ETC 2014

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Never
Chuck Norris
Posty: 549

Re: ETC 2014

Post autor: Never »

wymieniłeś Khuman cechy, które zawsze trawiły AR. Ten draft fajnie, że uwalnia ilościowe wybory jednostek. Kolesi za bardzo poniosła fantazja z Wood Elfami i Bestiami, już samo +300 pkt w bestiach jest dobre + zwiększone limity jednostek i np możliwość wystawienia 9 rydwanów, ale tańsze monstra do tego?

Można mniej więcej coś takiego złożyć: 9 rydwanów, 2 doombulle, 3 gorgony, oddział 6 minotaurów i klocek ungorów z magiem 2 poziomu z dispel scrollem w środku.

ETC nigdy mi się nie podobało i widzę, że słusznie.
Potem pojawił się Tauruk, no ten to rzeczywiście ma to co trzeba, gaz w nogach, postawę, może przywalić i odparować cios, umie zasuwać jak dziki! Gdyby nie ta jego francowata pięta!

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Gorgony sa w rare

Misie - bestiami i WE nie grał NIKT praktycznie na "starym ETC" - to co mieli robic jeżeli chca wyrównać wszystkie armie? ano boostowac dalej i to zrobili.
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5090
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

-Qc- pisze:Gorgony sa w rare

Misie - bestiami i WE nie grał NIKT praktycznie na "starym ETC" - to co mieli robic jeżeli chca wyrównać wszystkie armie? ano boostowac dalej i to zrobili.
Ale nie tworzyć z armii słabych kozacko dobrych. Ilość monsterów chariotów jakie spotkasz teraz jest zatrwarzająca. Skoro dali im dodatkowe zasady to znaczy, że wyrównali ich poziom do reszty armi... I dodatkowo zostawili +300 pkt. Niie myślą panowie. A jak myślą, to nie składają możliwych rozp jakie można zrobić na ten format.

Kumek +1
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

JarekK pisze:
-Qc- pisze:Gorgony sa w rare

Misie - bestiami i WE nie grał NIKT praktycznie na "starym ETC" - to co mieli robic jeżeli chca wyrównać wszystkie armie? ano boostowac dalej i to zrobili.
Ale nie tworzyć z armii słabych kozacko dobrych. Ilość monsterów chariotów jakie spotkasz teraz jest zatrwarzająca. Skoro dali im dodatkowe zasady to znaczy, że wyrównali ich poziom do reszty armi... I dodatkowo zostawili +300 pkt. Niie myślą panowie. A jak myślą, to nie składają możliwych rozp jakie można zrobić na ten format.

Kumek +1
Bestie są IMO teraz słabsze niż rok temu. Te rarowe potworki w niższej cenie nie wyrównują utraty kostki.
Rydwany też są dobre tylko na niektóre armie.

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Poza tym to Draft 1, a nie final. Jak bestie jakimś cudem będą gniotły system to pewnie dokręcą śrubkę, tak samo z WE.
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Grałem 2 bitewki w ten weekend i wstawiłem sobie 2 cygory do rozpy kosztem 2 małych szamanów i czegoś tam. Oczywiście sproxowane, bo prawie nikt nie ma tych modeli, więc zanim zaleją świat to trochę czasu minie..
Jedną bitewkę przegrałem, jedną wygrałem, a 2 cygory ubiły łącznie 1 skinka od salamandry.
Dodatkowo jeden sam się zabił z misfajerów #-o
Mimo wszystko myślę, że są naprawdę fajne, bo samą obecnością wymuszają zachowawczą grę niektórymi modelami u przeciwnika, ale do przegiętości im daleko.
Tak samo jak daleko do przegiętości gorgonom i gigantom. Ale przy takim koszcie punktowym można to wszystko wystawiać w grywalnych, turniejowych rozpach. I to jest najbardziej zajebiste. Sporo nowych opcji i różnorodność w rozpiskach.
Przykładowo za 2 takie monstery wchodzi 30 bestigorów. Wybór prawdopodobnie lepszy, ale deczko nudny.
Sam jeszcze będę testował jakieś potworki, ale wątpię żeby niszczyły system.

