Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Gnomen
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 39

Re: Szybkie pytania

Post autor: Gnomen »

Witam.

Mam do Was dwa pytania.

1. Farby
Kupilem dwie farby od GW. Layer. Otworzylem, uzywalem. Jednakze po pewnym czasie zauwazylem, ze jedna farba dalej ma konsystencje cieczy, gdzie druga stala sie praktycznie zelem. Nie plynie, powierzchnia farby odksztalca sie, pedzel nabiera cialo stale.
I tutaj moje pytanie: Co sie stalo? Czy to moja wina (przechowywanie?), wada produkcyjna, charakterystyka koloru, czy po prostu GW farby sa do d...
Pragne zaznaczyc, ze farbe zawsze pobieralem pedzlem na palete i z niej rozcienczalem, mieszalem itd.
Czy mozna owa trefna farbe jeszcze rewitalizowac czy tez nadaje sie do smieci?

2.Stanalem przed wyzwaniem dla swoich mozliwosci malarskich w postaci Stegadona.
Cale oporzadzenie Stegodona (gora, zaloga, podstawka) sa gotowe. Nalozylem rowniez kolory podstawowe na korpus i luski.
Prosze podpowiedzcie mi, jaka technika maluje sie duze, relatywnie plaskie powierzchnie skory bestii. Nie mam w tym temacie zadnego doswiadczenia, a nie chcialbym zniszczyc swojej pracy.
Czy maluje sie to poprzez base color/wash/drybrush
Czy moze base color/wash ciemny/layer x razy/wash jasny.

Bardzo serdecznie dziekuje za Wasze odpowiedzi.

Pozdrawiam
Gnomen

Khaine
Wałkarz
Posty: 58

Post autor: Khaine »

Gnomen pisze:Witam.

Mam do Was dwa pytania.

1. Farby
Kupilem dwie farby od GW. Layer. Otworzylem, uzywalem. Jednakze po pewnym czasie zauwazylem, ze jedna farba dalej ma konsystencje cieczy, gdzie druga stala sie praktycznie zelem. Nie plynie, powierzchnia farby odksztalca sie, pedzel nabiera cialo stale.
I tutaj moje pytanie: Co sie stalo? Czy to moja wina (przechowywanie?), wada produkcyjna, charakterystyka koloru, czy po prostu GW farby sa do d...
Pragne zaznaczyc, ze farbe zawsze pobieralem pedzlem na palete i z niej rozcienczalem, mieszalem itd.
Czy mozna owa trefna farbe jeszcze rewitalizowac czy tez nadaje sie do smieci?

2.Stanalem przed wyzwaniem dla swoich mozliwosci malarskich w postaci Stegadona.
Cale oporzadzenie Stegodona (gora, zaloga, podstawka) sa gotowe. Nalozylem rowniez kolory podstawowe na korpus i luski.
Prosze podpowiedzcie mi, jaka technika maluje sie duze, relatywnie plaskie powierzchnie skory bestii. Nie mam w tym temacie zadnego doswiadczenia, a nie chcialbym zniszczyc swojej pracy.
Czy maluje sie to poprzez base color/wash/drybrush
Czy moze base color/wash ciemny/layer x razy/wash jasny.

Bardzo serdecznie dziekuje za Wasze odpowiedzi.

Pozdrawiam
Gnomen
1. Jeśli dobrze rozumiem to farba Ci wyschła. To znaczy, że nie zamykałeś jej do końca i do środka dostawało się powietrze. Możesz dolać trochę wody i w ten sposób zrewitalizować farbę. Pamiętaj, żeby dobrze farbę wymieszać przed użyciem.
Druga sprawa to: tak, farby GW są do d... aczkolwiek te nowe pojemniczki są trochę lepsze pod względem szczelności.

2. Imo najlepiej maluje się aerografem, ale skoro o to pytasz to zakładam, że nie posiadasz takiego urządzenia, więc pozostaje Ci mazanie pędzelkiem standardowymi technikami. Jak użyjesz drybrushu to sobie zniszczysz figurkę. Ja bym to malował tak: kolor bazowy, cienie, rozjaśnienia, glaze'y.

Awatar użytkownika
Chester22
Chuck Norris
Posty: 476
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Chester22 »

Jakie kolory z palety GW użyć żeby uzyskać blond kolor włosów takich jak ma Sigvald: Obrazek

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Chester22 pisze:Jakie kolory z palety GW użyć żeby uzyskać blond kolor włosów takich jak ma Sigvald
- ciemny brąz - scorched brown
- jasny brąz - bestial brown
- coś mdło żółtawego - jakiś flesh
- rozjaśnienia kościstym - bleached bone

nazwy farb z pamięci, więc nie bijcie
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Chester22
Chuck Norris
Posty: 476
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Chester22 »

Smh pisze:
Chester22 pisze:Jakie kolory z palety GW użyć żeby uzyskać blond kolor włosów takich jak ma Sigvald
- ciemny brąz - scorched brown
- jasny brąz - bestial brown
- coś mdło żółtawego - jakiś flesh
- rozjaśnienia kościstym - bleached bone

nazwy farb z pamięci, więc nie bijcie
Wychodzi duuużo za ciemno, ktoś ma inny pomysł?

