Ligowy Śmietnik

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Re: Ligowy Śmietnik

Post autor: Kalesoner »

Maryś, pewnie to wiesz, ale zwracam uwagę, że będzie to funkcjonowało tylko pod warunkiem zakazu "wieloklubowości".

Zastanawiam się nad Twoim pomysłem, ale mogę Ci już teraz powiedzieć, że cieszy mnie, ze możemy jednak pisać o konkretach. :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Marys
Masakrator
Posty: 2089
Lokalizacja: Festung Breslau

Post autor: Marys »

Ja już parokrotnie zaznaczałem, że zakaz wieloklubowości mi odpowiada. Nigdy nie twierdziłem inaczej. Teraz zwyczajnie go nie ma i to jest problematyczne.
Jankiel pisze: Allstars w ch... Cały jeden reprezentant, który nie umie zmierzyć 12" od bsb, specjalista od rzucania kostkami i kręcenia o tym filmów, człowiek, który próbował się wcisnąć do repy grając każdą armią po kolei (ale wszystkimi obsysał), kolejny, który cały rok nie grał i ostatni, który zamiast ćwiczyć skilla, to podbudowuje ego politykowaniem na LL. Nie da się wygrać.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Podoba mi się ten pomysł z głosami ważonymi w zależności od wielkości klubów. Trzeba tylko opracować odpowiednią formułę, dogadać szczegóły itp. Rozumiem tez, że do ilości członków klubu na potrzeby głosów liczyliby się tylko ci gracze, którzy zaliczyli w sezonie odpowiednią ilość turniejów? (np. 3 lub 4)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

swieta_barbara pisze:Nie rozumiem, czemu chcecie to rozbijać na jakieś ośrodki. Już dużo bardziej podobała mi się wersja Dyda połączona z Dębkową, tzn:

1. Transfery międzyklubowe wyłącznie w styczniu (pierwszym miesiącu danej ligi).
2. Opuszczenie klubu po tym terminie skutkuje traktowaniem jako niezrzeszonego do końca bieżacej ligi.
3. O przynależności klubowej (np. na potrzeby DMP) decyduje zapis na stronie ligi.
4. Każdy Klub może mieć maksymalnie 3 miejsca na LL.
5. Miejsce na LL klub może uzyskać za zorganizowanie 3 lokali lub 1 mastera.

Ostatni punkt - mysle, ze nie byloby glupie, zeby osrodki mialy nawet 3 miejsca za lokale skoro 9 turniejow w sezonie zorganizowali czyli preznie dzialaja.
Ograniczenie do 3 osob sprawia, ze nie bedzie jakis kosmosow w liczbie reprezentantow oraz generowania dodatkowych malych klubow po glos na LL.

Poki co ten pomysl do mnie najbardziej przemawia.

Awatar użytkownika
Marys
Masakrator
Posty: 2089
Lokalizacja: Festung Breslau

Post autor: Marys »

Wciąż uważam, że możemy stworzyć narzędzie, które zmobilizuje nas do rozwoju hobby.
We Wro dzięki działaniom Dymitra mamy niespotykany na naszym podwórku przyrost nowych graczy. I marzy mi się taki obrót sprawy w skali globalnej. Bo wciąż narzekamy, że mastery drogie i do dupy i organizatorzy muszą dokładać. A to kwestia skali jest , Więcej graczy, więcej kasy, a wydatków wcale nie tak dużo. Więcej graczy to większa siła oddziaływania na sponsorów. Więc fajniejsze eventy nie tylko dla graczy, ale też dla modelarzy i hobbystów.


