Kraków-Zielonki, SMOK WAWELSKI, master 3x2400 1-2.02.14

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Re: Kraków-Zielonki, SMOK WAWELSKI, master 3x2400 1-2.02.14

Post autor: Laik »

Przy 9 pozostałym masterach nie ma takiej możliwości i problemu nie ma...
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Leoh
Wodzirej
Posty: 723
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Leoh »

Laik pisze:Ja nie miałem błędu w rozpisce – ja zmieniłem rozpiskę po opublikowaniu bo policzyłem że mniej stracę niż zyskam (miałem racje).
Rozpiska wyslana w pierwszym terminie przy Maneaterach nie miala wybranych dla nich zasad specjalnych.
Jasne, nie poprawiales tego tylko wyslales inna (poprawna) juz w 2gim terminie.

Stara Rozpiska, Aktualna Rozpiska
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... &start=500
Ostatnio zmieniony 22 sty 2014, o 14:59 przez Leoh, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1103
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Post autor: Danrakh »

Leoh pisze:Trudna sprawa, dane na skrzynce z poprzedniego mastera zostaly juz usuniete. Generalnie do tych osob nalazaloby teraz dodac tych co pomylili sie nie dodajac lorow (ilosc z przedzialu od 5 do 8 w tym Dębek, Suchy, Andrzej), wymienieni do tej pory mieli "inne" bledy.
A gdzie zmierzamy ?
Ze surowe karanie jeszcze przed masterem 10-15% uczestnikow jest be lub nie jest be? Czy cos innego?
Poważnie mam szukać które miejsca mieli Dębek, Andrzej i Suchy?

Surowe karanie 10-15% uczestników za niechlujność w rozpiskach jest tak samo ok jak surowe karanie x uczestników za niechlujność w przygotowaniu modeli (cepelia, jazda bez jeźdźców itp). Przy czym punkty karne z tego tytułu powinny być naliczane dopiero przy klasyfikacji końcowej a nie "jeszcze przed masterem".

Od Szczyrku było gadanie, że trzeba wreszcie zrobić porządek ze śmiecioarmiami, zatem jest okazja wprowadzić nowy standard na masterach zarówno w kwestii modelarki jak i rozpisek. Zacząć nowy sezon na pełnej k....rwie. No ale to moje osobiste spojrzenie na sprawę. W pysk lał nie będę jak ktoś się ze mną nie zgodzi ;)

@Andrzej
Myślę, że gracze są na tyle inteligentni, że sprawdzą swoje rozpiski przed wysłaniem, żeby zarobić dodatkowe punkty.

@Barbara & Laik
Czyli w tajnych rozpiskach błędy się nie zdarzają? A ujawnienie rozpisek zdejmuje kawał roboty z organizatorów bo gracze sami będą je analizować m.in. pod kątem ewentualnych przewałów. Skoro na ETC się ujawnia odpowiednio wcześniej, to czemu u nas na drużynówkach ma być inaczej? A może chodzi o to, żeby nie zdradzić naszej mety na ponad pół roku przed ETC? :mrgreen:
Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Danrakh pisze:jest okazja wprowadzić nowy standard na masterach zarówno w kwestii modelarki jak i rozpisek. Zacząć nowy sezon na pełnej k....rwie.
+1

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Leoh pisze:
Laik pisze:Ja nie miałem błędu w rozpisce – ja zmieniłem rozpiskę po opublikowaniu bo policzyłem że mniej stracę niż zyskam (miałem racje).
Rozpiska wyslana w pierwszym terminie przy Maneaterach nie miala wybranych dla nich zasad specjalnych.
Jasne, nie poprawiales tego tylko wyslales inna (poprawna) juz w 2gim terminie.

Stara Rozpiska, Aktualna Rozpiska
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... &start=500
aż sprawdziłem, była ok - przy każdym maneaterze jest broń :wink: (miałem dziwnego AB do dyspozycji:)

@Danrakh
Ja się zupełnie zgadzam z ideą publikowania rozpisek.
Nie podoba mi się idea ich zmieniania po opublikowaniu.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Ale nie było zasad specjalnych ;)
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
oczko
Falubaz
Posty: 1407
Lokalizacja: Nemezis

Post autor: oczko »

jak chcecie dawać karne pkt za zmianę rozpiski to proponuje procentowe, a nie punktowe. W ten sposób jeżeli niedoświadczony gracz się rypnie, co może mu się zdażyć to straci coś, ale nie tyle co ktoś kto aspiruje do wygranej. czyli obaj stracą np. 10% punktów teamu
Obrazek

Awatar użytkownika
Big Boss M.
Falubaz
Posty: 1239

Post autor: Big Boss M. »

oczko pisze:jak chcecie dawać karne pkt za zmianę rozpiski to proponuje procentowe, a nie punktowe. W ten sposób jeżeli niedoświadczony gracz się rypnie, co może mu się zdażyć to straci coś, ale nie tyle co ktoś kto aspiruje do wygranej. czyli obaj stracą np. 10% punktów teamu
Niedoświadczony gracz zawsze może ją zamieścić na forum, na pewno znajdzie się ktoś kto błąd wychwyci.
+1 dla publikowania rozpisek

