Kilka pytań początkującego v 2.0

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Re: Kilka pytań początkującego v 2.0

Post autor: Furion »

Pysiek pisze:Witam

:^o :^o :^o :^o :mrgreen: :^o :^o :^o :^o :^o
.....:wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
.....:wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

:^o - ghule
:mrgreen: - wampir
:wink: - hamerersi

po zakończonej turze walki chciałem zrobić sliding hamererami tak żeby 3 hamererów stykało się z wampirem, sędzia stwierdził że nie mogę bo zmieni się środek oddziału.
niech mnie ktoś oświeci w takim razie kiedy możemy zrobić sliding
Sędzia udzielił Tobie słusznej odpowiedzi podając niewłaściwą argumentację.
Środek oddziału można zmienić.
Nie można za to wyłączyć żadnego zaangażowanego już modelu w walkę.
Tym samym ten ghoul po lewej, co się styka z krasnalem musi pozostać w walce.
Dlatego też nie możesz (w tym konkretnym przypadku) po prostu zeslide'ować oddziału.

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

@furion
w prawdzie obrazek jest malo czytelny jednak jesli oba oddzialy maja takie same podstawki (a tak jest. w koncu to wampir + ghoule vs krasnoludy) to zwiekszenie liczby hammererow walczacych z wampirem zwiekszy liczbe walczacych jednostek nie wylaczajac nikogo z walki.
tym samym combat reform byl jak najbardziej na miejscu.
pytanie czemu tak nie zostalo dostawione w czasie szarzy ;)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Morsereg pisze:@furion
w prawdzie obrazek jest malo czytelny jednak jesli oba oddzialy maja takie same podstawki (a tak jest. w koncu to wampir + ghoule vs krasnoludy) to zwiekszenie liczby hammererow walczacych z wampirem zwiekszy liczbe walczacych jednostek nie wylaczajac nikogo z walki.
tym samym combat reform byl jak najbardziej na miejscu.
pytanie czemu tak nie zostalo dostawione w czasie szarzy ;)
Ja nie mówię, o rozszerzeniu frontu (co jest legalne) tylko o przesunięciu oddziału wyłączając ghoula po lewej (co w tym przypadku jest nielegalne.

Awatar użytkownika
Pysiek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176
Lokalizacja: GDAŃSK

Post autor: Pysiek »

a) wampir szarżował :) a nie hamerersi
b) poszerzyłem cały front i zabiłem pokrakę
c) nie chciałem nikogo wyjąć z kombata, dalej stykałem się z taką samą ilością jednostek i dalej było to x guli i y wampirów

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Pysiek pisze:a) wampir szarżował :) a nie hamerersi
b) poszerzyłem cały front i zabiłem pokrakę
c) nie chciałem nikogo wyjąć z kombata, dalej stykałem się z taką samą ilością jednostek i dalej było to x guli i y wampirów
odnośnie c) to nie istotne. Na potrzeby wyłączania modeli z walki, każdy ghoul jest unikatowy, i to ten właśnie model musi się stykać.

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morog »

czy MR chroni przed ranami z nieudanego rzucenia czaru?
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Nie, bo to nie jest efekt zaklęcia, mimo że to magiczny atak.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

jest w FAQ jakbyś szukał dowodu by posprzeczać się z przeciwnikiem :D
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

crazygandalf
Chuck Norris
Posty: 606

Post autor: crazygandalf »

Forum PKS zamknięte i nie wiedziałem gdzie to wrzucić.
Maksymalny koszt pojedynczego oddziału to 25% całej armii, wliczając w to koszt grupy
dowodzenia, magiczne przedmioty czy wykupione wzmocnienia.
Czy jak dobrze rozumiem, że ten zapis oznacza sam oddział bez bohaterów?
Sprzedaję ORKI, WoCh, HE, VC. Zapraszam!

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

no sam oddział.....pisze dokładnie i wyraźnie w końcu :)
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2658
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

przykładowo Firebelly ma Gold Sigil Sword, zionięcie wykonuje z In 10, czy ze swoją?

