Puchar Smoka Wawelskiego, Master 16-17.11.13 Kraków-Zielonki

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Leoh
Wodzirej
Posty: 723
Lokalizacja: Legion Kraków

Re: Puchar Smoka Wawelskiego, Master 16-17.11.13 Kraków-Ziel

Post autor: Leoh »

No nic, skoro pojawiają się tylko głosy negatywne i jest mocny opór to niewątpliwie nie jest to dobry znak.
Jak wrócą chłopaki Sevi/Dydu to podejmą decyzje w tej sprawie.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Bretonnian pisze:Brak domeny (gdzie miales do wyboru Life/beast - Dębek lub na pierwszopoziomowym magu, jedynym w armii - Marcin Sabo) to trochę co innego niż zmienianie przedmiotów (np wrzucanie magic resistów za cene magicznych poziomów czy innych ptk), nie mowiąc już o zamianie armii. Feel the difference Lidder :wink:
Zgodzimy się jednak, że i to i to jest zmianą rozpiski? Nie musisz mi tłumaczyć różnic pomiędzy przedmiotami, tyle jeszcze ogarniam ;) Chodzi tu tylko i wyłącznie o profesjonalne podejście. Jeśli szanujesz graczy jako sportowców to oczekujesz od nich tego samego. Nie mówię tu o byciu rozpiskowym nazistą, ale o przestrzeganiu pewnych zasad. Wystarczy 3 razy sprawdzić rozpiskę i wysłać. Oczywiście zmiany są dopuszczalne z równych powodów, ale jakiekolwiek powinny skutkować zabraniem punktów. Jest to moje podejście, które stosowałem między innymi na Silesianie. Organizatorzy są różni i mogą sobie robić co chcą bo to oni potem za to odpowiadają. :P

Uważam, że ujawnianie rozpisek to bardzo dobry pomysł. Bo to gracze są najlepszymi sprawdzającymi :) Dobrze, że chłopaki to zrobili bo jest z tego spore doświadczenie na przyszłość. Można na ten przykład ujawniać rozpiski, ale 1 fala jest wysoko punktowana.

Awatar użytkownika
Marys
Masakrator
Posty: 2089
Lokalizacja: Festung Breslau

Post autor: Marys »

Dokładnie tak jak pisze Lidder. Jeśli zmiana rozpiski będzie owocowała utratą 10 pkt, to już poważna decyzja jest. Uważam również, że organizator powinien sprawdzać rozpiski. Przecież to jeden z powodów dla, których wysyłamy je wcześniej.
Jankiel pisze: Allstars w ch... Cały jeden reprezentant, który nie umie zmierzyć 12" od bsb, specjalista od rzucania kostkami i kręcenia o tym filmów, człowiek, który próbował się wcisnąć do repy grając każdą armią po kolei (ale wszystkimi obsysał), kolejny, który cały rok nie grał i ostatni, który zamiast ćwiczyć skilla, to podbudowuje ego politykowaniem na LL. Nie da się wygrać.

Awatar użytkownika
Leoh
Wodzirej
Posty: 723
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Leoh »

@Lidder
Duzo tych rozpisek miało nie uzupełnione lory magii.
Poprosiliśmy graczy o text summary(w celu łatwiejszej publikacji) i wydaje się ze generowanie tego formatu może być w jakiś sposób zbugowane(w jakimś AB lub plikach). U siebie np. nie jestem w stanie wygenerowac Necrosa bez lora. Ktoś w jakiś sposób to jednak zrobił ...
IMO ciężko karać bez pełnej jasności z czego wynikał błąd.

Klops
Falubaz
Posty: 1062

Post autor: Klops »

sory panowie za mojego faila ale u mnie na wsi okazało się że nie mam neta więc wczoraj koło 22, tworząc rozpiskę tak jakoś nie zwruciłem uwagi że mi brakuje tych 100 punktów (armybuilder nie ma opcji masz jeszcze do wykorzystania 100 punkcików) a wszystko co miało być to już było w rozpisce.

Anyway żeby nie robić zamieszania to jestem gotów grać bez tych 100 brakujących punkcików.
Ku chwale SS ;p

Awatar użytkownika
Leoh
Wodzirej
Posty: 723
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Leoh »

Marys pisze:Dokładnie tak jak pisze Lidder. Jeśli zmiana rozpiski będzie owocowała utratą 10 pkt, to już poważna decyzja jest. Uważam również, że organizator powinien sprawdzać rozpiski. Przecież to jeden z powodów dla, których wysyłamy je wcześniej.
Nikt na 10 DP nie pójdzie(no chyba ze własnie o to chodzi).
Maryś popatrz na Klopsa. Klops jest gotów grać 7 bitew bez 100 pkt tylko po to aby nie stracić 2DP.
Reality check panowie :)

Edit:
lucky guess: 'Rince przez błąd w rozpisce i stratę 2DP własnie spadł z pudła'

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Jak możesz porównywać podejście Klopsa do rzeczywistości? :D

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Moim zdaniem nie będzie można zmienić żadnych wysłanych już rozpisek bo to jest jakiś absurdalnie głupi pomysł. Dajcie chwile na męskie rozmowy... Suchy i reszta ma 100% racji...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

A mnie sie podejscie podoba. Gra sie zaczyna przed gra.
Wysylasz rozpe a koszrem 2dp masz rerolla i pozniej nastepnego. Gracz musi sie zastanowic co zrobic.