Co do rydwanów, to skoro obecnie prawie nikt ich nie wystawia, to wystawienie 9-ciu nie wydaje mi się powergamerskim wyborem.. Co one niby miałyby rozjeżdżać? Już pomijam kwestię tego, że połowa by pewnie spanikowała, zanim by gdziekolwiek dojechała.
No i kto ma 9 rydwanów poza AS-em? ;)
Obawa przed tym że ktoś złamie system rozpą na 2 doombullach, 4 monsterach bez sejwa i 9 marnych rydwanach (bez magii) jest doprawdy zabawna :D
Kilka innych armii może złożyć coś podobnego i praktycznie NIKT tego nie wystawia.

Zresztą marudzenie na przegięte bestie jest bez sensu, bo po komentarzach kapitanów jakie są na TWF już widać, że to niestety nie przejdzie, zbyt dużo jest głosów sprzeciwu, a szkoda. Ten bonus z tańszymi monsterami pewnie skasują lub osłabią i cała armia zostanie osłabiona względem ubiegłorocznego draftu (wiele osób zresztą i tak wyżej ceni zeszłoroczne +1PD wiecej niż tańsze potworki).

Awatar użytkownika
Crusader
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3109

Post autor: Crusader »

Bez magii beastmany i tak przegrywają combaty :) Szkoda jeśli to usuną, bo fajnie to zwiększało różnorodność.
Mam 7 rydwanów :)
Cóż ludzie zazdroszczą to nie będzie.
pozdro

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

nie mówię że Bestie są przegięte, przez te bonusy, ale zmienianie kosztów AB jest troszkę nie fer wobec innych armii, tak jak dawanie bonusów WE przed nowym AB, to może bretoni dajmy nowych rycerzy albo dajmy qestą KB bo takie są plotki, no dajcie sobie spokój

uważam że gdyż by oiro było na 2600 pkt. takie armie jak Boch czy WE miały by bonus w wysokości +100 bo tyle by im wystarczało do nadrobienia tego czego nie mają, albo danie im te dość według mnie kontrowersyjne bonusy jak ingerowanie w AB

Kołat lizaki nie są dobrym paringiem dla BoChu, to tak jak grałem z Marysiem który maił 2 iron blastery i inne tam ciekawostki, przegrałem 14/6 i mówię że dane bonusy to mało chcę więcej, nie patrzę na paring, patrzę na daną rozpiskę i kminię, że z Marysiem jak bym wyciągnął 12/8 dla niego, bym był zadowolony w zupełności a 10/10 to jak maska na ChD

armia VS rozp VS rozp VS armia

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Khuman pisze:nie mówię że Bestie są przegięte, przez te bonusy, ale zmienianie kosztów AB jest troszkę nie fer wobec innych armii, tak jak dawanie bonusów WE przed nowym AB, to może bretoni dajmy nowych rycerzy albo dajmy qestą KB bo takie są plotki, no dajcie sobie spokój

uważam że gdyż by oiro było na 2600 pkt. takie armie jak Boch czy WE miały by bonus w wysokości +100 bo tyle by im wystarczało do nadrobienia tego czego nie mają, albo danie im te dość według mnie kontrowersyjne bonusy jak ingerowanie w AB

Kołat lizaki nie są dobrym paringiem dla BoChu, to tak jak grałem z Marysiem który maił 2 iron blastery i inne tam ciekawostki, przegrałem 14/6 i mówię że dane bonusy to mało chcę więcej, nie patrzę na paring, patrzę na daną rozpiskę i kminię, że z Marysiem jak bym wyciągnął 12/8 dla niego, bym był zadowolony w zupełności a 10/10 to jak maska na ChD

armia VS rozp VS rozp VS armia

Nic z tego nie zrozumiałem. Mniej zdań złożonych ;)
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

ta

Awatar użytkownika
Crusader
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3109

Post autor: Crusader »

