DIPPING - TESTOWANIE

Kompletne artykuły na konkretny temat.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szmajson
Postownik Niepospolity
Posty: 5104
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"
Kontakt:

Post autor: Szmajson »

Za gęsta bejca i za mało strzepane :) Dolej benzyny lakowej do bejcy i rozmieszaj (75%bejca-30%benzyna lakowa, jak dalej za gesta dolewaj po troszku wiecej benzyny).
Spokój to kłamstwo, jest tylko pasja. Dzięki pasji, osiągam siłę. Dzięki sile, osiągam potęgę. Dzięki potędze, osiągam zwycięstwo.

Obrazek

Awatar użytkownika
Motyl
Oszukista
Posty: 788
Lokalizacja: krk

Post autor: Motyl »

Szmajson 75%+30%= 105% spoko :P .

Co do figór, najlepiej na początek pocwiczyc na jakiś bitsach czy starych figórach. A gdy nałożysz bejce to strzepnij porządnie i w miejscach, w których jest jej za dużo zbierz pędzlem namoczonym w benzynie lakowej bądz też wodzi (zalezy czym rozpuszcza się twoją bejce, będzie napisane na opakowani czym czyścic narzędzia)
Serwis społeczności Mordheim
www.najmita.net

check it out!

Awatar użytkownika
Astaroth
Warzywo
Posty: 18

Post autor: Astaroth »

Wczoraj pomalowałem swoją pierwszą w życiu figurkę do końca i muszę powiedzieć że dla kogoś takiego jak ja (czytaj kompletne antytalencie malarskie) dipping to super metoda. Po pomalowaniu figurki podstawowymi kolorami zachciało mi sie płakac jak ją zobaczyłem. Poczekałem chwile na wyschnięcie farby i figurka do kąpieli z bejcy, póżniej do trzepania (Wam tez jakos dziwnie sie to kojarzy?:)). Po otrzepaniu figurki z nadmiaru bejcy i obejrzeniu jej byłem bardzo zadowolony. Fakt że kolory nie wyszły dokładnie tak jakbym chciał ale coż na razie się eksperymentuje. Do niedzieli będę miał przerwe w malowaniu, ale wieczorkiem coś pomaluje i w poniedziałek wrzuce zdjęcia na forum.

Awatar użytkownika
Misiek
Mudżahedin
Posty: 315
Lokalizacja: Gliwce ?

Post autor: Misiek »

Ludzie, Ludzie...
Przestance niszczyc figsy w bejcy. To naprawde nie wyglada dobrze. Lepiej sie troche pomeczyc i nauczyc chodz troszeczke malwoac.

Bejca psuje kolory, zle wyglada, to nawet slaby table top nie bedzie. A najgorsza rzecz ze swieci sie jak psu.... oczy :wink:
Wiem ze ludzie sa leniwi i szukaja wszystkich metod by okrezna droga zrobic cos a przy tym jeszcze sie namecza zle wyjdzie i pospuja wszystko.

Jedyny znosny Diping widzialem na metalowych pancerzach i tyranidach do 40k. Tam przynajmniej powinno sie conieco swiecic albo byc sliskie/mokre Na czym,kolwiek innym wyglada to po prostu zle.

Awatar użytkownika
Kharnan
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Kharnan »

Misiek pisze:Ludzie, Ludzie...
Przestance niszczyc figsy w bejcy. To naprawde nie wyglada dobrze.
Kwestia gustu. Dla mnie wygląda zajebiście.
And he did say "War", and the world did tremble...
Obrazek

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Misiek to jest Twoje subiektywne zdanie i nie forsuj go w stosunku do innych. Dipping po nalozeniu matowego lakieru sie nie swieci , choc moim zdaniem rzeczywiscie nie jest rewelacyjna metoda i wole malowanie tradycyjne...

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Misiek, zgoda co do tego, ze bejca nie zrobisz figurki na Golden Demona. Ale nie doceniasz tej metody. Zajrzyj na mojego bloga malarskiego:
http://wfb-pol.org/forum/viewtopic.php?t=5309
Uwazasz, ze to nie jest nawet kiepski tabletop?
Figsy sie nie swieca, bo istnieje cos takiego, jak matowy lakier. Przed rzuceniem kamienia w fanow tej metody zwroc uwage na dwa wielkie plusy bejcy:
- szybkosc wykonania (ze 2-3 razy szybciej niz tradycyjnie)
- latwosc wykonania (nie musisz byc mistrzem pedzla a twoje figsy beda ladnie wygladac)

Oby armie na turniejach byly zrobione chociaz staranna bejca - byloby ekstra.
Obrazek

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

Misiek:
dramatyzujesz. Bejca daje efekt znacznie powyzej polskigo TT jak odpowiednio jej uzyc i ladnie wykonczyc modele
W gliwicach na lokalu za pare tygodni zreszta sam zobaczysz armie graczy - zgaduj ile bedzie pomalowanych w 100%. jesli uda sie spopularyzowac bejce, mysle ze z turnieju na turniej bedzie lepiej

