Zapytania o zielone zasady

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Re: Zapytania o zielone zasady

Post autor: Infernal Puppet »

Chyba że kulniesz 6 na trafieniu żądłem :) . Wtedy wchodzi ci poison i masz auto-ranę. Tylko przeciwnik jeszcze nie zda sv i kulasz k6 ran.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Kharn
Wałkarz
Posty: 67
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Kharn »

Mina posiadacza Demon Princea kiedy Pajonczek w jednej turze zabija jego DP- bezcenne xD
Przy okazji, mógłby ktoś wypisać wszystkie błędy w tłumaczeniu polskiego AB? Pytam tu bo to w końcu zasady, ale jeśli mod uważa inaczeja to niech przeniesie. Myślę iż to ważne, bo raz przekonałem przeciwnika, że mangler zadaje 4k6 jeśli się w niego wejdzie...
We're Nudist Beach. It is the name of our organization. Nudist BEEEEAAAACH!

Awatar użytkownika
Fanatic
Chuck Norris
Posty: 468

Post autor: Fanatic »

He he.Ja w squigu Wurzaga kitrałem w jednej bitwie X kości.Mam polskiego booka to mi wolno :mrgreen:
Obrazek

Kharn
Wałkarz
Posty: 67
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Kharn »

Polski AB ma zniżkę na Black Orc Big Boss, tylko 55 pkt, kup teraz xD
Ja znam tylko ten i poprzedni który napisałem, a tego z Wurrzagiem nie zauważyłem wcześniej... kurcze trzeba było go na turniej zabrać xD
We're Nudist Beach. It is the name of our organization. Nudist BEEEEAAAACH!

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

kurcze trzeba było go na turniej zabrać xD
Wiesz, znając jakość polskich tłumaczeń Sędzia winien mieć ang. booka, jako "pierwotne źródło" i, jak nie będzie miał humoru, może podpiąć trzymanie się zasad z polskiego tłumaczenia jako wałek :P .

Btw - w munchkinie jest świetna karta bazująca właśnie na tej idei :mrgreen: .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Ushi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 144

Post autor: Ushi »

Kharn pisze:Przy okazji, mógłby ktoś wypisać wszystkie błędy w tłumaczeniu polskiego AB?
Jest taki wątek na tym forum.
Pozdrawiam
Ushi

Kharn
Wałkarz
Posty: 67
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Kharn »

Ushi pisze:
Kharn pisze:Przy okazji, mógłby ktoś wypisać wszystkie błędy w tłumaczeniu polskiego AB?
Jest taki wątek na tym forum.
Nie wiedziałem, zaraz pewnie mod zauważy... Od razu mówię iż niechcący dopuściłem się tego uczynku ;)
O Jeźdźcach też nie wiedziałem...
We're Nudist Beach. It is the name of our organization. Nudist BEEEEAAAACH!

Karol N.
Pseudoklimaciarz
Posty: 32
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Karol N. »

Co jeśli mi jednostka nie zda animozji i wyrzuci 1, czyli że się tłucze z najbliższą jednostką z animozją, a tą najbliższą jednostką są np. savage z BO który ma tłumienie animozji. Czy wtedy obie się klepią, czy jest jakoś inaczej?

ślivek
Kretozord
Posty: 1661

Post autor: ślivek »

Wytłumaczone w AB masz albo w faq - najpierw rzucaj za te oddziały gdize sa black orki bo inaczej jak ktoś zacznie bójkę to BOBB już nic nie pomoże i normalny efekt animozji masz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fanatic
Chuck Norris
Posty: 468

Post autor: Fanatic »

ślivek pisze:Wytłumaczone w AB masz albo w faq - najpierw rzucaj za te oddziały gdize sa black orki bo inaczej jak ktoś zacznie bójkę to BOBB już nic nie pomoże i normalny efekt animozji masz.
Że co?
Że jak mam w savage czarnucha i zdam animozję najpierw a potem unitem obok rzucę dwie pały to savage już nie podlegają tej wspaniałej zasadzie gdzie te dwie jednostki powinny się bić między sobą?
Gdzie ta zasada jest?
Obrazek

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Fanatic pisze:
ślivek pisze:Wytłumaczone w AB masz albo w faq - najpierw rzucaj za te oddziały gdize sa black orki bo inaczej jak ktoś zacznie bójkę to BOBB już nic nie pomoże i normalny efekt animozji masz.
Że co?
Że jak mam w savage czarnucha i zdam animozję najpierw a potem unitem obok rzucę dwie pały to savage już nie podlegają tej wspaniałej zasadzie gdzie te dwie jednostki powinny się bić między sobą?
Gdzie ta zasada jest?
Nigdzie bo nie ma takiej zasady. Rzuca sie zawsze animozje na oddziałach bez BO żeby nie tracić bez sensu figurek z quellowania.
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Fanatic
Chuck Norris
Posty: 468

Post autor: Fanatic »

Proste.
Tylko po co ktoś kogoś wprowadza w błąd i pisze pierdoły o jakichś tam faqu czy zasadach z booka?
Obrazek

Karol N.
Pseudoklimaciarz
Posty: 32
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Karol N. »

Uff :D to dzięki za wyjaśnienie.

