Plotki ws 8ed. Kodeksu DE

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Awatar użytkownika
Khelthrai
Chuck Norris
Posty: 552

Re: Plotki ws 8ed. Kodeksu DE

Post autor: Khelthrai »

rychu022 pisze:
Damik pisze:Wracając do wątku magiczki w drugim szeregu.. Pegaz jest na 50x50? Jeśli tak to obok fcg dajemy owego pana i magiczka idzie do tylu, czyż nie? Napewno wychodzi taniej niż 2 klepaczy na co, a w razie czego można nim wylecieć i odgiac/ przyblokowac jakiś klocek.
no tak ale nie jestem pewny jak z look at sir, czy dziala jak pegazista jest w cok, jaki mielismy stare przedmioty nie byl to jakis wiekszy problem, bo albo miales poka, albo dawnstone i cloaka
look out sir powinien dzialac na 1+
tozto takie same podstawki stad moje przypuszczenie a zarazem opinia

Awatar użytkownika
Thain
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Thain »

@Lohost

Czy Warlocki mają marka slanesha?

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Khelthrai pisze:look out sir powinien dzialac na 1+
tozto takie same podstawki stad moje przypuszczenie a zarazem opinia
przeczytaj jeszcze raz rule book w kwestii look outow, bo masz braki :)
look out nie zalezy od podstawek tylko od troop type, pegaz w coldach nie ma LoS'a
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

GarG pisze:Też coś myśle, jest kilka złożeń fajnie grywalnych.

łooola boga, grywalnych? chyba na razie papierze... 8)
Panowie spokojnie kazdy kmini coś swojego, orginalnego i w inna strone. Ale żeby stwierdzić czy coś jest grywalne to chyba raczej potrzeba praktycznych testów na żywym organizmie a nie odczytania statów z podręcznika...

Ja akurat widzę ogromny potencjał w warlockach za 25pkt mają wszystko czego im trzeba, modle się żeby na euro nie ujebali ich liczebnosci do np 2 x5... to by była bieda

Pozdro

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3787
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Przecie i tak nie możesz wystawić więcej niż dwóch rarów więc po co ich ograniczać do dwóch oddziałów? :D

No chyba że masz na myśli że chciałbyś te oddziały większe niż po 5 modeli każdy, ale wtedy zaczyna robić się drogo :) I tak najtańszy oddział to 125 punktów.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Glegut pisze:
GarG pisze:Też coś myśle, jest kilka złożeń fajnie grywalnych.

łooola boga, grywalnych? chyba na razie papierze... 8)
Panowie spokojnie kazdy kmini coś swojego, orginalnego i w inna strone. Ale żeby stwierdzić czy coś jest grywalne to chyba raczej potrzeba praktycznych testów na żywym organizmie a nie odczytania statów z podręcznika...

Ja akurat widzę ogromny potencjał w warlockach za 25pkt mają wszystko czego im trzeba, modle się żeby na euro nie ujebali ich liczebnosci do np 2 x5... to by była bieda

Pozdro
Jeśli coś jest mocne ( np. CoB w ExE/Wiedzmach ) do tego dołożysz magie, to jest to grywalne ;) Nie proboj łapać mnie za słówka [-X
Thain pisze:@Lohost

Czy Warlocki mają marka slanesha?
Nie
Ziemko pisze:Poczytalem poczytalem i powiem tak.

Mocne sa te DE, ale nie powiedzialbym, ze jakos kosmicznie wygiete. Male ograniczenia z iloscia LTkow i mozna grac.
Przedmioty magiczne - standardowo jak w wiekszosci nowych armii 1-2 sensowne, reszta - masakra.
Ziemko aktualnie nie widze potrzeby ograniczać LT. Jedynie jeśli po testach wyjdzie że Monster Truck daje mocno rade.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

o wlasnie jakieś mądre słowa " po testach" 8)
Jeśli coś jest mocne ( np. CoB w ExE/Wiedzmach ) do tego dołożysz magie, to jest to grywalne
wciaż tylko na papierze wiec nadal łapie za słówka 8)

debelial - dokladnie mowie o tym samym co zrobili pozniej skullchrusherą w WoCHu i mam nadzieje ze tak samo sie niestanie z nimi - jak inne mądre glowy skminią kombo ktore ja skminilem:P Także może i drogo będzie ale jaki wygar w zamian!

Awatar użytkownika
wrogu
Falubaz
Posty: 1041

Post autor: wrogu »

Hihi, pomysl moze mocno sredni, ale .... ktos na necie wyszperał 'dziure' albo nie dziure w CoB:
Cauldron:
Quote: " Strength of Khaine: Friendly models with the murderous prowess special rule in units within 6" of the
Cauldron of Blood re-roll all failed to wound rolls."

So....... a big unit of RXB can re-roll wounds... or...
An SS casting S5 missiles can re-roll wounds...
albo bolce ;) np. walace singlem do smoka :lol2: Szkoda tylko, ze opcja raczej mało grywalna.