Z całym szacunkiem lohost ale Wawa i tak ma więcej do powiedzenia, bo ma więcej klubów. Więc głos Olsztyna nie waży tyle co głos stolicy. Za to waży tyle co głos Jednoosobowego X z Zagrożdżonki, który z kumplem zrobili 3 lokale po 5 osób. A to jest nieuczciwe.
Jankiel pisze: Allstars w ch... Cały jeden reprezentant, który nie umie zmierzyć 12" od bsb, specjalista od rzucania kostkami i kręcenia o tym filmów, człowiek, który próbował się wcisnąć do repy grając każdą armią po kolei (ale wszystkimi obsysał), kolejny, który cały rok nie grał i ostatni, który zamiast ćwiczyć skilla, to podbudowuje ego politykowaniem na LL. Nie da się wygrać.

Awatar użytkownika
Niedziel
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 182

Post autor: Niedziel »

Pomysł uzależniający liczbę głosów od ilości zrobionych lokali jest super, ograniczy to tworzenie klubów widm, oraz sprawi iż zarówno kluby robiące 3 turnieje, jak i 12, będą miały głos, stosowny do zasług.
Prawdziwy Legionista nie ma kaca...

Awatar użytkownika
Marys
Masakrator
Posty: 2089
Lokalizacja: Festung Breslau

Post autor: Marys »

Kluby widma nie będą istniały w mojej propozycji. Gracz liczony, ma rozegrać 3 lokale i 1 master. Wtedy liczymy go jako pełnoprawnego członka środowiska i dolicza się do puli klubowej.

Wymuszanie robienia turnieju co miesiąc przez klub jest bez sensu i uderza w Wawę nieuczciwie. Mają dużo klubów i mało miesięcy. Odbije się na liczbie graczy na każdym turnieju, a zależy nam na odwrotnej tendencji - liczne i dobrze organizowane turnieje, a nie masa podpierdułek.


Kupczenia głosami nie zmienimy dając małym większe wpływy. Albo ja nie rozumiem jak świat działa.
Ostatnio zmieniony 5 lis 2013, o 14:32 przez Marys, łącznie zmieniany 2 razy.
Jankiel pisze: Allstars w ch... Cały jeden reprezentant, który nie umie zmierzyć 12" od bsb, specjalista od rzucania kostkami i kręcenia o tym filmów, człowiek, który próbował się wcisnąć do repy grając każdą armią po kolei (ale wszystkimi obsysał), kolejny, który cały rok nie grał i ostatni, który zamiast ćwiczyć skilla, to podbudowuje ego politykowaniem na LL. Nie da się wygrać.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

@Paulinka - nie jest już moim szefem, niestety :)
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

A jeszcze inny motyw - zrezygnować w ogóle z pojęcia klubu, a wszystko oprzeć na zasadzie personalnej?
Np. Kalesoner zrobi 30 lokali i 5 masterów, więc ma 15 ważonych głosów na LL.
Każdy zgłaszany turniej musi mieć informację na temat osoby organizatora.
Na DMP zwyczajnie wywalić zapisek o pucharze.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Marys pisze:Kluby widma nie będą istniały w mojej propozycji. Gracz liczony, ma rozegrać 3 lokale i 1 master. Wtedy liczymy go jako pełnoprawnego członka środowiska i dolicza się do puli klubowej.


Kupczenia głosami nie zmienimy dając małym większe wpływy. Albo ja nie rozumiem jak świat działa.

Wierzysz to, ze bedzie to skrupulatnie sprawdzane?
Ja nie do konca.
Mysle, ze wiele wojownikow forumowych z checia wyciagnie cytat z gildii, ale jak mieliby robic zmudna robote weryfikacyjna to beda mieli w d...
Chcialbym sie mylic.

Mimo wszystko nadal uwazam pomysl Barbary za najbardziej trafny. Widze, ze Niedzielowi tez sie podoba.

