Pogłoski

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Re: Pogłoski

Post autor: Gniewko »

Takie hipsterskie bajery w uszach ;)
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
r@fix
Masakrator
Posty: 2385
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: r@fix »

Gniewko to sie tyleja nazywa :-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Watcher
Chuck Norris
Posty: 393
Lokalizacja: Chodzież

Post autor: Watcher »

Na fali tych oburzających pogłosek postanowiłem udowodnić, że historia Warhammera z Bretką związana była od chwili jego poczęcia. Co stosując kilka naciąganych spekulacji i mętnych dowodów ostatecznie mi się udało :wink: Wybaczcie mi ten spam, to się już nie powtórzy: http://minaskolmar.blogspot.com/2014/01 ... onnii.html
Marcet sine adversario virtus

Minas Kolmar

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

W legendzie Sigmara, była kilku stronnicowa wzmianka o tym, że ludy z terenów północno zachodnich, wyruszyły na zachód, przez góry. Odmawiając wcześniej pomocy Sigmarowi w walce z orkami. To było jakiś rok lub dwa przed stworzeniem cesarstwa.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Duke of Mousillon
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 154

Post autor: Duke of Mousillon »

Watcher pisze:Na fali tych oburzających pogłosek postanowiłem udowodnić, że historia Warhammera z Bretką związana była od chwili jego poczęcia. Co stosując kilka naciąganych spekulacji i mętnych dowodów ostatecznie mi się udało :wink: Wybaczcie mi ten spam, to się już nie powtórzy: http://minaskolmar.blogspot.com/2014/01 ... onnii.html

Bardzo fajny wpis :)

Awatar użytkownika
Watcher
Chuck Norris
Posty: 393
Lokalizacja: Chodzież

Post autor: Watcher »

Duke of Mousillon pisze:
Watcher pisze:Na fali tych oburzających pogłosek postanowiłem udowodnić, że historia Warhammera z Bretką związana była od chwili jego poczęcia. Co stosując kilka naciąganych spekulacji i mętnych dowodów ostatecznie mi się udało :wink: Wybaczcie mi ten spam, to się już nie powtórzy: http://minaskolmar.blogspot.com/2014/01 ... onnii.html

Bardzo fajny wpis :)
Dzięki, będzie jeszcze kontynuacja o Mrocznej Bretce z III edycji :)
Marcet sine adversario virtus

Minas Kolmar

Paku
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Paku »

Czekając na nową bretę kolejna plota:
via Larry Vela on Bols ***
January - Tyranids (Out)
February - Dwarfs (Sighted in the weekly White Dwarf cover)
March - Imperial Knights (Supported with White Dwarf and Dataslate rules support)
April - Imperial Guard (said to be renamed a la the Sister codex to Astra Militarum)
May - Wood Elves
June / July - Orks, Warhammer 40,000 "not 7th" book
July / August - Warhammer Fantasy 9th (book, or boxed set - unknown details)
September - Warhammer 40,000 "not 7th" (Boxed Set)
October - Blood Angels
November - WFB Army (Bretonnia getting the most chatter)
December - Hobbit - Holiday Bundles
Miał być June/July bodajże a tu zmiana na november :/

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Jeśli sie nie mylę nowa edycja WFB zawsze wychodziła w wakacje jakoś, więc to było do przewidzenia. Chociaż June/July/August mają dwie premie tylko, więc może nas tam wcisną. Pozytyw taki, że będziemy pierwszą Armią na nową edycję :D

Wolfgar
Chuck Norris
Posty: 399

Post autor: Wolfgar »

Czy ja wiem czy to pozytyw?

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Z tego co pamietam to ten Larry pisal ze Dark Elfy wyjda dopiero na poczatek 2014 , wiec nie mozna mu wierzyc [-X
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Przecież jeszcze niedawno pisali w plotkach że 9 ed przesunięta na 2015 rok.
Spoko, to tylko plotki, ale nowego booka jako pierwszego albo ostatniego w edycji nie życzę nikomu ;)
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

1,2,3 ;) myślę, że armybooki przygotowywane są z conajmniej półrocznym jeśli nie lepszym wyprzedzeniem. Jeśli jest inaczej to mnie poprawcie, ale wydaje mi sie że nie zmieniają ot tak już napisanych AB.

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

No nie wiem , GW dla kasy moze zrobic wiele :?
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Przez 10 lat z nas nie zdzierali, to wydadzą nasz ab jako ostatni w 8 Ed a potem w 9 Ed jako pierwszy. Hajs musi się zgadzać.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

Watcher pisze:Na fali tych oburzających pogłosek postanowiłem udowodnić, że historia Warhammera z Bretką związana była od chwili jego poczęcia. Co stosując kilka naciąganych spekulacji i mętnych dowodów ostatecznie mi się udało :wink: Wybaczcie mi ten spam, to się już nie powtórzy: http://minaskolmar.blogspot.com/2014/01 ... onnii.html

Fajny tekst ale nie obiektywny. Specjalnie wyrwane z kontekstu zdania powodują potwierdzenie Twojej teorii. Nie dodałeś nic o zakonach rycerskich (emp) czarodziejach z długimi białymi brodami (emp) czy kusznikach (emp) lekka piechota(dow obecnie) . Nie twierdzę ze chodzi o imperium lecz raczej o Estalie Bretonie Imperium oraz Tile jako mniejsze państwa niż obecne.

