RUM-ors 8 ed Brodacze.

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Re: RUM-ors 8 ed Brodacze.

Post autor: Grabz »

Nowe modele doskonałe, zdobienia na młotach, siekierach miodne. Czuje się moc od tych regonów, są nieco inne od starych, pięknych modeli ale to krok w dobrą stronę.

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

smiejagreg pisze:Mam nadzieję, że się z nimi zmierzysz, Az :!: [-o< :wink: ...
Jak tylko będę miał okazję, to z wielką chęcią :)

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Smh pisze:
Fuxiorr pisze:Wydaje mi się że maks będzie można kupić za 115 :P
Pewnie znajdą się sklepy gdzie będzie jeszcze taniej :)
Może :P jak tak to fajnie :D
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
Filup
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3235
Lokalizacja: Bydgoszcz XIII kohorta

Post autor: Filup »

Dwa zestawy hamkow/longow plus dwaj bohaterowie, jedynie 430 jesli zamawiasz osobno. Ale zamow na raz, one click collection, a dostaniesz dwa zestawy longow/hamkow i dwojke bohaterow za jedyne... 430!

Coz za okazja! ;)
Ostatnio zmieniony 1 lut 2014, o 15:26 przez Filup, łącznie zmieniany 1 raz.
"If its made by a Dwarf, keep it. If its made by a Human, sell it. If its made by an Orc, bin it. If its made by an Elf, burn it !!! " - Perv
www.facebook.com/XIIIKohorta

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Ale w jednym pudełku zamiast w dwóch + dwa blistery !

Jest różnica !
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Filup pisze:Coz za okazja! ;)
Wy zdajecie sobie sprawę, że to nie jest okazja i nigdzie nie jest napisane, że jest. To jest dla leniwych ludzi, którzy nie chcą klikać po sklepie... a na świecie są tacy...
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Na forum CHD pojawiło się coś takiego. Nie ma źródła i dość dziwaczne (dwarfs out manueuvering??), więc raczej jako ciekawostka ale wrzucam bo się na modelach za bardzo skupiacie ;)
RE: Dwarfs incoming

The army rules have mostly been leaked. A charging dwarf army gets +1 S when charging.
(This is really interesting. It punishes players from getting out maneuvered by dwarfs.)

They hate greenskins and skaven, and on a d6 1-2 their general hates the opponents general (no matter what army), 3-4 all dwarf characters hate the opponents characters, on a 5-6 the entire army hates the other army.

The last one is to bring the fluff of grudges into the games. I like it.
Ostatnio zmieniony 1 lut 2014, o 14:16 przez hypnotic, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

dzikki pisze:Fak it - mam znajomego modelarza. Dam mu bitsów i model CH-47 Chinook. Może uprzedzę GW ;]
Nie uprzedzisz. Zieloni z Forge Worlda już od paru lat mają takiego latacza z dwoma wirnikami ;)
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Sławol pisze: Nie uprzedzisz. Zieloni z Forge Worlda już od paru lat mają takiego latacza z dwoma wirnikami ;)
Ej warcopta się nie liczy, bo jest do 40-tki ;]
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

No tak :D
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
TomashWwl
Chuck Norris
Posty: 367
Lokalizacja: BeefTown / WaWa

Post autor: TomashWwl »

Coś ciekawego w nowym WD można znaleźć odnośnie naszych Krasi? Miałem dziś uderzyć do Złotych, jednak od wypitego wczoraj ale dostałem lenia ;)
Remo pisze: Ja bym tabelkę miscasta też usunął bo czasem komuś Wampira wsysnie i jest to smutne i niesprawiedliwe i w ogóle brak balansu... :roll:

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Filup pisze:Dwa zestawy hamkow/longow plus dwaj bohaterowie, jedynie 430 jesli zamawiasz osobno. Ale zamow na raz, one click collection, a dostaniesz dwa zestawy longow/hamkow i dwojke bohaterow za jedyne... 430!

Coz za okazja! ;)

A potem jak wyjdą zasady to i tak standardowa armia krasiów będzie miała w specialach
maszynki
2x1 gyros
1x5 gyrosów

a w core'ach 60 slayerów.

a longbeardów i hamków będzie można postawić na półce :D

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

poki co to po bookach widać iż ugrywalniają to czym się wcześniej nie grało, a grywalne do śmietnika. więc w ogólę się nie zdziwię jak tak będzie. Slayerzy, Ironbreakerzy i gyrosy jako podstawa w każdej rozpie.
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Fubuki
Mudżahedin
Posty: 317
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Fubuki »

hypnotic pisze:Na forum CHD pojawiło się coś takiego. Nie ma źródła i dość dziwaczne (dwarfs out manueuvering??), więc raczej jako ciekawostka ale wrzucam bo się na modelach za bardzo skupiacie ;)
RE: Dwarfs incoming

The army rules have mostly been leaked. A charging dwarf army gets +1 S when charging.
(This is really interesting. It punishes players from getting out maneuvered by dwarfs.)