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

opis broni mówi, że ataki tą bronią są I=10 a nie, że postać ma I=10
zionięcie jest na własnej
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

według mnie to sigil sword wykonuje ataki z IN10 ale zioniecie i tak jest na bazowym IN.

ubiegłeś mnie :)
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

crazygandalf
Chuck Norris
Posty: 606

Post autor: crazygandalf »

crovaxus pisze:no sam oddział.....pisze dokładnie i wyraźnie w końcu :)
Tak jak w rulebooku, że unit to wszystkie modele razem z bohaterami. Stąd moje pytanie.
Czyli grając na 2000 punktów mogę wystawić oddział za 1500. Super. Ciekawe po co to ograniczenie jest. :D
Sprzedaję ORKI, WoCh, HE, VC. Zapraszam!

Awatar użytkownika
FAZIK
Oszukista
Posty: 861

Post autor: FAZIK »

crazygandalf pisze:
crovaxus pisze:no sam oddział.....pisze dokładnie i wyraźnie w końcu :)
Tak jak w rulebooku, że unit to wszystkie modele razem z bohaterami. Stąd moje pytanie.
Czyli grając na 2000 punktów mogę wystawić oddział za 1500. Super. Ciekawe po co to ograniczenie jest. :D
Na poziomie rozpiski max koszt oddziału ze wszystkim (command, fanatycy, magiczne bannery, broń, marki itd) = 25%. Bohaterowie są z innej puli.
25% z 2000 to 500 ;).
Ograniczenie rozsądne, bo ktoś mógłby wziąć np kloc Savage'y z bannerem Morka i główka za 1000 punkcików ;).
Life's a game with save and load features disabled.

crazygandalf
Chuck Norris
Posty: 606

Post autor: crazygandalf »

FAZIK pisze:Ograniczenie rozsądne, bo ktoś mógłby wziąć np kloc Savage'y z bannerem Morka i główka za 1000 punkcików
Chcesz mi powiedzieć, że przedmioty bohaterów wliczają się do 25% oddziału, ale sami bohaterowie już nie? No chyba nie bardzo. :D
A 1500 o którym mówię to klocek savadzy plus bohaterowie i lordowie łącznie za 1000. Wszystko w jednym "oddziale". :D
Sprzedaję ORKI, WoCh, HE, VC. Zapraszam!

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

geez.. na 2000 pkt możesz miec 500 pkt na lordow (koszt i ekwipunek), 500 pkt na herosow (tak samo) i możesz wystawic oddzial za max 500 pkt sumarycznie...a to czy bedziesz w nim trzymac wszystkich bohaterow to nikogo nie obchodzi w kwestii ograniczen...chodzi o sam klocek tych savage by z CMD, sztandarem i wyposazeniem nie moze byc drozszy niz te 25% armii czyli 500 pkt.
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

crazygandalf
Chuck Norris
Posty: 606

Post autor: crazygandalf »

Spokojnie crovaxus, zrozumiałem za pierwszym razem. Zastanawia mnie tylko sens takiego ograniczenia. I tak przecież nikt sensownie nie wystawi jednego tylko oddziału składającego się z dziesiątek modeli jako całej armii. Przeciwnik łatwo może go przekierowywać, blokować i ładować w tym czasie słoneczkami, strzelaniem, wszystkim co zasięgowe. Poza pewnie magią zadającą woundy, bo taki oddział na bank będzie miał duży MR.
To co Fazik napisał o 1000 punktowym oddziale wymaga wstawienia dwóch bohaterów (min 150 pkt) z przedmiotami (150). Stąd też moja uwaga co do przedmiotów. Nevermind.
Sprzedaję ORKI, WoCh, HE, VC. Zapraszam!

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Oj zdziwiłbyś się, pojęcie deathstara nie wzięło się znikąd. Savage orcs to jedno, ale masz jeszcze na przykład Ogry.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Post autor: sYsek »

jak działa czar Pavene of Slaanesh (cel musi zdać ld na 3 kościach albo dostaje wounda no asv) przeciwko Lizardmanom? ich zasada do zdawania ld na 3 kościach i odrzucaniu najwyższej ma tutaj jakieś zastosowanie?
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

ODPOWIEDZ