ślivek
Kretozord
Posty: 1661

Post autor: ślivek »

Argh!
Jak najbardziej przepraszam, kajam się i w ogóle - faktycznie nie wiem jak mi się to mogło pomieszać.
Jak się obleje animozję i rzuci 1 na tabelce to się bijemy z dowolnym oddziałem podległym animozji niezależnie czy zdał czy nie.
Od teraz zawsze będę sprawdzał booka zanim odpiszę chyba #-o
Obrazek

kevinior
Chuck Norris
Posty: 535

Post autor: kevinior »

xD spokojnie twoj haniebny czyn zostal potraktowany jaki miniwalek :mrgreen: kazy moze sie pomylic ale wazne zeby nie walkowac umyslnie, bo to juz jest frajerstwo i chamstFo albo wykorzystywanie znajmosci zasad przeciwko komus kto jest bardzo nowicjuszem to jest rowniez no wsiowe ( uzywajac pojecia wsiowe mam na mysli STAN UMYSLU, a nie pochodzenie ! ! ! ! ! )
Ja na moim kutrze, sam sobie sterem, wędkarzem i rybą !

Awatar użytkownika
Gangrel
Mudżahedin
Posty: 250
Lokalizacja: Dziki Wschód

Post autor: Gangrel »

1. Trolle ktore nie zdały głupoty poruszaja sie do przodu o D6. Ruch traktowany jest jak nieudana szarża. Czy jednak jesli liczba oczek pozwala na zetkniecie się z wrogiem szarża traktowana jest jak udana ? czy mimo wszystko zatrzymuję się 1 cal przed przeciwnikiem niezależnie od wyrzuconej liczby oczek ?
2. Fanatyk przebija się przez wrogi oddział ktory aktualnie walczy. Linia wskazuje na to, że "zahaczył" tylko wrogi oddział. Czy hity dostaje tylko oddział "zahaczony" czy rozlosowuję je miedzy walczace oddziały ?
"Od dwóch dobrych generałów wolę jednego, który ma szczęście", Napoleon
"Mieć rację nie sprawia żadnej przyjemności, jeśli nie można wykazać innym, że się mylą..."

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Gangrel pisze:1. Trolle ktore nie zdały głupoty poruszaja sie do przodu o D6. Ruch traktowany jest jak nieudana szarża. Czy jednak jesli liczba oczek pozwala na zetkniecie się z wrogiem szarża traktowana jest jak udana ? czy mimo wszystko zatrzymuję się 1 cal przed przeciwnikiem niezależnie od wyrzuconej liczby oczek ?
2. Fanatyk przebija się przez wrogi oddział ktory aktualnie walczy. Linia wskazuje na to, że "zahaczył" tylko wrogi oddział. Czy hity dostaje tylko oddział "zahaczony" czy rozlosowuję je miedzy walczace oddziały ?
1. NIE. TAK.
2. Tylko zahaczony.
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

kevinior
Chuck Norris
Posty: 535

Post autor: kevinior »

zgadza sie, zawsze 1" przed
i faktycznie tylko i wylacznie to co zostanie ,,przeleciane" przez fanola
Ja na moim kutrze, sam sobie sterem, wędkarzem i rybą !

Awatar użytkownika
Gangrel
Mudżahedin
Posty: 250
Lokalizacja: Dziki Wschód

Post autor: Gangrel »

a jeszcze jedno z gatunku tych głupszych ale : czemu savage maja wieksze podstawki niz inne modele piechoty ?
"Od dwóch dobrych generałów wolę jednego, który ma szczęście", Napoleon
"Mieć rację nie sprawia żadnej przyjemności, jeśli nie można wykazać innym, że się mylą..."

Awatar użytkownika
yrsen
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46
Lokalizacja: Łódź

Post autor: yrsen »

Nie tylko savage mają większe podstawki. Także między innymi wojownicy chaosu, bestigory czy saurusi. Jak coś jest trochę większe niż imperialista to jest na 25mm.

ODPOWIEDZ