Realnie rzecz biorac, bejca daje IMO efekt zblizony (w zaleznosci od modelu czasem lepszy czasem gorszy) niz przecietny malarz liczacy sobie 5-6pln od piechoty. a przy bejcy nikt nie powie ze nie ma talentu do malowania ;)

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Misiek, weź nie trolluj.
Zresztą, tak jak TruePunk napisał. Kiedy pisze o LL, LS albo Christosie, pieprzy jak potłuczony, ale o bejcowaniu mądrze prawi ;)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

Kazdy musi miec jakas specjalizacje w zyciu.
Ja bede Krolem Bejcy! :P

Awatar użytkownika
Motyl
Oszukista
Posty: 788
Lokalizacja: krk

Post autor: Motyl »

Też miałem taki zamiar. :cry:
W takim razie zostane wałkarzem kostek. :twisted: albo mistrzem klejenia palców super glutem
Serwis społeczności Mordheim
www.najmita.net

check it out!

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Motyl pisze:W takim razie zostane wałkarzem kostek. :twisted:
Uważaj, nie jest to mile widziane, a ostatnio nawet w mordę można za to zarobić.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Motyl
Oszukista
Posty: 788
Lokalizacja: krk

Post autor: Motyl »

no słyszałem o tym... :cry: strach się bać.
Lepiej będę robił to po cichu i bez szumu :twisted:


Co do temtau to od jutra zaczynam dippować oddział plague monków, ięc za 2 tyg może już będzi skończkony. Niby gimnazjum, a tyle nauki..... :x
Serwis społeczności Mordheim
www.najmita.net

check it out!

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

nie polecam... zdipowanie jednej figurki to czas ok 30 sekund - lepiej zrobic caly oddzial naraz, wtedy masz jednakowa gestosc bejcy dla calego oddzialu -> jednakowa jej ilosc zostaje na kazdym modelu -> otrzymujesz zblizony efekt na calosci
no i potem tylko podstawki dorobic trza

Awatar użytkownika
Motyl
Oszukista
Posty: 788
Lokalizacja: krk

Post autor: Motyl »

mam zamiar zdipować cały oddział na raz tylko napierw muszę go pomalowac :/ Trochę mi to zajmie bo ostatnio nie mam czasu nawet isc do Barda :cry: Na początek postanowiłem zdipoać jednego plagusa żeby zobaczyć jak wygląfdają kolorki które użyłem. Zacząłem ziś rano ale, jako że byłem baaaardzo śpiący nawet nałozenie podstawowych kolorków było dla nie problemem.... i tak myszka wylądowała w płynie hamulcowym.

co do bejcy to odpowiednia ilość w odpowiedniej proporcji już czeka w słoiczku. Po testach uzyskałem zadowalającą konsystncję.

Będąc śpiącym używam bardzo mądrych słow O:)
Serwis społeczności Mordheim
www.najmita.net

check it out!

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

jestem zafascynowany ta techniką i chciałbym ja wypróbować na moich handgunnersach ale nie wiem jakiej użyć bejcy
prosze o rady :D

Awatar użytkownika
Motyl
Oszukista
Posty: 788
Lokalizacja: krk

Post autor: Motyl »

A jak kolorystykędo nich wybrałeś???

Co do bejcy to chodzi ci o jej kolor czy firmę?
Firmaktórej sam używam- Sadolin, jest świetna
Serwis społeczności Mordheim
www.najmita.net

check it out!

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Pierwsza strona tematu.

Niszczący awatar :lol:
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

o przepraszam nie napisałem są zółto-niebiescy i chodzi mi o kolor bejcya firme to Sadolin pewnie bede uzywał bo jest łatwo dostępny

o dziękuje za pochwalenie tej parodii SM :D

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

Jak tak sobie patrze na te Wasze wszystkie figurki zdippingowane to sobie myślę, że to może być dobry sposób na pomalowanie na przyzwoity poziom moich orksów i gobosów :D
Tylko mam kilka takich pytań:
1.To nie jest trudna rzecz i powinna wyjść od razu ok? Czy lepiej poćwiczyć najpierw na niepotrzebnych figurkach?
2.Na herosów i inne jednostki, które chcemy żeby były pomalowane lepiej, to nie jest najlepsza metoda nie? Lepiej takich malować ręcznie?
3.Czy jeśli się nie uda to można zmyć farbę ze zdippowanej figurki?
4.Czy takie dippingowanie armii dostaje dobre noty na turniejach za malowanie?
I jakby mógł ktoś jeszcze raz napisać jaką bejcę używać do nocnych goblinów i orków, to byłbym wdzięczny (nie chce mi się tych 16 stron przeglądać w poszukiwaniu tej informacji :P )

ODPOWIEDZ