Awatar użytkownika
Cerverius
Wodzirej
Posty: 682
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Cerverius »

Może ktoś zapodać statsy gwardii i exeków i ich zasady specjalne, bo nie chce mi sie przekopywać wszystkich stron :P
Obrazek

Armia baranów prowadzona przez lwa jest groźniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.

Awatar użytkownika
Kanadian
Falubaz
Posty: 1304

Post autor: Kanadian »

Ja tame sobie widzę rozpiske wstylu
W corach
WE korsaze i DR

Special
Egzeki CoK'i RBT harpie (nadal latają i są tanie w porównaniu z alternatywą)

Rare
Warocki raczej będą królowały dzięki nim to można nawe t pokusić się o rozpe bez czarek. 2 oddziały to 250 punktów i mam dwie czeki z 5w i 4++ każda nie mówiąc o 10 atakach a połowa z nich z asf ;).

Oczywiście będą uzupełniane różnymi jednostakmi w zależności od indiwidualnych preferencji.

Pytanie harpie mają ASF? I czy są 5+?

Awatar użytkownika
FAZIK
Oszukista
Posty: 861

Post autor: FAZIK »

Narożny pisze:albo bolce ;) np. walace singlem do smoka :lol2: Szkoda tylko, ze opcja raczej mało grywalna.
A czasem "murderous prowess" nie działa tylko w CC? Skoro działa tylko w CC to i przerzucać można w CC.
Life's a game with save and load features disabled.

Awatar użytkownika
wrogu
Falubaz
Posty: 1041

Post autor: wrogu »

Kanadian pisze:Ja tame sobie widzę rozpiske wstylu
W corach
WE korsaze i DR

Special
Egzeki CoK'i RBT harpie (nadal latają i są tanie w porównaniu z alternatywą)

Rare
Warocki raczej będą królowały dzięki nim to można nawe t pokusić się o rozpe bez czarek. 2 oddziały to 250 punktów i mam dwie czeki z 5w i 4++ każda nie mówiąc o 10 atakach a połowa z nich z asf ;).

Oczywiście będą uzupełniane różnymi jednostakmi w zależności od indiwidualnych preferencji.

Pytanie harpie mają ASF? I czy są 5+?
Warlocki chyba maja 2 ataki i sile 4. Ale 'cytuje to z pamieci' wiec 10A asf i 5 bez ;)

I cytat z neta:
Warlocks are fast cavalry in the rare slot with stats of 544431528
Po samych statystykach i wardzie to bardzo dobry unit. Dodatkowo fast i czaruje ;) (dodaje dwa channelingi, hmm tak ?)

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

No właśnie: te murderous prowess działa tylko na ataki w hth czy również strzały z kusz, bolce, magię (snajperki z deatha!) i cały ten shit??
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
wrogu
Falubaz
Posty: 1041

Post autor: wrogu »

Sam MP działa tylko na CC. Ale kocioł ma zapisek "ALL" to wound rolls wiec... bawiąc się w RAW :wink: Jedyna wymagana zasada by te rerolle były to posiadanie MP. Duza sucz z fire czy innym bojowym lorem ... :wink:

Tyle, ze dalej takie kombo kosztuje w opor, zmusza do bunkrowania sie wokol kotla i generalnie imho uprzykrza zycie.

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Sam MP tylko na cc ale nie wiadomo jak zinterpretować zapis kotła, dający przerzut nie tylko 1 modelom z MP. Nie mam jego opisu przed oczami.

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

nie mam booka wiec moge nie miec racji ale wydaje mi sie ze tam jest jeszcze "instead of 1s" czyli tylko MP czyli tylko cc. ale nie mam wordingu nigdzie pod reka
Obrazek

Awatar użytkownika
Kanadian
Falubaz
Posty: 1304

Post autor: Kanadian »

Jakiś dupek wykupił mi ostatni podręcznik, zanim znalazłem czas by sobie zarezerwować , normalnie jakiś nie wychowany prostak, jak śmiał. Więc prosił bym o uzupełnienie moich braków w pamięci.
1. czy harpie mają Asf?
2. Czy nadal są 5+?

Dzięki za odpowiedź.

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Nie mają na 99% ani ASFa, ani Hatred(HE), ani Murderous Prowess z tego co kojarzę. Resztę będę wiedział wieczorkiem :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
wrogu
Falubaz
Posty: 1041

Post autor: wrogu »

Eh, wording kotła macie podany dokładnie, strone wczesniej, ale prosze, jeszcze raz:
Quote: " Strength of Khaine: Friendly models with the murderous prowess special rule in units within 6" of the
Cauldron of Blood re-roll all failed to wound rolls."

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

a zasada MP przenosi sie na oddzial?
bo zapis mowi "models"
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Zablokowany