Awatar użytkownika
Marys
Masakrator
Posty: 2089
Lokalizacja: Festung Breslau

Post autor: Marys »

Kudę Baśka i gdzie tu motywator do rozwoju środowiska? CHcecie doprowadzić do sytuacji, że mastery będą 15 osobowe? Mamy możliwość zrobienia mega kroku w kierunku rozwoju hobby a wy myślicie o rozwiązaniach promujących jednostki?
Jankiel pisze: Allstars w ch... Cały jeden reprezentant, który nie umie zmierzyć 12" od bsb, specjalista od rzucania kostkami i kręcenia o tym filmów, człowiek, który próbował się wcisnąć do repy grając każdą armią po kolei (ale wszystkimi obsysał), kolejny, który cały rok nie grał i ostatni, który zamiast ćwiczyć skilla, to podbudowuje ego politykowaniem na LL. Nie da się wygrać.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Ja popieram pomysl Barbary wczesniejszy tzn. ten :

1. Transfery międzyklubowe wyłącznie w styczniu (pierwszym miesiącu danej ligi).
2. Opuszczenie klubu po tym terminie skutkuje traktowaniem jako niezrzeszonego do końca bieżacej ligi.
3. O przynależności klubowej (np. na potrzeby DMP) decyduje zapis na stronie ligi.
4. Każdy Klub może mieć maksymalnie 3 miejsca na LL.
5. Miejsce na LL klub może uzyskać za zorganizowanie 3 lokali lub 1 mastera.

Pomysl ze zrezygnowania z klubow mi nie pasuje.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Ziemko pisze:
Marys pisze:Kluby widma nie będą istniały w mojej propozycji. Gracz liczony, ma rozegrać 3 lokale i 1 master. Wtedy liczymy go jako pełnoprawnego członka środowiska i dolicza się do puli klubowej.


Kupczenia głosami nie zmienimy dając małym większe wpływy. Albo ja nie rozumiem jak świat działa.

Wierzysz to, ze bedzie to skrupulatnie sprawdzane?
Ja nie do konca.
Mysle, ze wiele wojownikow forumowych z checia wyciagnie cytat z gildii, ale jak mieliby robic zmudna robote weryfikacyjna to beda mieli w d...
Chcialbym sie mylic.
Według mnie problem mało istotny. To tak jak z fałszowaniem głosów na wyborach, nie ma sensu. Wystarczy zapis, że w przypadku wykrycia fałszowania/dopisywania aktywnych graczy w klubie dany klub otrzymuję surową karę. Poza tym, żeby fałszowanie ilości graczy miało jakikolwiek sens, to trzeba było by dopisać z 5-10 graczom turnieje (skoro założenie ma być takie, że +- 5 aktywnych graczy daje 1 głos na LL). A to już ogromne ryzyko wpadki i mały potencjalny zysk. Jak mówiłem, problem jest nieistotny.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Marys
Masakrator
Posty: 2089
Lokalizacja: Festung Breslau

Post autor: Marys »

Ale Ziemas ten pomysł też nie promuje rozwoju środowiska, promuje lokale robione po 2 w jeden weekend i kompletne olewanie całej reszty. Nie promuje wyjazdów i uczestnictwa w turniejach. Promuje lenistwo i podejście olewcze. A w tym ukladzie nie wyjdziemy z masterów na 75 osób i organizatorów dokładających do interesu biorąc 50 zl za nocleg bez papieru toaletowego w kiblu.
Jankiel pisze: Allstars w ch... Cały jeden reprezentant, który nie umie zmierzyć 12" od bsb, specjalista od rzucania kostkami i kręcenia o tym filmów, człowiek, który próbował się wcisnąć do repy grając każdą armią po kolei (ale wszystkimi obsysał), kolejny, który cały rok nie grał i ostatni, który zamiast ćwiczyć skilla, to podbudowuje ego politykowaniem na LL. Nie da się wygrać.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Marys pisze:Ale Ziemas ten pomysł też nie promuje rozwoju środowiska, promuje lokale robione po 2 w jeden weekend i kompletne olewanie całej reszty. Nie promuje wyjazdów i uczestnictwa w turniejach. Promuje lenistwo i podejście olewcze. A w tym ukladzie nie wyjdziemy z masterów na 75 osób i organizatorów dokładających do interesu biorąc 50 zl za nocleg bez papieru toaletowego w kiblu.