Ps. Imperium przed Sigmarem nie posiadało systemu elektorskiego.
Obrazek

Awatar użytkownika
Watcher
Chuck Norris
Posty: 393
Lokalizacja: Chodzież

Post autor: Watcher »

Kopyt pisze:
Watcher pisze:Na fali tych oburzających pogłosek postanowiłem udowodnić, że historia Warhammera z Bretką związana była od chwili jego poczęcia. Co stosując kilka naciąganych spekulacji i mętnych dowodów ostatecznie mi się udało :wink: Wybaczcie mi ten spam, to się już nie powtórzy: http://minaskolmar.blogspot.com/2014/01 ... onnii.html

Fajny tekst ale nie obiektywny. Specjalnie wyrwane z kontekstu zdania powodują potwierdzenie Twojej teorii. Nie dodałeś nic o zakonach rycerskich (emp) czarodziejach z długimi białymi brodami (emp) czy kusznikach (emp) lekka piechota(dow obecnie) . Nie twierdzę ze chodzi o imperium lecz raczej o Estalie Bretonie Imperium oraz Tile jako mniejsze państwa niż obecne.

Ps. Imperium przed Sigmarem nie posiadało systemu elektorskiego.
Przepraszam, ale przez Ciebie przemawia chyba skrzywienie wynikające z obecnego wyglądu Bretonnii. Napiszę o tym w trzeciej części. Gdy Bretonnia wreszcie otrzymała listę armijną (w suplemencie do trzeciej edycji), to miała zarówno zakon rycerski, męskich czarodziei, kuszników jak i DWA RODZAJE lekkiej piechoty. Kradniesz mi element zaskoczenia tych, którzy nie znali trzeciej edycji ;P

A uwagi o tym systemie elektorskim nie zrozumiałem...
Marcet sine adversario virtus

Minas Kolmar

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

No to tak się można licytować z lista armijną 2 edycji imperium :P. W sumie i tak nie dojdziemy do tego bo gw robi wszystko dla kasy teraz nie dla nas ( jak i flufowo tak i cenowo i klimatycznie) A i oni pewnie robili wszystko od tak a teraz wygląda to jak wygląda.
Obrazek

Awatar użytkownika
Marcin z Bretonnii
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 113

Post autor: Marcin z Bretonnii »

GW wszystko i zawsze robiło dla pieniędzy bo jest to przedsiębiorcą, który ma wyrabiać zyski dla właścicieli. Ot, co. Nie widzę tu żadnego problemu. Zobaczymy czy pogłoski się potwierdzą co do nowego AB. Jedno jest pewne, że od dzisiaj oficjalnie zmienił się system przedstawiania nowych produktów. Podejrzewam, że co każdą sobotę będzie teraz prezentacja nowych figurek/zasad i pod koniec miesiąca Army Book.

Awatar użytkownika
Watcher
Chuck Norris
Posty: 393
Lokalizacja: Chodzież

Post autor: Watcher »

Kopyt pisze:No to tak się można licytować z lista armijną 2 edycji imperium :P. W sumie i tak nie dojdziemy do tego bo gw robi wszystko dla kasy teraz nie dla nas ( jak i flufowo tak i cenowo i klimatycznie) A i oni pewnie robili wszystko od tak a teraz wygląda to jak wygląda.
Na początku disclaimer: zauważ, że nigdzie nie napisałem, że można z całą pewnością stwierdzić "co było pierwsze". Pisałem przecież o "naciąganych spekulacjach" i "mętnych dowodach", więc wiesz, nie prowadzę tu akademickiego wywodu ;) Oczywiście, że w "Men of the West" znajdziesz też jakieś podobieństwa do Imperium, ale jednak... gdy spojrzysz na wskazane przeze mnie wizualizacje tej armii oraz rolę ciężkozbrojnej kawalerii... Fakt, że rządzi u nich król (nie cesarz/imperator)... Spójrz zresztą na opis taktyki armii "Men of the West": The main aim of the armies of the West is to get the armored Knights into battle as soon as possible - a wild and disorganised charge usually results. More learned tacticans prefer to hold back the cavalry until the enemy have been softened up with bow fire. Dla mnie to przystaje zdecydowanie do koncepcji Bretonnii, do idei Imperium już zdecydowanie mniej.
Marcet sine adversario virtus

Minas Kolmar

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Kopyt, nie było żadnego Imperium przed Sigmarem. Wcześniej ten teren przypominał Germanię za czasów Cesarstwa Rzymskiego, czyli zbiorowisko kilkunastu państewek plemiennych siedzących po lasach.
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

ODPOWIEDZ