandar i Łuki są spoko, mimo że nie lubię starych modeli ;)

Podsumowując głównie Lord psuje kompozycję. Być może warto też pomyśleć nad jakimś efektem przyciemniającym armię, ale nie jestem w stanie nic sensownego wymyśleć.

A na marginesie, to ja używam jako przewodniego koloru fioletu, a Caledorczycy są chyba czerwoni :) Generalnie fluffowo raczej robię stary bogaty ród z Naggarythe, jeszcze przed rozłamem.

A srebrna zbroja na Lordzie to właściwie dosyć dobry kierunek, bo najbardziej gejowate są pastelowe kolory typu biały i mocny niebieski/czerwony/zielony/etc. niewycieniowane i nieobrobione. Za duże kontrasty. Jak ktoś robi niebieskie szaty to powinien nanieść też lekką smugę niebieskiego na szatach, wtedy figurki są bardziej "księżycowe", "nocne". Ja bym przynajmniej szedł w tym kierunku. Srebrno szary (kolor zbroi) kojarzy mi się za to z takimi terminami jak "weteran", "gwardia", "wierność zasadom". Czyli generalnie coś purystycznego. Być może warto to jednak trochę zakrwawić, ubrudzić i dodać jakieś elementy "pogardy", i wojennego zgiełku, na przykład jakiegoś rozszarpywaną Bestię? Chodzi o to by ubrutalnić trochę ten koncept, bo Lew jest jednak dzikim stworzeniem. Uwidoczniłeś to trochę w magiku, to może i tutaj? Chyba że Lord jest znudzonym weteranem który świeżo wkracza do boju. Wtedy generalnie wychodzi bardziej purystycznie i dostojnie, traci za to na dynamice i staje się mniej żywy, ot taka krocząca legenda z baśni w srebrnej zbroi ;)

Na razie na tym zakończę moje odczucia ;) Mam nadzieję, że pomogłem :P

EDIT:

Przeglądam ten link z coolmini, i generalnie zauważ, że tam jest armia dosyć "gwiezdna": gwiazdki na skrzydłach Smoka, i innych miejscach, złote wykończenia..

Może warto właśnie zastąpić ten biały kolorem skóry konia (figurka mag na koniu), lub lewego konika z rydwanu Tiranoc? Takie wzroki jak na koniku maga też były by pro, ale pewnie ciężko by było to zrobić ;)
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Mortipher
"Nie po to jadę"
Posty: 350
Lokalizacja: Będzin / Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Mortipher »

bolec mnie zabił gratuluje pomysłu i wykonania. Zresztą wszystko co konwertujesz jest powalające.
W malowaniu jedyne co to nie podobają mi się klejnoty.
A i trochę mi nie pasuje mag jako wl - choć konwersja genialna.
Schemat kolorów jak najbardziej na + bo te barwy najbardziej pasują do he. I pewnie gdybym teraz zaczynał malować to malowałbym je w takim schemacie. (a poskakałem trochę po kolorach w tej armii). Cały czas bije się z myślami czy taka monoschematyczność jest lepsza od różnobarwności. Sam wybrałem tą inną drogę - ale nie wiem czy słusznie.
Gratuluje pomysłów wykonania i determinacji - O! To ostatnie pasuje do armii z tego regionu. :)

Awatar użytkownika
Mistrz Miecza Hoetha
Falubaz
Posty: 1011

Post autor: Mistrz Miecza Hoetha »

darksloniu czy skończyłeś lorda na smoku? Jeżeli tak to czy mógłbyś zamieścić jego zdjęcie?
Moja Galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 9#p1076079
"Ludzie uwierzą w każdą prawdę, jeśli tylko podasz ją w cudzysłowiu i podpiszesz nazwiskiem kogoś znanego".
Naviedzony

Awatar użytkownika
darksloniu
Wałkarz
Posty: 69
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Post autor: darksloniu »

Dzięki Panowie za komentarze. W końcu mam czas żeby Wam coś odpisać, więc do dzieła:

Drogi Diuku:
1) Co do lwa, to się z Tobą zgadzam i będę coś z tym kombinował.
2) Kosa od lorda jest specyficzna, ale osobiście mi się podoba. Kiedyś przeglądałem concept arty do Warhammer online i coś takiego tam było, więc wydłubałem i dałem lordowi.
3) Co do nosa Lwa, to już takiego nie ma. Powiedzmy, że zdjęcie to była wersja alfa.
4) Powiem Ci Diuk, że po twojej uwadze przyjrzałem się Khorilowi i w rzeczywistości nie wygląda tak źle. Natomiast na zdjęciu wyszedł nieciekawie, ale może faktycznie coś jeszcze spróbuję z tym zrobić...

Widzisz Diuk wydaje mi się, że trafiłeś w sedno. Tak naprawdę to chciałbym połączyć trzy rzeczy tzn. Elficką "doskonałość" z dzikością lwa i zimowym, lodowym klimatem. Osobiście wydaje mi się, że te kolory: zimne srebro zbroi, niebieski, błękitny, śnieżny są w porządku, ale faktycznie brakuje trochę krwi i dzikości. Tak, dzikość i krew to są dwa punkty, nad którymi mam zamiar popracować:)
Na razie na tym zakończę moje odczucia Mam nadzieję, że pomogłem
Myślę, że tak:)

Drogi Mortipherze:
A i trochę mi nie pasuje mag jako wl
Powiem Ci szczerze, że zostało mi trochę greenstuffu, więc wziąłem nogi od muzyka do starych WL, przykleiłem do tego tors flagelanta i uzupełniłem wszystko: głową, ręką z wandem i ręką z książką od maga HE. Brakowało mi czegoś, to wziąłem naramiennik z rydwanu HE, przykleiłem do głowy i zapaćkałem greenstuffem, który był powodem całego zamieszania. Na koniec przykleiłem jakiś miecz do pleców. Całość dałem go domalowania i nawet mi się spodobał, a że do klimatu armii pasuje to robi za głównego maga.

