Pytania i odpowiedzi

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
hubix
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43

Re: Pytania i odpowiedzi

Post autor: hubix »

10 halabard i detaczment 5 strzelców , czy ten detaczment liczy się jako oddział podstawowy w rozpisce ;D ?
I czy mogę tam wsadzić postać?




up^ Inkwizycja rulez ;D

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Są liczone do 25% wymaganych core.
Mogą tam przebywać postacie.
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
doomdiver
Falubaz
Posty: 1098
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: doomdiver »

Gdzies na forum czytalem, ze teraz kazda armata, czolg itp musza miec podstawke. Nie moge tego znalezc.Czy ktos moglby mi podac prawidlowe rozmiary podstawek pod hellblastera, armate, steam tanka i cala reszte imperialnych jednostek. Czy Hurricanum i War Altar tez musza byc na podstawce? Ewentulanie porsze o linka do strony gdzie takie wymiary sa podane. Z gory dziekuje za pomoc.

Awatar użytkownika
Chester22
Chuck Norris
Posty: 476
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Chester22 »

Hurricanum, altar i czołg przecież są na podstawce odrazu, mają ją dołączoną do zestawu :P

Awatar użytkownika
ddr
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ddr »

doomdiver pisze:Gdzies na forum czytalem, ze teraz kazda armata, czolg itp musza miec podstawke. Nie moge tego znalezc.Czy ktos moglby mi podac prawidlowe rozmiary podstawek pod hellblastera, armate, steam tanka i cala reszte imperialnych jednostek. Czy Hurricanum i War Altar tez musza byc na podstawce? Ewentulanie porsze o linka do strony gdzie takie wymiary sa podane. Z gory dziekuje za pomoc.

W kwestii machin wojennych: http://silvania.net/furion/uscislenia19102013.pdf str. 7. Pozostałe jednostki stoją na takich jakie posiada aktualny model. Hurricanum, Luminark, czołg i Altar mają rydwanową 100x50.

Awatar użytkownika
doomdiver
Falubaz
Posty: 1098
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: doomdiver »

Nie jest to odpowiedz na moje pytanie, ale dziekuje:P Czolg juz mam i jest bez podstawki. Hurricanum i altara planuje dopiero kupic, pewnie beda to pomalowane uzywki wiec roznie moze byc z podstawkami.
Dziekuje ddr :)

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Popularnie nazywane "podstawki rydwanowe"
Co do maszyn to temat był wielokrotnie poruszany i chyab w końcu do nieczego nie doprowadził.
Maszyna musi się mieścić cała na podstwace ,tyle. (moje działa mają prostokątne ,ale gdzieniegdzie widziałem okrągłe)
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Czucher
Wałkarz
Posty: 96

Post autor: Czucher »

Cześć mam pytanie odnośnie demigryfów. Jakie są wymiary tej jednostki? wysokość gryfa w "kłębie" długość całkowita i całkowita wysokość :>?

Awatar użytkownika
doomdiver
Falubaz
Posty: 1098
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: doomdiver »

Kordelas pisze:Popularnie nazywane "podstawki rydwanowe"
Co do maszyn to temat był wielokrotnie poruszany i chyab w końcu do nieczego nie doprowadził.
Maszyna musi się mieścić cała na podstwace ,tyle. (moje działa mają prostokątne ,ale gdzieniegdzie widziałem okrągłe)
Kordelas, z tymi postawkami to sa zasady dla jakiejs ligi czy oficjalen zasady GW? Nie mam zamiaru grac w zadnych ligach, chce tylko, zeby wszytsko bylo "podrecznikowo".

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Polskie Uściślenia Sędziowskie. A i tak co do podstawek większość graczy się nie rzuca jak ich nie ma.
Ja gram bez ,ale od wielkiego dzwonu mam je przy sobie jakby ktoś sie czepiał.
Rulebook nic o nich nie wspomina.
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
doomdiver
Falubaz
Posty: 1098
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: doomdiver »

Czyli to zwykly wymysl i sparwka lobby wytworcow podstawek? :wink: Wiem, podrecznik nic o tym nie wspomina. Czytalem gdzies na forum o tym i myslalem, ze to jakas oficjalna errata wprowadzila taki wymog. W takjm razie olewam temat. Dzieki za wyjasnienia.

Awatar użytkownika
Szymon
Kretozord
Posty: 1685
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Szymon »

Czy WP daje hejta herosom jedni mówią że tak inni że nie.?
Kocitz pisze:Aha i nie jedziemy jakimkolwiek wehikułem z którym miał coś wspólnego: Solo, jego rodzina, jego przyjaciele/znajomi, jego najbliższe otoczenie [w tym SS] czy jakakolwiek osoba mająca styczność z Kiełbasą :lol:

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Wp nie daje. Jest napisane w jego zasadzie. Natomiast altar już daje
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Szymon
Kretozord
Posty: 1685
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Szymon »

a w faq nie ma ze daje ?
Kocitz pisze:Aha i nie jedziemy jakimkolwiek wehikułem z którym miał coś wspólnego: Solo, jego rodzina, jego przyjaciele/znajomi, jego najbliższe otoczenie [w tym SS] czy jakakolwiek osoba mająca styczność z Kiełbasą :lol:

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

nie, tam jest tylko że altar działa na herosów
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Nawiązując do ostatniego odkrycia w FAQ - arcylektor, nawet w oddziale daje przerzuty wierzchowcom :P [Jako niedający takowych wymieniony jest warrior priest :P ]

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

W faq jest wyraźnie zaznaczone jaka zasada nie działa na wierzchowce, a tak się składa że lektor właśnie ją ma. Twierdzenie że lektor daje przerzuty wierzchowcom to nadużywanie nie do końca precyzyjnego zapisu w faq.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Macias, ja i tak gram w ten sposób, że na wierzchowce ta zasada nie ma żadnego wpływu, ale zapis w FAQ wygląda następująco:

Q: Do Warrior Priest's Righteous Fury and Battle Prayers affect his unit's mounts?
A: No

Wyraźnie jest napisane o jakie Specjalne zasady chodzi, ale należące do warrior priesta... Będąc fair, pewnie tak jak ty nie nadużywam tego, ale jak dorwiesz gracza, który uczepi się tego zapisu, to nie udowodnisz mu, że jest inaczej. Bo w zapisie nie chodzi o zasady specjalne ogólnie, tylko te konkretne: Warrior Priest's

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

To teraz jeszcze przeczytaj sobie jaki tytuł ma strona w army booku na której opisane są specjalne zasady lektorów i warrior priestów. ;)
Imo zapis w faq odwołuje się właśnie do zbioru "warrior priest's" czyli wszystkich kapłanów włącznie z lektorami, luthorem i volkmarem.
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Good point! - Nawiązuje do strony, gdzie opisane są zasady specjalne, gdzie wszędzie jest Warrior Priest, a Arch Lector nie jest wymieniony.

Ta sama pierdoła, która chciałaby się upierać, że AL może dawać hate wierzchowcom, powinna dostać przed nos podręcznik i... ktoś upierdliwy mógłby powiedzieć, że w całym podręczniku nie ma najmniejszej wzmianki, że AL też jest warrior priestem :/ (na stronie 36 wszędzie wymieniony jest WP) i że nawet jeśli posiada zasady Divine Power, Righteous Fury i Battle Prayers, to nie ma tam nic wspomnianego o Arch Lectorach.

Jak się patrzy naciąganie zasad w drugą stronę, ale... zostało to tak napisane :(

ODPOWIEDZ