Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Re: Szybkie pytania

Post autor: smiejagreg »

Rogal pisze:wbieram się do castoramy/ praktikera i przy okazji chcialbym kupić spray do podkładowania figurek. Jaki polecacie
Ze sprayami do podkładowania figsów to jest tak, że jeśli jest to np. jakiś lakier, np. samochodowy, to istnieje możliwość, że Ci zwarzy plastikowe elementy ! Do metalu jak najbardziej się nadają.

Awatar użytkownika
Wiewior-lbn
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Wiewior-lbn »

Witam.
Jaka jest profesjonalna nazwa tego o to produktu?
W jakim jeszcze innym sklepie można to zakupić. (proszę o linka)
Pozdrawiam
ORGANIZUJEMY SPOTKANIA MALARZY FIGUREK W LUBLINIE , A W DZIALE SPRZEDAM SPRZEDAJE FIGURKI;)

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Skaven polecał Deco Color, dostępny na allegro.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

qnk
Warzywo
Posty: 11

Post autor: qnk »

Na jakiej podstawce maksymalnie może stać papa na wózku w imperium?

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Smh pisze:
Fuxiorr pisze:Jakie dokładnie wymiary ma stół turniejowy ?
72"x48" lub czasami 48"x48"
thx :wink:
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
Slayfer
Wałkarz
Posty: 70
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Slayfer »

Duderson pisze:Skaven polecał Deco Color, dostępny na allegro.
I to jest akryl?

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Są różne rodzaje tego. Z tego, co zrozumiałem, koszerne są uniwersalne i dedykowany podkład do akryli (ale akurat z primerów nie ma czarnego), jak dostanę wypłatę mam zamiar przetestować eko - podobno nie śmierdzi jak te zwykłe, więc może będzie można używać w mieszkaniu. Zima się zbliża więc będzie akurat.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Dwalthrim
Chuck Norris
Posty: 463
Lokalizacja: stoned - Komorów/Dębowa Tarcza
Kontakt:

Post autor: Dwalthrim »

Miał ktoś z was już problem z zasychającym Liquid Green Stuffem?
Skubaniec tak mi zgęstniał, że własciwie przypomina konsystencją bardziej płynna szpachlówkę.. :???: :|
Jak na poczatku dawało się nim np. zrobić wypukły napis czy literę itp bajery to teraz nie ma bata na uzyskanie takiego efektu :/ . Może gdzieś czytaliście lub słyszeliście czym go ew rozcieńczyć i czy w ogóle daje to radę?

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

GS płynny jak Ci zashnie to koniec z nim już chyba i raczej wątpię czy udałoby się go rozcieńczyć, mógłbyś spróbować, benzyną lakową, lub thinnerem do aerografu, z czego lepsza by była ta druga opcja jak już moim zdaniem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Ja ostatnio otworzyłem swój. Okazał się być gumowaty. Dolałem wody, złapałem za wykałaczkę, rozdrobniłem i służył mi dalej. Jeśli twój jest jeszcze takim glutem, to dodaj wody i wymieszaj.

Awatar użytkownika
Dwalthrim
Chuck Norris
Posty: 463
Lokalizacja: stoned - Komorów/Dębowa Tarcza
Kontakt:

Post autor: Dwalthrim »

Jeszcze jest trochę glutowaty więc sprubuje z wodą. Dzięki za odzew :)

hc-maciek
Wałkarz
Posty: 73

Post autor: hc-maciek »

da radę czymś takim zmyć farbę z plastików i metali ? http://www.ecolab-sklep.pl/produkt/21/Seku_Extra.html

tak się składa że mogę mieć do tego dostęp za bezcen i pytanie czy może ktoś czegoś takiego próbował

Awatar użytkownika
Flinsh
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Flinsh »

Czy rozcieńczając wodą podstawowe farbki GW uzyskam taki sam albo podobny efekt jak za pomocą gotowych washy?
Moje malowanko "Galeria" Flinsh'a Zapraszam do przejrzenia, komentarze mile widziane :D

Awatar użytkownika
ZOO Art Studio
Chuck Norris
Posty: 424
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: ZOO Art Studio »

Nie - musisz dodać medium wpływające na naprężenie powierzchniowe farbki. Kiedyś dawałem płyn do mycia naczyń - efekt mierny, ale zawsze. Teraz dodaję Glaze Medium z VGC i jest cacy.

Ave!
Niedźwiedź

Świński
Wodzirej
Posty: 747

Post autor: Świński »

Na początku przy średnich powierzchniach płyn się nada, uważaj tylko aby podczas mieszania zbytnia go nie spienić. Jak robiłem swoje własne washe to dodawałem ok jedną kropelkę na standardowy pojemnik GW.

Poćwicz i sprawdź czy taka metoda malowania Ci odpowiada i potem zakup sobie w razie czego jak już przedmówca powiedział Glaze Medium

Awatar użytkownika
Flinsh
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Flinsh »

Coś czuje, że malowanie mnie przerośnie ale i tak spróbuje. Jutro wracam na chate, kupie farbki i się będę bawił :)

Dzięki za pomoc
Moje malowanko "Galeria" Flinsh'a Zapraszam do przejrzenia, komentarze mile widziane :D

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

ZOO Art Studio pisze:Nie - musisz dodać medium wpływające na naprężenie powierzchniowe farbki. Kiedyś dawałem płyn do mycia naczyń - efekt mierny, ale zawsze. Teraz dodaję Glaze Medium z VGC i jest cacy.
Ave!
Niedźwiedź
A ile dodajesz tego glaze medium? Najpierw woda, potem trochę glazu czy rozcieńczasz tylko glazem?
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Też chętnie posłucham, bo właśnie zaopatrzyłem się w ten specyfik i dopiero uczę się go używać ;)

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

Duderson pisze:Są różne rodzaje tego. Z tego, co zrozumiałem, koszerne są uniwersalne i dedykowany podkład do akryli (ale akurat z primerów nie ma czarnego), jak dostanę wypłatę mam zamiar przetestować eko - podobno nie śmierdzi jak te zwykłe, więc może będzie można używać w mieszkaniu. Zima się zbliża więc będzie akurat.
Przetestowałem Deco Color (primer w kolorze szarym). Jest rewelacyjny. Kryje idealnie, bardzo dobrze trzyma się na nim farba. Jest niezwykle wydajny. Cena też jest git (4x tańszy od produktów GW!). Jeśli komuś nie przeszkadza, że nie ma czarnego koloru, to również go polecam.
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Do plastików się nadaje? Nie niszczy gładkich powierzchni?

ODPOWIEDZ