Ligowy Śmietnik

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16595
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ligowy Śmietnik

Post autor: Ziemko »

Jankiel uderzyl w samo sedno.

Propozycje, ktore pojawily sie do przeglosowania odnosnie zmian w regulaminie wygladaja tak:

Propozycja B - dowalmy Gamblersom, ale giga ilosc warszawskich klubow z 5 czlonkami na krzyz na jednej miejscowce i bazie terenowej to nie ruszy, wiec bedziemy mieli wiecej glosow na LL od nich.

Propozycja D - propozycja Gamblersow - przeliczone zapewne 345425 razy ile jest srednio ludzi na turniejach we Wroclawiu, Wawie i potencjalnie w Poznaniu, aby mogli nawalic wiecej glosow od Wawy.

Jedynie propozycja Dyda wyglada na niespaczona przez obecne sily polityczne - no ale na nia glosow nie ma.
Przykre jest, ze polityka obecnie tak cisnie LL, ze chyba kilka osob zapomnialo, ze to jest hobby-relaks-przyjemnosc-odpoczynek, a nie walka w parlamencie.

Zastanawialismy sie na naszym forum na ktora opcje zaglosowac i wolimy nie glosowac na zadna, aby nie babrac sie w tym szicie.

Teraz czekam tylko jak ktorys z wielkich warszawskich bojownikow forumowych (no przeciez nie realowaych) zacznie do mnie uderzac o "trolling" i "bezpodstawne ataki".

Awatar użytkownika
goboss
Masakrator
Posty: 2243
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: goboss »

Ziemko pisze:Teraz czekam tylko jak ktorys z wielkich warszawskich bojownikow forumowych (no przeciez nie realowaych) zacznie do mnie uderzac o "trolling" i "bezpodstawne ataki".
najgorszy trollu, czemu tylko warszawiaków wymieniasz? ;) przeciez chodzi o miasta na W.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

@ Riplej, Golonka

Darujcie sobie takie posty nic nie wnoszące do tematu.

@ Ziemko

Tylko trolling.

@ Jankiel
Jankiel pisze:Bazyliszka jako robionego przez Stowarzyszenie Bazyliszek. Nie było wtedy problemu. DMP też żeście zgłosili jako Stowarzyszenie Bazyliszek - jest taki klub? Nie. I nikomu to jakoś nie przeszkadzało.
Bo nie powinno. Występujemy jako Stowarzyszenie Bazyliszek, żeby łatwiej uzyskać wsparcie gminy i sponsoring. Co roku inny klub przejmuje jednak pałeczkę w organizacji i dostaje należne miejsce na LL.
Jankiel pisze:Nie przeszkadza mu też sztuczne generowanie głosów przez Stowarzyszenie Bazyliszek, które tylko formalnie nie jest klubem.
Jeśli Tobie to przeszkadza to dlaczego nie poruszyłeś tej kwestii przed postawionym głosowaniem? Nie wiem, skoro tak Cię to trapi, to może złóż wniosek o głosowanie nad zmianą regulaminu, może taka zostanie przegłosowana i Warszawa będzie musiała sobie poszukać nowych miejscówek.
Jankiel pisze:JA nie było tu żadnej dziury w regulaminie.
Właśnie były.
Obrazek

Awatar użytkownika
RIPlay
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: RIPlay »

@ Fish: Może Paweł i Ziemko mają rację ?

W moim poście nie chodziło o to, żeby wnieść coś do tej pseudo politycznej dyskusji. Raczej o to, aby poprzez wyśmianie, pokazać jej bezsensowność.
Dębek pisze:Polska to jednak dziki kraj, więc jak tylko zbierzesz odpowiednie poparcie dla swojego pomysłu, możesz odrzucić reguły wykładni i interpretować każdy wyjątek rozszerzająco, per analogiam, a nawet, tak bo kurwa tak. :wink:
Obrazek

Robaczek
Wałkarz
Posty: 82
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Robaczek »

Co się z kumplami przymierzamy do wizyty na "poważnych" turniejach wystarczy tu popatrzeć i się odechciewa. Nie wystawiacie dobrej laurki całemu środowisku bitewniaków Panowie. Liga Ogólnopolska niby fajna sprawa, ale pchać się w coś takiego..

