Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1534
Lokalizacja: Komorów

Re: Szybkie pytania

Post autor: Celedor »

Nie znam kompletnie nowej palety GW, dlatego mam pytanie. Czy wie ktoś z Was jak obecnie nazywa się kolor, który kiedyś był zdaje się Vomit Brown? Chodzi mi o brąz jaśniejszy niż Bestial Brown na futro do Skavenów washowane Devlan Mud'em.
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

GW twierdzi że odpowiednikiem "Vomit Browna" jest "Tau Light Ochre", w jakim stopniu te odcienie się pokrywają? To już musi się wypowiedzieć ktoś kto ma obydwa lub musisz zaryzykować. Pewne jest że "Tau Light Ochre" spelnia twój warunek:
Celedor pisze:Chodzi mi o brąz jaśniejszy niż Bestial Brown na futro do Skavenów washowane Devlan Mud'em.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1534
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Dziękuję, w takim wypadku jeszcze jedno pytanko: odpowiednikiem Dwarf Bronze będzie kolor: Screaming bell?
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Hashut copper

Ze strony GW można pobrać "Conversion Chart" niestety odpowiedniki w nim podane czasami nie są identyczne (choć najczęściej najbliższe odcieniem) starym farbą
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3672
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Gdzie w Wawie można kupić Army Paintera?
Szukam sprayu kościanego.

Z góry dziękuję.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
daszkowy10
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 148
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: daszkowy10 »

Wiatm.

Czy wspomoże ktoś w dobraniu nazw farb potrzebnych do pomalowania armii imperium na Altdorf?
Niestety stare nazewnictwo farb Citadel odeszło do lamusa, a na nowych nie bardzo się znam.
Polecacie ogólnie farby Citadel czy Valejo? Znalazłem fajny Starter Valejo z 10 farbami i pędzlem.

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2289
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Dla tych co nie ogarniają nowej palety farb GW bezpośredni link do conversion charta:

http://www.games-workshop.com/MEDIA_Cus ... sion_Chart

:wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
daszkowy10
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 148
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: daszkowy10 »

Podziękował! Na pewno się przyda :]

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2008
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Wie ktoś może, gdzie w Warszawie można skorzystać z kompresora?

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 922

Post autor: Kopyt »

My na Śląsku, mamy taki luksus ze prawie na każdej stacji benzynowej posiadamy owe cacko,ale widzę stolica rządzi się innymi prawami. :pp
Obrazek

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2008
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Tak, na stacji benzynowej siądę sobie z aerografem :P

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 922

Post autor: Kopyt »

:) no a czemu nie jeśli przejściówkę masz ;) Ja z kompem tak robiłem tyle ze na stacji kierownik to znajomy jak i obsługa ;).

TADO Wypożyczalnia - Warszawa
ul. Płochocińska 35
03-004 Warszawa
tel/fax. (022) 811-01-03
tel. 0-600-441-446

lub poszukaj w jakichś budowlanych wypożyczalniach czasami za grosze można pożyczyć starszy model na 1-2 dni.
Obrazek

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2008
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Może to i nie jest zły pomysł... :P

Awatar użytkownika
Mysza_on
Mudżahedin
Posty: 336
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mysza_on »

Słuchajcie moi drodzy mój 3 letni syn dorwał farbkę GW i wylał ją na drewniana podłogę oraz dywan. Z podłogi zeszło a czego mam użyć do dywanu ?

P.s
Mój regiment 20 szkieletowych łuczników nie przeżył starcia z Chaosowym Olbrzymem zwanym Lucjan "Lucyfer". #-o
Stats 8ed :
Tomb Kings 6 K:
05/01/03
Ogres Kingdoms:
Plemię "Ironskin". My lubić małe zakute brody z gór. My niewolnicy oni nam blachę i duże BUUuuuM.
Infinity: Obrazek

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 922

Post autor: Kopyt »

Ja farbkę zmyłem Vanish i potem ciepła woda z mydłem. Hehe to ino nie moja pociacha uwielbia maltretowanie miniaturek ;)
Obrazek

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

akryle ciężko schodzą z ubrań a dywan ma w ogóle ciekawą fakturę więc dobrze tam farba się wchłania

mimo prób z różnymi środkami to nie bardzo udało się do końca wytrzeć u mnie wpadkę z rozlanym czerwonym, widać cień nadal
jak czymś usuniesz na amen nie niszcząc dywanu to daj znać
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Mysza_on
Mudżahedin
Posty: 336
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mysza_on »

Vanish i ciepła woda z mydłem dała radę .... znaczy się jest cień ( lekki ślad). Jak uda się całkowicie zniwelować to dam znać.
Stats 8ed :
Tomb Kings 6 K:
05/01/03
Ogres Kingdoms:
Plemię "Ironskin". My lubić małe zakute brody z gór. My niewolnicy oni nam blachę i duże BUUuuuM.
Infinity: Obrazek

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

Jaką wydajność ma farba citadel texture? Stosował ktoś ten specyfik?
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

spiewając za Arką Noego: dobre dobre bardzo dobre :D

a poważnie, super produkt, wydajny
powiedzmy, że z 2 tubek udało mi się położyć materiał na ok:
ok 60 Necronów piechoty (25mm okrągłe)
3 Rogale Necronskie, owalne podstawki + Blood Crushersi (okrągłe 60tki)
50 Bloodlettersów Khorna (25mm okrągłe)
70 Dark Elfów (20mm kwadraty + kilka innych, Kusze, Gwardia, Shade, Bolce, Hydra, Dark Ridersi)

Nakładałem zwykłą wykałaczką na płasko i rozprowadzałem po podstawce, brałem brązowy ciemny. Dla pewności część podstawek najpierw malowałem Rhinox Hide (ten sam ciemny brąz, tylko w farbie) by nie mieć prześwitów, chociaż Texture sam z sibie ma farbę i pokrywa czarną podstawkę dobrze.

Pytanie jak grubą warstwę chcesz mieć. Dobrze wygląda nawet na cienkiej i dalej drybrush. Mogę później wrzucić kilka fotek tych podstawek. Z pewnością można uznać to za wersję eko-podstawek, ale efekt jest ok i na stole wygląda schludnie.
Wolę to niż wikol i piasek + spray.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

Będę niezmiernie wdzięczny za fotki z tą farbą na podstawkach.
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

ODPOWIEDZ