Skaveńskie Q&A

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Re: Skaveńskie Q&A

Post autor: gervaz »

Wypraska nightrunnerów była pierwotnie umieszczona w pudełku z grą Mordheim. Dopiero później powstała jednostka nightrunnerów w WFB. Stąd w niej elementy, których nie można wstawić do oddziału NR - włócznie, tarcze, flaile.

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

Wypas :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

no i te super płaszczyki ;D
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
ratkes
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35

Post autor: ratkes »

Z paczki NR spokojnie złożysz bandę do Mordheim. 6 bohaterów możesz wyposażyć we wspomniane płaszczyki, co by się odróżniali od stronników. Assassinowi i Czarnym Skavenom można dać pazury a Czarodziejowi kostur(z przerobionej włóczni np. O.o) i książkę z czarami(handmade ofc). Proce też się przydadzą - są chyba tylko 4, ale łatwo zrobić takowe z GS'u. Do tego zawsze można dodać Graty i Ratogra... Zrobić też klimatyczne podstawki i banda w komplecie:D

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Niestety mordheim ma to do siebie, że ma wygrywającą kombinację. Jest to goły assassin (z darmowym nożem) + 14 tych tańszych skavenów. Nie pamiętam, czy startowych pieniędzy starczało na proce. Warto było wziąć każdemu drugi nóż. Tak złożona banda rozwalała każdego. Zwłaszcza, gdy skaveni się nie rozpraszali.

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

gervaz pisze:Niestety mordheim ma to do siebie, że ma wygrywającą kombinację. Jest to goły assassin (z darmowym nożem) + 14 tych tańszych skavenów. Nie pamiętam, czy startowych pieniędzy starczało na proce. Warto było wziąć każdemu drugi nóż. Tak złożona banda rozwalała każdego. Zwłaszcza, gdy skaveni się nie rozpraszali.

To wiem :) ale ja bardziej funowo będe hulał. Wybrałem skavenów bo ładni i tanioszka :P
Bande właśnie planuje całą z boxa nightrunnerów , tylko asasyna metalowego
Obrazek

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

Mam 2 pytania odnoście DoomWheel'a:

1) Jeśli w 18 calach od kółka jest tylko jeden oddział to czy wszystkie 3 strzały z zasady Zzzap trafiają ten oddział?
2) Czy każdy strzał z tej zasady ma obrażenia D6 z siłą 5 (działa jak czar Warp Lightning)?
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

1)tak
2)nie

Awatar użytkownika
Pizar
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 48

Post autor: Pizar »

2) Zdaje d6 obrażeń ,siłę ustalasz rzutem kością artyleryjską ,1 rzut ustala siłę wszystkich strzałów w tej turze :) .

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

Doomwheel strzela trzema błyskawicami z siłą artyleryjki, a każda rana zadana jedną błyskawicą zabiera d6 woundów i tak on strzela.
Obrazek

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Gdy Ratogry stracą poganiacza dostają stupidity, czy działa ono normalnie ze względu na fakt posiadania przez nich Itp (z frenzy)? I jeśli tak, to co testujemy pierwsze na początku tury stupidity czy frenzy?
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

szeregowiec ryan
Mudżahedin
Posty: 315

Post autor: szeregowiec ryan »

Ile ataków ma Asasyn z Weeping Bladem - 4 (bo 3 bazowe i Additional) czy 3 bo magiczna ,,zabiera" additional?

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

a za co additional? jak kupujesz magiczną broń, to używasz tylko jej i masz tyle ataków ile masz z bazy (no chyba, że fencer blades, ale tam jest wprost napisane, że to para szponów)
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

szeregowiec ryan
Mudżahedin
Posty: 315

Post autor: szeregowiec ryan »

No additional jest z bazy

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

to nie, jak masz weeping blade, to masz 3 ataki weeping bladem i tyle :)
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Miscatonic
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 119
Lokalizacja: Polkowice

Post autor: Miscatonic »

Celedor pisze:Gdy Ratogry stracą poganiacza dostają stupidity, czy działa ono normalnie ze względu na fakt posiadania przez nich Itp (z frenzy)? I jeśli tak, to co testujemy pierwsze na początku tury stupidity czy frenzy?
chyba stupidyty, ale niech wypowie się ktoś bardziej doświadczony...

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

Co za różnica, rat ogry i tak są do niczego.

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Marcins pisze:Co za różnica, rat ogry i tak są do niczego.
Hehe, wiedziałem, że ktoś to powie. Sam chciałem to napisać, ale sie powstrzymałem :mrgreen:

Kas
Pseudoklimaciarz
Posty: 20

Post autor: Kas »

Wydaje mi się, że stupidity testujesz dopiero jak stracisz frenzy.

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Co za różnica, rat ogry i tak są do niczego.
Są jeszcze na tym świecie tacy, którzy grają też for fun. :wink:
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

ODPOWIEDZ