Nie jestem też w stanie zrozumieć jak osoby typu Furiona czy Ziemka mogę pełnić w środowisku jakiekolwiek funkcje, nazwijmy, publiczne.

Awatar użytkownika
RIPlay
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: RIPlay »

@ Robaczek:

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że na turniejach chłopaki razem piwko piją, śmieją się i bawią. Tylko na forum coś im odbija.

Na mastery zapraszamy bo to fajna sprawa :)

P.S. Nie próbuj tego zrozumieć. Ja przestałem już dawno temu. Czasem mi nerwy puszczą i coś skrobnę, aby wyładować irytację, ale to się rzadko zdarza.
Dębek pisze:Polska to jednak dziki kraj, więc jak tylko zbierzesz odpowiednie poparcie dla swojego pomysłu, możesz odrzucić reguły wykładni i interpretować każdy wyjątek rozszerzająco, per analogiam, a nawet, tak bo kurwa tak. :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16595
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Robaczek pisze:
Nie jestem też w stanie zrozumieć jak osoby typu Furiona czy Ziemka mogę pełnić w środowisku jakiekolwiek funkcje, nazwijmy, publiczne.
Nie znasz mnie, a oceniasz. Nie masz zielonego, bladego pojecia ile zrobilem dla mojego klubu czy polskiego wfb przez juz 12 lat mojego grania. Najlatwiej widziec ta ciemna strone i oceniac kogos nieobiektywnie.

Od jakiegos miesiaca wchodze na forum duzo rzadziej, bo kompletnie nie podoba mi sie jak wyglada sytuacja w politycznej polskiej scenie wfb, a nie chce tracic czasu, energii, nerwow na przekamarzanie sie z niektorymi, ktorzy ewidentnie sie tym jaraja i czerpia z tego energie.

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Ziemko pisze:Od jakiegos miesiaca wchodze na forum duzo rzadziej, bo kompletnie nie podoba mi sie jak wyglada sytuacja w politycznej polskiej scenie wfb, a nie chce tracic czasu, energii, nerwow na przekamarzanie sie z niektorymi, ktorzy ewidentnie sie tym jaraja i czerpia z tego energie.
Ale jeszcze miesiac temu trollowales, jak opetany, i to jeszcze w kiepskim stylu. Mozecie sobie podac z Jankielem reke. Jego tez nagle olsnilo i postawil sie ponad calym tym lajnem.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Nie kojarze, zebym gdziekolwiek zmienil zdanie.
Nie mam nic przeciwko temu, zeby Warszawa miala np. 7 glosow na LL, bo stoi za nimi jakies srodowisko i realni gracze. Ale dlaczego Poznan ma nie miec swoich reprezentantow na LL? Jezeli ludzie stamtad uwazaja, ze powinien ich reprzezentowac Furion i Kudlaty? Jaki tu jest realny (a nie z dupy wziety, rzekomo regulaminowy) problem? Po co utrzymywac fikcje i promowac kanapowe kluby? Nie warto zmienic regulamin tak, by kazde szeroko pojete srodowisko mialo reprezentacje odpowiednia do swoich osiagniec i potencjalu? Jaki argument przemawia za tym, by Bastion mial taki sam wplyw na prace LL co Gamblersi? LL jest dla graczy i jej sklad powinien odzwierciedlac rzeczywisty uklad sil w polskim wfb. Dawanie miejsc na LL jedynie klubom, za ktorymi czesto nie stoi nic, poza chlubnymi tradycjami, to droga donikad. System klubowy zdawal egzamin dawno temu, kiedy kluby obejmowaly jedno miasto i zrzeszaly przyblizona ilosc graczy. Dzisiaj, moim zdaniem, system ten jest totalnie nieprzystajacy do rzeczywistosci i sluzy tylko durnym przepychankom i wycinaniu z LL konkurentow.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

