Pytania początkujacego TK

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Re: Pytania początkujacego TK

Post autor: Naviedzony »

Po namyślę, muszę zmienić zdanie. Chciałbym, żeby było inaczej, ale niestety katapulta powoduje panikę od zabitych modeli, a nie od zadanych ran. Powód?
BRB pisze:It's important to tally up the number of wounds rather than the number of casualties - most characters and monsters have more than one wound and it take several rounds of combat to slay them.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

=D> warto czytać
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
RedScorpion
Falubaz
Posty: 1161
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: RedScorpion »

Ja od początku tak to rozumiałem, ale spotkałem się z ostrym sprzeciwem niestety. Lepiej by się stało jakby zostało to jasno potwierdzone w uściśleniach.

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Jeszcze jedno potwierdzenie, że miałem rację :mrgreen: .

Od początku zresztą :roll: .
Lepiej by się stało jakby zostało to jasno potwierdzone w uściśleniach.
Jak chcesz :P . Dla mniej sprawa była oczywista od samego zarania, ale jak inni mogą mieć z nią problemy, to niech już lepiej uściślają rzeczy oczywiste, niż kłócić się bezcelowo o to co jest jasne.
Chciałbym, żeby było inaczej, ale niestety katapulta powoduje panikę od zabitych modeli, a nie od zadanych ran.
Ja chciałbym, by skullcruchery miały thunderstompa :P . Gra się ( czasem na szczęście, a czasem niestety ) wg zapisanych zasad.

Ja was nie rozumiem. Ok, armia może i jest czasami nieco słaba, ale akurat skull katapa mieści się spokojnie w Top 5 maszynek tego typu, zaraz po DD, Helenie i ew. krasnoludzkiej z runami. Nie widzę żadnej zmiany zastosowania ani wartosci, niezależnie czy panika jest od rany, czy od zabitego ( czyli de facto gry wbrew i gry wg zasad :wink: )
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
el Victor
Oszukista
Posty: 782
Lokalizacja: Kraków & Lewa Flanka Mielec

Post autor: el Victor »

Puppet dobrze mówi - polac mu ;) przynajmniej mnie przekonał

Po co uściślać coś co jest dobrze wytłumaczenie w podręczniku.
Traye MAGNETYCZNE + magnesy neodymowe http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=35481
kanał #1 YouTube (stary) - http://www.youtube.com/user/cotojest1000?feature=watch
kanał #2 YouTube (NOWY !) - http://www.youtube.com/channel/UCstzjTR ... ture=watch
Każdy wymiar, kolor, typ, opcja, dodatek... - ZAPRASZAM ! -->>> http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=35481

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

To jeszcze Ja dorzucę swoje trzy grosze, taka mała dygresja na zakończenie 8) Można się spierać co do jakości tłumaczeń na nasz rodzimy język, ale akurat podręcznik do TK jest jednym z lepiej zrobionych pod tym względem, a tam jak wół stoi "model", ani słowa o "ranach" :wink:
Let the River of Blood flow...

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Mimo tego oryginały mają zawsze pierwszeństwo. Tłumaczenia mają tendencję to takich głupich błędów.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13983
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Infernal Puppet pisze:
Shino pokazał, że w RB jest wyraźny fragment o tym, że "casualties" mogą oznaczać też rany. Potem kolejny, że to może być coś innego. Ja widzę sprzeczność, bo albo wte, albo wewte.
Nie :P . To co pokazał, to fragment o tym, że do CR liczą się "casualties". Dopiero później jest fragment, ze podlicza się zadane rany ( pod zasada w zasadzie ). Nie ma żadnej sprzeczności :roll: .
czyli rany zadane na niezabitych modelach maja sie nie liczyc, bo liczy sie casualties and some other bonuses?

prosze cie. Wiem, ze grasz wochem i tk to nie jest dla ciebie najlepszy pairing, ale nie pisz takich rzeczy, bo tu dyskutuje sie uzywaac raczej argumentow a nie inwektywow (przynaj,mniej w taki sposob ty do mnie napisales. wolalbym uniknac dyskusji prowadzonej w taki sposob, lecz jelsi bedzie trzeba to zawsze moge sie dostosowac)

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

prosze cie. Wiem, ze grasz wochem i tk to nie jest dla ciebie najlepszy pairing, ale nie pisz takich rzeczy, bo tu dyskutuje sie uzywaac raczej argumentow a nie inwektywow (przynaj,mniej w taki sposob ty do mnie napisales. wolalbym uniknac dyskusji prowadzonej w taki sposob, lecz jelsi bedzie trzeba to zawsze moge sie dostosowac)
Shino, wykorzystuję tylko twój styl, nie poznajesz go :mrgreen: ? Zresztą, to nazywasz inwektywami ? To forum widziało już o wiele większe i bardzie zacięte pyskówki, nasza wymiana zdań i argumentów to nic przy nich :). Nawet popcornu nie kupiłem :wink: . Po prostu "trochę" mnie dziwi ( albo mówiąc wprost - irytuje ) upieranie się przy interpretacji, którą odczuwam ( a lektura RB tylko to potwierdza ) jako błędną. Rozumiem brak radości z rzekomego znefienia skull katapy, czy też zażenowanie, że tyle luda dowiedziało się, że grało najwyraźniej błędnie. Sam bym się przecież czuł podobnie gdybym dowiedział się, że grałeś przez masę czasu źle ( kilka razy zresztą tak miałem, w 40K głównie :oops: ). Trudno, zdarza się, ludzie już tak mają, że popełniają błędy, nic wielkiego, innym armiom i ich graczom też się takie przypadki trafiły, trafią i będą trafiały. Deal with it :). Nie rozumiem po prostu, czemu jest z materii dla mnie oczywistej jest robiony problem. Moja empatia i zdolność rozumowania w tym momencie mnie zupełnie zawodzi :P .