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

swieta_barbara pisze:Tajne rozpy IMO. Takie stwarzanie sobie problemów na siłę.
Nie ma potrzeby robić tajnych rozp. Po prostu trzeba ich nie opubliczniać przed turniejem. A jak na miejscu ktoś ma nielegalną rozpę, to punkty karne wg uznania organizatora / sędziego.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14644
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Furion pisze:
swieta_barbara pisze:Tajne rozpy IMO. Takie stwarzanie sobie problemów na siłę.
Nie ma potrzeby robić tajnych rozp. Po prostu trzeba ich nie opubliczniać przed turniejem. A jak na miejscu ktoś ma nielegalną rozpę, to punkty karne wg uznania organizatora / sędziego.
Znaczy dokładnie to miałem na myśli.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Niedziel pisze:oczywiście że każda.

A co Wy na to;
Brak możliwości zmiany rozpiski po wysłaniu. W przypadku zdarzeń losowych, kara przyznawana indywidualnie od -1 do - 20 pkt.
lepiej 15 za wszystkie. Przy wysylaniu zgloszenia nie wysylasz jednej rozpiski tylko 3 na raz.

Wiec zmiana nawet jednej to juz 15 pkt wplecy. Nawet mozecie to zwiekszyc, choc 15 pkt to juz na tyle duzo, ze moze zniechecic ludzi.

Osobiscie bylbym za wywieszeniem rozp. Da mozliwosc poczytania jak teraz meta wyglada cala.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14644
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Shino pisze:Osobiscie bylbym za wywieszeniem rozp. Da mozliwosc poczytania jak teraz meta wyglada cala.
Dobry pomysł! Po turnieju!

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Shino jaki cwaniaczek z miodem w uszach ;)
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

swieta_barbara pisze:
Shino pisze:Osobiscie bylbym za wywieszeniem rozp. Da mozliwosc poczytania jak teraz meta wyglada cala.
Dobry pomysł! Po turnieju!
+

Nie ma co ludziom dawać powodów do wrzenia krwi, bo kapitan jebnal się w rozpór, albo wyslal plik np z DMP.
Nie pokażmy rozp przed, to nie będzie ani zmian, ani przesadzonych -15
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

swieta_barbara pisze:
Shino pisze:Osobiscie bylbym za wywieszeniem rozp. Da mozliwosc poczytania jak teraz meta wyglada cala.
Dobry pomysł! Po turnieju!
wlasnie tak jak w 40k, lepiej znacznie znac wszystkie rozpy.

Ale moze wciaz u nas za szybko by ta zmiana podeszla.
Shino jaki cwaniaczek z miodem w uszach ;)
i kto to mowi...

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

No kto to mowi? Czy ja za kazdym razem nawolywuje do oglaszania rozp przed turniejem? ;) Oj chyba nie, misiaczku. Naprawde az tak potrzebujesz tej wiedzy? Bez niej nie podolasz, czy o co sie rozchodzi?
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Zanim znów się zacznie...

http://kothejter.pl/

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Rince pisze:No kto to mowi?
:* zapomnialem, ze nie jestes cwaniakiem i na wszystko inaczej patrzysz. Coroczne pomysly z dmp mistrzow polski tez do cwaniackich nie naleza
Naprawde az tak potrzebujesz tej wiedzy? Bez niej nie podolasz, czy o co sie rozchodzi?
naprawde az tak uwazam, ze to krok w dobra strone w porownaniu do nie publikowania ich.

ta wiedza tak samo mi jak i innym pomaga jakbys nie zauwazyl a znacznie eliminuje problemy ze zmiana rozpisek bez wgladu orgow do tego oraz eliminuje ewentualne bledy w tychze.

Awatar użytkownika
Niltag
Chuck Norris
Posty: 546
Lokalizacja: WWA

Post autor: Niltag »

Lidder pisze:Zanim znów się zacznie...

http://kothejter.pl/
ouch ... to boli ...
"The best defense is a good offense." -Gen. George S. Patton

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Shino pisze:
Rince pisze:No kto to mowi?
:* zapomnialem, ze nie jestes cwaniakiem i na wszystko inaczej patrzysz. Coroczne pomysly z dmp mistrzow polski tez do cwaniackich nie naleza
Naprawde az tak potrzebujesz tej wiedzy? Bez niej nie podolasz, czy o co sie rozchodzi?
naprawde az tak uwazam, ze to krok w dobra strone w porownaniu do nie publikowania ich.

ta wiedza tak samo mi jak i innym pomaga jakbys nie zauwazyl a znacznie eliminuje problemy ze zmiana rozpisek bez wgladu orgow do tego oraz eliminuje ewentualne bledy w tychze.
Mylisz cwaniakowanie z dobrze obrana taktyka :*

A ja natomiast uwazam, ze publikowanie rozp przed turniejem ulatwia wszystkim zadanie. Czas przy parowaniach tez jest istotny i moze miec wplyw na rozgrywke. Rozumiem, ze chcesz sobie w glowie wszysciutkie rownania rozwiazac juz w samochodzie, ale moze nie wszyscy maja podobne podejscie. Poza tym, znajomosc wszystkich rozpisek pozbawia turnieju pewnego smaczku.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

ODPOWIEDZ