jeszcze raz: Dajmy sobie już spokój. Osoby, którym zależy na udupieniu politycznym drugich niech już sobie to do końca zrobią. Kto chciał się przy okazji przypodobać w stolicy, ten to zrobił. Nie ma sensu prowadzić dyskusji z ludźmi, dla których problemem jest aktywne środowisko i rozgrywane turnieje w różnych miejscówkach. Krzykacze przestaną krzyczeć i nauczą się grać w ludki - dabl-gejn
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Dymitr, przepraszam cie bardzo, ale nie rob z siebie ofiary, bo to jest juz z letka zenujace.
Osoby, którym zależy na udupieniu politycznym drugich niech już sobie to do końca zrobią
Hipokryzja 100%
Nie ma sensu prowadzić dyskusji z ludźmi, dla których problemem jest aktywne środowisko i rozgrywane turnieje w różnych miejscówkach.
Jak wyżej.
Krzykacze przestaną krzyczeć i nauczą się grać w ludki - dabl-gejn
Seriously?
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

spoko, dla Ciebie żenujące, dla mnie nie. We good now?
Jak już mówiłem, nie wchodzę w dalsze dyskusje na ten temat - jak ktoś chce, może my pm wysłać

pozdro
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Nie, Dymitr, obiektywnie zenujace niestety. A nie wchodzisz w dalsze dyskusje, bo temat jest w sumie zamkniety, a ty nadal probujesz wyjsc z tego z twarza, wciskajac ludziom kit, jakoby jestes ponad tym, polityka juz cie nie interesuje, Gablersi sa ofiara spisku, a Warszawa to zlo wcielone. Fakty sa takie, ze naruchales sobie masterami glosow na LL, zgarneliscie puchar za DMP, ktory no coz... wygraliscie zasluzenie, zabraliscie niehonorowo, a czlonkowie twojej druzyny naleza do kilku klubow na raz. Pileczke postanowiles odbic oskarzajac bazyliszka o takie same machlojki, wyciagajac argumenty z kapelusza, jak np wspolna baza, bastion, etc. Niestety, ale porownanie wychodzi ultra kiepsko. Nie widzisz tego? Mowi sie trudno. Przeciez ty bys zrobil wszystko, zeby tylko Gamblersi zgarneli wszystko co sie da. Wawa w poitycznym letargu, Dymitr rusza do boju. No i brawa dla ciebie, poniekad ci sie udalo, ale zesmy sie obudzili i musiales sie nieco wstrzymac, no, ale malo brakowalo, zeby udalo ci sie przepchnac dodatkowo selekcjonera Butana, mistrza matematyki, metagamu, battlowego rewolucjoniste. Tak, tak, my tez policzylismy glosy i kazdy wie, ze wszystko rozbilo sie o 8ma bile, na ktora bardzo starales sie wplynac, ale niestety chlopaki zaglosowali no coz... zdroworozsadkowo. Ziomus, wiekszosc ludzi bardzo cie lubi, wiadomo, kazdy tutaj jakas tam swoja gierke prowadzi, ale wez troche odpusc, spojrz czasem na siebie i przestan teraz robic z siebie ofiare, bo nie masz do tego najmniejszego prawa i zalatuje to niestety najwieksza zenada. Nic bym nie pisal, bo i po co, ale jak juz ty uderzasz w takie rejestry, to sie czlowiekowi noz w kieszeni otwiera.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

