Kilka pytań początkującego v 2.0

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Re: Kilka pytań początkującego v 2.0

Post autor: panterq »

Strona 30-31 podręcznika głównego, paragrafy 'Channeling power dice', 'Cast'.

Co do przedmiotów - uznaje się nad postawie podręcznika głównego, że uciekające modele są zbyt zajęte uciekaniem żeby robić cokolwiek innego. Stąd zakaz użycia innych magicznych przedmiotów.

EDIT: FAQ GW mówi
Q: Can a fleeing model dispel spells or use magic items? (p24)
A: No.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

ironhead
Chuck Norris
Posty: 458

Post autor: ironhead »

Kwestia dotyczy ruin według zasad terenów ETC 2013 (https://docs.google.com/file/d/0B4HDD5W ... edit?pli=1)
Ruins - As per BRB description of an ordinary marshland (p.121 first 3 paragraphs, i.e. without “Examples of Marshland” subsection) with following additional explanations:
Ruins are NOT Water Features.
Czy następujące rozumowanie jest poprawne ?

1. Jednostka z zasadą fly, która składa się z conajmniej dwóch modeli ma zasadę skirmish. Zgodnie z RB skirmish na terenie marshland nie zdaje dangerów.
Tym samym przykładowo taka dwójka fell batów nie zdaje dangerów na ruinach.

2. Jednostka z zasadą fly w postaci jednego modelu już nie ma zasady skirmish, więc powinna zdawać dangera na marshlandzie.
Tym samym pojedynczy fell bat już musi zdawać dangera na ruinach.

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

tak, jest poprawne.
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

Awatar użytkownika
daszkowy10
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 148
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: daszkowy10 »

Bry ewrybady :]
Mam takie pytania...
1) Jak to jest z samotnymi bohaterami / jednostkami? Po wykonaniu ruchu/marszu, taki model może obrócić się wokół własnej osi, czy musi być zwrócony w stronę w którą podążał?

2) Oddział na wzgórzu ma -X do trafienia w jednostki stojące za np. murem, czy kara jest anulowana?

Asmodai
Chuck Norris
Posty: 422

Post autor: Asmodai »

1) Jak to jest z samotnymi bohaterami / jednostkami? Po wykonaniu ruchu/marszu, taki model może obrócić się wokół własnej osi, czy musi być zwrócony w stronę w którą podążał?
Traktuj bohatera jak normalną jednostkę o określonym typie oddziału.
2) Oddział na wzgórzu ma -X do trafienia w jednostki stojące za np. murem, czy kara jest anulowana?
zależy na jaki LoS grasz.

Awatar użytkownika
daszkowy10
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 148
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: daszkowy10 »

1) Może inaczej.... Lord chaosu na DM podbiegł do przodu maksymalną wartość ruchu. Po wykonaniu MAX ruchu może odwrócić się np o 180st?

2) Póki co gram tylko domówki bez ograniczeń. Rozumiem, że wzgórze niweluje hard cover dla wrogiego regimentu ,który jest zasłonięty innym oddziałem (ew. walczącymi regimentami) tylko nie wiam jak jest z tym stacjonowaniem przy "przeszkodach".

Asmodai
Chuck Norris
Posty: 422

Post autor: Asmodai »

1) Może inaczej.... Lord chaosu na DM podbiegł do przodu maksymalną wartość ruchu. Po wykonaniu MAX ruchu może odwrócić się np o 180st?
Nie. Str.96 akapit lone characters - podlega normalnym zasadom ruchu(wheele, reformy etc.)
2) Póki co gram tylko domówki bez ograniczeń. Rozumiem, że wzgórze niweluje hard cover dla wrogiego regimentu ,który jest zasłonięty innym oddziałem (ew. walczącymi regimentami) tylko nie wiam jak jest z tym stacjonowaniem przy "przeszkodach".
Jeśli gracie na czyste zasady wg.RB, to obowiązuje was true line of sight, a tam jeśli jednostka jest zasłonięta, to choćbyś strzelał z górki dostanie cover. Jeśli jednak jednostka strzelając z górki widzi cel tak, że nie jest zasłonięty, covera nie ma. Na str.118 nie ma zasad o odwoływaniu covera tylko adnotacja że górka może pomóc przy rozstrzyganiu line of sight(i ewentualnych coverów w shooting phase.)

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Asmodai pisze:
1) Może inaczej.... Lord chaosu na DM podbiegł do przodu maksymalną wartość ruchu. Po wykonaniu MAX ruchu może odwrócić się np o 180st?
Nie. Str.96 akapit lone characters - podlega normalnym zasadom ruchu(wheele, reformy etc.)
Pojedynczy model ma dowolną ilość Pivotów wokół środka, więc jeśli nie przekroczy swojego ruchu od punktu startowego do punktu końcowego, to może się i 100 razy obracać :roll:
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Asmodai
Chuck Norris
Posty: 422

Post autor: Asmodai »

Pojedynczy model ma dowolną ilość Pivotów wokół środka, więc jeśli nie przekroczy swojego ruchu od punktu startowego do punktu końcowego, to może się i 100 razy obracać :roll:
Sorry - mój błąd. Jest jak byk str.27.

Awatar użytkownika
minosso
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 157

Post autor: minosso »

Pytanie odnośnie testów. Czy np. Rzucamy czar test wytrzymałości na demigryfy to bierzemy wytrzymałość demigryfow czy jeźdźców? I czy przy steam tank na teście inicjatywy bierzemy i czołgu czy załogi.

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2289
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

minosso pisze:Pytanie odnośnie testów. Czy np. Rzucamy czar test wytrzymałości na demigryfy to bierzemy wytrzymałość demigryfow czy jeźdźców? I czy przy steam tank na teście inicjatywy bierzemy i czołgu czy załogi.
Wytrzymałość demigryfów, inicjatywa inżyniera.
Obrazek

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

Postać będąca w jednostce, w fazie strzelania może wybrać inny cel, niż reszta jednostki?

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

tylko jesli ma snipera
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

czy bohater walczący w drugim szeregu może wyzywać/akceptować chellenge?

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

esgaroth pisze:czy bohater walczący w drugim szeregu może wyzywać/akceptować chellenge?
Tak

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

1ABxxxxxx
2


Jeśli 2 rzuca wyzwanie do pojedynku, to może zaakceptować go B? Jeśli tak, to wyłącza 1 z walki z A?

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

po rzuceniu wyzwania gracz może przyjąć dowolną postacią która jest w tej walce i jej oddział styka się z tym oddziałem wyzywającego

jeśli przyjmujesz, to przyjmujący dostawiany jest w B2B z wyzywającym, czyli zastępujesz któreś modele, nie ma napisanych ograniczeń tego przesunięcia
jeśli z jakiegoś powodu nie możesz tego zrobić bądź nie chcesz to uznaj, że są oni w styku wirtualnie, nadal moga atakować tylko siebie

jest to w rulebooku na str 102 w challenges, przeczytaj
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

Dzięki, czytałem wcześniej przed zadaniem pytania, ale nie byłem pewny, czy można wyłączyć postać, a właściwie dwie, tym ruchem z combatu. Nie jestem też pewny jakie są właśnie te "jakieś powody".

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

.
Ostatnio zmieniony 25 sty 2014, o 15:28 przez Morsereg, łącznie zmieniany 1 raz.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

jeśli takie zdanie jest w RB na str 122 to masz rację, wczoraj na szybkiego zerknąłem nie wpadło mi takie sformułowanie w oko, ale strona chyba dobra więc można doczytać :)
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

ODPOWIEDZ