Puchar Smoka Wawelskiego, Master 16-17.11.13 Kraków-Zielonki

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Re: Puchar Smoka Wawelskiego, Master 16-17.11.13 Kraków-Ziel

Post autor: Laik »

Bardzo fajna praktyka z publikowaniem rozp, pozwala takie drobne błędy wychwycić przed a nie po turnieju.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

No i wiadomo kto ma dodatkowe punkty :D

Awatar użytkownika
Marys
Masakrator
Posty: 2089
Lokalizacja: Festung Breslau

Post autor: Marys »

Zgadzam się. jednak premie za wysłanie rozpisek w pierwszym terminie powinny być wyższe. Cenna wiedza na temat mety jest więcej warta niż 2 pkt.
Jankiel pisze: Allstars w ch... Cały jeden reprezentant, który nie umie zmierzyć 12" od bsb, specjalista od rzucania kostkami i kręcenia o tym filmów, człowiek, który próbował się wcisnąć do repy grając każdą armią po kolei (ale wszystkimi obsysał), kolejny, który cały rok nie grał i ostatni, który zamiast ćwiczyć skilla, to podbudowuje ego politykowaniem na LL. Nie da się wygrać.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Zwłaszcza na turnieju, gdzie łączna ilość DP z bitew wynosi nie 100, a 140. Sam myślę teraz, czy nie wysłać nowej rozpy, lub nawet nie zmienić armii za śmieszny koszt 2 DP.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

paulinka17
Kretozord
Posty: 1758

Post autor: paulinka17 »

Tez wlasnie sie zastanawialem czy ludzie nie zmienią do jutra rozpisek/armii za te 2 punkty. Śmiechowo jakby 20 osób zmieniło i zabawa zaczęła się od początku.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Muszę ogarnąć, czy dałoby radę pożyczyć od kogos demony ;)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

Bardzo słaba sytuacja się wytworzyła teraz, opublikowane rozpy i za cene 2 pts ludzie zaczna zmieniac rozpiski bez jaj. Imo jak ktoś nie dopisał lora czy miał błąd w rozpie (vide rince) to spoko. Ale zmienianie rozpy po przejrzeniu innych powinno być karane utratą ptk.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Bretonnian pisze:Bardzo słaba sytuacja się wytworzyła teraz, opublikowane rozpy i za cene 2 pts ludzie zaczna zmieniac rozpiski bez jaj. Imo jak ktoś nie dopisał lora czy miał błąd w rozpie (vide rince) to spoko. Ale zmienianie rozpy po przejrzeniu innych powinno być karane utratą ptk.
To gdzie jest granica? Wybór domeny kiedy znasz armie i wybór przedmiotu kiedy znasz armie czy dopiero jak zmieniasz oddział?

Caledor19
Oszukista
Posty: 841

Post autor: Caledor19 »

te rozpy powinny byc opublikowane WSZYSTKIE np na 3 dni przed turniejem bez mozliwosci zmiany albo w ogole niepublikowane i nie byloby problemu:P
Warhammer to nie jest sport

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

U mnie to akurat sporo zmienia, ale za te punkty postanowilem wymienic jedynie banner na tym samym oddziale, zeby nie robic problemu.

Chyba niepotrzebnie orgowie upublicznili rozpy. Ale trudno, teraz to sobie mozemy gadac...

Imho swiadoma zmiana rozpy, powinna teraz wiazac sie z utrata jakichs wiekszych punktow.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

Brak domeny (gdzie miales do wyboru Life/beast - Dębek lub na pierwszopoziomowym magu, jedynym w armii - Marcin Sabo) to trochę co innego niż zmienianie przedmiotów (np wrzucanie magic resistów za cene magicznych poziomów czy innych ptk), nie mowiąc już o zamianie armii. Feel the difference Lidder :wink:

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Rince pisze:Imho swiadoma zmiana rozpy, powinna teraz wiazac sie z utrata jakichs wiekszych punktow.
Bretonnian pisze:Bardzo słaba sytuacja się wytworzyła teraz, opublikowane rozpy i za cene 2 pts ludzie zaczna zmieniac rozpiski bez jaj. Imo jak ktoś nie dopisał lora czy miał błąd w rozpie (vide rince) to spoko. Ale zmienianie rozpy po przejrzeniu innych powinno być karane utratą ptk.
Jestem jak najbardziej za. Niestety, wymaga to interwencji orgów. Jeśli regulamin się nie zmieni, to ludzie zaczną wysyłać nowe rozpy.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Szaitis
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: Szaitis »

Zdecydowanie ilość pktów za rozpiskę powinna być większa, za te 2 pkty po prostu warto dokonać tej zmiany...

Sam się do jutra będę zastanawiał czy czegoś nie zmienić, bo widząc rozpy innych jestem w stanie usprawnić swoją, a 2 ptky to żadna kara.

Interweniujcie teraz podnosząc tą ilość pktów do 6-8 i nie będzie problemu, lepiej nie czekać i szybciej przyznać się do drobnej pomyłki niż zostawić to i liczyć, że rozejdzie się to po kościach

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

Szaitis +1
8 punktów to już jakaś bitwa w plecy a nie miscast na małym magii (2)
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Leoh
Wodzirej
Posty: 723
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Leoh »

Bretonnian pisze:Bardzo słaba sytuacja się wytworzyła teraz, opublikowane rozpy i za cene 2 pts ludzie zaczna zmieniac rozpiski bez jaj. Imo jak ktoś nie dopisał lora czy miał błąd w rozpie (vide rince) to spoko. Ale zmienianie rozpy po przejrzeniu innych powinno być karane utratą ptk.
No ale taki własnie byl cel, za 2 DP mozesz sie złożyć pod "co uważasz za stosowne".
Pytanie ile osób sie na to zdecyduje? jutro po 24 będziemy wiedzieć.
Też do zastanowienia się jest czy rozpy które za cene 2DP zostały zmeinione, powinny być upubliczniane ... zdecydowaliśmy ze tak.
Ukryta rozpe mozna kupić dopiero za 4DP.

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

LOL? Co za pomysł? #-o :x Nie dość że nie sprawdziliście rozp, to jeszcze wykminiliście zeby robić rozpę po upublicznieniu innych? Przemyślcie to jeszcze ale ogólnie słaba idea imo.

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Lol.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

Sam wysłałem nielegalną rozpiskę. Poprosiłem już orgów o pozwolenie zmiany z zostawieniem punktów. Miałem 6 pestek za dużo - wyrzuciłem łuki z fasta i łucznika dając za to muzyków na fasty. Sądzę, że to drobna zmiana i liczę właśnie na pozostawienie punktów.
Mam szczęście, że to zobaczyłem, dużo ludzi widziało tę rozpę i nikt nie zwrócił uwagi.
Edit: Sprawdzanie rozp pozwoliłoby uniknąć takiego błędu, pewnie w wielu rozpiskach są jeszcze 'bubelki'.
Albo taki przykład Klopsa... :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 11 lis 2013, o 17:09 przez Wojtuś, łącznie zmieniany 1 raz.
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

Jeśli taki był cel i wyceniliście te wiedzę na 2 DP, to ewidentne zrobiliście to zle.
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Szaitis
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: Szaitis »

Leoh pisze: Też do zastanowienia się jest czy rozpy które za cene 2DP zostały zmeinione, powinny być upubliczniane ... zdecydowaliśmy ze tak.
Ale upublicznienie rozpy która jest ułożona pod innych to żaden problem, za cenę 2 pktów warto.

Problem jest taki, że Wasz format jest nowy, to nie euro gdzie każdy mniej więcej wie jak wyglądają rozpy. Na małe pkty mniej rzeczy się mieści, więc trzeba dokonywać wyboru, jak wiesz co mają inni wybór jest prostszy.

Jeżeli ten punkt w regulaminie się nie zmieni, to ja zmienię rozpę (mimo, że to etycznie słabe) - bo tak naprawdę sami do tego zachęcacie.

ODPOWIEDZ