ale wez troche odpusc
odpuszczam całkowicie przecież. Nie zamierzam robić z siebie ofiary, nie jestem nią. Ale zmęczony jestem tym bagnem, dlatego mam nowe podejście: róbcie co chcecie. Nadal źle?
Jak chodzi o moje zdanie na temat aktualnego głosowanie - napisze Ci już prywatnie, ok?
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Ziemko pisze:
Robaczek pisze:
Nie jestem też w stanie zrozumieć jak osoby typu Furiona czy Ziemka mogę pełnić w środowisku jakiekolwiek funkcje, nazwijmy, publiczne.
Nie znasz mnie, a oceniasz. Nie masz zielonego, bladego pojecia ile zrobilem dla mojego klubu czy polskiego wfb przez juz 12 lat mojego grania. Najlatwiej widziec ta ciemna strone i oceniac kogos nieobiektywnie.

Od jakiegos miesiaca wchodze na forum duzo rzadziej, bo kompletnie nie podoba mi sie jak wyglada sytuacja w politycznej polskiej scenie wfb, a nie chce tracic czasu, energii, nerwow na przekamarzanie sie z niektorymi, ktorzy ewidentnie sie tym jaraja i czerpia z tego energie.
Sorry Ziemko, parę lat temu machałem lokale na 96 osób, na jeden z nich nawet przyjechałeś, jeśli dobrze pamiętam. Uważam, że naprawdę sporo zrobiłem dla Warszawskiego środowiska WFB, ale jakoś nie przeszkadza Ci to zarzucać, że jestem maszynką do generowania głosów na LL. A że nie pojawiam się na masterach? a)Niedawno wróciłem do gry i dopiero pomalowałem armię i b) Jak was czytam to średnio mi się chce, bo robicie niesamowity absmak. W ogóle wywaliłbym tą całą ligę. Zostawił wybór LS i tyle. Mastery można dogadać, selekcjonerów też, a obrzucania gównem nie ma. Uważam, że jedyny związek miast na W powinien zostać zawężony do "Informacji Turniejowej".

Odkąd pamiętam jeden klub robił 1 master i za ten master dostawał głos na LL. Dodatkowy głos był tylko za DMP (miał go albo Buszmen albo Szmaja), KTÓRY BYŁ WYJĄTKIEM

Chciałbym również, żeby Dymitr przestał płakać jak mała cipeczka i w końcu zrozumiał, że to nie chodzi o to, że "FURION Z GAMBLERSÓW MA GŁOS NA LL!!!!!!!!!!!1111111111111" tylko, że regulamin mówi, że nie można oddawać komuś głosu a głos na LL został mu oddany.

Zróbcie wzmiankę o tym, że głos na LL można oddać innemu klubowi albo, że głos na LL można oddać innej osobie w sprawie Masterów i nikt do Furiona pretensji nie będzie miał.

Co do środowiska Warszawskiego. Nie do końca Panowie macie rację. Każdy warszawski klub wystawiała zawsze na DMP własne drużyny. Dodatkowo nikt nigdy na szybko nie zmieniał klubów przed DMP, żeby zrobić drużynę Allstarsów.
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