Co do legalnosci rozpisek to jest to w kwestii geacza nie orga aby sprawdzal. Jak ktos jest nieogarniety na tyle aby wpisac lory, zrobic zre rozpiske na kilka ograniczen albo nielegalna z zasadami to jego problem, popelnil blad, mniej punktow. Jak w trakcie bitwy popelnia sie bledy to rowniez traci sie punkty.
\/\

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Hej, ponawiam pytanko o to czy ktoś może się wybiera do Krakowa z Wawy w piątek popołudniu?
Obrazek

Awatar użytkownika
Leoh
Wodzirej
Posty: 723
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Leoh »

Technicznie rzecz biorąc można się trzymać wordingu regulaminu (nie oddaje on intencji ale jest jaki jest).
I każdy kto już wysłał rozpiskę to już taką będzie grał.
A Ci co jeszcze jej nie wysłali mogą ją wysłać kosztem tylko 2DP straty, lub jeszcze później kosztem 4DP.

IMO jest to znacznie słabsze ( :) ) ale jest to opcja pod rozwagę.

EDIT: reakcja PiotraB tylko mnie utwierdza w przekonaniu że idzie ku gorszemu :)

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

:mrgreen: dont sters! Po prostu przegłosujcie zmianę zgodnie z wolą ludu :) Zresztą już z każdym z Was gadałem :mrgreen:
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Leoh
Wodzirej
Posty: 723
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Leoh »

Mnożą się tylko dodatkowe problemy bo jak rozwiązać kwestie Rince'a ?

Zmieni rozpiskę pod innych(top) za 2DP, a innym zabierze się taka możliwość - trochę słabo.
Zabroni mu się zmieniać rozpę a tylko wsadzić broń zamiast OTS - to kmina mu się rozpadnie.
Dostanie więcej punktów karnych to się obrazi i w ogóle zrezygnuje z turnieju.

___
Sevi pragnie przekazać że będzie dostępny dopiero jutro z uwagi na awarie internetu i nie będzie do tego czasu w stanie odpowiadać na PMki ani przeczytać tego wątku.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Rince się zwyczajnie pomylił . Dajcie mu poprawić rozpę i nie szukajcie problemów tam gdzie ich nie ma... :D
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

paulinka17
Kretozord
Posty: 1758

Post autor: paulinka17 »

A ja uwazam, ze ta zmiana za 2pkt jest spoko. I tak nie wysajdujesz sie za bardzo na turnieju na kilkadziesiąt osób z prawie całą czołówką. Rozklad armii znany byl tez na innych masterach i zmiany w rozpiskach były możliwe.

Nie zgadzam sie z rincem szaitisem i reszta.

Mam pewnie za mało wyobraźni battlowej, ale:
- zgadniecie nawet 3 z 6 paringów jest dość trudne (zakladam, ze pierwsza bitwa jest losowa i odsiewa czesc osob). nie chce mi się tego liczyć ale zakladajac, ze od drugiej bitwy grasz w gornej polowie stawki to wciaz kilkadziesiat potencjalnych rozpisek i trzeba sie wysajdowac pod 20? 30?, zeby miec realny zwrot z tych 2pkt.
- zabawa polega na tym, ze zasady są równe dla wszystkich i nikt nie wie kto majstruje przy rozpisce, czyli sajduje się do de facto nieznanych rozp

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Trochę słabo to wychodzi, bo nagle ci którzy wysłali rozpy do wczoraj, są w lepszej sytuacji niż ci, którzy ich nie wysłali...
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Paulinka +1

Regulamin był znany od dawna, część osób mogła to również wziąć pod uwagę.
Sam Rince jeszcze nie dawno walczył jak lew o 1 punkt z oceny malowania przed którymś masterem, jak widać każdy punkt jest cenny...

@Andrzej
nie, wszyscy są w tej samej - każdy może zmienić, każdy może dosłać - traci się na tym 2 punkty, jeżeli nic się nie zmienia i wysłało to zyskuje się 2 punkty...
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

paulinka17
Kretozord
Posty: 1758

Post autor: paulinka17 »

Andrzej pisze:Trochę słabo to wychodzi, bo nagle ci którzy wysłali rozpy do wczoraj, są w lepszej sytuacji niż ci, którzy ich nie wysłali...
Rozwiń myśl, proszę.

@laik
Ja wczoraj poważnie myślałem czy się nie wstrzymać z wysłaniem rozpy bo nie mam grama magicznej kosy w armii. Stwierdziłem, znając regulamin, że wyślę bo to nic nie kosztuje i najwyżej zmenię.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Dokładnie - zasady może są innowacyjne ale były znane już od dawna.

Nie po raz pierwszy mamy płacz na forum o drobnicę, kiedy tak naprawdę wszystko się rozstrzygnie w boju...
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Odnosiłem się do tej wypowiedzi:
Leoh pisze:Technicznie rzecz biorąc można się trzymać wordingu regulaminu (nie oddaje on intencji ale jest jaki jest).
I każdy kto już wysłał rozpiskę to już taką będzie grał.
A Ci co jeszcze jej nie wysłali mogą ją wysłać kosztem tylko 2DP straty, lub jeszcze później kosztem 4DP.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

ODPOWIEDZ