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

To może
Mournfang brown
Agrax EarthShade
Balor Brown
Balor + bleached bone
bleached bone
?
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

Ok koniec z czymkolwiek do modelowania od GW ich pędzle to totalne dno. 4 pędzel i dalej to samo niby nówka kupiony w sklepie stacjonarnym ale gdy zamoczę go w wodzie rozchodzi się na milion stron. Wiec teraz pora na wymianę pędzli. O pędzlach Kozłowskiego dużo słyszałem. Ale ma on ich od groma ( rozmiary jak i rodzaj włosia) Jaki zestaw polecacie na początek ?? Na cytadelach nie ma oznakowania wielkości.
Obrazek

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Seria 310 ogółem.
Jak nie ma oznaczenia to kup gdzieś indziej :P

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Kurcze... w Gnomie zamawiałem jakiś czas temu parę pędzli GW i miałem to samo. Pędzle zostały wymienione, ale po jednym używaniu the same shit. A wcześniej miałem też pędzle gw i długo musiałem się nad nimi pastwić żeby coś nie tak z nimi było :/

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Kup sobie od razu Winsor&Newton. Niby kosztują drogo, ale to inwestycja na lata malowania. Zaprawdę powiadam ci, ciężko je rozpirzyć.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Duderson pisze:Kup sobie od razu Winsor&Newton. Niby kosztują drogo, ale to inwestycja na lata malowania. Zaprawdę powiadam ci, ciężko je rozpirzyć.
Trzeba dodać że chodzi o W&N seria 7. Bo serii mają sporo a niektóre (syntetyczne) są tragiczne.
A rozpirzyć je latwo jak się o nie nie dba :wink:
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Hej, słusznie prawisz!
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

no właśnie ja dopiero zaczynam z malowaniem, i nie chce znowu utopić kasy na pędzle które mogę zniszczyć przez niewiedzę. A z kozłowskiego to bym kupował na stronie producenta. Rozmiary od 1mm do 6,2mm
Obrazek

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Jeśli wiesz, że pędzle należy płukać po każdym użyciu, nie zostawiać ich w pojemniczku z wodą i nie przechowywać ich szpicem do dołu, to wiesz wystarczająco dużo. Testowałem wiele pędzli i zatrzymałem się Winsorach kupionych jakieś trzy lata temu. Kupiłem 00 i 1 i po prostu nie jestem w stanie ich zajechać.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Dzięki Duderson. To będzie mój następny pędzlowy zakup. Szkoda mi nerwów już na jakieś niedoróbki, które w dodatku najtańsze nie są.

chodzi o te pędzle?? http://www.sklepplastyczny.pl/kolinsky-series7-525740/

Wiecie coś o serii 7 miniature? http://www.maluje.pl/kolinski-seria-ser ... 5_446.html

Awatar użytkownika
Wiewior-lbn
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Wiewior-lbn »

Tak , to są te pędzle.
Jednak cena jest dosyć spora ze względu na pudełeczko(tak mi sie przynajmniej wydaje)
Jak dobrze poszukasz to znajdziesz po 30-33zł sztuka
ORGANIZUJEMY SPOTKANIA MALARZY FIGUREK W LUBLINIE , A W DZIALE SPRZEDAM SPRZEDAJE FIGURKI;)

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

Mi dobrze maluję się pędzlami kozłowskiego (włosie czerwona kuną jest bardzo dobre i dość tanie). Na pewno są trwalsze od pędzli GW.
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

Awatar użytkownika
Wiewior-lbn
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Wiewior-lbn »

MadMax pisze:Mi dobrze maluję się pędzlami kozłowskiego (włosie czerwona kuną jest bardzo dobre i dość tanie). Na pewno są trwalsze od pędzli GW.
Myślę że warto wspierać polską firmę z 2 powodów.
1-Wspieramy polską gospodarkę
2-Pędzle sa naprawdę dobrej jakości w niskiej cenie.
ORGANIZUJEMY SPOTKANIA MALARZY FIGUREK W LUBLINIE , A W DZIALE SPRZEDAM SPRZEDAJE FIGURKI;)

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

Wiewior-lbn pisze:
MadMax pisze:Mi dobrze maluję się pędzlami kozłowskiego (włosie czerwona kuną jest bardzo dobre i dość tanie). Na pewno są trwalsze od pędzli GW.
Myślę że warto wspierać polską firmę z 2 powodów.
1-Wspieramy polską gospodarkę
2-Pędzle sa naprawdę dobrej jakości w niskiej cenie.

Dobrze mówisz.
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

Awatar użytkownika
Sir Galahad
Warzywo
Posty: 17

Post autor: Sir Galahad »

Jak się maluje kolczugę NMM?
Mógłby ktoś podać jakiś fajny artykuł ogólnie na temat NMM? Może jest gdzieś cały dział na forum? Wyszukiwarka niestety nic mi nie znajduje, a niemożliwe, żeby nie było o tym dyskusji...

ODPOWIEDZ