Drogi Mistrzu Miecza Hoteha:

Wstyd się przyznać, ale smok jeszcze nie skończony (8 ed przyszła). Natomiast lord, który na nim jeździ już tak. Ten koleś, który ma zdjęcie na lwie parę postów wcześniej to właśnie Pan ze smoka.

Awatar użytkownika
Mistrz Miecza Hoetha
Falubaz
Posty: 1011

Post autor: Mistrz Miecza Hoetha »

Dziękuje darksloniu za szybkom odpowiedź. Masz naprawdę niepowtarzalną armie. Czy mógłbyś mi zdradzić sekret jakich nóg carnozaura użyłeś do smoka? (Chodzi mi czy wziąłeś je z modelu: Warmaster Lizardmen Saurus Hero on Carnosaur czy z modelu: Kroq-Gar) Z góry dziękuje za odpowiedź
Moja Galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 9#p1076079
"Ludzie uwierzą w każdą prawdę, jeśli tylko podasz ją w cudzysłowiu i podpiszesz nazwiskiem kogoś znanego".
Naviedzony

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2289
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

@Mistrz Miecza Hoteha
Użył nóg od carniego z Kroq-gara. Warmasterowy carnosaur jest malutki, więc wyglądałoby to zapewne śmiesznie :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Mistrz Miecza Hoetha
Falubaz
Posty: 1011

Post autor: Mistrz Miecza Hoetha »

Dzięki Okoń
Moja Galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 9#p1076079
"Ludzie uwierzą w każdą prawdę, jeśli tylko podasz ją w cudzysłowiu i podpiszesz nazwiskiem kogoś znanego".
Naviedzony

Awatar użytkownika
darksloniu
Wałkarz
Posty: 69
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Post autor: darksloniu »

Po dłuższej przerwie pare wipków i pare pytań...

WIPKI:
Misio do trollblodów:
Obrazek

Misia jako BSB do HE:
Obrazek

Skończony misio do beastmenów BSB:
Obrazek


Pytania do was następujące:

Na poniższym zdjęciu znajdują się dwaj kolesie, których niecnie wykorzystałem do nauki malowania.
Obiekt na lewo -> IRONBREAKER(BASE) -> DRAKENHOF NIGHTSHADE(WASH) -> RUNEFANGSTEEL(HIGHLIGHT)
Obiekt na prawo -> IRONBREAKER(BASE) -> NULN OIL(WASH) -> RUNEFANGSTEEL(HIGHLIGHT)
Obrazek

Moje pytanie brzmi: Czy ktoś z was stosuje rozwiązanie: IRONBREAKER(BASE) -> DRAKENHOF NIGHTSHADE(WASH) -> RUNEFANGSTEEL(HIGHLIGHT)? Bo mnie się podoba. Zbroja jest niebieskawa i na LSG wyglada z niebieskim dobrze, ale nie wiem jak wyjdzie na reszcie.

Drugie pytanie:
Jak malujecie zbroje do HE? (Metaliki)

Trzecie pytanie:
Jak ładnie i szybko pomalować białe szaty?

Byłbym wdzięczny za pomoc.

Awatar użytkownika
Bestialski_Brokuł
Oszukista
Posty: 800

Post autor: Bestialski_Brokuł »

Ja tam jestem tradycjonalistą. Chainmail -> czarny wash -> Mithril Silver.
Co do białego to moim zdaniem koniecznie trzeba zaopatrzyć się w Ceramite White. Kryje o wiele lepiej niż zwykła biała farba. Jeśli chodzi o malowanie jak dla mnie - całość na biało, a w miejscach w których ma być cień- Fortress Grey. Na więcej cudowania nie mam siły. Moim zdaniem z poziomu stołu staranne pomalowanie w ten sposób daje zadowalające efekty.

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Jeśli chodzi o eksperymentowanie z washami u HE to nie kombinowałbym zbytnio. Niebieski wg mnie nie pasuje. Jeśli nie chciałbyś ich robić tak sterylnie to mógłbyś gdzieniegdzie zapodać agraxa żeby przybrudzenia może imitował. Jednak w przypadku HE stosowałbym leadbelcher->nuln oil (ale bez przesady - to nie orki ani szczury) -> ironbreaker (ilość w zależności od tego jak świecące i jasne/czyste chcesz mieć zbroje).
Ja ironbreakerem robię praktycznie tylko delikatne wyciąganie i krawędziowanie w moim imperium - wolę ciemniejsze zbroje u ludzi.

Awatar użytkownika
darksloniu
Wałkarz
Posty: 69
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Post autor: darksloniu »

Zakończyłem mały projekcik :D
Hieruś dla kolegi.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Komentarze mile widziane.

Awatar użytkownika
Raw
Warzywo
Posty: 19

Post autor: Raw »

Bardzo fajny pomysł z rozwiniętym papirusem, chciałbym to zobaczyć skończone :)

ODPOWIEDZ