15 września 2013 Kampania wrześniowa 1939 Ostrów Wielkopolsk

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Oscar Flamberg
Pseudoklimaciarz
Posty: 25

15 września 2013 Kampania wrześniowa 1939 Ostrów Wielkopolsk

Post autor: Oscar Flamberg »

Zapraszamy na turniej WFB pod hasłem:

Kampania Wrześniowa 1939
Ostrów Wielkopolski 15 września 2013:

INFORMACJE OGÓLNE:
1. Turniej klasy – lokalny

2. Wielkość armii – 1939

3. Rozegrane zostaną 4 bitwy (czas na bitwę 2h 15 min).

4. Wpisowe – 5 zł od gracza,

5. Miejsce:
Młodzieżowy Dom Kulturysty, Ostrów Wielkopolski, ulica Gimnazjalna 5

6. Zgłoszenia do udziału w turnieju należy nadsyłać do 13 września br. godz. 18:00 na adres poczty elektronicznej:
Oscar_Flamberg@poczta.onet.pl
lub zgłaszać na forum Strefy Zero przez PW Oscar Flamberg.

7. Ograniczenia zgodne z PKS i Polskimi Uściśleniami Sędziowskimi.

8. Scenariusze: zasada Blitzkriegu - gramy zwykły scenariusz, ale z ograniczeniem czasowym. Gracze, którzy nie ukończą bitwy w określonym czasie będą otrzymywali mniejszą ilość punktów, odejmowanych po równo obu. Przykład: w wyznaczonym czasie gracze dograli do 3 rundy i wypocili remis; ich wynik zostanie zmniejszony o 3, czyli ostatecznie 7:7. Jednakże! Jeśli ktoś ukończy grę masakrą wcześniej niż w 6 turze (przeciwnik straci wszystkie zdolne do walki oddziały - na początku własnej tury nie będzie miał na stole żadnego prócz uciekających), to do jego wyniku dolicza się liczbę nie zagranych tur.

9. Stoły 48x72 cale, w standardzie ETC.

Więcej szczegółów podamy w miarę rozwoju wydarzeń...
Ostatnio zmieniony 9 wrz 2013, o 09:51 przez Oscar Flamberg, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
d00mdiver
Wałkarz
Posty: 78
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Post autor: d00mdiver »

będę :)

Awatar użytkownika
NOAK
Mudżahedin
Posty: 302

Post autor: NOAK »

Prosze mnie wpisac. Jeszcze tylko zastanawiam sie czym zagrac,. Jak wroce do domu prztestuje kilka pomyslow i wtedy zdecyduje - Breta, Lizaki, Dwarfy, HE czy moze dla odmiany TK ?

Awatar użytkownika
d00mdiver
Wałkarz
Posty: 78
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Post autor: d00mdiver »

nareszcie dodałeś info o turnieju na tym forum, może ktoś w końcu przyjedzie i zobaczy jakie fajne są turnieje w ostrowie

Awatar użytkownika
Oscar Flamberg
Pseudoklimaciarz
Posty: 25

Post autor: Oscar Flamberg »

Zobaczy, jeśli systematycznie będziemy nakręcać tematy. Niestety ten termin jest średnio szczęśliwy. Wypadła Łódź, która miała być w niedzielę, w sobotę mamy koncert w Ostrowie - to znaczy już w sumie nie mamy podobno, ale miał być, dlatego wyjazd na Śląsk nie wchodził w grę. Ponieważ grają na Śląsku u Marksa, więc raczej żaden z naszych nowych znajomych się nie wybierze. :D Za to elita stołecznego królewskiego miasta zapowiada przybycie - nieliczne ale godne. ;)

Awatar użytkownika
NOAK
Mudżahedin
Posty: 302

Post autor: NOAK »

Tydzień minął a obiecanych scenariuszy jak nie było tak nie ma :evil:
Kiedy można się ich spodziewać ?

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

jak sie 1939 dzieli na cztery? :)
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
NOAK
Mudżahedin
Posty: 302

Post autor: NOAK »

Na oko :shock: jakieś 485

Awatar użytkownika
Oscar Flamberg
Pseudoklimaciarz
Posty: 25

Post autor: Oscar Flamberg »

Po konsultacjach wewnątrzklubowych z pominięciem NOAKa, który akurat był w Rzymie u papieża (albo papierza), doszliśmy do wniosku, że Blitzkrieg, czyli szybka gra - jak w szachach (mamy teraz w MDKu klub szachowy, od którego chcę pożyczyć zegary) - wystarczy w kwestii scenariusza. Doczytywanie zasad specjalnych w trakcie gry dla młodych graczy będzie nadmiernym obciążeniem. Dlatego wrześniowe scenariusze pozostawiam bez zmian!

Awatar użytkownika
Oscar Flamberg
Pseudoklimaciarz
Posty: 25

Post autor: Oscar Flamberg »

25% zaokrąglamy do 485 punktów na potrzeby określenia legalności rozpiski. AB pokaże to zapewne jako błąd.

Awatar użytkownika
Oscar Flamberg
Pseudoklimaciarz
Posty: 25

Post autor: Oscar Flamberg »

Jeszcze jedna spamowa uwaga - u góry wkleiłem zasady dotyczące sposobu rozgrywania bitew.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

czyli że mogę wygrać 26:6?
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
NOAK
Mudżahedin
Posty: 302

Post autor: NOAK »

Nie, możesz wygrać 25:0.

Awatar użytkownika
Oscar Flamberg
Pseudoklimaciarz
Posty: 25

Post autor: Oscar Flamberg »

Jeśli przeciwnik odda mecz walkowerem, nie dostaje się masakry, tylko okolice 15:5, więc na pewno nie 26:0. Jak słusznie zauważył Noak, po dobrze rozegranej turze z pechowym przeciwnikiem, na początku swojej może on nie mieć już czym grać... A to by oznaczało 25:0, bo za przegranie bitwy w drugiej turze nie przyznajemy punktów :D.

ODPOWIEDZ