They hate greenskins and skaven, and on a d6 1-2 their general hates the opponents general (no matter what army), 3-4 all dwarf characters hate the opponents characters, on a 5-6 the entire army hates the other army.

The last one is to bring the fluff of grudges into the games. I like it.

No to mamy twardsze Delfy :)
Perfer et obdura, dolor hic tibi proderit olim

Obrazek

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

Slayer mega dobrze wyglada na tym filmiku, cos czuje ze sobie go kupiedo poomalowania:))
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

Awatar użytkownika
Prokrastynator
Warzywo
Posty: 18

Post autor: Prokrastynator »

Nowe modele pięknie wpisują się w sylistykę armybookowych artworków.

Longbeardsi - fantastyczni. Świetnie wyglądające zbroje, tarcze i bronie. Uosobienie "elitarnej" krasnoludzkości.

Slayer - niektórzy marudzą na obelixowości i dynamikę modelu, ale dla mnie taka nieco śmieszna groteskowość idealnie pasuje do Slayersów, którzy zawsze byli zdrowo pojebani. Ten model wygląda na kogoś kto skoczyłby na głowę giganta, uczepiając się jedną ręką jego ucha, a drugą napieprzając go po pysku toporem, bez zważania na własny żywot.

Hammerersi - wyglądem pasują na krasnoludzką, królewską elitę, ale niestety nawet pod tym względem ustępują Longbeardsom. Tak więc chyba najsłabsi z nowości.


Smutno mi się jednak robi, że Warhamerowe dwarfy dostają od design team'u tak wymyślne i "oczojebne" modele i zestawy, natomiast krasnoludy z Lotra, których design poszczególnych elementów zbroi, bronii i kostiumów zaprojektowanych przez Wetę jest dużo bardziej przemyślany i złożony od warhammerowych odpowiedników, zamiast tego zostają oddelegowani pod dłuto bliźniaków Perry, którzy rzeźbią strasznie nudne, przyziemne modele, wyglądające jakby wyciągnięto je z lat 80.

Kolesie na zdjęciach poniżej, powinni dostać równie pokazie rzeźby jak krasnoludy z WHB.

http://i.imgur.com/Wooju8E.jpg
http://i.imgur.com/uJEz2Cz.jpg
http://heirsofdurin.files.wordpress.com ... 236319.jpg
http://i.imgur.com/oYfxTxa.jpg
http://i.imgur.com/gXiYD8e.jpg
http://i.imgur.com/CZsnKuT.jpg
http://i.imgur.com/LMLmHIC.jpg
http://i.imgur.com/DOjZlLF.jpg
http://heirsofdurin.files.wordpress.com ... 261302.jpg
http://i.imgur.com/1UrMX2j.jpg

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Reakcja Mojej na brody nowych figurek Longow - Zaplatałabym mu!

as Druchii, to na prawde ładne modele
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Jakvbek
Wałkarz
Posty: 94

Post autor: Jakvbek »

Belegar bardzo fajny, oprócz tego stelaża :P Hammerersi mi nie pasuję wolę tych klonów lejących sie po głowach, Longi są ok. Wiadomo coś o booku? Kiedy? Ciekaw jestem jak będzie z grywalnością poszczególnych oddziałów ;)

Awatar użytkownika
Thorkild
Mudżahedin
Posty: 316
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Thorkild »

Po obejrzeniu dokładnie zdjęć w WD i ramek na stronie GW doszedłem do wniosku, że twarze i brody tych modeli są tak słabe, że rzutują na odbiór całych figsów...
Gdyby połączyć ten box z boxem wojowników z tej i poprzedniej edycji - wyciągając z każdego to co najlepsze to można złożyć fajnych worriorów :D
Belegar na stronie GW kosztuje 13 funciaków a Ungrim czy Lord z 6 ed. kosztuje 8,2 - jak to możliwe, że mocno średnia plastikowa figurka kosztuje więcej niż fajna metalowa ???

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Thorkild pisze:Belegar na stronie GW kosztuje 13 funciaków a Ungrim czy Lord z 6 ed. kosztuje 8,2 - jak to możliwe, że mocno średnia plastikowa figurka kosztuje więcej niż fajna metalowa ???
pomijając parcie na kasę wydawcy? To:
1. "mocno średnia" i "fajna" to subiektywne odczucia i nie powinny rzutować na ocenę względem ceny
2. Forma do plastiku potrafi kosztować XX razy więcej niż taka do metalu.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

ODPOWIEDZ