Mastery 2014 - Pytania do organizatorów

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Re: Mastery 2014 - Pytania do organizatorów

Post autor: Kalesoner »

Dla wszystkich osób planujących organizację masterów i urlopy już teraz.

DMP odbędzie się w dniach 23 i 24 Sierpnia.
Obrazek

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3355
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

Co do opcji 10 masterow + DMP to wy chyba z koni pospadaliscie.

Raz robicie rozmowy w stylu: moze by zmniejszyc ilosc Masterow do 7 + DMP bo ciezko sie dogadac z terminami i jedni drugim odbieraja frekwencje.
A teraz bardzo chetnie byscie widzieli 11 masterow z czego 3 maja sztywny termin, i jeden dodatkowy termin jest praktycznie zaklepany przez ETC (tak sa ludzie ktorzy jada tam kibicowac, grac, srac do tego samego kibla co i zwyciezca tegoz turnieju).

I to jeszcze jakie wymogi?
Kazdy musialby zrobic mastera na poczatku, albo na koncu, ale tak by byly 3-4 tyg przerwy.
Bardzo smieszne - bo kazdy przyslowiowy organizator ma swoja wlasna HALE EXPO ktora tylko czeka na dzien by ja wynajac na mastera.

"Od tej wladzy to juz sie ludzia w dupie przewraca"
:D :D :D

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Jak zwykle podziwiam Twoj takt i szacunek dla opinii innych niż Twoje Śmiechu... : P

Co nie zmienia faktu, że akurat się z Tobą zgadzam - raczej powinniśmy iść w kierunku mniejszej ilości masterów.
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3355
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

-Qc- pisze:Jak zwykle podziwiam Twoj takt i szacunek dla opinii innych niż Twoje Śmiechu... : P
Akurat to nie jest jak widac tylko moja prywatna opinia, ale jakiegos grona ludzi.

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Nie wiem, co było nietaktowne w opinii Śmiecha, ale albo się nie znam, albo nietaktem był brak wjazdu personalnego w iluś postach pod rząd. Ma rację, bo skoro dajemy wszystkim mastery, to czemu nie od razu jeden miesiąc jeden master i jedziemy? Odwiedzenie 10 imprez to naprawdę spora inwestycja czasu, dokładanie kolejnych powoduje, że mastery będą dzieliły się na lepsze i gorsze. Wiadomo czołówka i tak pojedzie po punktu niczym kierowcy tira na BP, ale dla organizatorów to nie jest finansowy komfort.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

przecież napisałem, że z opinią się zgadzam - nawet nie muszę przytaczac bo te śmiecha sa trafne, sam byłbym za 7+DMP własnie ze względu na a) frekwencje b) konkurencje która raczej na jakośc wpłynie dobrze. Podczepiłem się tylko do podejścia do cudzych opinii i tyle. Chill
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Głupie pytanie a raczej opinia i pytanie :).


Co się dzieje aktualnie w temacie masterów? Chłopaki z Krakowa chcą robić imprezę w lutym a czy dostaną mastera nie wiedzą tego (chociaż po tym co czytałem to impreza ostatnio była zacna i dostaną go ale nie takie cuda na LL się odbywały w ostatnich latach). Jest nagle jakieś zawieszenie i siedzenie na LL. Wg regulaminu mastery powinny być wybrane do +/- 14 stycznia. Jak ten okres początku roku ma przestać być martwym to się lepiej zastanówcie czy nie głosować tego w 2 ostatnie tygodnie z uwzględnieniem miejsc za mastery z danego roku (czyli głosują Ci co mają miejsce na LL za lokale + glosy za mastery z danego roku a nie poprzedniego).
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

interpretacje tego zapisu byly różne. Jutro zaczynamy glosowanie masterowe (ostatecznie)
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Marys
Masakrator
Posty: 2089
Lokalizacja: Festung Breslau

Post autor: Marys »

DMP w moje urodziny :D Sweet.
Jankiel pisze: Allstars w ch... Cały jeden reprezentant, który nie umie zmierzyć 12" od bsb, specjalista od rzucania kostkami i kręcenia o tym filmów, człowiek, który próbował się wcisnąć do repy grając każdą armią po kolei (ale wszystkimi obsysał), kolejny, który cały rok nie grał i ostatni, który zamiast ćwiczyć skilla, to podbudowuje ego politykowaniem na LL. Nie da się wygrać.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Marys pisze:DMP w moje urodziny :D Sweet.
I tak pucharu nie będzie! :D

Awatar użytkownika
sly
Chuck Norris
Posty: 459

Post autor: sly »

witam

czy na turnieju Master oddział Longbeards może grać za Warriorów??
Oya, Oya, Oya !!!

