Kilka pytań początkującego v 2.0

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 922

Re: Kilka pytań początkującego v 2.0

Post autor: Kopyt »

Czy podstawki z dreda są wielkości wymaganych podstawek artyleryjskich do WFB ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2009
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Jeżeli postać stoi w klocku ze BoEF, to jego magiczna broń też dostaje flamingi?

Edit: Tak właściwie to nie jest to magiczna broń, tylko broń przez którą rozdawane ataki liczą się jako magiczne. Mogą być w takim konkretnym przypadku ataki jednocześnie magiczne i płonące?

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Kopyt pisze:Czy podstawki z dreda są wielkości wymaganych podstawek artyleryjskich do WFB ?
templejty? jesli dred ma 3" srednicy podstawke to ok, inaczej nie
jesli chodzi ci o podstawki pod maszyny bojowe to kwestia czy maszyna sie na takiej podstawce zmiesci
Bartoslavski pisze:Jeżeli postać stoi w klocku ze BoEF, to jego magiczna broń też dostaje flamingi?

Edit: Tak właściwie to nie jest to magiczna broń, tylko broń przez którą rozdawane ataki liczą się jako magiczne. Mogą być w takim konkretnym przypadku ataki jednocześnie magiczne i płonące?
opis zasady flaming attacks w RB, mówi, że magiczne bronie nie są objęte tą zasadą, więc jeśli twoja broń nie jest magiczna, a posiada tylko magiczne ataki, to coś innego
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
FAZIK
Oszukista
Posty: 861

Post autor: FAZIK »

Bartoslavski pisze:Jeżeli postać stoi w klocku ze BoEF, to jego magiczna broń też dostaje flamingi?

Edit: Tak właściwie to nie jest to magiczna broń, tylko broń przez którą rozdawane ataki liczą się jako magiczne. Mogą być w takim konkretnym przypadku ataki jednocześnie magiczne i płonące?
Złamię moje 666 postów :P.

Przy WarpMusket (i innych przedmiotach ze strony 33AB gdzie znajduje się Scavenge-Pile) jest wyraźny dopisek że "Unless otherwise notted, these weapons are not magical".
Czyli broń nie jest magiczna, tylko ataki z niej są traktowane jako magiczne (specjalna zasada Warpstone Weapon z tej samej strony).
Czyli masz zarówno ataki magiczne i ogniowe.
Life's a game with save and load features disabled.

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7834
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Nawiasem mówiąc to ta sama zasada co przy broni knightów chaosu. Dają magiczne ataki nie będąc magiczną bronią.
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Paraszczak
Falubaz
Posty: 1088
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Paraszczak »

Czy można zaszarżować na maszynę od boku będąc na jej froncie w czasie deklaracji? Rozumiem, że nie trzeba "domykać drzwi" ale czy można zmieniać strefy podczas samej szarży.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Nie
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

A w jaki sposób ustala się gdzie jest front maszyny?

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :mrgreen:




............:evil:
..........:evil:
........:evil:

Była taka sytuacja:
:mrgreen: - maszyna
:evil: - driady patrza sięw strone maszyny
:twisted: - moje dostawieni

Czy jest legalne jeżeli mieszcze się w wheel'u 90 stopni

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1823
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Dydu pisze:A w jaki sposób ustala się gdzie jest front maszyny?
Dokładnie w taki sposób jak dla każdego innego oddziału. Podstawki pod maszyny nie są dla żartu.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

podstawki pod maszyny nie sa obowiazkowe.

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1823
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Więc jak nie ma podstawki to musisz się nieźle narobić aby określić strefę.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
FAZIK
Oszukista
Posty: 861

Post autor: FAZIK »

Brak podstawki jest rozgrywany na niekorzyść posiadacza. Chcesz mieć mały cel dla strzałów przeciwnika? Przyjmuj na (bok) klaty szarże ;).
Life's a game with save and load features disabled.

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2009
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Wg niektórych ograniczeń turniejowych bsbkowi z magiczną szmatką można dawać normalne itemy. Banner można nieść dowolny, więc jak się liczy limit punktowy? Powiedzmy, że bohater nie-bsb ma 50pkt na itemy, robię go na bsb, biorę nim szmatkę za 10pkt. Mam zatem na pozostałe itemy dalej 50pkt, czy 40?

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

chyba chodzi o normalne przedmioty.
dla przykladu krasnoludzki bsb nie moze brac tarczy czy broni dwurecznej.
tak wiec te przykladowe 50 punktow przeznaczasz sobie na magiczne przedmioty albo na magiczny sztandar a mimo tego mozesz kupic normalne przedmioty, ktorych uzycie zabrania ci AB.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2009
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Czyli np jak gość ma normalnie 50pkt na przedmioty i robię go na bsb to mogę mu dać banner za 50 i prócz tego jeszcze zwykłe magiczne przedmioty w ramach jego podstawowych, nie bsbkowych 50 punktów?

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Bsb mają szmaty bez limitu ptk a jak dasz mu szmate nie może mieć innych magicznych itemow. Wszystko jest to w zasadach armii zazwyczaj na końcu w tabelce.
Jak jest bsb ale bez mag sztandaru to normalny limit ptk na magiczne przedmioty ma
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

@Bartoslavski
Nie. Jeśli BSB ma magiczny banner to nie może mieć innych magicznych itemów.
W ograniczeniach chodzi o to że w bookach przed 8ed. Heros który stawal się BSB tracil możliwość brania zwyklych itemów które normalnie mógl nosić (GW, tarczy, halabardy itp). Ograniczenia o które pytasz zmieniają to. Więc np. Krasnoludzki Than BSB może wykupić zwyklego dwuraka mimo że armybook mu tego zabrania.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2009
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Ok, dzięki za rozjaśnienie sprawy.

Awatar użytkownika
Pysiek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176
Lokalizacja: GDAŃSK

Post autor: Pysiek »

Witam

:^o :^o :^o :^o :mrgreen: :^o :^o :^o :^o :^o
.....:wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
.....:wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

:^o - ghule
:mrgreen: - wampir
:wink: - hamerersi

po zakończonej turze walki chciałem zrobić sliding hamererami tak żeby 3 hamererów stykało się z wampirem, sędzia stwierdził że nie mogę bo zmieni się środek oddziału.
niech mnie ktoś oświeci w takim razie kiedy możemy zrobić sliding

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

z faq'a
Obrazek
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

ODPOWIEDZ