Kilka pytań początkującego v 2.0

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kilka pytań początkującego v 2.0

Post autor: misha »

bo RB nie mówi nic o domykaniu szarz na maszynę? uściśleniem nazywasz zmianę zasad RB dotyczących szarż na maszynę? :)
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Ja się o to pytam, bo mogę robić podstawki Prostokątne, albo Okrągłe i nie chciałbym, aby mój wybór miał wpływ na przebieg gry :roll:
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
rusek
Chuck Norris
Posty: 367
Lokalizacja: Kraków NH

Post autor: rusek »

Jako iż mi usuneło poprzedniego posta to ponawiam pytanie czy ochrona magiczna lorda przechodzi na odział z którym jest czy nie?

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

"Magic Resistance" dziala na caly oddział. Jest w rulebooku.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

misha pisze:bo RB nie mówi nic o domykaniu szarz na maszynę? uściśleniem nazywasz zmianę zasad RB dotyczących szarż na maszynę? :)
A co rulebook mówi o podstawkach pod maszyny?

@Azurix
Rób okrągłe. Nie masz wtedy problemu z pivotem przed strzałem.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

panterq pisze:@Azurix
Rób okrągłe. Nie masz wtedy problemu z pivotem przed strzałem.
No tak, ale wtedy pozwala to na taktyczne szarże, bo przeciwnik może dostawić oddział w dowolnym miejscu. Pytanie czy robiąc Prostokątne uniknę tego i przeciwnik musi się dostawić do konkretnego boku, czy też może być zetknięty tylko z rogiem podstawki? :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

No właśnie nie musi się dostawiać, więc nic nie zyskujesz mają prostokątne/kwadratowe podstawki
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

Magic Resistance jest tylko od czarów, czy też od wszystkich magicznych ataków (na przykład z broni)?

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

od czarów (nie od miscasta), przeczytaj opis zasady Magic Resistance jest w Rulebooku w dziale zasad specjalnych
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
joyninho
Wałkarz
Posty: 80
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: joyninho »

O

x





^

O - Chimera
x - kawaleria
^ - cannon

Czy mogę strzelić z działa w chimerę, przed którą stoi oddział kawalerii? Działo widzi chimerę, ale teoretycznie teren za kawalerią jest przez nią zasłonięty. Jak to rozpatrywać?

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Nieważne czy gracie na SLOS (Euro) czy TLOS (rulebook), chimera zawsze będzie widoczna zza kawalerii.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Jemu chodzi o to, że strzelając z Działa, masz w Rule Booku napisane, abyś wybrał "Punkt" na stole w polu widzenia Działa. Jak pomiędzy Chimerą i Działem stoi cokolwiek, to teoretycznie Chimera jest widoczna, ale nie widać pola pomiędzy nimi, więc nie ma jak obrać tego "Punktu". W sumie ciekawa sprawa, ale chyba Działo i tak może strzelić, bo widzi Chimerę :?
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

W polu widzenia, czyli w przedniej ćwiartce.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 922

Post autor: Kopyt »

Wybierasz punkt a nie jednostkę do której strzelasz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

panterq pisze:W polu widzenia, czyli w przedniej ćwiartce.
nie ma w rb czegos takiego jak pole widzenia czyli przednia cwiartka.

Jest pole widzenia czyli to co widza oczy twoich ludkow.

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Czyli na poważnie, przy VLOSie lub TLOSie, nie można strzelić z Działa, jeśli postawi się przed nim np. Fasta i nie może obrać tego "Punktu", bo go Działo nie widzi mimo, że takiego Smoka dostrzega? :lol:
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

a kto gra na vlos
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Są tacy co i na TLOS grają. Po prostu się pytam jak jest ;)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
joyninho
Wałkarz
Posty: 80
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: joyninho »

Gra na open dla uściślenia. To jak bedzie z tym strzałem? Legalny czy nie? Na Warseer z tego co widziałem też opinie są podzielone. Widzę cel, a nie mógłbym strzelić w tamtym kierunku, niedorzeczna sytuacja to by była raczej.

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Shino pisze: nie ma w rb czegos takiego jak pole widzenia czyli przednia cwiartka.

Jest pole widzenia czyli to co widza oczy twoich ludkow.
Ech, cały życie myślałem, że oddziały mogą zobaczyć tylko to, co jest w ich przedniej strefie. Teraz okazuje się że nie, ale jeśli dobrze zrozumiałem - nie ma to żadnego znaczenia.
Nie prościej przyjąć że widzą tylko we front arcu?
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

ODPOWIEDZ