Marys, ale czy myslisz, ze przez glosy wazone wszystkim zacznie zalezec nagle na LL i nowi gracze przybeda?
Watpie w to raczej.

Moim zdaniem za bardzo liczysz, ze ta zmiana nagle rozwinie nie wiadomo jak srodowisko.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Na pewno jest lepsza, niż 2 głosy które można zrobić w przeciągu 3 weekendów i to całkowicie legalnie i z błogosławieństwem ligi...
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Marys
Masakrator
Posty: 2089
Lokalizacja: Festung Breslau

Post autor: Marys »

Ziemas, wiadomo, że nie będzie przyrostu 100% w sezon. Ale dajemy motywator tym mniejszym ośrodkom, żeby się rozwijać. Chcesz mieć wpływ na ligę masz od początku, bo jednoosobowy klub ma 1 głos. Ale nie możesz mieć takiego samego wpływu jak 40 osobowy klub. Więc jeśli chcesz mieć wpływ większy to rozwijaj się, mobilizuj kumpli do jeżdżenia. Mamy sporo graczy tylko lokalnych olewających mastery. Namówmy ich na spróbowanie czegoś więcej. Z tego mogą wyjść tylko plusy. Bo to co jest teraz, jest karykaturą i tak beznadziejnego ustroju.
Ostatnio zmieniony 5 lis 2013, o 15:01 przez Marys, łącznie zmieniany 1 raz.
Jankiel pisze: Allstars w ch... Cały jeden reprezentant, który nie umie zmierzyć 12" od bsb, specjalista od rzucania kostkami i kręcenia o tym filmów, człowiek, który próbował się wcisnąć do repy grając każdą armią po kolei (ale wszystkimi obsysał), kolejny, który cały rok nie grał i ostatni, który zamiast ćwiczyć skilla, to podbudowuje ego politykowaniem na LL. Nie da się wygrać.

Awatar użytkownika
Marys
Masakrator
Posty: 2089
Lokalizacja: Festung Breslau

Post autor: Marys »

Lohost jeśli gracze, którzy nie grają aktywnie na masterach chcą decydować o masterach, to chyba jest patologia a nie stan oczekiwany?
Jankiel pisze: Allstars w ch... Cały jeden reprezentant, który nie umie zmierzyć 12" od bsb, specjalista od rzucania kostkami i kręcenia o tym filmów, człowiek, który próbował się wcisnąć do repy grając każdą armią po kolei (ale wszystkimi obsysał), kolejny, który cały rok nie grał i ostatni, który zamiast ćwiczyć skilla, to podbudowuje ego politykowaniem na LL. Nie da się wygrać.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

To nie patologia, to demokracja.


Ok to patologia, ale już ją dobrze znamy. IMO moze zostać.
Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

lohost pisze:
Andrzej pisze:Na pewno jest lepsza, niż 2 głosy które można zrobić w przeciągu 3 weekendów i to całkowicie legalnie i z błogosławieństwem ligi...
wiec umowmy sie ze ja oddam swoj glos Tobie a Ty mi, bedzie przeciez lepiej.
Będzie lepiej, bo żeby mieć w ogóle co oddawać, trzeba będzie zmobilizować klubowiczów do jeżdżenia na turnieje. Chcesz się bawić w politykę, zabawy z oddawaniem głosów, wygrywaniem głosowań? Jeśli dzięki temu zwiększysz liczbę aktywnych graczy ze swojego regionu masz moje błogosławieństwo :)

A co do argumentu z masterem, to przecież jest to także kwestia do przedyskutowania. Jeśli dla wielu ludzi będzie to problem, to można zmienić formułe 3 lokale + 1 master na np. 4 lokale.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

ODPOWIEDZ