Kraków-Zielonki, SMOK WAWELSKI, master 3x2400 1-2.02.14

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Re: Kraków-Zielonki, SMOK WAWELSKI, master 3x2400 1-2.02.14

Post autor: Laik »

Lidder pisze:
Theo pisze:dokładnie, co wysłałeś tym jedziesz, po co jakieś kombinacje. robisz uniwersalną rozpę i finito
A co jeśli jest nielegalna (za mało core, za dużo special, 55pkt w przedmiotach itd.)? Co jeśli zapomniałeś lore?
Wtedy to już tylko głód i halucynacje a trud skończon.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Theo
Falubaz
Posty: 1155

Post autor: Theo »

Lidder pisze:
Theo pisze:dokładnie, co wysłałeś tym jedziesz, po co jakieś kombinacje. robisz uniwersalną rozpę i finito
A co jeśli jest nielegalna (za mało core, za dużo special, 55pkt w przedmiotach itd.)? Co jeśli zapomniałeś lore?
Twoim obowiązkiem jest wysłać poprawną a obowiązkiem orga jeszcze rzucić na nią okiem nim ją dopuści. wysłanie ich do 27 daje 3 dni na poprawki po sprawdzeniu przez organizatora.
przejście limitu punktowego - kara punktowa
za dużo punktów w danym rodzaju jednostek - kara punktowa
brak lore - kara punktowa
jak duża? org powinien ustalić
dlaczego? bo wszystko mogło być potencjalnym przekrętem, nawet 5 pkt w magicznych itemach robi sporą różnicę. jak chcesz być poważnym graczem skoro nie umiesz napisać rozpiski własnej armii? skończmy z tym puszczaniem z przymrużeniem oka 'niby błędów'

Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1103
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Post autor: Danrakh »

Theo pisze:(...)skończmy z tym puszczaniem z przymrużeniem oka 'niby błędów'
Aż sobie posta nabiję.

+milion do powyższej wypowiedzi Theo, na ostatnim Smoku poprawianie rozpiski Rinca mnie rozczuliło. IMHO jeśli gracz określonego formatu pozwala sobie na niechlujstwo przy wysyłaniu zgłoszenia na turniej klasy master to znaczy, że ma w głębokim poważaniu zarówno organizatorów jak i graczy, którzy jednak tracą czas sprawdzając swoje rozpiski.

Żeby nie było, nie traktuj tego Rince jako wjazd personalny, po prostu byłeś pierwszym z brzegu przykładem.
Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Organizator nie powinien ich nawet sprawdzać. Bo jak sprawdzi to gracz poprawi i się nie nauczy. Lepiej jak po deadline będzie musiał dodać lore lub odjąć jeden punkt ze special za 10 pkt. Team na pewno się ucieszy, że ma takiego gracza. ;)

Theo
Falubaz
Posty: 1155

Post autor: Theo »

może to się nawet odbyć bez kary, jeśli ktoś dostanie mail zwrotny, że nie ma lore i do dnia turnieju ma wysłać, inaczej dopiero kara. poważnie, da się to zrobić z rękami i nogami, a rozpisek bym nie publikował, bo wtedy wyeliminuje się ' niby błędy ', bo nie będzie na jakiej podstawie ich popełniać

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

No właśnie jak publikujesz to wyłączasz niby-błędy. Gdy rozpiski są publikowane i zapomnisz lore to inny gracz to wyłapie i masz -10. Gdy rozpiski nie są jawne to jest większa szansa, że ujdzie Ci to płazem. Ile razy mam pisać, aby ktoś uwierzył, że surowe kary są lepsze od prewencji? :D

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

Lidder pisze:Organizator nie powinien ich nawet sprawdzać. Bo jak sprawdzi to gracz poprawi i się nie nauczy. Lepiej jak po deadline będzie musiał dodać lore lub odjąć jeden punkt ze special za 10 pkt. Team na pewno się ucieszy, że ma takiego gracza. ;)
Mam nadzieję że tak będzie :)
\/\

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Ej no, dajcie już spokój z tymi lorami :D
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Lidder pisze:No właśnie jak publikujesz to wyłączasz niby-błędy. Gdy rozpiski są publikowane i zapomnisz lore to inny gracz to wyłapie i masz -10. Gdy rozpiski nie są jawne to jest większa szansa, że ujdzie Ci to płazem. Ile razy mam pisać, aby ktoś uwierzył, że surowe kary są lepsze od prewencji? :D
Drakońskie, nic nie warte rozwiązania. Już widzę wciskanie graczom ze środka tabeli, co na turniej jadą czysto dla relaksu i zabawy wciskać -10 pts na start.

Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1103
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Post autor: Danrakh »

Próba niewielka, bo ograniczona tylko do poprzedniego Smoka ale jedziemy:
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 8#p1155488

Klops - 53 miejsce w minionym sezonie
Wojtuś - 30 miejsce
Bałagan - 137 miejsce
Rince - 3 miejsce

Ośmielę się wobec powyższego nie zgodzić z tezą, że "gracze ze środka stawki" są grupą, w której takie błędy zdarzają się najczęściej. A skoro już Furion zechciał wziąć głos w sprawie, to nie sposób nie wywieść analogii poprawiania rozpisek do kwestii proxów na turniejach (wiem, zdechły wróbel znaczy się koń ale znów był pierwszym z brzegu przykładem ;) )
Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

@Furion

Rozumiem, że jesteś tym kto decyduje kto jedzie dla zabawy i kogo należy traktować mniej poważnie? Poza tym co się przejmujesz ich punktami, grać chyba za nich też nie będziesz? ;) Jak przestaniemy traktować graczy jak dzieci to w końcu wezmą na klatę swoje błędy i nie będą narzekać organizatorowi. Nikt nie mówi o ciśnieniowaniu, tylko o jasno wytyczonej granicy i trzymaniu się jej. Ważne, żeby koledzy z Krk jasno to określili.

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

No to 15 pkt za zgloszenie w terminie, 0 po terminie i -5 za poprawki typu Lore, za dużo łuków, za malo w cora'ch itd. (za kazdą rozpe)
Za całkowite przemodelowanie choc jednej rozpiski cały team dostaje 0 pkt.

To też jest drużynówka, niech kapitan każdej drużyny sprawdzi rozpiski przed wysłaniem.

Awatar użytkownika
Leoh
Wodzirej
Posty: 723
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Leoh »

Danrakh pisze: Klops - 53 miejsce w minionym sezonie
Wojtuś - 30 miejsce
Bałagan - 137 miejsce
Rince - 3 miejsce
Drobne bledy w rozpach wykryte dopiero po publikacji byly tez u Fluffiego, Marysia, Laika i jeszcze paru innych. Tak na moje oko przynajmniej u 10% obecnych później na Masterze.

Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1103
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Post autor: Danrakh »

Fluffy - 113 miejsce
Maryś - 10 miejsce
Laik - 5 miejsce

Znajdź tych innych to zobaczymy co dalej, ale póki co mamy 5 ludzi z TOP53 i dwóch z poza pierwszej setki. A było zdaje się 81 osób na masterze.
Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

Awatar użytkownika
Leoh
Wodzirej
Posty: 723
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Leoh »

Trudna sprawa, dane na skrzynce z poprzedniego mastera zostaly juz usuniete. Generalnie do tych osob nalazaloby teraz dodac tych co pomylili sie nie dodajac lorow (ilosc z przedzialu od 5 do 8 w tym Dębek, Suchy, Andrzej), wymienieni do tej pory mieli "inne" bledy.
A gdzie zmierzamy ?
Ze surowe karanie jeszcze przed masterem 10-15% uczestnikow jest be lub nie jest be? Czy cos innego?

Theo
Falubaz
Posty: 1155

Post autor: Theo »

zmierzamy do momentu, w którym trzeba zrobić taką rozpiskę w ciemno, by mogła ugrać cokolwiek z czymkolwiek, a nie bazować na uczciwych ludziach, jacy robią fair rozpy, a później ludzie układają swoje rozpiski pod ich drużyny by poprawić swój match up

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14644
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Tajne rozpy IMO. Takie stwarzanie sobie problemów na siłę.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Jest różnica między zmianą loru/poprawy jakiegoś innego małego błędu a totalną zmianą rozpy. Myślę, że orgowie są na tyle inteligentni, żeby rozróżnić drobny błąd od próby celowej zmiany rozpiski.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Ja nie miałem błędu w rozpisce – ja zmieniłem rozpiskę po opublikowaniu bo policzyłem że mniej stracę niż zyskam (miałem racje). Uważam że nie powinno być takiej opcji.
Poprzednio był grany bardzo rzadki format – znajomość mety była słaba więc było więcej zmian.

Opublikowanie rozpisek, dobry ruch.
Pytanie po co w ogóle dodawać możliwość zmiany rozpiski?
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Laik pisze:Pytanie po co w ogóle dodawać możliwość zmiany rozpiski?
Bo komuś brakuje kluczowego modelu lub oddziału. Komuś armia nie wróciła od malarza lub przesyłka z e-bay nie przyszła na czas. Podejście 15 za rozpiski, -5 za błąd i 0 za zmianę jest bardzo ok.

ODPOWIEDZ