I jeszcze reakcja na pod forach. Można ją sparafrazować tak :

Woch - Tak ? O, cóż, no...mniej więcej tak graliśmy, nie ? To....smutne, ale trudno.

TK - OMG, WTF, Drugi Smoleńsk, co ja mówię, drugi, trzeci, katapulta jest do wyrzucenia !

Przesadzam :) ? Oczywiście, że tak :mrgreen:, i to z rozmysłem i premedytacją, ale ( w dużo mniejszej skali ) tak to właśnie odczuwałem. Poza tym, czymże jest internet jeśli nie medium do hiperbolizowania wszystkiego :lol: ?
czyli rany zadane na niezabitych modelach maja sie nie liczyc, bo liczy sie casualties and some other bonuses?
Jeśli nie było by zapisu o liczeniu ran, to oczywiście tak, przecież taki "byłby" zapis zasady. Ale jako, że zapis, że liczą się wszystkie rany, a nie tylko zabici, istnieje, problem de facto sam się rozwiązuje.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
el Victor
Oszukista
Posty: 782
Lokalizacja: Kraków & Lewa Flanka Mielec

Post autor: el Victor »

@ Opos Przyjacielu niech Cię uściskam - kiedy znów zawitasz na LF ? zdrówko wporzo ? BTW - bardzo słuszna uwaga, akurat w tym przypadku polskie tłumaczenie się spisało - dziękujemy za wsparcie ;]

@ Shino - też gram TK i chciałbym, aby chodziło tylko o rany, ale musimy ukłonić głowy... spójrz, jak wielu ludzi już od dawna uznawało zasadę, że jednak chodzi o całe modele... niestety spora część graczy TK tkwiła w błędzie i czas się do tego przyznać - puppet ma w 99% rację (cóż - zawsze jest 1% procent szans na zapytania autora tekstu o intepretację fragmentu z AB TK o casualties, aczkolwiek sądzę, że jest to zbyteczne - zapisy z RB są jasne i to potwierdzają - chodzi o modele i trzeba się z tym pogodzić)
Traye MAGNETYCZNE + magnesy neodymowe http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=35481
kanał #1 YouTube (stary) - http://www.youtube.com/user/cotojest1000?feature=watch
kanał #2 YouTube (NOWY !) - http://www.youtube.com/channel/UCstzjTR ... ture=watch
Każdy wymiar, kolor, typ, opcja, dodatek... - ZAPRASZAM ! -->>> http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=35481

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

El Victorze, wszystko elegancko :) jak się w tar ogarnę to zrobimy (oby w liczbie mnogiej :twisted: ) wam nalot 8)
Let the River of Blood flow...

Awatar użytkownika
RedScorpion
Falubaz
Posty: 1161
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: RedScorpion »

4. Czy "casualty" to unsaved wound czy ściągnięty model?
Lidder: WIP
Shino: WIP
Kudlaty: model
Dla tych co opierali swoje racje na "Kudłaty to, Kudłaty tamto". Jak widać jednak chodzi o model a nie ranę w jego opinii.

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

+1
Tak również mówi Pani Logika :wink:
Let the River of Blood flow...

Harpagan92
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37

Post autor: Harpagan92 »

Mam proste pytanie, na necropolis knights opłaca się dawać command group? Jeśli tak to cały, czy tylko muzyk lub sztandar, może jeszcze jakoś inaczej? Wiem, że to raczej powinno zależeć od reszty rozpiski i planu na bitwę ale proszę o różne zdania i spostrzeżenia bo nie wiem jak modele posklejać :)

Awatar użytkownika
Mysza_on
Mudżahedin
Posty: 336
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mysza_on »

słuchajcie mam małe pytanie. Jak przewozicie necropolis knights ?? Mi się ciągle łamią .

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Magnesy i duża metalowa walizka załatwiają sprawę.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mysza_on
Mudżahedin
Posty: 336
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mysza_on »

magnesy to wiem gdzie mogę załatwić a czy ktoś się spotkał z taka walizką metalową ??

Awatar użytkownika
beszcza
Chuck Norris
Posty: 573
Lokalizacja: Chełmża

Post autor: beszcza »

szukaj w sprzedaży tam jest gość co robi takie walizki ;)

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

albo skrzynkę plastikową i powyklejać metalowymi blaszkami :P

Kaos666
Plewa
Posty: 8

Post autor: Kaos666 »

Hej! Jak królowie grobowców dają sobie radę przy ograniczeniach etc oraz PKS? Poczytałem i nie wiem czy dobrze wywnioskowałem ale wydaje mi się że TK to najlepszy defens magiczny z lekką kontrą?

Jak wygląda sprawa dobrych/złych paringów dla tej armii?
Kto wciąga nosem tk a kogo oni?

Z góry dzieki. Wciąż poszukujący! :)

ODPOWIEDZ