Dymitr pisze:jeszcze raz: Dajmy sobie już spokój. Osoby, którym zależy na udupieniu politycznym drugich niech już sobie to do końca zrobią. Kto chciał się przy okazji przypodobać w stolicy, ten to zrobił. Nie ma sensu prowadzić dyskusji z ludźmi, dla których problemem jest aktywne środowisko i rozgrywane turnieje w różnych miejscówkach. Krzykacze przestaną krzyczeć i nauczą się grać w ludki - dabl-gejn
Tu nie chodzi o politykę tylko o regulamin LL. Możesz sobie odwracać kota ogonem i robić z siebie świętoszka :shock: ale prawdą jest, że to Gamblersi jako klub zrobili skok na 6 miejsc na liście ligowej. Nie oceniam tego nawet negatywnie, wykorzystaliście po prostu luki w regulaminie. Teraz dzięki Wam będziemy mieć wreszcie deficicję "klubu" i trzymam kciuki, że przyszli organizatorzy DMP będą uznawali ją za wiążącą.
Jankiel pisze:Ale dlaczego Poznan ma nie miec swoich reprezentantow na LL? Jezeli ludzie stamtad uwazaja, ze powinien ich reprzezentowac Furion i Kudlaty? Jaki tu jest realny (a nie z dupy wziety, rzekomo regulaminowy) problem?
Nie ma tu żadnych realnych problemów. Naprawdę szkoda, że tylko Kudłatemu chce sie robić turnieje w Poznaniu i że reszta tego kiedyś prężnego środowiska wymarła. Z drugiej strony, Kudłaty, zgłaszał turnieje jako członek innego klubu (PKGB) niż Gamblersi, z którymi występował na DMP. Bynajmniej nie piszę tego z jakiejś zawiści za przegrane DMP (obwiniam tylko Kacpra;)). Ale nie zawsze można zjeść ciastko i dostać szarlotkę. To tylko i wyłącznie decyzja Kudłatego do którego klubu będzie należał.
Jankiel pisze:Jaki argument przemawia za tym, by Bastion mial taki sam wplyw na prace LL co Gamblersi?
Przemawia za tym system jaki przyjęliśmy. Jeden klub = jedno miejsca na LL. Dziwne, że tego nie rozumiesz.
Jankiel pisze:LL jest dla graczy i jej sklad powinien odzwierciedlac rzeczywisty uklad sil w polskim wfb. Dawanie miejsc na LL jedynie klubom, za ktorymi czesto nie stoi nic, poza chlubnymi tradycjami, to droga donikad.
Zaproponuj coś.
Obrazek

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

Fisch pisze:
Jankiel pisze:LL jest dla graczy i jej sklad powinien odzwierciedlac rzeczywisty uklad sil w polskim wfb. Dawanie miejsc na LL jedynie klubom, za ktorymi czesto nie stoi nic, poza chlubnymi tradycjami, to droga donikad.
Zaproponuj coś.
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=27&t=42095 propozycja C i D - czyli miejsca na LL uzależnione od zaangażowania w rozwój środowiska.
\/\

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Fisch

Dlaczego ma byc w ogole jakis problem " zjesc ciastko i miec ciastko"? Czy komus normalnemu przeszkadzaloby, gdybyscie pojechali na DMP jako stowarzyszenie bazyliszek i zgarneli puchar? Czy to ma tak olbrzymie znaczenie, kto wezmie sobie na rok pucharek?

Wiem, jaki system przyjelismy. Ale ta dyskusja nie jest tylko o tym, co jest, ale o tym co moze/powinno byc.

Co do propozycji - zapytaj Kacpra, bo mu podeslalem jakis czas temu.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Proszę mnie w to nie mieszać :mrgreen:

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Zmuszasz mnie do gimnastyki z kopiuj-wklej na telefonie :)


W skrócie - miejsca na LL mają tylko ośrodki, gdzie faktycznie coś się dzieje. Wypadają wszystkie fikcyjne imprezy, wszystkie ligi na 4 osoby i wszystkie wieczorne domówki. Nie trzeba się sztucznie dzielić i reanimować martwych klubów, by uzyskać dodatkowe miejsca. Natomiast duży klub może objąć legalnie kilka miejsc na LL, bez uciekania się do jakichś sztuczek. Duże środowiska będą mieć większy wpływ na prace LL, niż małe, ale sztucznie podzielone. Liczby w punkcie 2.3.2 są oczywiście przykładowe, ale wydaje mi się, że dosyć trafnie dobrane. Nie ma osobnych miejsc za mastery, bo master wyraźnie zwiększa frekwencję w danym województwie i przeważnie z automatu daje dodatkowe miejsce