Wiem, że są dwa obozy w tej materii. Ja akurat jest jak najbardziej za zmianami kosztów punktowych, szczególnie na tak małą skalę. Z gigantem przesadzili moim zdaniem powinien być za 150pkt. GW kiepko wycenia niektóre swoje jednostki i szkoda, że nie jest to płynnie zmieniane jak w grach komputerowych (np. w SC2 marauder terran miał najpierw granat ogłuszający z bazy za free, potem dali to jako dodatkowy upgrade kosztujący 100/100, a potem zmienili cenę na 50/50). Nie wierzę, że od razu można dobrze napisać booka i jestem zwolennikiem płynnych zmian. Chętnie zobaczyłbym zmianę ceny Fleetmastera na jakieś nie więcej niż 90 pkt albo high beastmastera na 200 pkt.
Wręcz nie bardzo rozumiem dlaczego niektórzy nie lubią zmian cen punktowych. Rozumiem tylko argument z zamieszaniem, czy coś jeszcze?
pozdro

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Zmianom zasad jednostek jestem raczej przeciwny - już i tak zasady GW są bardzo skomplikowane.

Koszty punktowe - szczerze mówiąc, gdyby ktoś bardzo kumaty usiadł nad ABkami i dokonał wyceny jednostek/itemów (choćby tych odstających w jedną lub w drugą stronę) - byłaby to na pewno dużo ciekawsza gra. Z przyjemnością w VCtach wystawiłbym np blood knightów, coacha czy varghulfy i jestem pewien, że jest jakaś cena, przy której jednostki te byłyby grywalne. Natomiast opcja "all monsters -100" jest cokolwiek zbyt prostolinijna i zniechęca imo do całej idei.

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

imo klucz do idealnego balansu.
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

no ale co rok jest to takie prostackie i kumoterskie i jakoś co rok grane jest to dalej :)... So what is talking about? 8)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

PiotrB pisze:prostackie i kumoterskie
Stary, what the fuck...
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Twój poprzedni avatar był gustowniejszy :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Necromanter
Falubaz
Posty: 1002
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Necromanter »

To jest tak jak nie ma chmurki od przycisku wyślij z napisem:
"Najpierw pomyśl, potem kliknij."
PiotrB pisze:Oczami wyobraźni widzę te tłumy i uśmiechniętego Sola podającego kiełbaskę ...eh ...bezcenne :)

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Dopiero teraz zauważyłem Twój podpis Garfieldku ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ja tylko podsumowałem co było wcześniej napisane :) Nic więcej - oczywiście trzeba umieć czytać ze zrozumieniem :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

Crusader pisze:Wiem, że są dwa obozy w tej materii. Ja akurat jest jak najbardziej za zmianami kosztów punktowych, szczególnie na tak małą skalę. Z gigantem przesadzili moim zdaniem powinien być za 150pkt. GW kiepko wycenia niektóre swoje jednostki i szkoda, że nie jest to płynnie zmieniane jak w grach komputerowych (np. w SC2 marauder terran miał najpierw granat ogłuszający z bazy za free, potem dali to jako dodatkowy upgrade kosztujący 100/100, a potem zmienili cenę na 50/50). Nie wierzę, że od razu można dobrze napisać booka i jestem zwolennikiem płynnych zmian. Chętnie zobaczyłbym zmianę ceny Fleetmastera na jakieś nie więcej niż 90 pkt albo high beastmastera na 200 pkt.
Wręcz nie bardzo rozumiem dlaczego niektórzy nie lubią zmian cen punktowych. Rozumiem tylko argument z zamieszaniem, czy coś jeszcze?
pozdro
Crus popatrz na DoCh locusy które kiedyś były wbudowane w heralda kosztują teraz 1/2 albo 2/3 heralda, to jest czysty absurd

a patrząc teraz na locusy w AB do 40K demonów to wcześniej ich nie było, a teraz można je kupić jak frytki w macku, nie wspominając że AB WFB różnie od 40K, gorzej wyważonymi kosztami co strasznie psuje jakikolwiek balans

nie mówiąc o cenie blood thronu 160 a cannona 135, czy nawet do tronu dla Skulltakera 120, wszystkie mają te same statystyki jeśli chodzi o profil staców, jedno strzela i kosztuje za mało delikatnie mówiąc, a jeden tron drugiemu nie równy, bo Skulltaker jest abonentem kuźni Khorne od miliarda lat i ma po taniości(?)... no coś tu jest nie tak

obniżmy pkt. Cygorom, ogłośmy wyprzedaż kuźni Khorna, wszystkie trony za 120!

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

No tak, ale DoCh wciąż jest turbomocny, a BoCh raczej słaby.
Release the Przemcio!

ODPOWIEDZ