Plotki ws 8ed. Kodeksu DE

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Re: Plotki ws 8ed. Kodeksu DE

Post autor: Jarlaxle »

Nie wiem kto odpowiada za zasady do monsterów, ale widać wyraźnie, że nie chciał, aby ktokolwiek na nich grał :P jakieś traumy z poprzedniej edycji.
A staty beastmastera?
Czy jest jakiś nowy sprzęt jaki mogą wziąć lordowie/bohaterowie? np. draich, co daje im KB z bazy? :D
Jacy są bohaterowie specjalni i co potrafią?

Odnośnie warlocków, jak wygląda kwestia ich czarowania? i miscastów?

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Myotis pisze: Odnośnie warlocków, jak wygląda kwestia ich czarowania? i miscastów?
Podpinam się pod to pytanie plus dorzucam jeszcze:

Niechce mi sie wierzyć że dwa unity warlockow będą mogły użyc w tej samej turze tego samego czaru (chodzi o soulblight'a), a potem co, sorcererka rzuci trzeci raz to samo?

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Część tych zasad jest bardzo fajna, część bidna. Pojedyńczo nawet fajnie się tego słucha, ale jak przychodzi do składania rozpiski, to tak jakoś smutno się człowiekowi na duszy robi :P

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Spokojnie, po wyjsciu kazdego kodeksu tak jest. Dają mnóstwo nowych zabawek i człowiek by chciał je od razu wszystkie wsadzić do rozpy a najlepiej jak by mu jeszcze zostało kilkaset punktów.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Haga może brać coś poza magicznymi broniami? Np korone :mrgreen:
Aha i tak analogicznie jeśli kocioł ma 4+warda to haga tez ?
Jak teraz liczą się asystentki kotła ?
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

Hej, przyznam, że nie czytałem ostatnich kilku stron, czy CoB nadal może być BSB, czy nie ma już tej możliwości?

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

haga 5+ ward , tylko magic weapon + te jej upgardy (o ile się nie mylę), może być BSB
Obrazek

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Hydra z 6 Ld , jakos tego nie widze :/
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Malin
Kretozord
Posty: 1705
Lokalizacja: SNOT Gdynia MANTRA Studio
Kontakt:

Post autor: Malin »

Glegut pisze:
Myotis pisze: Odnośnie warlocków, jak wygląda kwestia ich czarowania? i miscastów?
Podpinam się pod to pytanie plus dorzucam jeszcze:

Niechce mi sie wierzyć że dwa unity warlockow będą mogły użyc w tej samej turze tego samego czaru (chodzi o soulblight'a), a potem co, sorcererka rzuci trzeci raz to samo?
wybierasz dowolny model który rzuca czar i od niego mierzysz zasię. Fakt, że chłopaki mają te dwa czara nie powoduje, że inni magowie nie mogą ich mieć. Także tak jak mówisz można jeden czar rzucić 3 razy (2 razy z warlocków i jeden raz z czarki). Miscast robi oddziałowi D3 woundy bez save'a. Na potrzeby rzeczy działającyh na magów przeciwnik wybiera jeden model warlocka albo championa i w niego wchodzi efekt (tu chodzi np o miscast raniący wszystkich magów)
Obrazek

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

yhym no to widze coraz wiecej zastosowań i coraz mniej wolnych pktow w rozpie...

Myszka :*
Pseudoklimaciarz
Posty: 27

Post autor: Myszka :* »

EDIT: [-X
GarG

Awatar użytkownika
Khelthrai
Chuck Norris
Posty: 552

Post autor: Khelthrai »

jak masz juz booka w rekach to wysylaj tam gdzie trzeba dane, zebysmy mogli to i owo w army buliderze zobaczyc :D

Awatar użytkownika
Mistrz Miecza Hoetha
Falubaz
Posty: 1011

Post autor: Mistrz Miecza Hoetha »

Myszka :* pisze:Mam już Army Booka w rękach i powiem wam, że bardzo fajnie się to prezentuje, tylko ta okładka mnie osobiście nie pasuje. Jak ktoś chciałby się czegoś dowiedzieć, to można pytać :)
Też byłbym wdzięczny za wysłanie gdzie trzeba :D
Moja Galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 9#p1076079
"Ludzie uwierzą w każdą prawdę, jeśli tylko podasz ją w cudzysłowiu i podpiszesz nazwiskiem kogoś znanego".
Naviedzony

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Myśle że jak my wszyscy;]

Awatar użytkownika
Paraszczak
Falubaz
Posty: 1088
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Paraszczak »

Meduza Ld2 + Frenzy? Fantastycznie kurwa.

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

skąd te staty wziąłeś? 8)

Awatar użytkownika
Paraszczak
Falubaz
Posty: 1088
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Paraszczak »

Narożny pisze:http://www.lounge.belloflostsouls.net/s ... k-Elf-Book!
3) Bloodwrack Medusa 7, 5, 5, 4, 4, 3, 5, 3, 2, (you can also get her on the giant Charriot thing)
SR: Fear, Murderess prowess, Hate (HE), Frenzy, ASF, Agony Gaze ( Range: 12' S4 MultyShots(4) Killingblow), Look away! (at the begin of each combatphase every enemy in basecontact must make a I test or suffer a S4, no armour save, Killing blow hit)

Does the Cauldron of Blood confer a 5++ Ward save? Is it only available as a mount for a Hero?
The CoD has a 4++ for itself a 5++ for any hero on top of it and a 6++ for the unit it is in. It is a mount for the Death Hag 85+190 Points.
The CoD is a chariot driven by "The will of God" it can join Units and must be placed in a the middle of the Unit, only one such thing can be join a Unit each time.

CoD 5, -, -, 5, 6, 5, -, - , -, (Chariot 6+Armour)
Witch -, 4, 4, 3, -, -, 6, 1, -,
SR: Terror, Murderess prowess Poison Attacks, Big Target, Hate (HE), Magicresistance (1), Frenzy, ASF, Bloodshield (the Ward saves see above), Gods Will (they explain why the didnt bother to let the chariot be towed by Coldones) Streang of Khaine (each Murderess prowess within in 6' can reroll all failed to wound, not just 1's) Fruy of Khaine (Augmentspell (3) (Range12' grants Frenzy or if you have it already +1 Attack (works with Witchbrew +3 Attack, yes Witches with 4 attacks each)))

I hope i didnt screw up to bad, I was i a hurry so i hope you arent to mad about all the typos.
i duzo zdjec z GD:

https://googledrive.com/host/0BwkqKKkkX ... RJMmgzZm8/
Tutaj są.

Myszka :*
Pseudoklimaciarz
Posty: 27

Post autor: Myszka :* »

Taa, ta Meduza ma Liderkę 2 i Frenzy :lol2:

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Trza ja będzie niańczyć generałem :mrgreen:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Mistrz Miecza Hoetha
Falubaz
Posty: 1011

Post autor: Mistrz Miecza Hoetha »

Nowy podręcznik będzie się dało kupić w piątek?
Moja Galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 9#p1076079
"Ludzie uwierzą w każdą prawdę, jeśli tylko podasz ją w cudzysłowiu i podpiszesz nazwiskiem kogoś znanego".
Naviedzony

Zablokowany