Klub - lokalne, formalne bądź nieformalne stowarzyszenie co najmniej 4 graczy Warhammer Fantasy Battle. Każdy klub powinien określić, na obszarze którego województwa się znajduje. Każdy z graczy może być członkiem tylko jednego klubu. Każdy z graczy może zmienić klub dwukrotnie w ciągu sezonu, w styczniu i wrześniu każdego roku. Rezygnacja z przynależności klubowej i późniejsze przystąpienie w trakcie tego samego sezonu do innego klubu jak również założenie nowego klubu traktowane jest jak zmiana klubu. Dopuszczalne jest tworzenie oddziałów zamiejscowych klubów w innych województwach - w takim wypadku gracze należący do oddziału zamiejscowego klubu winni być podawać jako swoją przynależność klubową nazwę klubu z dodanym określeniem województwa.


Przedstawiciele
2.1 Listę Ligową tworzą przedstawiciele Klubów
2.2 Ilość przedstawicieli klubów na Liście Ligowej w każdym sezonie uzależniona jest liczby turniejów i aktywnych graczy w sezonie poprzednim.
2.3 Ilość przedstawicieli klubów jest określana osobno dla każdego województwa, w oparciu o następujące zasady:
2.3.1 Z końcem sezonu ligowego oblicza się sumaryczną frekwencję na wszystkich zaliczonych do ligi turniejach zorganizowanych na obszarze danego województwa.
2.3.2 Każde województwo otrzymuje
1 miejsce, jeżeli sumaryczna frekwencja na turniejach w ciągu roku przekroczyła 50
2 miejsca, jeżeli sumaryczna frekwencja na turniejach w ciągu roku przekroczyła 100
3 miejsca, jeżeli sumaryczna frekwencja na turniejach w ciągu roku przekroczyła 200
4 miejsca, jeżeli sumaryczna frekwencja na turniejach w ciągu roku przekroczyła 300
5 miejsc, jeżeli sumaryczna frekwencja na turniejach w ciągu roku przekroczyła 450
6 miejsc, jeżeli sumaryczna frekwencja na turniejach w ciągu roku przekroczyła 600
7 miejsc, jeżeli sumaryczna frekwencja na turniejach w ciągu roku przekroczyła 800
2.4 Miejsca przyznane dla każdego województwa mogą być swobodnie rozdysponowane pomiędzy kluby bądź ośrodki zamiejscowe klubów działające na obszarze danego województwa, z uwzględnieniem następujących zasad:
2.4.1 Miejsca na liście ligowej mogą obejmować jedynie przedstawiciele klubów, bądź oddziałów zamiejscowych klubów, które zorganizowały na obszarze tego samego województwa co najmniej dwa turnieje w ciągu poprzedniego sezonu ligowego.
2.4.2 Pierwszeństwo w obejmowaniu miejsc na Liście Ligowej mają największe i najbardziej aktywne kluby w danym województwie, przez co rozumie się zsumowaną frekwencję wszystkich członków klubu na organizowanych w ciągu poprzedniego sezonu ligowego turniejach.
2.4.3 Każdy z klubów działających na obszarze danego województwa ma prawo zrzec się swojego miejsca na rzecz przedstawiciela kolejnego klubu bądź oddziału zamiejscowego klubu, działającego na obszarze tego samego województwa
2.4.4 W przypadku, gdy każdy z klubów bądź oddziałów zamiejscowych klubów obejmie po jednym miejscu na Liście Ligowej, ewentualna nadwyżka miejsc zostanie rozdzielona według zasad określonych w punktach 2.3.1-2.3.3
2.5 Z chwilą rozpoczęcia sezonu z Listy Ligowej są usuwani wszyscy przedstawiciele klubów z wyjątkiem Moderatorów. Moderator przyjmuje na nowo przedstawicieli klubów, według powyżej opisanych zasad.
2.6 Klub bądź oddział zamiejscowy klubu może zastąpić swojego przedstawiciela na Liście Ligowej.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

ODPOWIEDZ