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

zapytaj konkretnego orga.
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Czy przewidujecie na DMP 6 bitew?

Sam sobie zadałem pytanie czy nie wymagam zbyt wiele. Rozpiszę się bardziej, aby dyskusja miała już jakieś podstawy.

Wiele się mówi, że DMP to najważniejszy turniej w roku. Jednak jedyne co go wyróżnia to to, że to drużynówka i fakt, że puchar zgarnia najlepsza drużyna, która spełnia określone warunki. Opcja więcej jak 5 bitew nie jest ogólnie zachwalana jako standard, bo aby mogło to się wydarzyć musi na nią złożyć się kilka czynników. Pierwszy niewątpliwie to format. W Krakowie 4+3 było do zagrania bez problemów. Tu jednak 3 bitwy w niedziele mogą stanowić problem, ale problem jak najbardziej do przeskoczenia. Wcześniej argumentem za tylko 2 bitwami w niedziele był problem powrotu. Zgoda, jeśli jedziesz autem będziesz 4 godziny później w domu, ale turniej odbędzie się w Warszawie, a nie w Gorzowie i śmiało mogę powiedzieć, że powrót jest o wiele ciekawszy dla większej ilości drużyn. Gracze są przyzwyczajeni, że gra rusza w niedzielę o godzinie 8:00 (nie patrząc daleko w tył: Silesian, Kraków, Poznań) i jakoś nie słyszy się narzekań, że woleliby wrócić do domu godzinę czy dwie później tylko po to, aby pospać dłużej. Skoro gra rusza dwie godziny wcześniej jest to jak najbardziej do zrobienia, bo tak jak pisałem problem z drogą powrotną jest do przeskoczenia.

Podsumowując. Argumenty za:
- gracze mówią, że to najważniejszy turniej w roku, warto więc, aby to pokazali grając dodatkową bitwę,
- DMP jest dobrze usytuowane geograficznie.
Przeciw:
- jeśli graczom za bardzo się spodoba to DMP zostanie w centrum kraju.

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Całkiem fajny pomysł, dodatkowo zwiększa pewność, że wygrywający zagra z większą ilością topowych drużyn.
Pozostają kwestie organizacyjne + to że trzeba doliczyć dodatkowy czas na parowanie.
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3355
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

Cauliflower pisze:Całkiem fajny pomysł, dodatkowo zwiększa pewność, że wygrywający zagra z większą ilością topowych drużyn.
Pozostają kwestie organizacyjne + to że trzeba doliczyć dodatkowy czas na parowanie.
Liczysz na to że zdążycie dopchać się do podium?
Nie nie nie.
JH3 w tym roku będzie walczyć o wyższe pudło ;)

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

dużo było w historii zwycięzców, którzy nie zagrali z najlepszymi? Pamiętajcie, że to jednak tylko około 35 drużyn...

to tak jakby grać singla na 35 osób i grać 5 rund :)
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Dymitr pisze:to tak jakby grać singla na 35 osób i grać 5 rund :)
No, ETC 2013 + 3 drużyny. ;)

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

IMO bez sensu. Logistycznie to jest horror.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Ja widzę tylko jedną małą przeszkodę - praktycznie wszyscy - poza warszawiakami muszą sobie zrobić wolne od szkoły czy pracy w poniedziałek. Czy warto? Oczywiście że tak - ale nie każdy ma taką możliwość - więc tego typu decyzja wpłynie na frekwencje ....
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5347

Post autor: Tutajec »

Chyba zeby grac w piatek tez, wtedy 2 bitwy dziennie
Obrazek

ODPOWIEDZ