PYTANIA ODNOŚNIE ZASAD TOMB KINGS

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Re: PYTANIA ODNOŚNIE ZASAD TOMB KINGS

Post autor: Silvestro »

Porównując AB TK do Army Buildera zauważam, że w Builderze są jakieś inkantacje które może rzucać King i Priest, a których nie ma w booku. Czy są to inkantacje ze starej edycji, czy po prostu jest coś czego nie ma w AB a możemy tego używać?
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

Awatar użytkownika
kotson
Falubaz
Posty: 1123
Lokalizacja: Tarnów\Lublin

Post autor: kotson »

Inkantacje to stara edycja. Obowiązują tylko czary opisane w armybooku.
BEER FOR THE BEER GOD
CANS FOR THE CANS THRONE

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

Panowie, moglibyście mi jeszcze wytłumaczyć zasadę niestabilności? Na codzień gram Ogrami, a jeszcze nigdy nie walczyłem z TK albo VC. Czytając podręcznik wnioskuje, że po przegranej walce zdejmuje ilość żołnierzy równą ilości punktów o ile przegrałem, nie testuje Ld i w następnej turze walczę dalej. Zauważyłem, że demony po przegranej walce testują Ld i jeśli nie zdadzą to wtedy tracą Woundy. Czy niestabilność nieumarłych działa tak samo, czy tak jak napisałem wyżej?
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

Awatar użytkownika
kotson
Falubaz
Posty: 1123
Lokalizacja: Tarnów\Lublin

Post autor: kotson »

Jeżeli tk przegrają walkę otrzymują liczbę woundów równą wynikowi starcia. Nie testujesz ld jak w przypadku demonów
BEER FOR THE BEER GOD
CANS FOR THE CANS THRONE

Awatar użytkownika
Xier
Falubaz
Posty: 1058
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Xier »

kotson pisze:Jeżeli tk przegrają walkę otrzymują liczbę woundów równą wynikowi starcia. Nie testujesz ld jak w przypadku demonów
Nie licząc konstruktów (sypią się o 1w mniej) i bsb (każdy w 12' sypie się o 1 mniej)
nieregulaminowy podpis usunięty - administracja

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

Czy podczas rzucania bound spella z kaszkietu i wyrzuceniu pary 6 rozpatruję IFkę normalnie (tzn kaszkiet może się wciągnąć do warpa)?
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morog »

nie, nic się nie dzieje z trumną
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

A jeśli będę miał miscast na innym magu i wyrzucę efekt, w którym wszystkie modele skupiające kostki mocy otrzymują obrażenia (9-10 chyba) to trumna również jest brana pod uwagę?
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

tak. generuje kostki to dostaje hita. co prawda ranisz go tylko na 6, ale hita dostaje.

Awatar użytkownika
Mysza_on
Mudżahedin
Posty: 336
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mysza_on »

witam. Ostatnio grałem z Woch i udało mi się trafić w Lorda na smoku . Po losowaniu 3 obrażenia zadano lordowi i został on z jednym życiem. Na katapulcie miałem oczywiście czaszki ( choć nic to nie zmienia ). Po zadanych ranach ten model ma obowiązek zrobienia liderki ? A może to działa tyko i wyłącznie wtedy jak jakiś model zejdzie ??

Awatar użytkownika
beszcza
Chuck Norris
Posty: 571
Lokalizacja: Chełmża

Post autor: beszcza »

Zadałeś ranę, której przeciwnik nie wybronił więc musi zdać test liderki.

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

beszcza pisze:Zadałeś ranę, której przeciwnik nie wybronił więc musi zdać test liderki.
Nieprawdziwa nieprawda.
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
DiabliQ
Mudżahedin
Posty: 299
Lokalizacja: Wschodnie kresy Sylvanii

Post autor: DiabliQ »

beszcza pisze:Zadałeś ranę, której przeciwnik nie wybronił więc musi zdać test liderki.
Już była kłótnia na ten temat. Test zdaje oddział, jeśli są jakieś poległe modele.
Obrazek

Awatar użytkownika
beszcza
Chuck Norris
Posty: 571
Lokalizacja: Chełmża

Post autor: beszcza »

Hmmm a opisnie czasem nie było napisane, że za nie wybronione rany?
Ale reasumując jeśli jest oddział 30 panów jeden pada to klient musi zdać test tak?

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

Tak, natomiast jeśli zadałeś ranę oddziałowi który ma więcej W niż 1 (np. Ironguts) to nie musi zdawać, bo nie zabiłeś
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

Harpagan92
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37

Post autor: Harpagan92 »

Znowu się zaczyna xd. Parę postów wczesniej była kłótnia na ten temat, wg mnie sprawa jest już wyjaśniona, chodzi o modele.

Awatar użytkownika
beszcza
Chuck Norris
Posty: 571
Lokalizacja: Chełmża

Post autor: beszcza »

Nikt nic nie zaczyna tylko przypomina;)

Awatar użytkownika
Mysza_on
Mudżahedin
Posty: 336
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mysza_on »

Dzięki za odpowiedzi. Poczytałem sobie wcześniejsze posty i niestety musi zejść model . Czuje straszny niesmak :).
Powinni to zmienić.

Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morog »

ja dalej twierdzą że chodzi o rany ;)
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Morog pisze:ja dalej twierdzą że chodzi o rany ;)
obawiam sie, ze zostales sam z tym twierdzeniem.

ODPOWIEDZ