Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Re: Szybkie pytania

Post autor: smiejagreg »

Tyran pisze:jaki macie sposób na malowanie oczu? czym? jak? bo to jest dla mnie masakra ;/
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 36&start=0

Morok

Post autor: Morok »

smiejagreg pisze:
Tyran pisze:jaki macie sposób na malowanie oczu? czym? jak? bo to jest dla mnie masakra ;/
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 36&start=0
dziękować

Awatar użytkownika
Gangrel
Mudżahedin
Posty: 250
Lokalizacja: Dziki Wschód

Post autor: Gangrel »

Czy używając mokrej palety również rozrabiacie farbę z wodą ? Wlasnie stawiam pierwsze kroki w malowaniu i mam wrazenie ze farba jest za żadka i slabo kryje używam vallejo game colour.
"Od dwóch dobrych generałów wolę jednego, który ma szczęście", Napoleon
"Mieć rację nie sprawia żadnej przyjemności, jeśli nie można wykazać innym, że się mylą..."

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

farbę rozrabia się niezależnie od podłoża. Musi być rzadka, żeby nie nakładać grubej warstwy. Jeśli po nałożeniu 3-4 warstw nadal prześwituje podkład, to jest ciut za rzadka. To kwestia wyczucia, różne farby mają różną konsystencję...

Awatar użytkownika
Gangrel
Mudżahedin
Posty: 250
Lokalizacja: Dziki Wschód

Post autor: Gangrel »

No wlasnie polozylem 3 warstwy dark green z odrobiną czarnej i farbę ledwo widać ;) no nic próbuję dalej... pochwalę się za klika dni gdy skonczę.
---------------------

Chyba rzuciłem się na zbyt głęboką wodę na początek próbując cieniować te małe goblinskie mordy.
---------------------
Jak duzo warstw kłądziecie na tak małe powierzchnie jak twarz night goblina ? Chodzi mi o zmiane kolorow i rozjasnianie ? Wogóle bawicie sie w cos takiego czy czy kolor bazowy i wash ?
"Od dwóch dobrych generałów wolę jednego, który ma szczęście", Napoleon
"Mieć rację nie sprawia żadnej przyjemności, jeśli nie można wykazać innym, że się mylą..."

Awatar użytkownika
ZOO Art Studio
Chuck Norris
Posty: 424
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: ZOO Art Studio »

Zależy, co jest Twoim celem. Jeśli po prostu malujesz armię do gry, tak, żeby dobrze wyglądała na stole, to po prostu uśmiechnij się do bejcy albo maluj jakieś w miarę żywe kolory + wash. Jeśli jednak masz ambicję skillować malowanie, by kiedyś malować jak Bohun - to cóż... - zapewniam Cię, że głowy goblinów wcale nie są takie małe do cieniowania, jak Ci się wydaje...

W tej zabawie potrzebna jest cierpliwość. No i dobrze popatrzeć na kogoś na żywo, jak picuje figurki.

Ave!
Niedźwiedź

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

ZOO Art Studio pisze: No i dobrze popatrzeć na kogoś na żywo, jak picuje figurki.
No, to by sie przydało, jeszcze nigdy nie widziałem, jak ktos inny maluje :(

Awatar użytkownika
daszkowy10
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 148
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: daszkowy10 »

Witam wszystkich!

Po uzbieraniu małej części armii skavenów przyszedł czas na malowanie.
Nie należę do osób cierpliwych, a jak wiadomo armia skavenów składa się z "miliona" modeli. Najsensowniejszą opcją jaka wpadła mi do głowy to ofc dipping.
Mógłby ktoś mi pomóc skompletować zestaw farb (nowych nazw farb GW), jako kolory bazowe? Chciałbym pomalować szczury "pudełkowo", jednakże obawiam się, że pudełkowa propozycja może okazać sie za ciemna na dippowanie.


Dobre dusze proszę o PM :)

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 867
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Post autor: jawor »

Na pewno przyda ci się kolorowy spray na podkład, polecam firmę army painter.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Biały spray + jasne farbki + bejca army paintera :P + lakier i jedziesz :D
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Jaka jest różnica między waagh! flesh, a caliban green? Miał ktoś doświadczenie z tymi kolorami?

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 922

Post autor: Kopyt »

Witam zdradzi mi ktoś sposób na przyklejenie magnesów do podstawek albo dobry klej. Kleje typu kropelka odpadają. Mam teraz modelarski klej i na razie radzi sobie ale parę już odpadło. Lub może przykleić jakaś warstwę do blachy aby nie trzymały tak mocno?
Obrazek

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2008
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Ja używam Ośmiorniczki z budowniczego (budowlanego?). Szybko schnie i jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby cokolwiek odpadło.

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

Poxipol lub trochę GS + cyjanopan daje rade.
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

gorący klej z pistoletu
Obrazek

Awatar użytkownika
Miscatonic
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 119
Lokalizacja: Polkowice

Post autor: Miscatonic »

Witam wszystkich,
to mój pierwszy post, mam za sobą kilka zmalowanych figurek z Magii i Miecza jednak niedawno zakupiłem wyspę krwi i po raz pierwszy mam do czynienia z typowym modelarstwem figurkowym, chciałbym prosić o podpowiedź, czy najpierw sklejacie figurki do podstawek czy lepiej najpierw zrobić podstawki i przykleić figurki odcinając im te łączniki pomiędzy nogami?

Awatar użytkownika
Slayfer
Wałkarz
Posty: 70
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Slayfer »

Witamy, witamy ;) Jeżeli podstawki będziesz robił jakieś fikuśne to lepiej odciąć łącznik i przykleić figurkę już do gotowej podstawki, tak mi się wydaję i ja tak robiłem. A jeżeli chcesz żeby Twoje podstawki po prostu jakoś wyglądały, w sensie troszkę piasku i jakaś trawka, to spokojnie możesz to robić już z przyklejoną figurką. U mnie przynajmniej tak działało ;)

Awatar użytkownika
Gucio
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: Gucio »

Chciałbym zrobić groby na podstawce. Nagrobki już mam i chcę zrobić jakąś usypaną ziemię lub coś podobnego tylko... nie robiłem nic takiego jeszcze i nie wiem czy mogę ze zwykłego piasku to zrobić czy może z czegoś innego ^^" Jakieś porady?

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

Ziemia z wikolem - patent Quidamcorvusa...

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

Jakieś pomysły na skórę dla zombich ??
Za cholerę nic mi nie wychodzi, nie mogę jakoś kolorów dobrać :evil:
Obrazek

ODPOWIEDZ